מכללות
אתה נמצא כאן: מכללות » תעודה / העשרה » קורס ביבליותרפיה

קורס ביבליותרפיה

לימודי ביבליותרפיה במכללות

לימודי פסיכותרפיה החלו לצבור תאוצה במהלך השנים האחרונות והחלו להיות יותר פרקטיים וקצרים מטיפול פסיכולוגי המתבסס על הגישה הפסיכואנליטית. ביבליותרפיה הינה שיטת טיפול העושה שימוש בטקסטים ספרותיים לטיפול במצבים נפשיים שונים ומטרתה לסייע להתפתחות תקינה, להתמודדות יעילה עם מצבי לחץ ולגדילה אישית, ולטיפול בבעיות נפשיות שונות. 

קורס ביבליותרפיה מעניק מיומנויות מקצועיות רבות לטיפול באמצעות הטקסט הכתוב, לצד מיומנויות הטיפול הכלליות הנדרשות ממטפלים. אם גם אתם מתעניינים בלימודים מרתקים אלו, הגעתם למקום הנכון - בואו לקרוא מידע רב אודות הלימודים בקורס ביבליותרפיה.

מעוניין בפרטים אודות קורס ביבליותרפיה?
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך תוך זמן קצר.
התחייבות: פרטיך אינם נשלחים לשום מקום ללא אישורך הטלפוני ובידיעתך.
 מאשר/ת שיועץ לימודים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
מידע נוסף על קורס ביבליותרפיה

לימודי ביבליותרפיה במכללות

מידע כללי על קורס ביבליותרפיה 

הביבליותרפיה היא שיטת טיפול באמצעות ספרות. הטיפול באמצעות ביבליותרפיה מתבסס על אומנות המילה בסוגי טקסטים מגוונים: סיפור, שירה, מחזה, יומן, כתיבה אישית ועוד כמרחב לדיאלוג טיפולי.

הביבליותרפיה, באמצעות הפרשנות של האדם את הטקסט הספרותי מאפשרת הצצה אל תת המודע ומאפשרת לזהות פחדים, רצונות ומאווים, כאשר המפגש עם היצירה הכתובה מאפשרת גישה עקיפה ובלתי מאיימת אל עולמו הפנימי של המטופל.

תכני לימוד 

שיטת הטיפול באמצעות ביבליותרפיה מתאימה לעבודה עם אוכלוסיות מגוונות ובגילאים שונים. לימודי ביבליותרפיה הינם חוויתיים ומצמיחים מבחינה אישית וכוללים מגוון נושאי לימוד מתחומי טיפול שונים כגון: תיאוריות אישיות, פסיכולוגיה התפתחותית, התנסויות בכתיבה, טיפול ביבליותרפי בילדים ונוער, כתיבה יוצרת, ישות בספרות, פסיכופתולוגיה, היבטים תרפויטיים של הטקסט ושל מעשה הכתיבה, ביבליותרפיה-פסיכותרפיה, ספרות ופסיכולוגיה, דרכים ליצירת קשר עם מטופל ועוד.

קהל יעד

לימודי בביבליותרפיה מיועדים לבעלי תואר ראשון במקצועות טיפוליים, פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, מדעי ההתנהגות, חינוך, ספרות, המעוניינים להעמיק את ידיעותיהם בתחום ולהתמקצע.

משך לימודים ותעודות

קורס ביבליותרפיה משלב תכנים תיאורטיים מתחום הטיפול עם התנסות מעשית בעבודה טיפולית במסגרות חינוכיות שונות ונפרש על 112-224 שעות לימוד, תלוי מוסד הלימוד. כך לדוגמא, המרכז להשתלמויות של בר אילן, הינו מציע קורס לימודי ביבליותרפיה אשר נפרש על פני 80 שעות אקדמיות.

אפשרויות לימודים נוספות

אם מצאתם עצמכם מתלהבים מתחומי התרפיה, סביר להניח כי מצאתם עצמכם מבררים גם לגבי אפשרויות נוספות הקיימות בתחום.

תחום אחד שיכול להיות רלוונטי הינו תואר שני בפסיכודרמה, התחום הינו משלב בין תחומי הטיפול ולימודי דרמה. הטיפול כולל שיטות מקוריות המשלבות עמידה על במה, אימפרוביזציה וכלים אלה מאפשרים להתמודד עם בעיות נפשיות כאלה ואחרות ולחוש הקלה מיידית.

תחום נוסף, הינו תואר שני בתרפיה במוסיקה, אשר מאפשרים ללומדים להשתמש בכלי מוסיקה שונים שהינם לאו דווקא פופלארים כמו פסנתר, כינור או חצוצרה. הצלילים השונים יכולים להיות בהשראת התקופה האימפרסיוניסטית ולא חייבים ליצור מוסיקה שיש לה מנגינה מוגדרת.

אפשרויות תעסוקה 

במידה והתעניינתם בתחום זה, סביר להניח כי בסיום הלימודים תוכלו לעסוק בתחום הטיפולי במסגרת קופות החולים השונות, שמאפשרות לפציינטים לקבל שירות מוזל יותר המסובסד על ידי אותה קופה.

כמו כן, לאחר שתצברו ניסיון בתחום, תוכלו להשתלב ולנסות להקים מכונים פרטיים שבהם תוכלו להחליט על אופן הטיפול שאליו אתם הכי מתחברים. 
מחפש לימודי ביבליותרפיה?
סמן מוסדות ליצירת קשר ומלא את הטופס בתחתית העמוד.
מלא פרטיך ונציגי המוסדות המסומנים יצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת.‬
* שם:
* טלפון:
* דוא"ל:
* כתובת:
* חיזרו אליי:
  הערות:
 מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכים לתנאי השימוש
מכללות  -  אודות  -  תנאי שימוש  -  צור קשר  -  מפת אתר  -  ניתוחים  -  פסיכומטרי
שירות אישי חינם
לימודי ביבליותרפיה
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?