מכללות
אתה נמצא כאן: מכללות » לימודים » יום פתוח

יום פתוח

ימים פתוחים במכללות

מתלבטים מה ללמוד? לא בטוחים איפה ללמוד? בואו להשתלב ביום פתוח במגוון המכללות בישראל! היום הפתוח או בשמו האחר מפגש פתוח מציע למועמדים שלל פעילויות, הכוללות סיורים, ייעוץ, הרצאות, הכרת מסלולי הלימוד, הטבות, הרשמה לשנת הלימודים ועוד. כמעט כל מכללה מציעה כיום כמה ימים פתוחים בשנה, במתכונות שונות, ואלו נערכים לאורך כל השנה. 

הימים הפתוחים נועדו לייצר רושם ראשוני אצל המועמדים, להפגין את רוח המכללה ולמשוך סטודנטים מכל רחבי הארץ. נסו לא לוותר על ההגעה ליום הפתוח - מי יודע אולי תצרו קשרים וחברויות שילוו אתכם לאורך כל התואר. 

מעוניין בפרטים אודות יום פתוח ?
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך תוך זמן קצר.
התחייבות: פרטיך אינם נשלחים לשום מקום ללא אישורך הטלפוני ובידיעתך.
 מאשר/ת שיועץ לימודים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.
מידע נוסף על יום פתוח

ימים פתוחים במכללות

מידע כללי אודות יום פתוח 

אם אתם מתלבטים בנושא הלימודים ואינם יודעים מה ללמוד, סביר להניח שאתם מתעניינים במגוון מסלולים ומכללות מקצועיות. כל כך הרבה שאלות עולות לפני המועמדים. האם התואר שימושי ורלוונטי? איפה התואר נחשב יותר במקצוע שבחרתי? האם התואר מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה?
 
מהו שכר הלימוד במכללה? האם אני הולך ליהנות מהקמפוס? ואיך המעונות? במסגרת ימים פתוחים תוכלו למצוא תשובות לכל השאלות הללו ולקבל עוד מידע מועיל. כמעט כל מכללה מציעה היום מספר ימים פתוחים בשנה, במתכונות שונות.

ימים פתוחים נערכים לאורך כל השנה, אולם ככל שמדובר בלימודים אקדמיים (תואר ראשון או תואר שני), התקופה "הבוערת" היא התקופה של כארבעה עד שישה חודשים לפני תחילת הלימודים (לרוב החל מחודש אפריל).

מי לא מכיר את הפרסומות על האוטובוסים ושלטי החוצות, שמבשרים על יום פתוח, לרוב מלווה בהצעות מפתות כגון "הנחה בדמי הרישום / הטבות / מתנות לנרשמים ביום הפתוח"?

חשיבותו של היום הפתוח

יום פתוח יכול להעניק ערך מוסף משמעותי למתעניינים ללמוד באותו מוסד לימודים. המפגש מאפשר למתעניינים להכיר מקרוב את המכללה, את מבני הלימוד והמעונות (לעתים ישנו סיור), את מסלולי הלימוד השונים, תנאי הקבלה לכל מסלול לימודים, מלגות אפשריות והתנאים לקבלתן, סגל המרצים ועוד.

בנוסף, מתאפשר מפגש עם יועצים מנוסים, אשר יכולים לתרום מידיעותיהם לגבי המכללה ומסלולי הלימוד שהיא מציעה, מפגש עם הסגל האקדמי במכללה, עם בוגרים, עם נציגים מאגודת הסטודנטים, ועוד.

בנוסף, יום פתוח יכול להיות גם דבר מהנה. מי לא אוהב שחגים סביבו ומנסים לפתות אותו? מכללות מנסות לפתות מתעניינים להגיע ליום הפתוח בדרכים שונות, כגון: הסעות חינם (לעתים מכל חלקי הארץ), מתנות שמחולקות באותו היום, הנחות בהרשמה למכללה במהלך יום הפתוח, אוכל ושתייה, מופעי תרבות, ועוד.

לעתים יום הסטודנט שנערך במכללה משתלב עם היום הפתוח, ואז קיים יתרון נוסף של מפגש בלתי אמצעי עם הסטודנטים במכללה. יש מכללות שמציעות מפגשי היכרות עם מסלול לימודים מסוים, שיעור מבוא או היכרות (לרוב ללא תשלום), מפגשי ייעוץ ייעודיים, וועדות התאמה, ערבים פתוחים וכדומה.

מה מציע המפגש?

כמו שהבהרנו עד כה, יום פתוח במכללה או כל מוסד לימודים אחר הינו יום המיועד במיוחד בשבילך. כלומרר, אתה, בתור מתעניין בלימודים יכול לקבל מידע רב על מסלול הלימודים שאתה רוצה ללמוד ואף להשיג הנחות משמעותיות בדמי הרישום.

חשוב ביותר לדעת כי במהלך היום הפתוח אתה כמתעניין יכול לספוג מידע על מסלולי הלימוד שמעניינים אותך, על תנאי הלימוד, על אגודת הסטודנטים והכי חשוב על אפשרויות המלגות המגיעות לך.
 
אמנם סביר להניח כי במידה והלכת ליום פתוח לא הלכת בשביל הפעילויות אלא באמת על מנת לקבל את המידע הרצוי לך להירשם ללימודים חשוב שתדע שהמפגש הפתוח מהנה ביותר ולרוב מעניק הטבות ייחודיות ופעילויות חד פעמיות, לדוגמא, הרצאות מרתקות הניתנות ללא תשלום, כיבוד, כניסה לימי סטודנט, כניסה לסרטים ועוד.

מה כדאי להביא?

אם אתה מתעניין ברצינות במסלול לימודים מסויים ומכך אתה הולך ליום פתוח על מנת לשמוע מידע נוסף אנו ממליצים לך להביא איתך מספר דברים: תעודת זהות, צילום של ציונך (תעודת בגרות וספח פסיכומטרי), תעודת שחרור, ידע על סכום המימוש בפיקדון הצבאי, תמונת פספורט ועוד.

כל אלו ישמשו אותך במידה ואכן תרצה להירשם לללימודים במהלך היום הפתוח ומכך להרוויח הנחות משמעותיות בדמי הרישום!. לסיכום, המלצתנו היא לא להתעלם מימים פתוחים שמציעות מכללות, לבחון היטב מה הן מציעות, לרכוש כמה שיותר ידע מימים פתוחים, ואולי אפילו ליהנות. בהצלחה!
מחפש יום פתוח ?
סמן מוסדות ליצירת קשר ומלא את הטופס בתחתית העמוד.
ב- 28.7.16 - ערב חשיפה לחוגים קרימינולוגיה וסוציולוגיה במכללה האקדמית גליל מערבי צור קשר
ב- 28.7.16 - יום פתוח לתואר ראשון ושני במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה צור קשר
ב- 2.8.16 - ערב פתוח ברשת מכללות אורט
ב- 2.8.16 - ערב פתוח ברשת מכללות אורט
מיקום בארץ: מכללות בפריסה ארצית
צור קשר
ב 3.8.16 - יום פתוח במכללה הטכנולוגית רופין
ב 3.8.16 - יום פתוח במכללה הטכנולוגית רופין
מיקום בארץ: מכללת רופין – עמק חפר ( ליד נתניה)
צור קשר
ב- 11.8.16 - יום פתוח ביחידה ללימודי חוץ של המכללה הטכנולוגית תל-חי צור קשר
ב-11.8.16 - יום פתוח במכללה האקדמית נתניה למתעניינים בלימודי המכינה הקדם אקדמית צור קשר
ב - 11.8.16 - יום פתוח במכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
ב - 11.8.16 - יום פתוח במכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן
מיקום בארץ: עמק הירדן דרומית לכנרת
צור קשר
ב- 15.8.16 - יום פתוח לתכנית להכשרת אח/אחות וטרינריים במכון מגיד
ב- 15.8.16 - יום פתוח לתכנית להכשרת אח/אחות וטרינריים במכון מגיד
מיקום בארץ: ירושלים,תל אביב,חיפה,בית ברל ובית דגן
צור קשר
מלא פרטיך ונציגי המוסדות המסומנים יצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת.‬
* שם:
* טלפון:
* דוא"ל:
* כתובת:
* חיזרו אליי:
  הערות:
 מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכים לתנאי השימוש
מכללות  -  אודות  -  תנאי שימוש  -  צור קשר  -  מפת אתר  -  ניתוחים  -  פסיכומטרי
שירות אישי חינם
סגור חלון
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך עם כל התשובות?