המכללה האקדמית כנרת - לימודי תעודה

סדנא לכתיבה יוצרת

המכללה האקדמית כנרת - לימודי תעודה

סדנא לכתיבה יוצרת

החטיבה ללימודי תעודה במכללה האקדמית כנרת מציעה סדנא לכתיבה יוצרת ייחודית ומרתקת. הקורס נועד לפתח את היצירתיות, הדמיון, היצירתיות והמבע היצירתי והאומנותי של משתתפיו, ולהקנות להם כלים ומיומנויות לכתיבה, עריכה והערכה ספרותית.

הלימודים מתקיימים בצפון הארץ, על שפת הכנרת.

מידע כללי

סדנא לכתיבה יוצרת של החטיבה ללימודי תעודה במכללה האקדמית כנרת מציעה הזדמנות פז לכל חובבי הספרות והכתיבה, לרכוש כלים ומיומנויות ולפתח את כישוריהם היצירתיים והאומנותיים. חוויית הלימודים בסדנא הינה ייחודית ומפתחת, שכן הסדנא מתנהלת כקבוצה פעילה ותומכת, על פי מתכונת עבודה מובנית המותאמת לתחומי העניין והתוכן של המשתתפים. אז אם גם אתם מעוניינים בלימודים חווייתיים, אשר יפתחו את הדמיון, היצירתיות, והמבע היצירתי והאומנותי שלכם – סדנת הכתיבה היוצרת של המכללה האקדמית כנרת מיועדת עבורכם.

קהל יעד

הלימודים בסדנא מיועדים לכל מי שמתעניין ועוסק בכתיבה ספרותית וכתיבת סיפורי חיים, כמו גם לכל המעוניינים בחוויה מעצימה ומפתחת.

משך לימודים

הלימודים נמשכים 4 חודשים, כוללים 36 שעות לימוד אקדמיות ומתקיימים אחת לשבוע בימי ו' שעות הבוקר.

תוכנית לימודים

שלבי התהליך היצירתי - היכרות עם הצנזור הפנימי, אלמנט המשחק, מוזות, שאיבת זיכרונות. זיכרון וזיכרונות – חפצי זיכרון, שליפת זיכרונות, אוטוביוגרפיה מדומה, עיצוב דמות על פי זיכרון.
כתיבה דרך חושים - טעם, ריח, מגע, מבט וקשב. רגשות – מקומם של רגשות בעיצוב דמות ועלילה, תיאור תהליך רגשי, כתיבה לוגית וא- לוגית.
פרספקטיביות ונקודת מבט - כתיבה בגוף ראשון לעומת גוף שלישי, נקודת מבט של מספר. חלומות ותת מודע, הסרת מסיכות, שלבי וסוגי הווידוי, קריאה ועריכה של טקסטים

תעודה

בוגרי הקורס אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישותיו, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם החטיבה ללימודי תעודה של המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎