מכללות
אתה נמצא כאן: מכללות » לימודים לתואר ראשון
מעוניין בפרטים אודות תואר ראשון?
מלא/י פרטיך ויועץ לימודים יחזור אליך תוך זמן קצר.
התחייבות: פרטיך אינם נשלחים לשום מקום ללא אישורך הטלפוני ובידיעתך.
 מאשר/ת שיועץ לימודים יצור עימי קשר ומסכים לתנאי השימוש.

כל מסלולי הלימודים במסגרת תואר ראשון שמציעות מכללות בישראל. בהצלחה!

הנדסת תעשייה וניהול
לימודי מדעי המחשב
לימודי הי טק
לימודי הנדסת חשמל
הנדסת אלקטרוניקה
הנדסת מחשבים
לימודי הנדסת מכונות
לימודי הנדסה אזרחית
לימודי הנדסה כימית
לימודי הנדסת חומרים
הנדסה רפואית / ביו רפואית
לימודי הנדסה גרעינית
לימודי הנדסת פלסטיקה
הנדסת איכות ואמינות באלקטרוניקה
תואר ראשון בהנדסת תעשיות מים
לימודי הנדסת תוכנה
הנדסת תרופות
מערכות מידע ניהוליות
תנאי קבלה ללימודי היי טק
לימודי הנדסת מזון
הסבת אקדמאיים להנדסה
לימודי הנדסה לבוגרי תואר ראשון
לימודי הנדסת מערכות מידע
לימודי הנדסת אווירונאוטיקה
לימודי הנדסת טכנולוגיות מים
לימודי חינוך
לימודי חינוך גופני
לימודי הוראה
לימודי חינוך מיוחד
לימודי גננות
חינוך לבתי ספר יסודיים
לימודי חינוך הוראה על יסודי
הסבת אקדמאים להוראה
תואר אקדמי למורים בפועל
הסבת אקדמאים לחינוך מיוחד
לימודי חינוך בלתי פורמאלי
לימודי חינוך - קידום נוער
תואר ראשון בחינוך דמוקרטי
התוכנית המואצת להכשרת אקדמאים להוראה במסלול גיל רך
תואר ראשון בחינוך מוסיקלי
לימודי חינוך יצירתי
לימודי חינוך מיוחד לגיל הרך
לימודי ייעוץ חינוכי
לימודי חינוך בכפר סבא
טיפול לגיל הרך
לימודי חינוך ללא תעודת הוראה
לימודי חינוך גופני ללא פסיכומטרי
הכשרת מורים למגזר הערבי
סיעוד ללא פסיכומטרי
משפטים ללא פסיכומטרי
קרימינולוגיה ללא פסיכומטרי
פסיכולוגיה ללא פסיכומטרי
מנהל עסקים ללא פסיכומטרי
עבודה סוציאלית בלי פסיכומטרי
מדעי המדינה ללא פסיכומטרי
סוציולוגיה ללא פסיכומטרי
תקשורת בלי פסיכומטרי
מדעי המחשב ללא פסיכומטרי
חינוך ללא פסיכומטרי
כלכלה בלי פסיכומטרי
ביוטכנולוגיה בלי פסיכומטרי
הנדסת תעשייה וניהול בלי פסיכומטרי
הנדסת תוכנה ללא פסיכומטרי
היסטוריה ללא פסיכומטרי
גיאוגרפיה ללא פסיכומטרי
לימודי הנדסה ללא פסיכומטרי
אומנות ללא פסיכומטרי

כל מה שרציתם לדעת על תואר ראשון
אם אתם מעוניינים ללמוד לתואר ראשון, הנקרא גם BA, תצטרכו לעמוד בדרישות הקבלה של המוסדות האקדמאיים - בין אם מדובר באוניברסיטה או במכללה. מרבית המוסדות דורשים עשר שנות לימוד לפחות, תעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי - אך קיימות מכללות שאינן דורשות פסיכומטרי. כדאי לדעת: אם אינכם עומדים בתנאי הקבלה תוכלו להשתלב במסגרת מכינות של מוסד הלימודים. תוכלו לקרוא הכל על תהליך הקבלה לתואר ראשון.

תואר ראשון - איפה אפשר ללמוד?
תוכלו ללמוד תואר ראשון במבחר אוניברסיטאות, מכוני מחקר ומכללות. כיום קיימות בישראל יותר מ-50 מכללות. כדי לברר האם לימוד תואר ראשון במוסד הנבחר מוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה בישראל.

תואר ראשון - כמה זמן זה לוקח?
לימודים לקבלת תואר ראשון אורכים בין שלוש לארבע שנים - כאשר האורך משתנה בהתאם למקצוע הנבחר, מוסד הלימודים והקצב האישי שלכם. מגוון מוסדות מאפשרים "למתוח" את התואר וללמוד אותו במשך זמן רב יותר ואחרים מציעים תוכניות מואצות. כדאי לדעת - מקצועות ההנדסה לרוב אורכים ארבע שנות לימודים.

תואר ראשון - מצרך הכרחי במאה ה-21:
כיום תואר ראשון הוא הכרח כדי למצוא עבודה. בעבר ניתן היה להשתלב במגוון משרות ללא תואר ראשון אך כיום לרוב מצפים לסיום תואר ראשון - הלימודים מעניקים ידע בסיסי מספיק ומעין אישור איכות שיוכל לסייע לכם בהמשך. 

איך בוחרים תואר ראשון?
ההיצע של לימודי תואר ראשון היום הוא עצום, עד שלפעמים נראה שזה אתגר גדול רק לצאת מזה בשלום ולא לאבד את הידיים והרגליים. תואר ראשון, 'בוגר', הוא התואר הבסיסי ביותר בעולם ההשכלה הגבוהה (מלבד תואר הנדסאי שחלוקות הדעות סביב שאלת היותו תואר אקדמי). מי שמשתלב במסלול לימודים אקדמי לתואר ראשון במוסד המוכר על ידי המל'ג ומוסמך להעניק תואר ראשון, ומשלים מספר שנות לימוד (בדרך כלל בין שלוש לארבע), רוכש ידע ומיומנויות בתחום מסוים ומתמקצע באותו התחום במסגרת אקדמית, וייחשב, בתום מסלול הלימודים, ולאחר שהשלים את כל חובותיו האקדמיים, לבעל תואר ראשון.

תואר ראשון מוענק כיום במקצועות רבים ומגוונים, ובהתאם למקצוע משתנה לעתים גם ההגדרה והשם של התואר. כך לדוגמא, תואר ראשון ברוב המקצועות נקרא B.A. (קיצור של Bachelor of Arts, בוגר באמנות); תואר ראשון במקצועות מדעיים ייקרא בוגר במדעים או B.Sc או B.S. (קיצור של Bachelor of Science) או לעתים בוגר במדעים או B.Tech. (קיצור של Bachelor of Technologies); תואר ראשון בחינוך ייקרא B.Ed (קיצור של Bachelor of Education); תואר ראשון במשפטים נקרא LL.B (קיצור של Bachelor of Law); תואר ראשון בעיצוב נקרא B.Des. (קיצור של Bachelor of Design); תואר ראשון בארכיטקטורה נקרא בוגר בארכיטקטורה או B.Arch. (קיצור של Bachelor of Architecture). בכל מקרה יש לזכור, כי משמעות שמות התארים אינה תמיד קבועה, ויכולה להשתנות ממוסד למוסד וכן ממדינה למדינה. מי שקובע בישראל את משמעות התארים הינה המכללה המעניקה את התואר, באישור של המועצה להשכלה גבוהה. שימו לב, כי ישנן מכללות המציעות לימודים לתואר ראשון ללא פסיכומטרי.

בעקבות המהפכה שעבר העולם האקדמי בישראל בעשורים האחרונים, במהלכה נפתחו מוסדות אקדמיים רבים (מכללות, מכונים ובתי ספר לצד האוניברסיטאות הותיקות), הפך תואר ראשון להשכלה זמינה ונפוצה. מראשית התהליך של פתיחת שערי העולם האקדמי בפני רבים, תהליך שנמצא בעיצומו, ועד היום, הולכים ועולים בהתמדה אחוזי הזכאים לתואר ראשון ובעלי ההשכלה הגבוהה. רבים מהסטודנטים נהנים ממערך סיוע כלכלי ומלגות לסטודנטים.

האם תואר ראשון מספיק לכם?
כיום תואר ראשון הינו נפוץ ביותר ולרוב הינו כלי הכרחי לקבלה לעבודה קבועה ומסודרת. עם זאת ישנם מקצועות המחייבים בתואר שני על מנת לעסוק בתחום מסויים לדוגמא, בוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה אינם יכולים לעסוק בתחום ללא תואר שני בפסיכולוגיה. כמו כן, ישנם מקצועות רבים המחייבים את הבוגרים בהתמחויות ומעבר מבחנים על מנת להיות מורשים לעסוק בתחום התמחותם לדוגמא, בעלי תואר ראשון במשפטים הרוצים לעסוק בעריכת דין מחוייבים בשנה של התמחות במשרד עורכי דין ובמעבר בחינות לשכה.

לימודי תואר ראשון מעניקים לסטודנטים מעבר לידע, מיומנויות וכלים בתחום התמחותם גם חוויית לימודים שאין כמותה. מוסדות הלימוד להשכלה גבוהה (הכוללים אוניברסיטאות, מכללות ומכונים) מעניקים לסטודנטים חוויה ייחודית של חיים סטודנטיאלים לכל דבר. הסטודנטים נהנים מהנחות משמעותיות בבנקים, חברות טלפון, תשלומי מיסים, חנויות ועוד. כמו כן, בכל שנה מתקיים יום הסטודנט המיועד לסטודנטים לרוב לתואר ראשון ומציע שלל הופעות ומסיבות.

לסיכום, לימודי תואר ראשון במכללה / אוניברסיטה / מכון לימוד מעניקים חוויה חד פעמית, תואר אקדמי ושדרוג מיידי של תנאי העסקה. אם אתם מתלבטים בין מכללות שונות תוכלו להיעזר בעמוד ובו טיפים לבחירת מכללה. אם אתם אנשי קבע ורוצים ללמוד לתואר ראשון - קראו על לימודים לאנשי קבע.  אם אתם רוצים לגור במעונות תוכלו לקרוא על מעונות סטודנטים במכללות.

אם אתם רוצים תוכלו לקרוא על מכללות שמציעות תואר ראשון ועל לימודים לדתיים. אם תרצו לחפש מוסד לימודים לפי אזור בארץ הכנסו למידע על לימודים לפי מיקום בארץ.

מכללות  -  אודות  -  תנאי שימוש  -  צור קשר  -  מפת אתר  -  ניתוחים  -  פסיכומטרי