ClickCease

קורס פסיכומטרי

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

מידע חשוב על הבחינה הפסיכומטרית

החלטתם שאתם רוצים ללמוד לתואר ראשון באוניברסיטה או במכללה ואתם רוצים לדעת יותר על הבחינה הפסיכומטרית? הגעתם למקום הנכון. תשובות לכל השאלות: מדוע צריך להיבחן בבחינה הפסיכומטרית? האם חייבים לעשות בחינה פסיכומטרית כדי ללמוד תואר ראשון? ועוד שאלות חשובות שיסייעו לכם להתמצא במבחר קורסי הפסיכומטרי העצום שקיים כיום בשוק.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס פסיכומטרי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס פסיכומטרי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי על המבחן הפסיכומטרי

הבחינה הפסיכומטרית מהוה כלי למיון מועמדים ללימודים אקדמיים השואפים להשתלב במערך ההשכלה הגבוהה. המוסד המנסח, עורך, בודק ומנקד את הבחינה הוא המרכז הארצי לבחינות והערכה שהוקם על ידי ועד ראשי האוניברסיטאות בישראל.

הבחינה העוסקת בשלושה נושאים - חשיבה מילולית, חשיבה כמותית ואנגלית אינה באה לבחון את כישורי הנבחן, אלא מהוה כלי לניבוי הצלחתו בלימודי האקדמיים אם יתקבל אליהם.

מאחר שכיום, רוב המוסדות להשכלה גבוהה נותנים משקל גבוה לציון הפסיכומטרי בבואם לבחון מועמדים, ובפועל מבצעים שקלול של הציון הפסיכומטרי עם ציוני הבגרות לשם מיון המועמדים ללימודים, הפך המבחן הפסיכומטרי למאורע חשוב ומרכזי בחיי כולנו. הבחינה הפסיכומטרית נחשבת, לקשה ומפרכת המצריכה מאמץ, השקעה והכנה מרובים.

קורס פסיכומטרי
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מדוע כדאי ללמוד קורס פסיכומטרי?

המבחן הפסיכומטרי עומד לא פעם במרכזם של ויכוחים נוקבים הן בקרב הציבור והן בעולם האקדמי. רבים לא רואים במבחן הפסיכומטרי כלי מיון ראוי ופועלים לביטולו, בטענה שאין בכוחו של המבחן הפסיכומטרי לשקף את חוכמתו של הנבחן, את ידיעותיו, את יכולותיו ואת הפוטנציאל הטמון בו ובאם יש באפשרותו להצליח לנבא את סיכויי הצלחתו של המועמד בעולם האקדמי. חלק מן המכללות אינן דורשות הצגת ציון פסיכומטרי כחלק מתנאי הקבלה לחלק ממסלולי הלימוד שהם מציעות, אולם במרבית המקרים, כאשר מדובר במכללות נחשבות ובתארים אקדמיים מבוקשים ניתן משקל כלשהו לציון פסיכומטרי בצירוף עם ציוני תעודת הבכגרות.

בשל חשיבותו הרבה של המבחן הפסיכומטרי חשובה מאד ההכנה אליו. רבים סבורים, וטוענים שסברה זו מגובה בראיות, כי הכנה ראויה למבחן הפסיכומטרי משפרת פלאים את היכולת להתמודד עם המבחן ולהצליח בו. ההנחה היא ששינון החומר לבחינה ותרגול והתנסות בשאלות מהבחינה משפרים את הציונים של הנבחנים וכך מאפשרים קבלתם לחוגי לימוד אקדמיים נחשקים. לאור האמור ובשל חשיבות הבחינה הפסיכומטרית וחשיבות ההכנה לקראתה פועלים בישראל מכוני הכנה לבחינה הפסיכומטרית המציעים מגוון רחב של קורסי הכנה לפסיכומטרי, המכונים בפי כל קורס פסיכומטרי.

איך תתכונן לבחינת הפסיכומטרי?

תוכלו להיעזר במכוני ההכנה לבחינה הפסיכומטרית הם איכותיים, ממוקדים, כוללים תכני לימוד חשובים, תורמים לידיעות ולהבנה של התלמידים ומשפרים את יכולותיהם ואת סיכוייהם להצליח בבחינה הפסיכומטרית. תרומתם הרבה של מכוני ההכנה לבחינה הפסיכומטרית להצלחת הנבחנים נובעת מיתרונותיהם הרבים - רוב מכוני הלימוד פועלים שנים רבות ומפעיליהם עמוסי ניסיון, מרבית המכונים כוללים מדריכים מצויינים שמלוים את התלמידים ומסייעים להם, רוב המכונים מיישמים שיטות לימוד ייחודיות, הכוללות מתן טיפים בפתרון שאלות, תרגולים רבים, מבחני סימולציה, שיעורי תגבור, שיעורי עזר, שיעורים פרטיים ועוד.

בעוד שיש השוללים את תרומת הקורס הפסיכומטרי להבנת וידיעת חומרי הלימוד בבחינה, אין עוררין וכולם מסכימים כי הקורס הפסיכומטרי תורם לכל תלמיד לכל הפחות בכך שהוא מהוה מסגרת לימודים מאורגנת ושיטתית שמתוה את חומרי הלימוד ואת אופן ההכנה למבחן הפסיכומטרי ותורמת למשמעת העצמית של התלמידים ונכונותם להתכונן למבחן ולהתאמץ.
  
בעת בחירת קורסי פסיכומטרי חשוב לקחת בחשבון את ההעדפות האישיות שלכם, מכוני הפסיכומטרי שנמצאים קרוב לביתכם והתקציב שלכם לקורס.

מרבית מסלולי הלימוד והמכללות דורשים מעבר בציון מסוים של הבחינה הפסיכומטרית - אך קיימות מגוון מכללות המציעות לימודים ללא פסיכומטרי - בואו לקרוא על תואר ראשון ללא פסיכומטרי ואולי תגלו שתוכלו להירשם ללימודים ולהתקבל ממש עתה!
קורס פסיכומטרי
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה ההבדלים בין קורסי הפסיכומטרי השונים?

אם חבר יפנה אליכם ויגיד לכם שקורס פסיכומטרי מסויים הוא הקורס הטוב ביותר, בוודאות, קחו בחשבון שיש סיכוי טוב שהקורס שעליו אותו חבר מדבר יכול להיות קורס משובח, שהינו הקורס הטוב ביותר עבורו, אך זה לא בהכרח הופך אותו לקורס הטוב ביותר עבורכם.

כפי שבכל תחום חיים יש לכל אחד העדפות משלו ובחירות שהוא עושה באופן שונה מחבריו, כך גם בפסיכומטרי - המבחר העצום מאפשר לכם למצוא את הקורס הטוב ביותר לצרכים שלכם. אם יש לכם ליקויי למידה - תוכלו ללמוד קורס פסיכומטרי המותאם ללקויי למידה, במידה ואתם רוצים ללמוד בעצמכם בבית, ללא קורס, תוכלו להתעניין בערכות פסיכומטרי ללמידה עצמאית - וכך הלאה.
מודעה
מחפש קורס פסיכומטרי?
מחפש קורס פסיכומטרי?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: פריסה ארצית
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: פריסה ארצית
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה