לימודי מזכירות ומנהל לציבור הדתי והחרדי

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
לימודי מזכירות ומנהל לציבור הדתי והחרדי
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות לימודי מזכירות ומנהל לציבור הדתי והחרדי?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על לימודי מזכירות ומנהל לציבור הדתי והחרדי?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

קורסי מנהל ומזכירות לדתיים וחרדים במכללות

דתיים ודתיות המעוניינים להשתלב במשרות מנהל ומזכירות יכולים ללמוד במוסדות לימוד שונים בארץ המאפשרים להם ללמוד לימודי תעודה במזכירות ומנהל באווירה ובסביבה שמתאימות לאורח חייהם האדוק והצנוע. חלק מהזמן ביום עשוי להיות מוקדש לתפילות, כמו כן יוקדשו במסגרת הלימודים האלה שיעורים ללימודי דת בנוסף לחומר העיוני בתחום המזכירות והמנהל. במסגרת הלימודים תהיה הקפדה על הפרדה בכיתות הלימוד בין נשים וגברים לפי מה שמצופה מהמסורת הדתית והחרדית.

לימודי מזכירות ומנהל לציבור הדתי נועדו להכשיר סטודנטים מהציבור הדתי לעיסוק במקצועות אלה, באווירה של שמירת מצוות. תחומי המזכירות והמנהל חשובים מאוד לניהולו התקין של כל ארגון ולכן הם תמיד מבוקשים. מאחר שבתפקידי מזכירות ומנהל עוסקות בעיקר נשים, למסלולי ההכשרה האלה יש חשיבות רבה בכך שהם מאפשרים לנשים חרדיות ודתיות לצאת לעבודה. אם גם אתם (ואתן) שייכים למגזר הדתי והחרדי ומעוניינים להצטרף למעגל העבודה, אולם מתלבטים לגבי צעד זה, מכיוון שאינכם יודעים במה זה כרוך, אתם מוזמנים לקרוא את המידע המצורף בעמוד זה ואף ליצור עמנו קשר בשביל לקבל מידע נוסף.
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות לימודי מזכירות ומנהל לציבור הדתי והחרדי?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על לימודי מזכירות ומנהל לציבור הדתי והחרדי?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

מידע כללי על לימודי מזכירות ומנהל לציבור הדתי

אורח החיים הדתי ובעיקר החרדי מחייב עמידה בקודים של צניעות, קיום תפילות והפרדה בין נשים וגברים. כמו כן, מאחר ומתגברת התופעה של יציאה לעבודה בקרב הציבור החרדי, יש הצורך בהקמת מכללות ייחודיות שמיועדות למגזר הדתי והחרדי. במקרים רבים הציבור הזה מגיע ללא רקע מוקדם מתאים בלימודי חול (לימודי ליבה), וכך הם לא יכולים להציג את מועמדותם, למגוון רחב של מקצועות. הלימודים במכללות היחודיות האלה מוכוונים באופן מדויק לקהל הדתי, שם הם יכולים להרגיש בנוח ללמוד ובמקביל לשמור על אורח החיים האדוק שלהם. 

מאחר שהסטודנטים והסטודנטיות במוסדות האלו הם בעלי משפחות גדולות, שכר הלימוד בדרך כלל הוא נמוך מהמקובל בשוק. המוסדות הלימוד החרדיים להכשרה מקצועית אף מפעילים יחידות להשמה שמסייעות לבוגרים להשתלב בשוק העבודה. קורס מזכירות ומנהל לציבור הדתי נועד להוציא את האוכלוסיה הדתית והחרדית למעגל העבודה ולספק לאנשים מקצוע נדרש ומאתגר. אם גם אתם ואתן שייכים לציבור הדתי והחרדי ומעוניינים לצבור ידע שיאפשר לכם להצטרף למעגל העבודה, מהרו להירשם אל לימודי מזכירות ומנהל.

למי מתאים לימודי מזכירות ומנהל לציבור הדתי והחרדי?

קורס מזכירות ומנהל לציבור הדתי מיועדים לאנשים שבאים מן המגזר הדתי ובעיקר מן המגזר החרדי שמעוניינים להצטרף למעגל העבודה ואת זה הם יוכלו לעשות רק לאחר שיעברו קורס מקצועי בתחום. כמו כן, במקרים מסויימים יתאימו הלימודים האלה גם לאנשים דתיים אשר פונים ללשכת התעסוקה והפקידים מפנים אותם לקורס מנהל ומזכירות מטעם משרד הכלכלה, אשר נועד להיות מסלול מזורז.

לימודי מזכירות ומנהל לציבור הדתי יתאימו גם לאנשים דתיים וחרדים שכבר עובדים בעבודות דחק פשוטות, אשר מעוניינים להתקדם בחיים לתחום יותר מבוקש וכך להגדיל את משכורתם ולאפשר לעצמם עבודה נוחה יותר, עם תנאי העסקה טובים וגם עם יותר אפשרויות לקידום מקצועי עתידי.

מה תנאי הקבלה ללימודי מזכירות ומנהל לציבור הדתי והחרדי?

בכדי להתקבל אל לימודי מזכירות ומנהל לציבור הדתי, בדרך כלל לא יידרשו תנאי קבלה מחמירים. על המועמדים והמועמדות לקורס יידרש בדרך כלל להיות מעל גיל 18. כמו כן, הם יצטרכו לשלוט היטב בשפה העברית, מכיוון ששפת הלימוד ברוב המכללות בישראל היא עברית, וגם בגלל שיידרש מהם לשלוט היטב בשפה בעת שיעבדו בתפקידי מזכירים או מזכירות.

תנאי נוסף לקבלה ללימודי קורס מזכירות ומנהל לציבור הדתי יהיה מעבר ראיון קבלה אישי עם ראשי מסלול הלימודים (מזכירה אקדמית, יועץ, או ראש החוג), בכדי לבדוק את מידת התאמתו של המועמד לקורס, כמו גם את רמת המוטיבציה שלו להשתתף בקורס זה. בדיקה זו חשובה מכיוון שבמקרים רבים מדובר בלימודים מסובסדים ומוענקות מלגות סיוע לסטודנטים שבאים ממשפחות גדולות והם בעלי מעמד סוציו-אקומנומי נמוך.

מה משך לימודי מזכירות ומנהל לציבור הדתי והחרדי?

משך הלימודים בקורסי מנהל ומזכירות למגזר הדתי משתנה ממכללה למכללה ועם זאת, ברוב מוסדות הלימוד לימודי מזכירות ומנהל נמשכים בין שלוש מאות לארבע מאות שעות לימוד אקדמיות. סה"כ בין תשעה חודשים לשנה וחצי. במקרה והם מופנים על ידי שרות התעסוקה לקורסים מקצועיים במזכירות ומנהל מטעם משרד הכלכלה, בכדי להוציא אותם ממעגל האבטלה, אז הקורסים יהיו מזורזים ויתקיימו ברוב ימות השבוע. כך הם יימשכו כחצי שנה. 

לרוב הלימודים יתקיימו בין פעם לפעמיים בשבוע וייתכן שבנוסף אף בימי שישי. במכללות רבות הלימודים עשויים להתקיים אף במתכונת של לימודי ערב. זה נועד לאפשר גם למי שעובדים במשרה מלאה, ללמוד קורס מזכירות ומנהל לציבור הדתי.

מה לומדים בלימודי מזכירות ומנהל לציבור הדתי והחרדי?

במסגרת לימודי מזכירות ומנהל לציבור הדתי, ילמדו הסטודנטים נושאים מגוונים וקבלו מיומנויות של ניהול משרד. בין נושאי הלימוד ניתן למצוא את יסודות התקשורת בינאישית, יכולת עבודה בצוותים, ניהול תכתובות, יכולת ניהול משברים, אנגלית עסקית, הכשרה בעבודה בתנאי לחץ, לימודי דת, הקפדה על זמני תפילות בשעה המיועדת ועוד.

כמו כן ילמדו את הנושאים הבאים: יסודות הפרסום והשיווק, יסודות כתיבת דוחות ופרוטוקולים, קצרנות, יחסי ציבור, הכרות עם ענייני חשבונות, שכר וכספים, עבודה על מאגרי מידע ממוחשבים, לימוד יסודות המשרד ממוחשב (וורד, אקסל ואינטרנט), עבודת תיוקים וארכיב, השתלמות מעשית בעבודה במשרד ועוד. את נושאי הלימוד יעבירו מרצות ומרצים מובילים בתחומם בעלי ידע וניסיון רב בתחום המזכירות והמנהל.

איזה תעודה מקבלים בוגרי לימודי מזכירות ומנהל לציבור הדתי והחרדי?

לבוגרי לימודי מזכירות ומנהל לציבור הדתי, תוענק תעודת גמר ואף הסמכה מטעם משרד הכלכלה, בהנחה ועמדו בכל חובות הלימוד שלהם שכוללות: עמידה בחובת הנוכחות על פי המקובל במכללה בה הם למדו, הגשת תרגילי בית, הצלחה במבחנים במהלך הלימודים ובמבחנים המסכמים מטעם משרד הכלכלה, מעבר השתלמות מעשית במשרדים והגשת פרויקט גמר במכללות בהם זה נדרש.

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי לימודי מזכירות ומנהל לציבור הדתי והחרדי?

בוגרי ובוגרות קורס מזכירות ומנהל לציבור הדתי עשויים להתקדם ללימודי המשך בכדי לשפר את תנאי ההעסקה שלהם, או להתקדם במדרג המקצועי. הם יוכלו לעשות זאת באמצעות קורסי המשך דוגמת קורס מנהלי לשכה. לימודים אלה יכשירו אותם בידע מקצועי על הדרך בה לנהל משרד באופן מקצועי, לדאוג לניהול צוות העובדים האדמיניסטרטיבי, לנהל את הלו"ז של המנכ"ל והדירקטורים, לשרת את הלקוחות של הארגון ועוד.

קורס נוסף לשיפור יכולות העבודה של בוגרי לימודי מזכירות ומנהל לדתיים הוא קורס יישומי מחשב - אופיס. באמצעות לימודים אלה יוכלו המזכירים והמזכירות לתפקד בצורה טובה יותר בניהול המשרד הממוחשב, שבימינו חדר לכל תחומי החיים. הם יצברו ידע בכתיבת מסמכים בוורד, עריכת דוחות כספיים באקסל, בניית מצגות שיווקיות וניהול תכתובת בין משרדית ועם לקוחות באמצעות אאוטלוק.

במה עוסקים בוגרי לימודי מזכירות ומנהל לציבור הדתי והחרדי?

לאחר סיום קורס מזכירות ומנהל לציבור הדתי, יוכלו בוגרי ובוגרות המסלול להציג מועמדות למגוון מקומות עבודה: בתי עסק פרטיים, חברות בינ"ל, משרדי הממשלה, מנהל הציבורי, משרדי עורכי דין, קופות ובתי חולים ועוד. בכדי להמשיך ולהתקדם במקומות העבודה האלו, בדרך כלל הם יידרשו לעבור קורסים מתקדמים ובכירים בתחום המזכירות והמנהל.
מזכירות (ומזכירים) בראשית דרכן המקצועית יוכלו אחרי כמה שנים בעבודה להציג מועמדות לתפקידי מזכירות בכירות ומנהלות לשכה.

כמו כן, יוכלו בוגרי קורס מזכירות ומנהל לציבור הדתי להציג מועמדות למשרות הדרכה בין אם במסגרת הארגון בו הם עובדים, או במכללות בהן יש לימודי מזכירות ומנהל. זאת הם יוכלו לעשות אחרי שצברו מספר נכבד של שנות ניסיון במקצוע.
מודעה
מודעה
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש