קורס בודקי מכולות

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס בודקי מכולות
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס בודקי מכולות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס בודקי מכולות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי בדיקת מכולות

מכולה שנקראת באנגלית – Container, זו תיבה בעלת מבנה מלבני מוארך שבדרך כלל עשויה ממתכת ומשמשת להובלת מטען. ניתן למצוא את המכולה על גבי אוניות מטען גדולות, על רכבות משא, ועל משאיות כבדות. על החומר ממנו עשויה המכולה להיות חזק מספיק כדי לשאת לפחות עוד מספר מכולות. בגלל המטען שמועבר במכולה יש צורך בחיבור אמצעי אזעקה, למניעת גניבת התכולה. בהתאם לנהלי רשות הספנות והנמלים ולסטנדרטים לבדיקת מכולות שנקבעו על פי האמנה הבינלאומית לבטיחות מכולות (Container Safety Convention), יש צורך לבדוק את המכולה בעת פריקתה מן האוניה ולפני הטענתה על אמצעי התחבורה היבשתיים (רכבת או משאית).

קורס בודקי בטיחות מכולות, הנמשך חודשים ספורים בלבד, יכשיר  אתכם לקבלת הסמכה ממשלתית (מטעם משרד התחבורה) לבדיקת מכולות. חשיבות הקורס הזה נעוצה בעובדה שיש צורך להגביר את הבטיחות בנמלי הארץ. אם אתם מעוניינים לקבל הכשרה מקצועית איכותית – שתסמיך אתכם לעבודה מבוקשת במיוחד ברשות הנמלים – לימודי קורס בודקי מכולות (הידועים גם בשם לימודי בדיקות בטיחות מכולות) עשויים להתאים לכם מאד. הנכם מוזמנים לקרוא את המידע המצורף בעמוד זה ואף ליצור עמנו קשר בשביל לקבל מידע נוסף.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס בודקי מכולות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס בודקי מכולות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס בודקי מכולות

הקף הסחר הבין לאומי עולה בהתמדה, עם הצטרפותן של עוד מדינות למעגל המדינות המפותחות ובמיוחד עם עלייה באוכלוסיית מעמד הביניים במדינות מתפתחות (באפריקה, מזרח אסיה ובדרום אמריקה). הקפי הסחר הבינ"ל הגדולים ביותר מתבצים באמצעות אוניות מטען גדולות, אם כי יש גם סחר באמצעות מטוסי מטען. מכיוון שאוניות המטען שטות לנמלים שונים, עד שהם מגיעים לנמלי היעד בישראל (בין אם במדובר בחיפה, באשדוד, או באילת), יש סכנה שיחדירו דרך המכולות הללו, אמצעי לחימה, זנים שונים של חיות וצמחים האסורים לכניסה לתחומי הארץ, חומרי פסולת מסוכנת וכדומה. מן הטעם הזה יש חשיבות גדולה בבדיקה של כל מכולה ומכולה בתחומי הנמל והאיזור התפעולי, לני שאפשר לשחרר אותה לתובלה לכל איזורי הארץ.

לימודי בדיקת מכולות נועדו להכשיר אנשי מקצוע מיומנים שיידעו מה לחפש בתוך המכולה, איך לעלות על ניסיונות להברחה אסורה, יכירו את הנהלים הבין לאומיים, במיוחד את האמנה הבינלאומית לבטיחות מכולות - Container Safety Convention. במסגרת קורס זה הם אף יקבלו דגשים על בטיחות בעבודה בעת בדיקת המכולות וכדומה. אם אתם עובדים בעבודה תפעולית באחד מנמלי הארץ ויש לכם גם זיקה לתחומי הספנות השמאות והביטוח הימי, לימודים אלה מיועדים לכם. לכן מהרו להירשם לקורס קורס בודקי בטיחות מכולות ותהנו מהכשרה ייחודית וממקצוע מתגמל לעתיד.

למי מתאימים לימודי בודקי מכולות?

קורס בודקי מכולות מיועדים לאנשים בעלי זיקה לתחום הספנות והמנהל הימי. לדוגמא שמאים ימיים, המעוניינים להשתמש בניסיון המקצועי שלהם ולהוסיף עליו גם עבודה מקצועית בעלת ערך, שנועדה למנוע הברחות מסוגים שונים לישראל.

כמו כן, יתאימו לימודי בודקי מכולות לאנשי תפעול בנמלים, כמו ממוני בטיחות בנמל, מפקחי כלי שיט או אנשים שעובדים במסופי המטען. הקורס עשוי לקדם מקצועית חלק מנושאי המשרות הללו.

הקורס אף עשוי להתאים לאנשים שעוסקים בייבוא וייצוא, בסחר בינ"ל, פקידי מכס ורישוי אשר מעוניינים להוסיף לידע שלהם גם דגשים בנושאי בטיחות בתובלה הימית ובדיקות המכולות. כך הם יוכלו להתקדם במדרג המקצועי בנמלי הים לתפקידי פיקוח הדורשים אחריות ומסירות רבה.

מה הם תנאי הקבלה לקורס בודקי מכולות?

על מנת להתקבל ללימודי קורס בודקי בטיחות מכולות יהיה עליכם להיות בעלי ניסיון מעשי בעבודה בתחום הספנות עם מטענים ומכולות. בדרך כלל יידרש מן המועמדים להיות עם אישור של סיום 12 שנות לימוד ובחלק מן המכללות אף יידרש מן המועמדים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה.

כמו כן, על המועמדים לשלוט היטב בשפה העברית ובנוסף על כך להיות בעלי ידע טוב באנגלית, מכיוון ששטרי מטען לרוב יהיו באנגלית. נוסף על כך, בדיקת ההתאמה בין שטרי המטען לתכולת המכולה מחייבות יכולות קפדניות מאוד ולעבוד לפי הספר.

תנאי קבלה נוסף ללימודי קורס בודק מכולות עשוי להיות מעבר ראיון קבלה אישי עם ראשי חוג הלימודים במכללה. כך יבדקו את התאמתו של המועמד ללימודים אלה.

מה משך קורס בודקי מכולות?

לימודי בודקי בטיחות במכולות כוללים, בדרך כלל, בין שישים לשבעים שעות לימוד אקדמיות והם נמשכים, לרוב, בין שלושה לשישה חודשים, בהתאם לתוכנית הלימודים (כלומר, בהתאם למספר מפגשי הלימוד השבועיים ואורכו של כל מפגש). בדרך כלל יתקיימו הלימודים בין פעם אחת לפעמיים בשבוע.

אם אתם מעוניינים להשתלב בקורס זה – אך חושבים כי תתקשו לעשות כן, מפאת סדר יומכם העמוס – יש לנו חדשות טובות עבורכם: מכללות רבות מציעות לכם אפשרות ללימודים בשעות הערב ואחר הצהריים ו/ או בימי שישי בבוקר – כך שגם אם עובדים במשרה מלאה (או עסוקים מכל סיבה אחרת) תוכלו להשתלב בלימודים בקלות, בשעות והזמנים הנוחים והמתאימים לכם ביותר.

מה לומדים בקורס בודקי מכולות?

תכנית הלימודים בקורס בודקי בטיחות במכולות משלבת בין לימודים עיוניים ותיאורטיים מקיפים ומעמיקים לבין התנסות מעשית עניפה – לרבות התנסות בעבודה בנמלים – כך שהכשרת הבוגרים הינה לעילא ולעילא, ובסיום הקורס הם אוחזים במיטב הידע והכלים הדרושים לבודק בטיחות מכולות מקצועי ואיכותי. עיתים קרובות כוללים לימודי בודקי מכולות את הנושאים והתכנים הבאים: מושגי יסוד בבדיקת מכולות, מושגי יסוד בעניין תקן, תקנות הנמלים - בטיחות, מבנה מכולות וסוגי מכולות ויסודות בשילוח בינ"ל.

כמו כן, ילמדו הסטודנטים על נוהל הפעלת מערכת אישורים לעניין מכולות של מת"י המאושר ע"י מספ"ן, הנוהל להפעלת התוכניות לבדיקה רציפה מאושרת של מכולות (תבר"מ או acep), בניית מכולות חדשות, תקשורת מחשבים, תיקון ובדיקות מכולות שהן מיכלי לחץ, הנדסת חומרים ועוד שלל נושאי לימוד חשובים.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס בודקי מכולות?

בוגרי קורס בודקי מכולות, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה בה השלימו את לימודיהם. כן יהיו הבוגרים לתעודת "בודק מכולות מוסמך" מטעם משרד התחבורה – רשות הספנות והנמלים (בכפוף, כמובן, לעמידתם בכל תנאי ההסמכה של המשרד).

חשוב מאד לברר טרם ההרשמה לקורס האם המכללה בה בחרתם ללמוד מוכרת ומאושרת על ידי משרד התחבורה והגורמים הרלוונטיים – שכן ללא ההסמכה הממשלתית לא תוכלו להשתלב בעבודה בתחום.

חובות הלימוד עשויות לכלול: השתלמות מעשית בבדיקת מכולות, עמידה בחובת נוכחות, הצלחה במבחנים במהלך הקורס ובמבחני ההסמכה הרשמיים והשתתפות פעילה בשיעורים.

במה עוסקים בוגרי קורס בודקי מכולות?

לאחר סיום הלימודים בקורס בודקי מכולות וקבלת תעודה ההסמכה ממשרד התחבורה יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודה מבוקשת ברשות הנמלים, בתור בודקי מכולות. ייתכן כי בתחילה הם יצוותו לעבודה בפיקוח של בודק מכולות ותיק ובעל ניסיון, אולם ככל שיצברו יותר ידע מעשי הם יוכלו להתקדם לתפקידי פיקוח בכירים יותר.

בוגרי לימודי בדיקת מכולות בעלי ניסיון עשיר, יוכלו בסופו של דבר להציג את מועמדותם למשרות הוראה במסגרת של מכללות ללימודי לוגיסטיקה ומקצועות הים. כך הם יעבירו מן הידע שלהם לדור הבא של בודקי המכולות. 
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎