ClickCease

קורס בודקי מכולות

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס בודקי מכולות
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס בודקי מכולות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס בודקי מכולות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי בדיקת מכולות

לימודי בודקי מכולות במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים מרתקים, ייחודיים ומקצועיים אשר באים במטרה להכשיר את בוגריהם לבדיקת מכולות בעת פריקתן מן האונייה טרום הטענתן על אמצעי התחבורה היבשתיים (רכבת או משאית), זאת בהתאם לנהלי האמנה הבינלאומית לבטיחות מכולות (Container Safety Convention).

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק, זאת בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך קבלת ההסמכה הממשלתית מטעם משרד התחבורה בתחום בדיקת המכולות.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס בודקי מכולות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס בודקי מכולות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס בודקי מכולות

היקף הסחר הבין לאומי עולה באופן תדיר ודורש העברת סחורות באמצעות אוניות מטען גדולות ולעיתים אף מטוסי מטען. על אמצעי תחבורה אלו מועמסות מכולות המכילות מוצרים מבוקשים, אמנם עקב כך שעליהן לעבור דרך ארוכה עד הגעתן לנקודת היעד שלהן, נדרשת בדיקה מקצועית ואיכותית לצורך וידוא כי לא הוחדרו למכולות אמצעי לחימה, זני חיות וצמחים האסורים לכניסה לתחומי הארץ, חומרי פסולת מסוכנת ועוד.

עבודתם של בודקי המכולות מאפשרת הגברה של רמת הבטיחות בנמלים השונים ברחבי הארץ, שכן העוסקים בתחום לומדים מה לחפש במכולות, כיצד לגלות ניסיונות להברחה אסורה וכדומה.

קהל היעד לקורס בודקי מכולות

לימודי קורס בודקי מכולות פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים למועמדים בעלי זיקה לתחומי הספנות והמנהל הימי, עובדי נמלים, ממוני בטיחות, עובדי ייבוא וייצוא, פקידי מכס ורישוי וכדומה, אשר יש ברצונם לרכוש הכשרה מקצועית ואיכותית שתאפשר להם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם לצורך השתלבות בתחום מרתק ורווחי זה.

תנאי הקבלה לקורס בודקי מכולות

תנאי הקבלה לקורס בודקי מכולות על הייצור משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר בדרך כלל נדרשים המועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה.

כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי בודקי מכולות

משך לימודי בודקי מכולות משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, כוללים הלימודים בין 60 ל-70 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן של בין שלושה חודשים לחצי שנה.   

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס בודקי מכולות

במהלך לימודי הקורס בנושא בודקי מכולות מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו מושגי יסוד בבדיקת מכולות, מושגי יסוד בעניין תקן, תקנות הנמלים – בטיחות, מבנה מכולות וסוגי מכולות ויסודות בשילוח בין לאומי, הפעלת התוכניות לבדיקה רציפה מאושרת של מכולות, בניית מכולות חדשות, תקשורת מחשבים, תיקון ובדיקות מכולות שהן מיכלי לחץ, הנדסת חומרים ועוד.  

תעודת גמר לאחר קורס בודקי מכולות

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. לאחר מעבר הבחינות החיצוניות, יזכו הבוגרים בתעודה מוכרת על ידי משרד התחבורה - רשות הספנות והנמלים.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי בודקי מכולות

עם סיום לימודי בודקי מכולות יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל תפקידים ומקומות בנמלים השונים ברחבי הארץ כבודקי מכולות. לרוב יתחילו בתפקידים זוטרים ולאחר שיצברו ניסיון יזכו להתקדם בסולם התפקידים המקצועי.

לימודי המשך לאחר קורס בודקי מכולות

בוגרי קורס בודקי מכולות המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס ניהול לוגיסטי ממוחשב ERP בו יוכשרו לעבודה עם מערכות ממוחשבות מתקדמות לצורך ייעול ענף הלוגיסטיקה.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס ניהול אחזקה בכיר בו יוכשרו לניהול מערך האחזקה תוך שימוש בטכנולוגיות חדישות ומתקדמות המשמשות לתפעול.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎