ClickCease

תואר שני בחשבונאות

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
תואר שני בחשבונאות
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תואר שני בחשבונאות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תואר שני בחשבונאות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי חשבונאות לתואר שני

לימודי חשבונאות לתואר שני, הנקראים גם לימודי ראיית חשבון, הינם לימודים מבוקשים במיוחד, מרתקים ומעשירים, אשר באים במטרה לספק לסטודנטים כלים ניהוליים ופיננסיים בתחומי החשבונאות, שוק ההון, שיווק, משאבי אנוש וכדומה.

במסגרת מוסדות הלימוד בישראל קיימת אפשרות להשתלבות במסלול תואר שני המשלב בין תחום החשבונאות לבין מנהל העסקים, וכן להשתלבות במסלול תואר שני בחשבונאות בהתמחות מימון וניהול חשבונאי בו ילמדו הסטודנטים אודות ניהול פיננסי, מימון בין לאומי, ביטוח ושירותים פיננסיים, השקעות ותכנון פיננסי ועוד.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תואר שני בחשבונאות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תואר שני בחשבונאות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות תואר שני בחשבונאות

ענף החשבונאות מהווה כיום את אחד מן התחומים המבוקשים והרווחיים ביותר במשק, ועל כן הצורך בבעלי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום הולך וגובר. ארגונים עסקיים בעולם כולו ובמדינת ישראל בפרט זקוקים למנהלי כספים המחזיקים בידע מקיף ומעמיק, זאת על מנת שיוכלו להבין את הסביבה העסקית ואת שוק ההון.

תכנית הלימודים במסלול זה מכשירה את הסטודנטים בתחומי המיסוי והחשבונאות וכן מקנה להם מיומנויות לניהול פיננסי, חשבות וחשבונאות, דבר שמאפשר להם לצאת אל שוק העבודה עם יתרון משמעותי, הן מבחינת אפשרויות התעסוקה והן מבחינת שכר.  

קהל היעד לתואר שני בחשבונאות

לימודי תואר שני בחשבונאות פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים במיוחד לבוגרי תואר ראשון בחשבונאות, בכלכלה, במנהל עסקים ועוד, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולהתברג בתפקידי מפתח בחברות ובארגונים השונים.

תנאי הקבלה לתואר שני בחשבונאות

תנאי הקבלה ללימודי חשבונאות לתואר שני משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, אך על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על סיום תואר ראשון בציון ממוצע של 80 ומעלה, כאשר ייתכן ויידרשו המועמדים להשלים קורסים מסוימים בתחום אם אינם למדו אלו במסגרת התואר הראשון.

כמו כן, ייתכן ויידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. כמו כן, בחלק מן המוסדות נדרשים המועמדים להחזיק בניסיון מעשי בניהול או נדל"ן. בכדי להבין מהן האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי חשבונאות לתואר שני

במרבית מוסדות הלימוד, נפרשים לימודי התואר השני בחשבונאות על פני תקופת זמן של בין שנתיים לשלוש שנות לימוד אקדמיות, זאת בהתאם למתכונת הלימודים ולהיקפם.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.  

נושאי הלימוד בתואר השני בחשבונאות

במהלך לימודי התואר השני בחשבונאות מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במהלך הלימודים כוללים קורסים בנושא שוק ההון, ניהול פיננסי, מוסדות פיננסיים, מימון בינלאומי, ביטוח ושירותים פיננסיים, השקעות ותכנון פיננסי, השקעות ותכנון הון, חשבונאות ניהולית, ניהול חשבונאי, מימון בינלאומי, אופציות, דו"חות פיננסיים, קביעת עלויות, החלטות השקעה ועוד.

תעודת גמר לאחר לימודי חשבונאות לתואר שני

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, מעבר מוצלח של הבחינות והגשת מטלות, יוענק תואר שני M.A בחשבונאות/MBA במנהל עסקים וחשבונאות/M.Sc במימון חשבונאות, זאת בהתאם לתוכנית בה למדו ומטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר שני בחשבונאות

עם סיום לימודי התואר השני בחשבונאות יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה בשלל משרות ומקומות עבודה במסגרת תפקידי מפתח ותפקידים בכירים וניהוליים בארגונים מובילים וכן בחברות המספקות שירותים חשבונאיים, בנקים, חברות להשקעות הון, חברות ביטוח, ארגונים עסקיים, עמותות וכדומה.   

לימודי המשך לאחר תואר שני בחשבונאות

בוגרי לימודי תואר שני בחשבונאות המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודי תואר שלישי בתחום.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎