ClickCease

תואר שני בטיפול באמנות

נמצאו עבורך 4 מוסדות לימודים:

תואר שני בתרפיה באמנות

לימודי טיפול באמנות לתואר שני, הנקראים גם לימודי טיפול בהבעה ויצירה, הינם לימודים מרתקים, מעשירים וייחודיים אשר משלבים בין ענף הפסיכולוגיה והטיפול הרגשי על כל היבטיו לבין עולמות האמנות והיצירה ככלל ותחומי האמנות הפלסטית בפרט.

מטרת הלימודים הינה הכשרת הבוגרים כאנשי מקצוע איכותיים ומיומנים בתחום הטיפול הרגשי והנפשי שיש באפשרותם לעשות שימוש באמצעים אמנותיים חזותיים כמו ציור, איור, פיסול, צילום, פסיכודרמה, ביבליותרפיה, טיפול במוזיקה ועוד. עם סיום הלימודים יוכלו הבוגרים להשתלב במסגרות טיפוליות, חינוכיות ורפואיות שונות.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תואר שני בטיפול באמנות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תואר שני בטיפול באמנות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות תואר שני בטיפול באמנות

תרפיה באמנות/הבעה ויצירה מציעה שפה שונה, מיוחדת, בלתי מילולית וסמלית כדרך לביטוי עצמי של רגשות ותחושות. טיפול זה מתאים בעיקר למטופלים אשר מתקשים לבטא את אשר על ליבם באופן מילולי וכן לאלו המתקשים להתחבר לרבדים עמוקים יותר של עצמם.

מטרת הטיפול באמנות הינה להביא את המטופל לחיבור עמוק יותר עם עצמו ועם כוחותיו, הצפת רגשות לא מודעים, זאת על מנת שיוכל לממש את הפוטנציאל הטמון בו. חשוב לציין כי אין דרישה כי יהיו המטופלים בעלי כשרון אמנותי מפותח.
תואר שני בטיפול באמנות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל היעד לתואר שני בטיפול באמנות

לימודי תואר שני בטיפול באמנות פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים למועמדים בעלי זיקה לתחומי הטיפול ולתחומי האמנות והיצירה כאחד, אנשים אמפתיים ובעלי מיומנויות בין אישיות טובות, בוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, אמנות וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי הקבלה לתואר שני בתרפיה באמנות

תנאי הקבלה ללימודי תרפיה באמנות לתואר שני משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, אך על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על סיום תואר ראשון רלוונטי בציון ממוצע של 80 ומעלה, כאשר ייתכן ויידרשו המועמדים להשלים קורסים מסוימים בתחום אם אינם למדו אלו במסגרת התואר הראשון.

כמו כן, ייתכן ויידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים או אף הצגת תיק עבודות, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מהן האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.
תואר שני בטיפול באמנות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודי טיפול באמנות לתואר שני

במרבית מוסדות הלימוד, נפרשים לימודי התואר השני בטיפול באמנות על פני תקופת זמן של כשנתיים אקדמיות, אמנם משך הזמן יכול להשתנות בהתאם למסלול הלימודים הנבחר. נוסף על כך, מסלולים רבים דורשים סיום של שנה נוספת זאת על מנת שיהיו הבוגרים זכאים לתעודת מטפל מוסמך.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.  

נושאי הלימוד בתואר השני בתרפיה באמנות

במהלך לימודי התואר השני בתרפיה באמנות מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במהלך הלימודים כוללים קורסים בנושא שיטות מחקר כמותניות ואיכותניות, פסיכופתולוגיה, טיפול פסיכודינמי, ריאיון קליני, מבוא לפסיכודיאגנוסטיקה, דינמיקה קבוצתית, אתיקה מקצועית, יחסי מטפל-מטופל, טיפול פרטני והנחיית קבוצות, שימוש בחומרי אמנות ויצירה בטיפול ועוד.    

תעודת גמר לאחר לימודי טיפול באמנות לתואר שני

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, מעבר מוצלח של הבחינות והגשת מטלות, יוענק תואר שני M.A.A.T בטיפול באמנות מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. חשוב לשים כי לב כי תעודת הסיום אינה מהווה בהכרח אישור לעסוק בטיפול, ובחלק מן המוסדות קיימת דרישה להמשך לימודים לשנה נוספת בכדי לקבל זכאות לתעודת מטפל.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר שני בתרפיה באמנות

עם סיום לימודי התואר השני בתרפיה באמנות יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה בשלל ארגונים וחברות במסגרת מוסדות חינוך פורמליים ובלתי פורמליים, בתי חולים, קופות חולים, מרפאות פרטיות, הוסטלים, עמותות וארגונים בתחומי בריאות הנפש ועוד. כמו כן יכולים הבוגרים לפנות לדרך עצמאית ולהציע את שירותיהם באופן פרטי במסגרת קליניקה פרטית.   

לימודי המשך לאחר תואר שני בטיפול באמנות

בוגרי לימודי תואר שני בטיפול באמנות המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודי תואר שלישי בתחום.
מודעה
מחפש תואר שני בטיפול באמנות?
מחפש תואר שני בטיפול באמנות?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: קרית אונו
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - ליד כפר סבא. הסעות חינם ומעונות
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל חי, סמוך לקרית שמונה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה