בית הספר לחברה ואמנויות - אונו

M.A תואר שני בטיפול באמנות חזותית

בית הספר לחברה ואמנויות - אונו
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות בית הספר לחברה ואמנויות - אונו?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על בית הספר לחברה ואמנויות - אונו?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

M.A תואר שני בטיפול באמנות חזותית

אם אתם רוצים להתמקצע בתחום ייחודי המשלב בין טיפול לאמנות ולקבל תואר שני יוקרתי ומבוקש כדאי שתכירו את המסלול הייחודי של ביה"ס לחברה ואמנויות - אונו - M.A תואר שני בטיפול באמנות חזותית. טיפול באמנות חזותית עושה שימוש בטכניקות עבודה שאינן מילוליות, המתמקדות בתהליכי יצירה והבעה באמצעות שפת האמנות.  הטיפול באמנות חזותית מתמקד בגילוי כוחותיו של המטופל, ויכול לסייע לו בתהליכי בתמודדות והתחזקות.

התכנית הייחודית כוללת לימודי תעודה בלעדיים: הדרכת הורים בשילוב אמנויות ואשנב ל-CBT (תרפיה קוגניטיבית התנהגותית). תכניות הלימודים לתואר שני בטיפול באמנויות יקנו לכם תואר קליני - ישראלי העומד בדרישות הצעת "חוק המטפלים באמצעות אמנויות".

* ההסמכה להענקת תארים וההכרה כמוסד להשכלה גבוהה מותנות באישור המל"ג.

הלימודים מתקיימים בנתניה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות בית הספר לחברה ואמנויות - אונו?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על בית הספר לחברה ואמנויות - אונו?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי

תחום האמנות החזותית הינו תחום טיפולי שעושה שימוש בכלים אמנויים כמו רישום, ציור, פיסול, וטכניקות מעורבות בשילוב עם כלים פסיכולוגיים בכדי להתגבר על מחסומים רגשיים, לאבחן  ולטפל בקשיים ובמשברים. בטיפול באמנות חזותית משתמשים בתהליכי יצירה לצורך הכרה ועיבוד של תכנים מודעים ולא מודעים, מתן ביטוי לקשיים התפתחותיים, סביבתיים, תפקודיים וחברתיים, התמודדות עם מצבי משבר אישי, זוגי ומשפחתי, מחלות ואובדנים שונים.

מסלול זה מכשיר את הסטודנטים לעסוק בטיפול באמנות חזותית ומקנה להם ידע והבנה תיאורטיים כמו גם כישורים יישומיים לשילוב האמנויות בתהליך הטיפולי. במהלך הלימודים רוכשים הסטודנטים כלים מתחומי הטיפול באמנות אשר יאפשרו להם חידוד יכולת ההתבוננות, הבנת הנראה וטיפול בבעיות שונות ומגוונות ובגילים שונים.

תנאי קבלה

  • תואר ראשון - תואר ראשון מקורי ממוסד המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה בציון ממוצע של 85 ומעלה
  • קורסי קדם – הצגת אישורים על השתתפות בקורסים הבאים: והשלמתם בציון מינימלי של 80: פסיכולוגיה התפתחותית, מבוא לפסיכולוגיה, פסיכופתולוגיה, תיאוריות אישיות, שיטות מחקר, פסיכופיזיולוגיה, סטטיסטיקה.
  • שעות התנסות באמנות: על המועמד להציג אישורים מתועדים על 300 שעות לימוד פורמאליות מתחום האמנות: ציור, פיסול ורישום ממוסד אקדמי או ממוסד מקצועי או אמנותי המעניק תעודה. בנוסף, יש להציג 200 שעות ניסיון בשדה, או הגשת תיק עבודות בתחום האמנות החזותית.
  • בנוסף יעברו המועמדים ראיון קבלה ויצטרכו להציג 3 המלצות. 
  • כן נדרשים המועמדים להציג פטור מלימודי אנגלית.

משך לימודים

הלימודים לתואר השני נמשכים שנתיים. לאחר קבלת התואר יכולים הבוגרים להמשיך ללימודי השנה השלישית, המוקדשת להתנסות מעשית בשדה (סטאז' במוסדות טיפוליים וחינוכיים וקבלת הדרכה), בהתאם למתווה משרד הבריאות לקבלת הסמכה בתחום.

נושאי לימודים

תכנית הלימודים בתואר דואגת להכשיר את בוגריה בכל הידע, המיומנויות והכלים הדרושים למטפל באמנות חזותית, וזאת על ידי שילוב של הקניית ידע עיוני ותיאורטי מעמיק לצד שלל התנסויות מעשיות חווייתיות - לרבות השתתפות בסטאז'.

בין נושאי הלימוד בתואר: מבוא לטיפול באמנות חזותית, אבחון והערכה בטיפול באמנות חזותית, תיאוריות ושיטות בטיפול באמנות חזותית, מבוא להתנסות קלינית בטיפול באמנות חזותית, קורסי סטודיו מתקדמים, סמינרי הדרכה בטיפול באמנות חזותית, אמנות והתפתחות האדם, פסיכותרפיה - תיאוריות וגישות, אתיקה מקצועית, אבחון והערכה פסיכולוגיים, שיטות מחקר, טיפול קבוצתי ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים.