קורס עיסוי לנשים בהריון ולאחר לידה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס עיסוי לנשים בהריון ולאחר לידה
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות קורס עיסוי לנשים בהריון ולאחר לידה?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על קורס עיסוי לנשים בהריון ולאחר לידה?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי עיסוי לנשים בהריון במכללות

תקופת ההריון היא תקופה קסומה ומיוחדת, כאשר נשים הרות נחשבות לקדושות כמעט, בשל נס הבריאה המתרחש בתוך הבטן התופחת אט אט. הפלא הזה נראה אולי מדהים מהצד, אך נשים רבות בהריון סובלות גם מתופעות לוואי שונות, הנובעות מהשינויים ההורמונאליים והגופניים שמביא איתו ההריון. העור הנמתח, הבטן שלוחצת על איברים, הרגליים העייפות מנשיאת משקל עודף והעייפות הם רק חלק מהבעיות שגורמות לנשים הרות להנות פחות מהתקופה הזאת. לכל אלו מתווסף המתח הנפשי בשל הורמונים, העייפות, המחסור בשינה וההתרגשות לקראת הלידה הקרבה. נשים רבות מחפשות דרכים להקל על המכאובים שלהן בתקופה זו - ואחד הפתרונות לכך (מהמעטים שמותרים לנשים בתקופה זו) הוא העיסוי. עיסוי לנשים בהריון שונה מאוד מעיסוי רגיל, ועל כן יש ללמוד אותו. 

לימודי עיסוי
באופן כללי הינם נחשבים כמגוונים, מרתקים וקשים כאחד. אנשים הפונים לתחום העיסוי צריכים להיות אנשים אמפתיים, מכילים ובעלי יכולת נתינה גבוהה במיוחד כדי לרצות שלאדם תהיה תחושה טובה ולהקל על כאביו השותפים. בתחום העיסוי צץ תחום חדש ומצליח - עיסוי לנשים בהריון. קורס עיסוי לנשים בהיריון מכשיר מטפלים במגע על מנת להקל על הכאבים שנלווים להיריון. העיסוי מתחשב בשינוי ההורמונלי אותו עוברת האישה, בשבוע בו היא נמצאת, בלחץ הדם, במצב העובר ועוד. כל זאת כדי להקל על קשיים של נשים בהיריון, לקדם לידה קלה ולסייע לנשים לאחר הלידה. 
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות קורס עיסוי לנשים בהריון ולאחר לידה?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על קורס עיסוי לנשים בהריון ולאחר לידה?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי על קורס עיסוי לנשים בהיריון

בעקבות ההתפתחות של הרפואה המשלימה, מגוון קורסים של עיסוי לנשים בהיריון מוצעים על ידי מכללות לרפואה משלימה ועל ידי מדריכים עצמאיים. קורס עיסוי לנשים בהיריון נועד לתת מענה לקשיים או כאבים גופניים שמהם סובלות נשים בהיריון, בעקבות השינויים שגופן עובר בתקופת ההיריון. בין הקשיים האלה ניתן למנות בצקות (הצטברות נוזלים), כאבי גב, אגן ורגליים. 

מכיוון שהשימוש בתרופות לא מומלץ בתקופת ההיריון - העיסוי הוא חיוני במיוחד להקלה על הבעיות האלה. בנוסף לכך, העיסוי מאפשר הרגעה והרפיה של השרירים והכנה של הגוף ללידה. קורס עיסוי לנשים בהיריון גם יכול לתת מענה לשינויים הרגשיים שעוברים שני בני הזוג בתקופת ההיריון. במהלך הקורס תלמדו על השינויים שעובר גוף האישה, על האיזורים שבהם מותר לגעת ובאילו אסור כדי לא לפגוע בעובר, איך לנהל שיחה מקדימה עם הלוקחה וכיצד ליצור אווירה מרגיעה בעת הטיפול ועוד. 

למי מתאימים לימודי עיסוי לנשים בהריון ולאחר לידה?

קהל היעד של לימודי עיסוי לנשים בהיריון משתנה ממוסד למוסד וממדריך למדריך, כאשר רוב הקורסים נועדו למטפלים במגע שמעוניינים לבצע עיסוי לנשים בהיריון. ישנם גם קורסים בסיסיים יותר, המיועדים לקהל הרחב, ואשר מלמדים את הסטודנטים את תורת העיסוי מאפס, כך שגם אם אתם לא בעלי ניסיון קודם, תוכלו למצוא לעצמכם קורס שיכניס אתכם לעולם המרתק של עיסויים לנשים הרות. 

כמו כן, קיימות גם סדנאות שמכשירות בני זוג להעניק עיסוי לבנות הזוג בתקופת ההיריון - הכשרה זו כמובן קצרה יותר וכוללת מספר עקרונות בסיסיים בתחום העיסוי. 

מה הם תנאי הקבלה לקורס עיסוי לנשים בהריון ולאחר לידה?

תנאי הקבלה לקורס עיסוי לנשים בהריון משתנים ממכללה למכללה, ותלויים בסוג הקורס אליו את רוצים להרשם. אם מדובר בקורס למתחילים, המיועד ללמד אתכם הכל על העיסויי ולהתמקד בהמשך על עיסוי לנשים בהריון - תנאי הקבלה יהיו 12 שנות לימוד ומעבר ראיון קבלה קצר. לימודים אחרים המיועדים למטפלים במגע מנוסים המבקשים להגדיל את מגוון הטיפולים שהם מעניקים למטופלים שלהם - תנאי הקבלה יהיו רקע או ניסיון קודמים בתחום הטיפול. 

אם ברצונכם ללמוד עיסוי, אך הקורסים המוצעים באזור מגוריכם הם מתקדמים ומיועדים למפטלים במגע, תוכלו להרשם לקורס עיסוי בסיסי, ולאחר סיום לימודים אלו תוכלו לבחור להתמחות דווקא בתחום המסאז' לנשים הרות. 

מה לומדים בקורס עיסוי לנשים בהריון ולאחר לידה?

נושאי הלימוד בקורס עיסוי לנשים בהיריון משתנים ממוסד למוסד וממדריך למדריך ועם זאת, ברוב הקורסים הסטודנטים לומדים על השינויים בגוף האישה ועל השפעת העיסוי עליהם, על כאבי גב בתקופת ההיריון, תופעות נפוצות בתקופת ההיריון ופתרונות טבעיים, השימוש בשמנים צמחיים לעיסוי נשים בהיריון, וכללי זהירות בטיפול בנשים בהיריון.

בנוסף לכך, קורסי עיסוי לנשים בהיריון כוללים תרגול (תנוחות בטיפול, טכניקות עיסוי מותאמות לנשים בהיריון ותרגילי תנועה ושחרור). בחלק מהקורסים לעיסוי נשים בהיריון לומדים גם הכנה ללידה הכוללת קבלת צירים ולקידום לידה קלה, שמתייחסת לנשימה, דמיון, תנועה וקול. 

מה משך קורס עיסוי לנשים בהריון ולאחר לידה?

משך לימודי עיסוי לנשים בהיריון משתנה ממוסד למוסד וממדריך למדריך, כאשר חלק מהקורסים נמשכים כ-30 שעות לימוד שנפרשות על פני מספר מפגשים, וחלק מהקורסים הם בהיקף של סדנה של 4 שעות בלבד. הדבר תלוי בסוג הקורס ורמת העומק של הלימודים. 

מכללות רבות מודעות לעובדה כי רבים מהמועמדים שלה בעלי אילוצים שונים, כגון עבדה במשרה מלאה בשעות הבוקר או עיסוקים אחרים בשעות הערב, ולכן מציעות מסלולי לימודים לבחירתכם: מסלול לימודי בוקרו מסלול לימודי ערבל אנשים עובדים, כך שלא משנה מה שגרת החיים שלכם - תוכלו להירשם ולהשתתף בשיעורים מבלי לפגוע בה. 

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס עיסוי לנשים בהריון ולאחר לידה?

בוגרי קורס עיסוי לנשים בהריון, אשר יעמדו בלכ דרישות הלימוידם, יקבלו תעודת גמר מטעם המכללה בה למדו.

אם התעניינתם בקורס עיסוי לנשים בהריון, תשמחו בוודאי לגלות כי ישנם תכנים נוספים שבהם ניתן להשתלב כדי להקל על ההתמודדות של הנשים עם הריון. דוגמא לכך הינה קורס דולות, אשר מלוות את הנשים במהלך ההיריון. הדולות נמצאות שם כדי לתמוך בנשים הללו, יוצרות אווירה טובה ומקבלת, ועל כן מקלה על ההתמודדות שלהן עם קשיי הלידה. 

לאחר הלידה ולפעמים כמה שבועות לפניה, קיימות בבתי החולים השונים מדריכות אשר השתתפו לפני בקורס מדריכות הנקה. אותן מדריכות למדו כיצד כדאי להניק נכון ואיך להחזיק בצורה טובה את התינוק, כדי שיוכל להתפתח בצורה טובה. כמו כן, ידוע כי נשים בהיריון, או כאלה שילדו כבר, אינן ישנות כמו שצריך, בין אם בגלל שהן סבלו מכאבי גב, ראש ועוד כאבים אחרים ולכן קורס ייעוץ שינה, יכול להיות אפקטיבי ביותר עבורן. בצורה כזו ינתן להם הייעוץ וההכוונה כיצד לנצל בצורה יעילה שעות שניתן לישון בהן - גם אם לרוב הן לא נתפסות ככאלה.

במה עוסקים בוגרי קורס עיסוי לנשים בהריון ולאחר לידה?

אנשים שסיימו את לימודיהם כמעסים נשים בהיריון, יכולים לעבוד ברפואה משלימה בקרב רוב בתי החולים וקופות החולים: כללית, מכבי, מאוחדת ועוד. הדרישה למעסים מסוג זה הולכת וגוברת בשנים האחרונות ועל כן, כדאי להתחיל לחפש עבודה במהלך הלימודים כדי להבטיח משרה מתאימה. 

כמו כן, במידה והצלחתם כבר לתפוס שם תוכלו להקים מכונים פרטיים העוסקים בתחום ולהציע שירותים במחירים גבוהים יותר. אם לאחר התמקצעות ובניית מאגר לקוחות וממליצים, תרצו לפנות לדרך עצמאית - תוכלו לפתוח קליניקה משלכם ולהעניק את הטיפולים שתבחרו בזמן המתאים לכם, תוך שיווק ופרסום עצמי. 
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎