קורס יועצות הנקה

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי יועצות הנקה

מלבד ערכה ההישרדותי, להנקה ערך מוסף הטמון בעובדה שהיא תורמת להתקרבות בין האם לצאצאיה. בשנים האחרונות גברה המודעות לחשיבותה המכרעת של ההנקה ולעובדה שלמרות שהיניקה עצמה היא פעולה אינסטנקטיבית שהולד אינו צריך ללמוד, ההנקה היא מיומנות נרכשת שיש ללמדה בכדי שתתבצע כהלכה. משום כך, מסתייעות יולדות רבות ביועצות הנקה, המקבלות את הכשרתן בבתי ספר מיוחדים המציעים קורס מדריכות הנקה.  אם מעניינים אתכם לימודים בתחום הלידה תוכלו לקרוא גם על קורס הכשרת דולות.

קורס יועצות הנקה מכשיר מדריכות הנקה שיוכלו להעניק תמיכה וסיוע לאימהות ולמשפחה בתקופת ההנקה על בסיס ידע מקצועי בכל הקשור להנקה ולבעיות הנקה. יועצת הנקה, כאמור לעיל, היא בעלת מקצוע בתחום ההנקה עם הסמכה בינלאומית שמתמקדת בפן הקליני של ההנקה. הוועד הבינלאומי של בוחני יועצות הנקה הוא האחראי על מתן ההסמכה הזו והוא פועל בישראל וברחבי העולם, שכן מדובר בהסמכה בינלאומית.

לא פעם קיים בלבול בין הסמכת יועצת הנקה למדריכת הנקה ויש לשים דגש על הבדלים אלו – שכן מדריכת הנקה יכול להוות שלב מקדים ליועצת הנקה אך הסמכויות שלה מוגבלות וההכשרה שלה קצרה יותר, בעוד יועצת הנקה עוברת שעות ניסיון פרקטיות רבות, לימודים מעמיקים וידע רב ומקיף בתחום ההנקה וניהולה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס יועצות הנקה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס יועצות הנקה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי על קורס יועצות הנקה

יועצת / מדריכת הנקה מעניקה סיוע, תמיכה וליווי לאימהות ולמשפחה לכל אורך תקופת ההנקה. יועצת הנקה מייעצת לאם כיצד לנהל את תהליך ההנקה, מסייעת בפיתרון בעיות הנקה כמו גודש וכאבים בשד, מדריכה אימהות בהנקה של תינוקות בעלי מוגבלויות או פגים, ומסייעת למעקב אחרי העלייה במשקל התינוק. מדריכת הנקה מסבירה לאם איך להחזיק את התינוק ולחבר אותו לשד, מהי התנוחה הנוחה לאחר ניתוח קיסרי, מה עושים כאשר ההנקה גורמת לכאב ועוד. לימודי יועצות הנקה מוצעים על ידי מכללות לרפואה משלימה ועל ידי בתי ספר להריון ולמקצועות הלידה. במסגרת קורס יועצות הנקה הסטודנטיות מקבלות כלים להתמודדות עם מצבים רגשיים ופיזיים שקשורים להנקה וידע נרחב על תנוחת הנקה נכונה, ניהול הנקה, בעיות פיזיולוגיות שמקשות על הנקה ופתרונן וכדומה.
קורס יועצות הנקה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה לומדים בקורס מדריכות הנקה?

הנושאים הנכללים בתכנית הלימודים של קורס מדריכות הנקה משתנים בין מוסדות הלימוד השונים המציעים אותם. לרוב, הם כוללים את התכנים הבאים: ניתוח קיסרי, הנקה בחדר הלידה, קשיים נפוצים בהנקה ופתרונם, אנטומיה ופיזיולוגיה של השד, ניהול הנקה נכון, יתרונות וחסרונות ההנקה, גמילה מהנקה, מדיניות הנקה, הנקה- מיתוסים מול מציאות, כישורי ייעוץ, תרופות בהנקה, שאיבת חלב אם ואחסונו, מיניות וזוגיות לאחר הלידה, תזונה לאחר הלידה, אביזרי האכלת תינוקות, עיסוי תינוקות, תמיכה וטיפול בתינוק, שפת התינוקות, פיזיולוגיה ואנדוקרינולוגיה של האם והתינוק, מערכת החיסון ומחלות זיהומיות, אבני דרך בהתפתחות ופרמטרים לגדילה ועוד. 

בד"כ כולל קורס מדריכות הנקה גם שעות למידה המתקיימות במחלקות היולדות שבבתי החולים השונים. במקרים מסוימים הוא אף כולל סטאג' המתבצע בליוויין של יועצות הנקה ואמהות מיניקות.

למי מתאימים לימודי מדריכות הנקה?

לימודי מדריכות הנקה מיועדים לאחיות, דולות, מדריכות הכנה ללידה, מנחות קבוצות לאמהות, ומטפלות בתחומי הרפואה המשלימה או לכל אישה אחרת המעוניינת להרחיב את ידיעותיה בתחום ההנקה. הם מהווים את התשתית ללימודים מתקדמים יותר בתחום ההנקה ולובשים צורות שונות בבתי ספר שונים. בתי ספר לרפואה משלימה, למשל, מציעים לימודי מדריכות הנקה בשיטה ההוליסטית.
קורס יועצות הנקה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה משך קורס מדריכות הנקה?

משך לימודי יועצות הנקה משתנה ממוסד למוסד ועם זאת, ברוב מוסדות הלימוד קורס יועצות הנקה נמשך בסביבות 120 שעות אקדמיות. מסיימות קורס יועצות הנקה מקבלות תעודת יועצת הנקה מטעם מוסד הלימודים הרלוונטי.

אילו אפשרויות לימודים נוספות יש לבוגרי קורס מדריכות הנקה?

אם התעניינתם בתחום לימודים זה, סביר להניח כי תרצו ללמוד גם אודות לימודי מטפלות. כיום, קיימת דרישה הולכת וגוברת למטפלות מוסמכות בגנים הפרטיים והציבוריים. לכן, אם ברצונכם לעבוד עם ילדים לימודים אלה יכולים להיות רלוונטיים ביותר עבורכם. 

לימודי עיסוי לנשים בהריון הינו תחום לימודים נוסף, הבא במטרה להקל על ההתמודדות של נשים במהלך ההיריון שלהן. רבים מהנשים סובלות מכאבי גב חריפים ולכן זקוקות לעזרה בהקלה על הכאבים. 

כמו כן, כאבי הגב והדאגה לאדם נוסף מלבד עצמנו, בין אם לפני או אחרי הלידה, יכולים ליצור בעיות שינה לפעמים. משום כך, אם ברצונכם להקל על פציינטיות עם בעיות אלו, כדאי שתפנו ללימודי ייעוץ שינה.

במה עוסקים בוגרי קורס מדריכות הנקה?

במידה וסיימתם את קורס יועצות הנקה, תוכלו להשתלב במקצוע ייחודי זה, בבתי החולים השונים. בתקופה של לפני ואחרי הלידה, האמהות החדשות הינן חסרות ניסיון בנוגע לאופן שבו יש להניק את התינוק כך שיהיה לו נוח, ואשר יקבל את הכמות המספקת שתשמש אותו לגדילה והפתחות תקינה. 

כיום, עלתה החשיבות שיש בייעוץ זה, ועל כן קיימים שירותים הניתנים באופן פרטי, בביתו של הלקוח. לכן, בתור יועצים לעתיד, תוכלו לדעת כי קיימת דרישה גבוהה במיוחד בתחום ולא רק לעיסוק בבתי החולים.
מודעה
מחפש קורס יועצות הנקה?
מחפש קורס יועצות הנקה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חיפה, רחובות, אילת ותל אביב
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה