קורס מדריכות הנקה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
קורס מדריכות הנקה
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות קורס מדריכות הנקה?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על קורס מדריכות הנקה?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

לימודי יועצות הנקה במכללות

קורס יועצות הנקה מכשיר מדריכות הנקה שיוכלו להעניק תמיכה וסיוע לאימהות ולמשפחה בתקופת ההנקה על בסיס ידע מקצועי בכל הקשור להנקה ולבעיות הנקה. יועצת הנקה, כאמור לעיל, היא בעלת מקצוע בתחום ההנקה עם הסמכה בינלאומית שמתמקדת בפן הקליני של ההנקה. הוועד הבינלאומי של בוחני יועצות הנקה הוא האחראי על מתן ההסמכה הזו והוא פועל בישראל וברחבי העולם, שכן מדובר בהסמכה בינלאומית.

לא פעם קיים בלבול בין הסמכת יועצת הנקה למדריכת הנקה ויש לשים דגש על הבדלים אלו – שכן מדריכת הנקה יכול להוות שלב מקדים ליועצת הנקה אך הסמכויות שלה מוגבלות וההכשרה שלה קצרה יותר, בעוד יועצת הנקה עוברת שעות ניסיון פרקטיות רבות, לימודים מעמיקים וידע רב ומקיף בתחום ההנקה וניהולה. בואו לקרוא על לימודי יועצות הנקה!
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות קורס מדריכות הנקה?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על קורס מדריכות הנקה?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

מידע כללי על קורס יועצות הנקה

יועצת / מדריכת הנקה מעניקה סיוע, תמיכה וליווי לאימהות ולמשפחה לכל אורך תקופת ההנקה. יועצת הנקה מייעצת לאם כיצד לנהל את תהליך ההנקה, מסייעת בפיתרון בעיות הנקה כמו גודש וכאבים בשד, מדריכה אימהות בהנקה של תינוקות בעלי מוגבלויות או פגים, ומסייעת למעקב אחרי העלייה במשקל התינוק. מדריכת הנקה מסבירה לאם איך להחזיק את התינוק ולחבר אותו לשד, מהי התנוחה הנוחה לאחר ניתוח קיסרי, מה עושים כאשר ההנקה גורמת לכאב ועוד.

לימודי יועצות הנקה מוצעים על ידי מכללות לרפואה משלימה ועל ידי בתי ספר להריון ולמקצועות הלידה. במסגרת קורס יועצות הנקה הסטודנטיות מקבלות כלים להתמודדות עם מצבים רגשיים ופיזיים שקשורים להנקה וידע נרחב על תנוחת הנקה נכונה, ניהול הנקה, בעיות פיזיולוגיות שמקשות על הנקה ופתרונן וכדומה.

מה לומדים בקורס מדריכות הנקה?

נושאי הלימוד בקורס יועצות הנקה משתנים ממוסד למוסד ועם זאת, ברוב מוסדות הלימוד קורס יועצות הנקה מקיף את נושאי הלימוד הבאים: הנקה בחדר לידה, ניתוח קיסרי, אנטומיה ופיזיולוגיה של השד, יתרונות וחסרונות של ההנקה, ניהול הנקה נכון, קשיים נפוצים בהנקה ופתרונם, מדיניות הנקה, עיסוי תינוקות, אביזרי האכלת התינוק, גמילה מהנקה, מיניות וזוגיות לאחר לידה, תמיכה וטיפול בתינוק, תזונה לאחר לידה, שפת התינוקות ועוד.

למי מתאימים לימודי מדריכות הנקה?

קהל היעד של לימודי יועצות הנקה משתנה ממוסד למוסד ועם זאת, ברוב מוסדות הלימוד קורס יועצות הנקה מיועד לאחיות, מדריכות הכנה ללידה, דולות, מנחות קבוצות לאימהות, מטפלים ברפואה משלימה ובייחוד בתחומי הריון, לידה ותינוק, וגם נשים שפשוט מעוניינות להכיר את התחום.

מה משך קורס מדריכות הנקה?

משך לימודי יועצות הנקה משתנה ממוסד למוסד ועם זאת, ברוב מוסדות הלימוד קורס יועצות הנקה נמשך בסביבות 120 שעות אקדמיות. מסיימות קורס יועצות הנקה מקבלות תעודת יועצת הנקה מטעם מוסד הלימודים הרלוונטי.

אילו אפשרויות לימודים נוספות יש לבוגרי קורס מדריכות הנקה?

אם התעניינתם בתחום לימודים זה, סביר להניח כי תרצו ללמוד גם אודות לימודי מטפלות. כיום, קיימת דרישה הולכת וגוברת למטפלות מוסמכות בגנים הפרטיים והציבוריים. לכן, אם ברצונכם לעבוד עם ילדים לימודים אלה יכולים להיות רלוונטיים ביותר עבורכם. 

לימודי עיסוי לנשים בהריון הינו תחום לימודים נוסף, הבא במטרה להקל על ההתמודדות של נשים במהלך ההיריון שלהן. רבים מהנשים סובלות מכאבי גב חריפים ולכן זקוקות לעזרה בהקלה על הכאבים. 

כמו כן, כאבי הגב והדאגה לאדם נוסף מלבד עצמנו, בין אם לפני או אחרי הלידה, יכולים ליצור בעיות שינה לפעמים. משום כך, אם ברצונכם להקל על פציינטיות עם בעיות אלו, כדאי שתפנו ללימודי ייעוץ שינה.

במה עוסקים בוגרי קורס מדריכות הנקה?

במידה וסיימתם את קורס יועצות הנקה, תוכלו להשתלב במקצוע ייחודי זה, בבתי החולים השונים. בתקופה של לפני ואחרי הלידה, האמהות החדשות הינן חסרות ניסיון בנוגע לאופן שבו יש להניק את התינוק כך שיהיה לו נוח, ואשר יקבל את הכמות המספקת שתשמש אותו לגדילה והפתחות תקינה. 

כיום, עלתה החשיבות שיש בייעוץ זה, ועל כן קיימים שירותים הניתנים באופן פרטי, בביתו של הלקוח. לכן, בתור יועצים לעתיד, תוכלו לדעת כי קיימת דרישה גבוהה במיוחד בתחום ולא רק לעיסוק בבתי החולים.
מודעה

מחפש קורס מדריכות הנקה?

מחפש קורס מדריכות הנקה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חיפה, רחובות, ירושלים, אילת ותל אביב
מוסדות לימוד בישראל
לימודים

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!

התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת

מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
מודעה
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש