קורס דולות פוסט פארטום

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי דולות פוסט פארטום

לאחר הלידה, האימהות הטריות מגיעות הביתה עם רגשות מעורבים ותחושות הכרוכות גם במתחים. יש נשים שמרגישות שצריכות הכוונה לגבי מה הכי נכון לעשות, צריכות סיוע וליווי ולהרגיש שמישהי שם בשבילן. אם אתן מרגישות שאתן אכן יכולות להיות שם למען המשפחה, לעזור בדברים הרלוונטיים ולהנחות את היולדת הטרייה, בואי ותעברי קורס דולות פוסט פארטום. דולה פוסט פארטום היא אשת מקצוע אשר הוכשרה לתמוך ולהדריך אמהות וזוגות לאחר לידה בכל הקשור בטיפול בתינוק, בקשיים בהם נתקלת האם לאחר הלידה ובהסתגלות למשפחה החדשה.

קורס זה נבנה כהעשרה למסיימות קורס דולות, קורס מדריכות הכנה ללידה . הדולה פוסט פארטום מסייעת לאם לטפל בתינוק ומלמדת אותה כיצד להלבישו, כיצד לקלח אותו, כיצד לטפל בעור הרך והרגיש של התינוק ותופעות לא רצוניות שמתרחשות בו, כיצד לחתל, איך להניק ועוד. יחד עם זאת, התפקיד העיקרי הוא לאפשר לאימא לנוח ולהחזיר את כוחותיה כדי שתוכל לטפל בתינוקה. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס דולות פוסט פארטום?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס דולות פוסט פארטום?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס דולות פוסט פארטום

דולה פוסט פרטום היא אישה אשר בעת הצורך מעניקה ליווי ותמיכה נפשית ופיסית למשפחה, בתקופה הראשונה שאחרי הלידה. מדובר בתקופה שיש בה המון שאלות וחוסר ביטחון, תקופה של גישוש ושל חיפוש אחר המקום בתא המשפחתי החדש שנוצר. הדולה נכנסת לתוך הבלבול והכאוס ומנסה להשליט סדר בתנאים החדשים שנוצרו. מכיוון שהחברה המודרנית לרוב אינה מציעה תמיכה להורים הטריים, נשים רבות נמצאות לבד בבית וזקוקות לכל סיוע אפשרי. דולה לאחר לידה תיתן תמיכה כללית בבית, תיתן עצות לטיפול שוטף בתינוק ובאם, היא תביט על האם המניקה, תוכל לתקן תנוחה, להבחין אם קיימת בעיה ובמידת הצורך להפנות ליועצת הנקה.

המרצים של הקורס כוללים רופא ילדים, אחיות, מטפלים ברפואה משלימה, פסיכולוגים, יועצת הנקה מוסמכת, יועצים משפחתיים, ואנשי מקצוע נוספים מתחום הלידה וההורות. לגדל תינוק זוהי משימה מאתגרת ומורכבת, סדר היום המובנה מתהפך עם לידת התינוק, והאישה נדרשת להעניק טיפול אינטנסיבי שיכול להתיש ולגרום לעייפות וקושי בלתפקד. לכך מתלווה תחושת בדידות וחוסר אונים וכן תחושות אשם על-כך שאינה שמחה כיתר בני המשפחה. לעיתים האישה חווה שינויים ותנודות במצבי הרוח ומתקשה להנות ולהפיק הנאה מתהליך גידול התינוק. 

עקב כך, נדרשת נוכחות של אשת מקצוע היכולה להקל על האישה את תהליך ההסתגלות למצב החדש, לעזור לה לארגן סדר יום, לתת תמיכה רגשית, לתת לה ביטחון בטיפול בתינוק, להקל על החרדות ועל תחושת הבדידות ולעזור במטלות הבית כדי לאפשר לאישה לנוח ולאגור כוחות. קורס דולות פוסט פארטום יכשיר אותכן בקורס בהנחיית נשים בהליך שלאחר הלידה אשר דורש התאוששות, סבלנות ורכישת הרגלים חדשים בעקבות השינוי המשפחתי ואורח החיים.
קורס דולות פוסט פארטום
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מתאימים לימודי דולות פוסט פארטום?

קורס דולות פוסט פארטום מיועד לנשים שחוו אימהות ומעוניינות להרחיב את הידע ולהפכו לידע מקצועי שעשוי לסייע למשפחות בתחילת דרכן. בנוסף, הקורס מיועד גם לנשים שאינן אימהות אך עוסקות במקצועות ההיריון והלידה, ההורות והמשפחה. אם יש ברשותכן תעודת דולה או מדריכת הכנה ללידה או אחות, אתן מוזמנות להגיע לראיון אישי. באופן כללי הקורס פונה לנשים המבקשות לתמוך באמהות ובמשפחתן בתקופה הייחודית שלאחר הלידה והרואות בליווי לאחר לידה מקצוע בפני עצמו.

מה לומדים בקורס דולות פוסט פארטום?

לימודי דולות פוסט פארטום יעניקו לכן כלים להבנת התקופה שאחרי הלידה אצל האם והתינוק, יציגו אמצעים מעשיים ורגשיים למתן התמיכה הרצויה בזמן זה ויאפשרו הבנה מעמיקה כיצד להתמודד עם השאלות והאתגרים החדשים. אתן תלמדו על עיבוד חווית הלידה, היכרות עם התינוק ועם צרכיו, פתרונות לבעיות שכיחות אצל האם והתינוק, הנקה, עיסוי לתינוקות, שלבי ההתפתחות של תינוקות, כיצד להדריך אימהות לאתר בעיות בהנקה ובהתפתחות תינוקות, תרכשי כלים להתמודדות עם תהליך ההחלמה הפיזי והנפשי של האם וכן תבינו את המאפיינים של המשפחה המורחבת אחרי לידה.

בין התכנים ניתן למנות גם עקרונות בהנחיית אמהות לאחר הלידה, קבוצת אמהות כתומכת להעצמה אישית, חיזוק רצפת האגן לאחר הלידה, יחסי מטפל – מטופל ועוד. מעבר לידע התיאורטי, תכנית הקורס תחשוף אותכן לסיפורים מהשטח ומאפשרת לכן ללמוד את הדרכים להענקת מענה מתאים ולהבין את האתגרים המורכבים העומדים בפני ההורים. יש לציין כי התכנים בקורס דולות פוסט פארטום עלולים להשתנות ממוסד למוסד ועליכן לברר זאת ישירות מול המוסד בו תבחרו ללמוד.
קורס דולות פוסט פארטום
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה משך קורס דולות פוסט פארטום?

לרוב מדובר במפגשים שבועיים המתפרשים על פני כמה חודשים. עם זאת, עליכן לברר נושא זה באופן ישיר ועצמאי מול המוסד בו תבחרו ללמוד. בנוסף, במהלך הקורס יושם דגש רב על שיווק, פרסום ופתיחת עסק במטרה שמייד בתום הקורס ולאחר קבלת התעודה, תוכלו לעסוק כדולה / מדריכת הכנה ללידה / דולה פוסט פארטום.

איזו הסמכה מקבלים בסיום קורס דולות פוסט פארטום?

בתום הקורס, במידה ונכחתן בשיעורים, עמדתן במטלות של הגשת עבודות, עמדתן במבחן המסכם ונעשתה התנסות על ידי ליווי משפחות לאחר לידה – תוענק לכם תעודת דולה פוסט פארטום.
מודעה
מחפש קורס דולות פוסט פארטום?
מחפש קורס דולות פוסט פארטום?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חיפה, רחובות, אילת ותל אביב
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה