ClickCease

לימודי משפטים

נמצאו עבורך 5 מוסדות לימודים:

מה חשוב לדעת על תואר ראשון במשפטים?

לימודי משפטים לתואר ראשון באים במטרה להכשיר את בוגריהם לכניסה לעולם המשפט והצדק ולהפוך לעורכי דין או משפטנים בכירים. הסמכת המשפטים הינה אחת ההסמכות היוקרתיות והמבוקשות ביותר מבין התחומים השונים באקדמיה.

הייצוג המשפטי נדרש עבור אנשים הן כתובעים והן כנתבעים במקרים רבים במסגרות השונות בחיים כמו המשפחה, עולם המסחר, עולם העסקים, עולם המחקרים המדעיים ועוד רבים. על כן, נדרש עורך הדין להיות בעל יכולת שירותית ושיווקית כאחד.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי משפטים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי משפטים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות לימודי משפטים

עבודתם של עורכי הדין עוסקת בתחומים שונים כמו התחום הפלילי, העסקי, האזרחי, הבינלאומי, המשפחתי ועוד רבים. עורכי הדין עוסקים בעניינים רגישים ואישיים, ועל כן נדרשים לסבלנות רבה, יסודיות, רצינות, רגישות, אכפתיות וסודיות.

הלימודים דורשים יכולות שינון, עיסוק בחומר עיוני רב ויכולות שליפה מהירות של המידע הנלמד מול המקרה הרלוונטי. כמו כן, על העוסקים בתחום להיות אסרטיביים ותקיפים, בעלי יכולת עמידה בלחצים וכן בעלי חשיבה חדה ויכולת ביטוי מרשימה בשפה העברית.
לימודי משפטים
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל היעד לתואר ראשון במשפטים

לימודי משפטים לתואר ראשון פונים לקהל הרחב ולכל מי שמעוניין לעסוק במקצוע המלווה בתחושת שליחות משמעותית בו יוכל לעזור לזולת. הלימודים מתאימים לבעלי יכולת לימודית טובה, זיכרון טוב, נכונות להשקיע בלימודים מאתגרים ומרתקים אלו וכן בעלי יכולת מרשימה להבעה בעל פה.

הלימודים יכולים להתאים הן לחסרי ניסיון בתחום והן לבעלי ניסיון קודם בתחום המשפטי, אשר יש ברצונם להעשיר את ידיעותיהם ולרכוש הסמכה מקצועית באמצעותה יוכלו להתקדם בסולם התפקידים המקצועי בשוק העבודה. למשל, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים עובדים במנהל הציבורי, בחברות עסקיות גדולות וכדומה.

תנאי הקבלה לתואר ראשון במשפטים

תנאי הקבלה ללימודי משפטים לתואר ראשון משתנים בין מוסדות הלימוד השונם, אמנם על פי רוב כוללות הדרישות ממוצע בגרויות גבוה וציון תקף בבחינה הפסיכומטרית. עם זאת, מאפשרים חלק מן המוסדות קבלה על סמך אחד מן הקריטריונים הללו בלבד.

בדרך כלל, עומדים הציונים הנדרשים על ממוצע בגרויות של בין 85 ל-95, כתלות במוסד הלימודים הנבחר, וכן לציון פסיכומטרי של בין 600 ל-700. כמו כן, דורשות חלק מן המכללות ציון של 120 ומעלה בפרק האנגלית בבחינה הפסיכומטרית או מעבר של קורסי אנגלית במהלך הלימודים. מומלץ לבדוק מול כל מוסד לימודי מהן הדרישות אותן הוא מציב.
לימודי משפטים
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודי משפטים לתואר ראשון

במרבית מוסדות הלימוד, נפרש התואר הראשון במשפטים על פני תקופת זמן של בין שלוש לארבע שנות לימוד. כמו כן, מאפשרות מרבית המכללות והאוניברסיטאות להשתלב בלימודים במסלול הנלמד בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בתואר הראשון במשפטים

במהלך לימודי התואר הראשון במשפטים מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות מעשיות ותרגולים רבים, כאשר שילוב זה מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

על פי רוב, התכנים הנלמדים במהלך התואר כוללים קורסים בנושא משפט חוקתי, דיני נזיקין, דיני עבודה, משפט פלילי, דיני משפחה, תורת המשפט ועוד שלל נושאים מרתקים. כמו כן, על הסטודנטים לבחור תחום התמחות ספציפי בו ישלימו את הכשרתם.

תעודת גמר לאחר לימודי משפטים

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, מעבר מוצלח של הבחינות והגשת מטלות, יוענק תואר ראשון Ll.B במשפטים מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

חשוב להבין כי התואר הראשון אינו מהווה הסמכה לעיסוק במקצוע, ולשם כך נדרשים הבוגרים להשלים את חובת ההתנסות המעשית ולאחריה נדרש מעבר של הבחינות החיצוניות מטעם לשכת עורכי הדין בישראל.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר ראשון במשפטים

עם סיום הלימודים ולאחר מעבר בחינות הרישוי יוכלו בוגרי התואר הראשון במשפטים להשתלב בשלל מקומות עבודה במסגרת משרדי עורכי דין פרטיים או במנהל הציבורי, בבתי משפט, בתי דין, משרדי ממשלה, חברות עסקיות או גופים מוסמכים לתחום הבוררות. כמו כן, קיימת אפשרות לדרך עצמאית וייצוג לקוחות באופן פרטי.

לימודי המשך לאחר תואר ראשון במשפטים

בוגרי התואר הראשון במשפטים המעוניינים לרכוש הסמכה נוספת יוכלו להמשיך ללימודי תואר שני במשפטים במסגרתו יוכלו להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש מיומנויות נוספות וידע נרחב.

כמו כן, יוכלו להמשיך ללימודים בתחומים קרובים כמו למשל תואר שני במנהל עסקים, דבר שיכול לספק להם ידע מקצועי נוסף וכן אפשרות להשתלב בתפקידים נוספים.

התמחות במשפטים

לאחר לימודי משפטים לתואר ראשון, הבוגרים המעוניינים להפוך לעורכי דין מחויבים לסיים תקופת התמחות הנפרשת על פני בין שנה וחצי לשנתיים, בהתאם לתחום ההתמחות בו יבחרו.

עם סיום תקופת ההתמחות יש לעבור את בחינות הלשכה ולאחריהן יקבלו הבוגרים את רישיון העבודה המיוחל.
מודעה
מחפש לימודי משפטים?
מחפש לימודי משפטים?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - נתניה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - רמת גן
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: הוד השרון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רחובות
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - קריית אונו
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה