לימודי משפטים

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכים לתנאי השימוש
לימודי משפטים
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות לימודי משפטים?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על לימודי משפטים?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכים לתנאי השימוש

תואר ראשון במשפטים - אתר מכללות

אם אתם רוצים להיות עורכי דין או משפטנים - תואר ראשון במשפטים הוא הבסיס שאתם צריכים. תוכלו ללמוד תואר ראשון במשפטים במבחר מכללות וכן באפשרותכם לשלבם עם חוגים נוספים במסגרת תואר דו חוגי. אם הגעתם לכאן אתם בוודאי שואלים את עצמכם האם כדאי ללמוד משפטים? אנו נסייע לכם לקחת את ההחלטה.

מועמדים רבים שואפים לשלב כבר במהלך הלימודים לתואר ראשון במשפטים את הפרקטיקה - התמחות או קדם התמחות במשרדי עורכי דין. על כן - חלק מהמכללות והאוניברסיטאות מסייעות לכם בהכוונה ובשילוב הלימודים עם סטאז' מעשי שנחוץ כדי לקבל רישיון עורך או עורכת דין ולהשתלב בעולם המשפטים הלכה למעשה. אז אם גם אתם רוצים ליהנות מלימודים מרתקים, ולהצטרף לאחד החוגים המבוקשים ביותר במכללות ובאוניברסיטאות אתם מוזמנים לקרוא את המידע המצורף בעמוד אודות לימודי תואר ראשון במשפטים במכללות המובילות.
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות לימודי משפטים?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על לימודי משפטים?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכים לתנאי השימוש

מידע כללי אודות תואר ראשון במשפטים

לימודי משפטים הם דרך הכניסה שלכם לעולם המשפט והצדק והם למעשה שלב שאתם חייבים לעבור בדרך להפוך לעורכי דין או משפטנים בכירים בעלי תארים מתקדמים. למרות ההצפה בשוק עורכי הדין בישראל, קיים ביקוש גדול ללימודי משפטים. עקב המהפכה בתחום האקדמיה בישראל, מכללות רבות פתחו מסלולי לימוד לתואר במשפטים. עם הזמן קמו מכללות למשפטים אשר מתמחות ומתמקדות בתחום זה בעיקר. כיום תמצאו כי במכללות למשפטים דואגים לתוכנית לימודים עדכנית ואנשי הוראה מהטובים בתחום - כך שיש יתרונות רבים ללימודי תואר ראשון במשפטים במכללות.

תואר ראשון במשפטים מוצע גם במסגרת תואר דו חוגי, מתוך אמונה כי היום עורכי דין משתלבים בענף התעשייה, ניהול, חשבונאות, כלכלה, הנדסה, בנייה, נדל"ן ועוד. הייעוץ המשפטי מאוד נחוץ היום בעיקר בעולם העסקים, שותפויות ומכרזים ובמגזר הציבורי.

קהל יעד

לימודי תואר במשפטים מיועדים בראש ובראשונה לאנשים אשר מעוניינים לעסוק במקצוע עריכת הדין. תנאי סף לקבלה להתמחות לפני מעבר מבחני עריכת הדין הוא תואר ראשון במשפטים. לכן למי מכם שמעוניין להיות עורך דין, הלימודים האלה הם בשבילכם.

קהל יעד נוסף הוא של אנשים שעובדים במנהל הציבורי, או בחברות עיסקיות גדולות ורוצים להתקבל למחלקות המשפטיות באותם ארגונים וכך להרוויח משכורות גבוהות יותר, כמו גם להפוך לאנשי מפתח ולהתקדם בסולם הארגוני. הצלחה בלימודי תואר ראשון במשפטים מהווים תנאי להתקדם לתפקידים אלה.

לימודי תואר ראשון במשפטים עשוי להתאים גם לאקדמאים שמעוניינים בהסבת מקצוע לתחום מתגמל ומאתגר מאוד של המשפטים. בין אם לעיסוק בעריכת דין, או במחלקות משפטיות בארגונים.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי משפטים משתנים בין האוניברסיטאות למכללות האקדמיות למשפט הקיימות בעולם ההשכלה הישראלי.

באוניברסיטאות יידרשו תנאי הקבלה הבאים:
  • ציון תעודת בגרות מלאה של בין 85 - 90. במקרים מסויימים יידרש ציון של בין 90 - 95
  • לרוב יידרש ציון פסיכומטרי של בין 600 ל-670 (תלוי באוניברסיטה) ובמקרים מסויימים אף יידרש מן המועמדים להציג ציון של מעל ל-700.
  • בחלק מן האוניברסיטאות על המועמד להגיע לציון של לפחות 120 בחלק האנגלי של הבחינה הפסיכומטרית, או לעבור קורס אנגלית למתקדמים במסגרת אוניברסיטאית.
במכללות ללימודי משפטים תנאי הקבלה בדרך כלל (לא תמיד), יהיו מחמירים פחות מאשר באוניברסיטאות:
  • ברוב המקרים על המועמד להציג בגרות מלאה בממוצע ציונים של בין 90 ל-95. (במקרה שציון תעודת הבגרות נמוך יותר, המועמדים יצטרכו להציג ציון פסיכומטרי גבוה יותר).
  • נדרש מן המועמדים להציג ציון של בין 570 ל-650 בבחינה הפסיכומטרית. ככל שציוני הבגרות נמוכים יותר, כך יידרש פסיכומטרי גבוה יותר.

משך הלימודים 

משך לימודי תואר ראשון במשפטים - LLB, אורכים לרוב בין שבעה לשמונה סמסטרים, המתפרשים על פני בין שלוש וחצי לארבע שנים. לאלה אשר מעוניינים להמשיך למקצוע עריכת הדין, יש לכלול בנוסף בין שנה וחצי לשנתיים של התמחות במסגרת משרדי עורכי דין, או במנהל הציבורי. נוסף על כך יש להוסיף תקופת לימודים לקראת בחינות ההסמכה לקבלת תעודת עורך דין.

בחלק מן המכללות למשפטים ינהלו את לימודי התואר הראשון במשפטים במתכונת של לימודי ערב, כדי לאפשר גם לבעלי משפחות, אשר מעוניינים ללמוד, במקביל לעבודה במשרה מלאה. במסגרת של לימודי ערב יהיו בדרך כלל בין שני מפגשים לשלושה מפגשי לימוד, בשבוע, כאשר ייתכן ואחד מימי הלימוד יתקיים בימי שישי.

תוכנית לימודים

תכני הלימודים במסלול לימודי תואר ראשון במשפטים הינם מקיפים וכוללים מגוון רחב של תחומים וביניהם: דיני חוזים, משפט ציבורי חוקתי, קניין רוחני, ניתוח כלכלי של המשפט, תורת המשפט, מקורות המשפט הישראלי, דיני משפחה וירושה, דיני עונשין, משפט ציבורי מנהלי, משפט בינלאומי פומבי.

בנוסף לתכנים שפורט לעיל, תעסוק תוכנית הלימודים בדיני תאגידים, דיני נזיקין, דיני קניין, משפט עברי, דיני ראיות, דיני מיסים, משפט בינלאומי פרטי, סדר דין אזרחי, סדר דין פלילי, דיני עבודה, אתיקה מקצועית, משפט הקהילה האירופית, מונחים משפטיים באנגלית, מחקר משפטי, שיעורי התמחות, סמינריונים ועוד. את לימודי התואר יעבירו מרצים ומרצות מובילים בתחום המשפטים, בעלי תארים מתקדמים וניסיון רב בהוראה באקדמיה.

תעודה

בוגרי לימודי משפטים יקבלו תואר ראשון במשפטים אחרי שעמדו בכל חובות הלימוד שלהם:
  • עמידה בחובות הנוכחות בקורסים הרבים במסגרת התואר.
  • מעבר השתלמות מעשית במסגרת קליניקות משפטיות.
  • הצלחה במבחני הקורסים והגשת סמינריונים.
באמצעות התואר הראשון במשפטים יוכלו הבוגרים לגשת להתמחות במסגרת משרד עורך דין פרטי, או במנהל הציבורי ורק אחרי השלמת ההתמחות יוכלו לגשת לבחינות הלשכה, בכדי לקבל הסמכה כעורכי דין.

לימודי המשך

עורכי דין מוסמכים ובוגרי משפטים יכולים להמשיך ללימודי תואר שני במשפטים על מנת להרחיב את הידע ולקבל כלים נוספים לעבודה. מי מהם ששואף להתקדם באפיק המחקרי לקראת דוקטורט במשפטים, צריך להשתתף בלימודים אלה. נוסף על כך אנשים שעובדים בארגונים גדולים, או שמעוניינים בתפקידים ניהוליים בכירים במנהל הציבורי, לעיתים חייבים להציג תואר שני מוכר על ידי המל"ג בלימודי משפטים, כתנאי לגשת למכרז לתפקיד.

כמו כן בוגרי התואר (גם משפטנים בלבד), אשר מעוניינים להרחיב את תחומי העיסוק שלהם ואף לעסוק באופן עצמאי בתיווך בין ניצים, או בין חברות עסקיות מסוכסכות יכולים להמשיך אל לימודי גישור. ידע בתחום הגישור עשוי לאפשר להם להיות יעילים מאוד בעבודתם המשפטית ולזכות אותם בהכרת הטובה של הצדדים אשר ביניהם הם מגשרים.

אפשרויות תעסוקה

בוגרי תואר ראשון במשפטים שמעוניינים להתקדם לתפקידי עורכי דין יצטרך לעבור תקופת התמחות של בין שנה וחצי לשנתיים. בדרך כלל, במסגרת ההתמחות אמנם לא ירוויחו המתמחים משכורת גבוהה, אולם הסיכוי לרווחים גבוהים לאחר מכן, הן כשכירים והן כעצמאיים הוא גבוה. אחרי קבלת ההסמכה של עריכת הדין מטעם לשכת עורכי הדין הם יוכלו לעבוד תקופה מסויימת כשכירים במשרדי עורכי דין פרטיים, או בלשכות משפטיות ציבוריות ואחר כך אף יוכלו לפנות לאפיק עצמאי ולפתוח משרד פרטי משלהם.

בוגרי תואר ראשון במשפטים, אשר לא מעוניינים להפוך לעורכי דין, יוכלו למצוא את מקומם במסגרת של מחלקות משפטיות בארגונים גדולים ציבוריים, או בחברות מסחריות פרטיות. ייתכן כי בוגרי תואר צעירים בראשית הקריירה שלהם, ישתלבו בתפקידים זוטרים בחברות הללו, אולם עם צבירת ניסיון וייתכן שגם עם תארים מתקדמים הם יתקדמו מאוד בארגון בו הם עובדים, או שהם יציגו מועמדות לתפקידים בכירים בארגונים אחרים.
מודעה

מחפש לימודי משפטים?

מחפש לימודי משפטים?
כל הארץ
אזור הצפון
אזור המרכז
אזור הדרום
אזור השרון
אזור חיפה
אזור ירושלים
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - נתניה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: הוד השרון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - קריית אונו
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - רמת גן
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - קריית אונו
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רחובות
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - רמת גן
מוסדות לימוד בישראל
לימודים

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!

התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת

מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכים לתנאי השימוש
מודעה