לימודי משפטים

נמצאו עבורך 6 מוסדות לימודים:

מה חשוב לדעת על תואר ראשון במשפטים?

הלימודים לתואר ראשון במשפטים מהווים את כרטיס הכניסה לעולם המשפט והצדק. זה שלב הכרחי למעבר כדי להפוך לעורכי דין או משפטנים בכירים בעלי תארים מתקדמים. למרות ההצפה בשוק עורכי הדין בישראל, קיים ביקוש גדול ללימודי משפטים.

כיום מכללות למשפטים דואגות לתוכנית לימודים עדכנית ואנשי הוראה מהטובים בתחום - כך שיש יתרונות רבים ללימודי תואר ראשון במשפטים במכללות. תואר ראשון במשפטים מוצע גם במסגרת תואר דו חוגי, מתוך אמונה כי היום עורכי דין משתלבים בענף התעשייה, ניהול, חשבונאות, כלכלה, הנדסה, בנייה, נדל"ן ועוד. הייעוץ המשפטי מאוד נחוץ היום בעיקר בעולם העסקים, שותפויות ומכרזים ובמגזר הציבורי.

מועמדים רבים שואפים לשלב כבר במהלך הלימודים לתואר ראשון במשפטים את הפרקטיקה - התמחות במשפטים או קדם התמחות במשרדי עורכי דין. על כן - חלק מהמכללות והאוניברסיטאות מסייעות בהכוונה ובשילוב הלימודים עם סטאז' מעשי שנחוץ כדי לקבל רישיון עורך או עורכת דין ולהשתלב בעולם המשפטים הלכה למעשה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי משפטים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי משפטים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

למי מתאימים לימודי תואר ראשון במשפטים?

לימודי משפטים מיועדים בראש ובראשונה למי שרוצה להפוך לעורך דין. תנאי סף לקבלה להתמחות לפני מעבר מבחני לשכת עורכי הדין זה תואר ראשון במשפטים. גם אנשים שעובדים במנהל הציבורי, או בחברות עיסקיות גדולות מתאים להם ללמוד משפטים. בדרך זו הם יוכלו לעבוד במחלקות משפטיות, להרוויח משכורות גבוהות יותר, להפוך לאנשי מפתח באירגונם ולהתקדם בסולם המקצועי.

לימודי תואר ראשון במשפטים עשוי להתאים גם לאקדמאים שמעוניינים בהסבת מקצוע לתחום מתגמל ומאתגר מאוד של המשפטים. בין אם לעיסוק בעריכת דין, או במחלקות משפטיות בארגונים. אם אתם עובדים במשרה מלאה ולמרות זאת שואפים להתקדם בחיים, לימודי משפט מסלול ערב מיועדים לכם.
לימודי משפטים
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

איפה כדאי ללמוד משפטים?

אם אתם שואלים את עצמכם איפה כדאי ללמוד משפטים, דעו לכם, כי בימינו מועמדים רבים שלא עומדים בתנאי הקבלה הגבוהים של האוניברסיטאות, יכולים להתקבל למגוון מכללות ללימודי משפטים, שפרושות ברוב אזורי הארץ. במכללות אלה בדרך כלל תנאי הקבלה יכללו ציוני בגרות ובחינה הפסיכומטרית נמוכים יותר מאשר באוניברסיטאות. חלק מן המכללות יאפשרו למועמדים מעל לגיל 30, להתקבל אל לימודי משפטים בלי פסיכומטרי.

במקרה ומישהו שואל את עצמו: "איפה אני יכול ללמוד משפטים"? הדבר תלוי כמובן בראש ובראשונה במקום מגוריו. למרות שאיזור המרכז הוא המאוכלס ביותר בארץ ושם גם נמצא מכללות ללימודי משפטים רבות. מועמדים מרוב אזורי הארץ לא חייבים להעתיק את מקום מגוריהם, בשביל ללמוד משפטים. למשל, אם אתם תוהים איפה אפשר ללמוד משפטים בצפון, דעו לכם כי ניתן ללמוד את התחום המבוקש בערים חיפה וצפת.

מהם תנאי הקבלה לתואר ראשון במשפטים?

תנאי הקבלה ללימודי משפטים משתנים בין האוניברסיטאות ובין מכללות ללימודי משפטים הקיימות בעולם ההשכלה הישראלי.

באוניברסיטאות יידרשו תנאי הקבלה הבאים:
  • ציון תעודת בגרות מלאה של בין 85 - 90. במקרים מסויימים יידרש ציון של בין 90 - 95
  • לרוב יידרש ציון פסיכומטרי של בין 600 ל-670 (תלוי באוניברסיטה) ובמקרים מסויימים אף יידרש מן המועמדים להציג ציון של מעל ל-700.
  • בחלק מן האוניברסיטאות על המועמד להגיע לציון של לפחות 120 בחלק האנגלי של הבחינה הפסיכומטרית, או לעבור קורס אנגלית למתקדמים במסגרת אוניברסיטאית.
בשביל להתקבל אל מכללות למשפטים תנאי הקבלה לרוב (לא תמיד), יהיו מחמירים פחות מאשר באוניברסיטאות:
  • ברוב המקרים על המועמד להציג בגרות מלאה בממוצע ציונים של בין 90 ל-95. (במקרה שציון תעודת הבגרות נמוך יותר, המועמדים יצטרכו להציג ציון פסיכומטרי גבוה יותר).
  • נדרש מן המועמדים להציג ציון של בין 570 ל-650 בבחינה הפסיכומטרית. ככל שציוני הבגרות נמוכים יותר, כך יידרש פסיכומטרי גבוה יותר.
לימודי משפטים
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשכים לימודי תואר ראשון במשפטים?

משך לימודי תואר ראשון במשפטים ll.b, אורכים לרוב בין שבעה לשמונה סמסטרים, המתפרשים על פני בין שלוש וחצי לארבע שנים. אם אתם מעוניינים להפוך לעורכי דין, קחו בחשבון שיש לכלול תקופת המתמחות שתימשך בין שנה וחצי לשנתיים במשרדי עורכי דין, או במנהל הציבורי. נוסף על כך יש להוסיף תקופת לימודים לקראת בחינות ההסמכה לקבלת תעודת עורך דין.

אם אתם בעלי משפחות, או שאתם צריכים לעבוד במשרה מלאה כדי להתקיים כלכלית לימודי משפט מסלול ערב מיועדים לכם. במתכונת זו יתקיימו הלימודים לרוב בין פעמיים לשלוש פעמים בשבוע בשעות הערב ובימי שישי. במקרה ואתם מעוניינים להשתתף במסגרת של לימודי משפט בלי פסיכומטרי, ייתכן ותזדקקו לתקופת לימודי מכינה של קרוב לשנה.

איזה תעודה מקבלים בוגרי תואר ראשון במשפטים?

בוגרי לימודי משפטים יקבלו תואר ראשון במשפטים אחרי שעמדו בכל חובות הלימוד שלהם:
  • עמידה בחובות הנוכחות בקורסים הרבים במסגרת התואר.
  • מעבר השתלמות מעשית במסגרת קליניקות משפטיות.
  • הצלחה במבחני הקורסים והגשת סמינריונים.
באמצעות התואר הראשון במשפטים יוכלו הבוגרים לגשת להתמחות במסגרת משרד עורך דין פרטי, או במנהל הציבורי ורק אחרי השלמת ההתמחות יוכלו לגשת לבחינות הלשכה, בכדי לקבל תעודת הסמכה ורישיון כעורכי דין.

מה חשוב לדעת על ההתמחות בלימודי משפטים?

בוגרי תואר ראשון במשפטים ששואפים להפוך לעורכי דין חייבים בתקופת התמחות שתימשך בין שנה וחצי לשנתיים. לקראת סיום הלימודים מתחילים הסטודנטים לחפש את מקום ההתמחות. עם קבלת התואר הם יכולים להתחיל לעבוד במשרד עורכי דין פרטי ובלשכות משפטיות בשירות הציבורי (משרדי ממשלה, רשויות מקומיות וכדומה). לרוב ראשית ההתמחות תהיה בחודש מרץ או בספטמבר.

המתמחה מקבל שכר במקום התמחותו ומתחיל לטפל בענייני המשרד השוטפים: סריקת מסמכים משפטיים, הכנת זו"חות, סיכומי דיונים, הכנת תיקים לקראת המשפטים, סיוע לצוותי עורכי הדין של המשרד והשתתפות בדיונים משפטיים במטרה לצבור ניסיון. בתום ההתמחות הם יגשו לבחינות הלשכה שהצלחה בהם תעניק להם רישיון לעבודה. חלק מן המתמחים ימשיכו לעבוד במשרד בו הם התמחו כעורכי דין מן המניין.

במה עוסקים בוגרי תואר ראשון במשפטים?

מי שסיים את ההתמחות ועבר בהצלחה את בחינות הלשכה יוכל לעבוד תקופה מסויימת כשכיר במשרדי עורכי דין פרטיים, או בלשכות משפטיות ציבוריות. באופן זה הוא יצבור ניסיון מקצועי, יישפר את יכולותיו בתחום ויתקדם בדירוג המקצועי במשרד. ישנם עורכי דין שיעדיפו לעבוד כעצמאיים, לכן הם יפתחו משרד עורך דין פרטי בעצמם ייצגו לקוחות ובאופן זה יעלו את המוניטין שלהם.

בוגרי תואר ראשון משפטים, שלא מעוניינים להפוך לעורכי דין, יוכלו לעבוד במחלקות משפטיות בארגונים גדולים ציבוריים, או בחברות מסחריות פרטיות. בוגרי תואר צעירים בראשית הקריירה שלהם, ישתלבו בתפקידים זוטרים בחברות הללו, אולם ככל שיצברו ניסיון ותארים מתקדמים הם יתקדמו בארגון שלהם, או שיציגו מועמדות לתפקידים בכירים בארגונים אחרים.
מודעה
מחפש לימודי משפטים?
מחפש לימודי משפטים?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - רמת גן
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: הוד השרון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רחובות
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - נתניה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: ראשון לציון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - קריית אונו
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה