לימודי משפטים

נמצאו עבורך 5 מוסדות לימודים:

מה חשוב לדעת על תואר ראשון במשפטים?

הלימודים לתואר ראשון במשפטים מהווים את כרטיס הכניסה לעולם המשפט והצדק וסיומם הינו תנאי הכרחי בכדי להפוך לעורכי דין או משפטנים בכירים בעלי תארים מתקדמים. למרות ההצפה של עורכי דין בשוק העבודה בישראל, קיים ביקוש גדול לבוגרי לימודי משפטים.

כיום, מכללות למשפטים מספקות תכנית לימודים עדכנית וחדשנית המועברת על ידי מיטב אנשי ההוראה בתחום, דבר המהווה יתרון רב ללימודי תואר ראשון במשפטים במכללות. בנוסף, מוצעים מסלולים שונים לתואר ראשון במשפטים במסגרת תואר דו חוגי, זאת מתוך אמונה כי עורכי הדין יכולים להשתלב בענף התעשייה בתחומים רבים ומגוונים. הייעוץ המשפטי נחוץ במיוחד בעולם העסקים כיום, כמו גם במסגרת שותפויות ומכרזים ובמגזר הציבורי.

רבים מהמועמדים ללימודי משפטים במסלול לתואר ראשון שואפים לשלב במהלך הלימודים את הפרקטיקה באמצעות התמחות במשפטים או קדם התמחות במשרדי עורכי דין. על כן, חלק מהמכללות והאוניברסיטאות מסייעות בהכוונה ובשילוב הלימודים עם סטאז' מעשי המהווה תנאי הכרחי לקבלת רישיון עורך או עורכת דין ולהשתלבות בעולם המשפטים הלכה למעשה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי משפטים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי משפטים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

למי מתאימים לימודי תואר ראשון במשפטים?

לימודי משפטים מיועדים בראש ובראשונה לכל מי שרוצה להשתלב בשוק העבודה בתחום עריכת דין. תנאי סף לקבלה להתמחות לפני מעבר מבחני לשכת עורכי הדין הינו תואר ראשון במשפטים. לימודים אלו מתאימים לאנשים אשר עובדים במנהל הציבורי, בחברות עסקיות גדולות וכדומה. התמחות במשפטים תסייע להם לעבוד במחלקות משפטיות, להשתלב בתפקידי מפתח בארגונם, להתקדם בסולם המקצועי וכתוצאה מכך ליהנות ממשכורות גבוהות יותר.

לימודי תואר ראשון במשפטים נלמדים גם במסלול לימודי הסבת אקדמאים למשפטים, המיועדים לכל מי שיש ברצונו לעבור הסבת מקצוע לתחום מרתק ומתגמל זה בעולם המשפטים, בין אם לצורך עיסוק בעריכת דין ובין אם לצורך השתלבות במחלקות משפטיות בארגונים שונים. כמו כן, ניתן להשתלב בלימודים במסלול לימודי ערב במשפטים המתאים לאנשים העובדים במשרה מלאה או כל מי שאין ביכולתו ללמוד במהלך היום.
לימודי משפטים
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

איפה כדאי ללמוד משפטים?

אם אתם מתעניינים בלימודי משפטים אמנם חוששים מתנאי הקבלה הגבוהים של האוניברסיטאות, חשוב לדעת כי מגוון רחב של מכללות ברחבי הארץ מציעות מסלולי תואר ראשון במשפטים. בדרך כלל, במכללות אלו תנאי הקבלה הם נמוכים יותר מאשר באונירסיטאות, הן מבחינת ציוני תעודת הבגרות והן מבחינת ציוני הבחינה הפסיכומטרית. כמו כן, חלק מן המכללות מאפשרות למועמדים בגילאי 30 ומעלה להתקבל ללימודי תואר ראשון במשפטים מבלי לעבור את מבחן הפסיכומטרי

במקרה ומישהו שאל את עצמו: "איפה אני יכול ללמוד משפטים?" הדבר תלוי כמובן בראש ובראשונה במקום מגוריו. על אף שאזור המרכז הוא המאוכלס ביותר בארץ וכן כולל מכללות רבות ללימודי משפטים, מועמדים מרוב אזורי הארץ לא נדרשים להעתיק את מקום מגוריהם על מנת ללמוד שכן מכללות ללימודי משפטים פרושות ברחבי הארץ. 

מהם תנאי הקבלה לתואר ראשון במשפטים?

תנאי הקבלה ללימודי משפטים משתנים בין האוניברסיטאות ובין המכללות ללימודי משפטים הקיימות בעולם ההשכלה הישראלי.

באוניברסיטאות יידרשו תנאי הקבלה הבאים:
  • תעודת בגרות מלאה בציון של בין 85 ל-90. במקרים מסוימים הציון הנדרש עומד על 90-95. 
  • לרוב יידרש ציון פסיכומטרי של 600-670, כתלות במוסד הלימודי, ובמקרים מסוימים אף יידרש מן המועמדים להציג ציון גבוה מ-700. 
  • בחלק מן האוניברסיטאות תנאי הקבלה כוללים ציון של 120 לפחות בחלק האנגלית של הבחינה הפסיכומטרית, או מעבר של קורס אנגלית למתקדמים במסגרת אוניברסיטאית.
במכללות ללימודי משפטים לרוב יידרשו תנאי קבלה מחמירים פחות לעומת אוניברסיטאות:
  • במרבית המקרים על המועמדים להציג תעודת בגרות מלאה בממוצע ציונים של בין 90 ל-95. במידה וציון תעודת הבגרות נמוך יותר, על המועמדים יהיה להציג ציון גבוה יותר בבחינה הפסיכומטרית.
  • על המועמדים נדרש לעמוד בציון פסיכומטרי בטווח הציונים 570-650. עם זאת, ככל שציוני הבגרות נמוכים יותר, כך קיימת דרישה לציון גבוה יותר במבחן הפסיכומטרי.
לימודי משפטים
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשכים לימודי תואר ראשון במשפטים?

משך לימודי תואר ראשון במשפטים Ll.b נמשכים לרוב בין שבעה לשמונה סמסטרים, אשר נפרשים על פני תקופת זמן של בין שלוש וחצי לארבע שנים. אם יש ברצונכם להפוך לעורכי דין מן השורה, קחו בחשבון שלאחר הלימודים או במהלכם יש לסיים תקופת התמחות הנמשכת בין שנה וחצי לשנתיים במשרד עורכי דין או במנהל הציבורי. נוסף על כך, ישנה גם תקופת לימודים לקראת בחינות ההסמכה לקבלת תעודת עורך דין.

אם אתם בעלי משפחות או שעליכם לעבוד במשרה מלאה בכדי להתקיים כלכלית, ישנו מסלול ערב ללימודי תואר ראשון במשפטים המיועד לכם בדיוק. במתכונת זו מתקיימים הלימודים בדרך כלל במתכונת של בין פעמיים לשלוש פעמים בשבוע, בשעות הערב ובימי שישי. במקרה ואתם מעוניינים להשתתף במסגרת לימודי משפט בלי פסיכומטרי, ייתכן ותזדקקו להשלים לימודי מכינה הנמשכים קרוב לשנה.

איזה תעודה מקבלים בוגרי תואר ראשון במשפטים?

בוגרי לימודי משפטים אשר יעמדו בהצלחה בכל חובות הלימוד שלהם, ביניהן עמידה בחובת הנוכחות בקורסים הרבים הנלמדים במסגרת התואר, מעבר השתלמות מעשית במסגרת קליניקות משפטיות, הצלחה במבחנים השונים לאורך הלימודים והגשת עבודות סמינריוניות יקבלו תואר ראשון במשפטים.

באמצעות התואר הראשון במשפטים יוכלו הבוגרים להשתלב בהתמחות במסגרת משרד עורך דין פרטי או במנהל הציבורי, ורק לאחר שישלימו התמחות זו יוכלו להמשיך במסלול ולגשת לבחינות הלשכה על מנת לקבל תעודת הסמכה ורישיון עריכת דין. 

מה חשוב לדעת על ההתמחות בלימודי משפטים?

בוגרי לימודי תואר ראשון במשפטים אשר שואפים להפוך לעורכי דין מחויבים בהשלמת תקופת התמחות הנמשכת בין שנה וחצי לשנתיים, כאשר ישנן התמחויות שונות ומגוונות שיכולות להתאים לתחומי העניין של כל אחד ואחת. לקראת סיום הלימודים, מתחילים הסטודנטים בחיפוש אחר מקום ההתמחות. עם קבלת התואר הם יכולים להתחיל לעבוד במשרד עורכי דין פרטי או בלשכות משפטיות בשירות הציבורי (למשל משרדי ממשלה, רשויות מקומיות וכדומה). לרוב, מתחילה ההתמחות בחודשים מרץ או ספטמבר. 

במהלך ההתמחות, מקבל המתמחה שכר ומתחיל בטיפול בענייני המשרד השוטפים, ביניהם: סריקת מסמכים משפטיים, הכנת דו"חות, סיכומי דיונים, הכנת תיקים לקראת המשפטים, סיוע לצוותי עורכי הדין של המשרד וכן השתתפות בדיונים משפטיים במטרה לצבור ניסיון מקצועי. עם תום ההתמחות, ניגשים המתמחים לבחינות הלשכה, שהצלחה בהן תעניק להם את הזכות לקבלת רישיון העבודה.
חלק מן המתמחים ימשיכו לעבוד כעורכי דין מן המניין במשרד בו התמחו.

במה עוסקים בוגרי תואר ראשון במשפטים?

מי שסיים את חובותיו הלימודיות, ביצע את ההתמחות ועבר בהצלחה את בחינות הלשכה, יוכל להשתלב בשוק העבודה כשכיר במשרדי עורכי דין פרטיים או בלשכות משפטיות ציבוריות. באופן זה יצבור ניסיון מקצועי, יישפר את יכולותיו ומיומנויותיו בתחום ויתקדם בדירוג המקצועי במשרד. כמו כן, ישנם עורכי דין שיעדיפו לעבוד כעצמאיים, ולכן יעדיפו מסלול לפתיחת משרד עורך דין פרטי בעצמם לצורך ייצוג לקוחות, ובאופן זה יעלו את המוניטין שלהם בתחום. 

בוגרי תואר ראשון במשפטים שאין ברצונם להפוך לעורכי דין, יוכלו להשתלב בשוק העבודה במחלקות משפטיות בארגונים גדולים ציבוריים או בחברות מסחריות פרטיות. בוגרי תואר צעירים בראשית הקריירה שלהם, ישתלבו לרוב בתפקידים זוטרים בחברות אלו, אולם ככל שיצברו יותר ניסיון ותארים מתקדמים יוכלו להתקדם בארגון שלהם, או להציג מועמדים לתפקידים בכירים בארגונים אחרים. 

מודעה
מחפש לימודי משפטים?
מחפש לימודי משפטים?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - רמת גן
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: הוד השרון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רחובות
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - נתניה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - קריית אונו
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה