לימודי משפטים עם התמחות במשפט פלילי

נמצאו עבורך 5 מוסדות לימודים:

תואר ראשון משפטים בהתמחות משפט פלילי

משפט פלילי נועד לדאוג לקיום אורח חיים תקין בחברה, באמצעות אכיפת חוקים המגדירים אלו התנהגויות הינן פסולות ואסור לבצען. כל אחד שחורג מההתנהגות החוקית והנורמטיבית, אמור לעמוד למשפט ולשאת בעונשים הקבועים על פי חוק. כללי משפט פלילי אמורים להרתיע את האנשים מלבצע פעולות פסולות. משפט פלילי נועד לנהל את היחסים בין החברה שמיוצגת על ידי המדינה לבין הפרט - נאשם, עציר, או חשוד בפשע. תפקידו של הקטגור במשפט הפלילי הוא לייצג את התובע ואילו תפקידו של הסנגור הוא לייצג את הנאשם. כדי להגן על הנאשם, על הסנגור להוכיח שהנאשם לא ביצע את העבירה המיוחסת לו, או שאינו אחראי למעשיו, או שפעל מתוך הגנה עצמית. התמחות במשפט פלילי לא מתאימה לכל אחד אך מאוד מבוקשת מטעמי עניין אישי.

לימודי תואר ראשון במשפטים בהתמחות במשפט פלילי וקרימינולוגיה מאפשרים לסטודנטים להשתלב בעבודה כעורכי דין ומשפטנים מומחים בתחום המשפט הפלילי. תפקידו של המשפט הפלילי הוא להרתיע או להעניש אזרח שהועמד לדין בשל התנהגות המוגדרת על ידי המדינה כהתנהגות פלילית כמו גניבה, שוד, אונס או רצח. אם גם אתם מעוניינים בלימודי המשפטים מתוך כוונה לעבור התמחות במשפט פלילי, אתם מוזמנים לקרוא את המידע המצורף בעמוד זה ואף ליצור עמנו קשר בשביל לקבל מידע נוסף.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי משפטים עם התמחות במשפט פלילי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי משפטים עם התמחות במשפט פלילי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות לימודי משפטים בהתמחות משפט פלילי

משפט פלילי נועד להעניש את הפושעים שעברו על החוק וגם להרתיע אנשים מלבצע פשעים. במהלך דיון משפט פלילי יטלו בו חלק השופט, הנאשם (חשוד, עציר או אסיר), התובע במשפט והסנגור. בכדי לייצג נאשם במשפט כזה, נדרש מהסנגור שלו להיות עורך דין אשר השלים מעבר ללימודי המשפטים שלו גם התמחות במשפט פלילי במסגרת משרדי עורכי דין פרטיים, או בשירות הציבורי. מעבר לתקופת ההתמחות נדרש מן המתמחה גם לעבור את בחינות לשכת עורכי הדין, בכדי לקבל את ההסמכה למקצוע.

לימודי תואר ראשון במשפטים בהתמחות במשפט פלילי וקרימינולוגיה מציידים את הסטודנט בידע אקדמי נרחב בתחומי המשפט הפלילי והקרימינולוגיה בחמישה תחומי לימוד שונים: המשפט הפלילי הדיוני, המשפט הפלילי המהותי, קרימינולוגיה, דיני הראיות בפלילים ושונות. בכל אחד מהתחומים האלו, הסטודנטים מקבלים כלים שיאפשרו להם לשמש כסנגורים ציבוריים, תובעים ופרקליטים בעלי מומחיות בתחום המשפט הפלילי. אם גם אתם מעוניינים במקצוע מעיין, מאתגר ומתגמל מאוד במקרים רבים, מהרו להירשם ללימודי לימודי תואר ראשון במשפטים בהתמחות במשפט פלילי וקרימינולוגיה.
לימודי משפטים עם התמחות במשפט פלילי
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מתאים ללמוד משפטים עם התמחות במשפט פלילי וקרימינולוגיה?

לימודי תואר ראשון במשפטים בהתמחות במשפט פלילי וקרימינולוגיה מיועדים לצעירים בראשית דרכם המקצועית אשר מעוניינים לעסוק בעריכת דין מתוך מטרה להתמחות בנושאי המשפט הפלילי, בין אם כמייצגים של נאשמים פליליים, או כתובעים מטעם התביעה הציבורית. כמו כן, התמחות במשפט פלילי מתאימה לבוגרי תארים שמעוניינים בהסבת אקדמאים למשפטים, מתוך מטרה להשיג מקצוע מאתגר ומעניין ואף אופציה לשכר מתגמל מאוד.

התמחות במשפט פלילי עשויה להתאים גם למשפטנים שסיימו תואר ראשון במשפטים וכעת הם מעוניינים לעסוק במשפט פלילי ולייצג נאשמים שהפרו את החוק. את זה הם יוכלו לעשות רק לאחר מעבר התמחות במשפט פלילי במסגרת משרדי עורכי דין פרטיים, או בשירות הציבורי. לאחר תקופת ההתמחות הם יוכלו לגשת לבחינות לשכת עורכי הדין ולקבל הסמכה לעריכת דין.

מה הם תנאי הקבלה ללימודי משפטים עם התמחות במשפט פלילי וקרימינולוגיה?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון במשפטים בהתמחות במשפט פלילי וקרימינולוגיה מתבססים על תנאי קבלה ללימודי משפטים. המועמדים נדרשים לעמוד במבחן פסיכומטרי ולהציג תעודת בגרות מלאה. רצוי לבדוק מול מוסד הלימודים הרלוונטי את תנאי הקבלה הספציפיים שלו.

באוניברסיטאות יידרשו תנאי הקבלה הבאים:
- ממוצע ציוני בגרות של בין 85 - 90. לעיתים יידרש ציון של בין 90 - 95.
- בדרך כלל ציון הפסיכומטרי אמור להיות בין 600 ל-670 (על פי תנאי הקבלה באוניברסיטה) ולעיתים אף יידרש
  הצגת ציון של מעל ל-700.

במכללות אקדמיות ללימודי משפטים, תנאי הקבלה לעיתים (לא תמיד), פחות מחמירים מאשר באוניברסיטאות:
- בדרך כלל המועמדים לתואר במשפטים להציג תעודת בגרות מלאה בציון של בין 85 ל-90. (ככל שציון תעודת
  הבגרות יותר נמוך, הם צריכים להיות עם ציון בחינה פסיכומטרית גבוה יותר).
- ציון הבחינה הפסיכומטרית צריך להיות בין 580 ל-640. ככל שממוצע ציוני הבגרות נמוך יותר, תהיה דרישה לציון
  פסיכומטרי גבוה יותר.
לימודי משפטים עם התמחות במשפט פלילי
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשכים לימודי משפטים עם התמחות במשפט פלילי וקרימינולוגיה?

לימודי תואר ראשון במשפטים בהתמחות במשפט פלילי וקרימינולוגיה נמשכים בין שלוש וחצי שנים לארבע שנים. בדרך כלל בין שבעה לשמונה סמסטרים. בסיום התואר, ממשיכים הבוגרים להתמחות במשפט פלילי במשרדי עורכי דין, או בשירות הציבורי במשרדי יועצים משפטיים. משך ההתמחות הזו יהיה בין שנה וחצי לשנתיים ולאחריה הם יידרשו לעבור את בחינות לשכת עורכי הדין אשר מסמיכים אותם סופית לעריכת דין.

חלק מן המכללות למשפטים יאפשרו ללמוד תואר ראשון במשפטים בהתמחות במשפט פלילי וקרימינולוגיה במסגרת של לימודי ערב. כך יתאפשר לסטודנטים להמשיך לעבוד במשרה מלאה וללמוד במקביל. במתכונת זו בדרך כלל יתקיימו בין שניים לשלושה מפגשי לימוד בשבוע בשעות הערב וייתכן אף כי ילמדו יום לימודים מלא נוסף בימי שישי.

מה לומדים במשפטים עם התמחות במשפט פלילי וקרימינולוגיה?

תוכניות הלימודים בלימודי תואר ראשון במשפטים בהתמחות במשפט פלילי וקרימינולוגיה מקיפים מגוון של נושאים וביניהם: דיני הראיות בפלילים, סוגיות בתחום המחשבה הפלילית, דיני מעצר, הזכות להליך הוגן, זיהויו של אדם כמבצע העבירה, כללי פסילה של ראיות, נשים ופשיעה, הענישה הפלילית, זכויות הנאשם במשפט הבינלאומי הפלילי, סייבר - ופשע המקוון ודיני תעבורה.

כמו כן, ילמדו הסטודנטים במסגרת לימודי תואר ראשון במשפטים בהתמחות במשפט פלילי וקרימינולוגיה גם נושאים כלליים במשפטים כמו: דיני חוזים, משפט חוקתי ציבורי, הכרות עם יסודות דין אזרחי, דיני עבודה, מעבר השתלמות מקצועית במסגרת קליניקות משפטיות, משפט עברי, משפט בין לאומי ועוד. את נושאי הלימוד יעבירו מרצים מובילים בתחומם בעלי ניסיון עשיר וידע רב בתחום של משפט פלילי.

איזה תעודה מקבלים בוגרי משפטים עם התמחות במשפט פלילי וקרימינולוגיה?

לבוגרי תואר ראשון במשפטים בהתמחות במשפט פלילי וקרימינולוגיה, יוענק תואר ראשון במשפטים בהנחה ועמדו בכל חובות הלימוד שלהם שכוללות: מעבר השתלמויות מקצועיות בקליניקות משפטיות, עמידה בחובות הנוכחות בקורסים במסגרת הלימודים, הגשת סמינריונים, הצלחה במבחנים הרבים בקורסים במהלך התואר.

אחרי סיום הלימודים יצטרכו בוגרי התואר לעבור סטאז' במשפט פלילי בשירות הציבורי, במשרדי היועצים המשפטיים או במשרדי של עורכי דין פליליים, התמחות זו תימשך בין שנה וחצי לשנתיים ולאחריה הם יוכלו לגשת לבחינות לשכת עורכי הדין. הצלחה בבחינות אלה תאפשר להם לקבל הסמכה לעריכת דין.

מה הם לימודי המשך לבוגרי משפטים עם התמחות במשפט פלילי וקרימינולוגיה?

בוגרי תואר ראשון במשפטים בהתמחות במשפט פלילי וקרימינולוגיה יכולים להמשיך לתואר שני במשפטים אם ברצונם להתקדם בתחום המחקר המשפטי הפלילי, או שהם מעוניינים להתקדם לתפקידי ניהול בשירות הציבורי. לעבודה בתפקידים בכירים בשירות הציבורי נדרש להתקבל באמצעות מכרז, כאשר לעיתים אחד מתנאי המכרז הוא שלמועמד יהיה תואר שני במשפטים.

בוגרי תואר ראשון במשפטים אשר פנו אל התמחות בפלילים יוכלו לנסות להתקבל ללימודי תואר שני בקרימינולוגיה. לימודים אלה ממזגים בתוכם נושאים רבים מתחום המשפט והפסיכולוגיה. ייתכן כי כדי להתקבל ללימודים אלה יידרש מן המועמדים לעבור כמה קורסי השלמה מתחום הפסיכולוגיה. הלימודים מיועדים לאלה אשר מעוניינים להתקדם במחקר הקרימינולוגי ללימודי דוקטורט בתחום והתואר השני המחקרי הוא הבסיס לכך. 

במה עוסקים בוגרי משפטים עם התמחות במשפט פלילי וקרימינולוגיה?

בוגרי תואר ראשון במשפטים בהתמחות במשפט פלילי וקרימינולוגיה יוכלו להשתלב בעבודה בתחום המשפט הפלילי, כסנגורים פרטיים, סנגורים ציבוריים, תובעים מטעם המדינה וכפרקליטים. כמו כן יוכלו הבוגרים האלה להציג את מועמדותם לתפקידים הקשורים למשפט וקרימינולוגיה במסגרת משטרת ישראל

נוסף על כך, באמצעות לימודי תואר שני במשפטים יוכלו הבוגרים להתקדם בתחום מחקר המשפט הפלילי במסגרת האקדמיה.

עורכי דין מומחי משפט פלילי שצברו ניסיון רב בעבודתם ומחזיקים בתארים מתקדמים בתחום, יוכלו בסופו של דבר להציג את מועמדותם למשרות הדרכה במסגרת המכללות האקדמיות למשפט הפרושות ברחבי הארץ. כך הם יעבירו מן הידע שלהם לדור הבא של מומחי המשפט הפלילי בארץ.
מודעה
מחפש לימודי משפטים עם התמחות במשפט פלילי?
מחפש לימודי משפטים עם התמחות במשפט פלילי?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רחובות
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - קריית אונו
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: הוד השרון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - נתניה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - רמת גן
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה