לימודי משפטים בהתמחות משפט מסחרי

נמצאו עבורך 5 מוסדות לימודים:

תואר ראשון במשפטים בהתמחות משפט מסחרי

לימודי המשפטים מקיפים בתוכם התמחויות רבות, שעשויות לכוון את הסטודנטים לקראת קריירה במשפטים, או אף בעריכת דין. ההתמחויות כוללות את תחומי המשפט הבין לאומי, משפט פלילי, משפט חוקתי, משפט מסחרי ועוד נושאים מגוונים. תחום המשפט המסחרי הינו מורכב ומאתגר כאחד, מכיוון שנדרש מן המומחה למשפט מסחרי לעבור על חוזים מורכבים ביותר ולוודא כי הלקוח אשר אותו מייצג, או החברה בה הוא עובד לא יפסידו מהחוזה שנחתם עם חברה אחרת. נדרש מהמשפטנים האלה ידע רב בקריאה, כתיבה והבנה מעמיקה בחוזים שונים בתחום המסחרי והעסקי.

לימודי תואר ראשון במשפטים בהתמחות במשפט מסחרי, נועדו להכשיר את הסטודנטים, לעבודה כמשפטנים מומחים בעלי ידע עסקי ומסחרי. לעיתים הלימוד של התחום הזה אף קשה יותר מהתמחות פלילית מבחינה פרוצדורלית ובירוקרטית. התחום המסחרי נוגע לפעילות התאגידים ובתי עסק, קניין, מקרקעין וקניין רוחני כגון אומנות, יצירה והאינטרנט הנמצא בשטח האפור מבחינה משפטית. אם גם אתם מעוניינים בקריירה זו וליהנות מלימודים מאתגרים וממקצוע מתגמל לעתיד, אתם מוזמנים לקרוא את המידע המצורף בדף ואף ליצור עימנו קשר בשביל לקבל מידע נוסף.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי משפטים בהתמחות משפט מסחרי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי משפטים בהתמחות משפט מסחרי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות לימודי משפטים בהתמחות משפט מסחרי

תחום המשפט המסחרי נמצא במוקד העשייה של עורכי הדין בין היתר במסגרת הסכמים מסחריים מתוחכמים, מתן ייעוץ משפטי לחברות הנסחרות בבורסה ועוד. הסטודנטים שמתמחים במשפט המסחרי ילמדו איך לייעץ לחברות על החוזים המסחריים. לגשר בין הצדדים בכדי להגיע לעמק השווה. לעבור על חוזים מורכבים מאוד ולגבות עמלה ראויה בהתאם למידת ההשקעה הגדולה שלהם. הם יתמחו בדיני חוזים, ענייני קניין, בוררות בין הצדדים המסחריים ועוד.

לימודי תואר ראשון במשפטים בהתמחות משפט מסחרי מעניקים לסטודנטים ידע בתחום של משפט מסחרי העוסק בכלכלה, המסחר, שוק ההון והתעשייה במשק. עורכי דין המתמחים במשפט מסחרי עוסקים בניהול חוזים מסחריים בעסקים פרטיים ובתאגידי ענק, במיזוגים וביצירת שותפויות מסחריות, בפירוק שותפויות ובכינוס נכסים. אם גם אתם מעוניינים בהתמקצעות זו וליהנות מחוויית לימודים מאתגרת וממקצוע מתגמל ומעניין, מהרו להירשם ללימודי תואר ראשון במשפטים בהתמחות משפט מסחרי.
לימודי משפטים בהתמחות משפט מסחרי
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מתאים ללמוד משפטים בהתמחות משפט מסחרי?

לימודי תואר ראשון במשפטים בהתמחות משפט מסחרי, מיועדים בראש ובראשונה לאנשים חסרי ידע מוקדם וצעירים בראשית דרכם המקצועית, אשר שואפים במקצוע של עריכת דין, תוך התמחות בתחום המשפט המסחרי. לימודים אלה מהווים את הבסיס להתמחות במסגרת משרדי עורכי דין פרטיים, או במנהל הציבורי, כמו גם לבחינות ההסמכה לעריכת דין.

כמו כן יתאימו הלימודים לאנשים שכבר עובדים בתחומי המסחר במסגרת חברות פרטיות, או חברות ציבוריות שתחומי העיסוק שלהן משיקים לנושאי המסחר, והם שואפים להתקדם במקום עבודתם לתפקידים בכירים יותר במחלקות המשפטיות של הארגון בו הם עובדים.

הלימודים האלה אף יתאימו לאקדמאים אשר מעוניינים בהסבה למשפטים, במטרה להשיג מקצוע ומאתגר ומתגמל שעשוי לשפר מאוד את מצבם הכלכלי.

מה הם תנאי הקבלה ללימודי משפטים בהתמחות משפט מסחרי?

תנאי קבלה ללימודי משפטים. באופן כללי על מנת להתקבל למשפטים על המועמדים להיות בעלי פסיכומטרי ותעודת בגרות מלאה. בחלק מן המכללות למשפטים לא יתבססו על ציון הפסיכומטרי בכדי לאשר קבלה ללימודים.

תנאי הקבלה באוניברסיטאות בדרך כלל יהיו:
  • ממוצע ציון בגרות של בין 85 - 90. ייתכן שבחלק מן האוניברסיטאות יידרש ממוצע ציון בגרות 95 ומעלה.
  • בדרך כלל ציון הפסיכומטרי שיידרש יהיה בין 600 – 660. באוניברסיטאות מסוימות המועמדים יצטרכו ציון פסיכומטרי של מעל 680.
במסגרת מכללות למשפטים התנאים לקבלה יהיו ברוב המקרים מחמירים פחות מבאוניברסיטאות:
  • המועמדים יצטרכו להיות בעלי בגרות מלאה בממוצע בין 90 ל-95. (ככל שציוני תעודת הבגרות נמוכים יותר, כך על המועמדים להציג ציון פסיכומטרי יותר גבוה).
  • ציון הפסיכומטרי יצטרך להיות בין 570 ל-650.
לימודי משפטים בהתמחות משפט מסחרי
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשכים לימודי משפטים בהתמחות משפט מסחרי?

לימודי תואר ראשון במשפטים בהתמחות משפט מסחרי, נמשכים בין שלוש וחצי לארבע שנות לימוד. בדרך כלל בין שבעה לשמונה סמסטרים. הדבר תלוי בכך אם מדובר בלימודי יום או בלימודי ערב. במסגרת לימודי יום, הקורסים יתקיימו בדרך כלל במשך רוב ימות השבוע. במסגרת לימודי ערב יתקיימו הלימודים בדרך כלל בין פעמיים לשלוש פעמים בשבוע בשעות אחר הצהריים והערב וייתכן שבנוסף יתקיימו הלימודים גם בימי שישי.

מהסטודנטים אשר מעוניינים במקצוע של עורך דין, יידרש לעבור עוד מסגרת של התמחות במשרד עורכי דין, או בלשכות משפטיות ציבוריות, שתימשך בין שנה וחצי לשנתיים ולאחריהן הם יעברו את בחינות לשכת עורכי הדין. בסיום מקבלים הבוגרים הסמכה לעריכת דין.

מה לומדים במשפטים בהתמחות משפט מסחרי?

במסגרת לימודי תואר ראשון במשפטים בהתמחות משפט מסחרי, ילמדו הסטודנטים נושאים רבים שיכשירו אותם להתנהלות תקינה בעולם המסחרי. בין נושאי הלימוד ניתן למצוא את: עסקאות נדל"ן, מיסוי תאגידים, דיני לשון הרע, הגנת הצרכן, הליטיגציה המסחרית הלכה למעשה, מבוא לקניין רוחני, רכישות ומיזוגים, מיסוי מקרקעין, פירוק ושיקום חברות, איסור הלבנת הון, דיני ניירות ערך, סוגיות משפטיות במימון נדל"ן. דיני הגבלים עסקיים, דיני בוררות, מיסוי מקרקעין, דיני מכרזים, עוולות מסחריות, עבירות צווארון לבן, זכויות יוצרים ועוד. את הלימודים יעבירו מרצות ומרצים מובילים, בעלי ניסיון וידע משפטי עשיר.

מי שמתעניין בנושאי הלימוד במסגרת לימודי תואר ראשון במשפטים בהתמחות משפט מסחרי, עשוי לגלות עניין גם בתארי המשפט הבאים: לימודי משפטים ומנהל עסקים, לימודי משפטים וכלכלה ועוד 

איזה תעודה מקבלים בוגרי משפטים בהתמחות משפט מסחרי?

מי שמסיים תואר ראשון במשפטים בהתמחות משפט מסחרי יקבל תואר ראשון במשפטים, אחרי שיסיים את חובות הלימוד הבאות:
  • עמידה בחובות הנוכחות במהלך הלימודים.
  • הצלחה במבחני הקורסים הרבים.
  • הגשת סמינריונים.
  • השתלמות בקליניקות משפטיות.
בכדי לקבל את אישור ההסמכה לעריכת דין, יצטרכו בוגרי התואר הראשון במשפטים להתמחות במשך שנה וחצי בלשכה משפטית ציבורית, או במשרדי עורכי דין פרטיים ורק אחר כך לעבור את בחינות ההסמכה של לשכת עורכי הדין.

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי משפטים בהתמחות משפט מסחרי?

בוגרי תואר ראשון במשפטים בהתמחות משפט מסחרי שסיימו בהצלחה את הלימודים שלהם יוכלו להתקדם באפיק המחקרי ללימודי תואר שני במשפטים. באמצעות לימודים אלה הם יוכלו להמשיך אחר כך לדוקטורט במשפטים (בשלב הזה דוקטורט למשפטים נלמד רק במסגרת אוניברסיטאית ולא במסגרת מכללות למשפטים ). כמו כן אנשים שרוצים להתקדם לתפקידי ניהול בכירים במנהל הציבורי, בחלק מן המקרים, בכדי לגשת למכרז יצטרכו להיות בעלי תואר שני במשפטים.

אפיק לימודי נוסף הוא של לימודי תואר שני בגישור ויישוב סכסוכים. זהו מסלול לימוד ייחודי אשר בו משולבים תחומים מאתגרים ומרתקים רבים – כלכלה, פוליטיקה, מדיניות ציבורית, משפטים ועוד. התואר הזה נועד להכשיר את הבוגרים לתפקד כמגשרים ומיישבי סכסוכים מובילים, בעלי ראייה מקיפה בניהול סכסוכים ברמה הפוליטית, הארגונית, והאישית.

במה עוסקים בוגרי תואר ראשון במשפטים בהתמחות משפט מסחרי?

בוגרי תואר ראשון במשפטים בהתמחות משפט מסחרי עשויים להשתלב במחלקות משפטיות בחברות מסחריות פרטיות, או במסגרת של חברות ציבוריות שבהן יש נקודות משיקות לחברות מסחריות. בשביל לעבוד במחלקות המשפטיות הללו, ברוב המקרים לא יידרש מן בוגרי לימודי משפט להחזיק גם בהסמכה של עריכת דין.

בוגרים אשר מעוניינים בכך יוכלו לגשת להתמחות במסגרת מחלקות משפטיות במנהל הציבורי, או במסגרת משרדי עורכי דין פרטיים במשך שנה וחצי, בכדי שיוכלו לעבור את מבחני ההסמכה לעריכת דין. רק אחרי שיעברו את בחינות הלשכה הם יוכלו לעסוק בעריכת דין. בדרך כלל בראשית דרכם המקצועית הם יעבדו כשכירים במשרדי עורכי דין, או בלשכות פרטיות.

אחרי שצברו כמה שנות ניסיון כשכירים, יוכלו עורכי הדין לפתוח לעצמם משרד פרטי ובהדרגה להתקדם בתחום ולהגדיל מאוד את ההכנסה שלהם.
מודעה
מחפש לימודי משפטים בהתמחות משפט מסחרי?
מחפש לימודי משפטים בהתמחות משפט מסחרי?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רחובות
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - קריית אונו
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - רמת גן
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - נתניה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: הוד השרון
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה