לימודי משפטים בהתמחות זכויות אדם

נמצאו עבורך 5 מוסדות לימודים:

תואר ראשון במשפטים בהתמחות זכויות אדם

בעולם המודרני, לצד מדינות חוק וחיי רווחה, קיימות אוכלוסיות רבות ברחבי העולם שזקוקות להגנה: קבוצות של פליטים, קבוצות מיעוטים שונים, אזרחים במדינות דיקטטורה ועוד אוכלוסיות שונות אשר מקופחות, וזקוקות לעורך דין שיודע את החוק ומוכן להלחם על זכויות האנשים. לימודי תואר ראשון במשפטים בהתמחות משפט וזכויות אדם נועדו להכשיר משפטנים איכותיים בעלי ידע ומיומנויות הנחוצים בתחום של הגנה על זכויות אדם. התואר מקנה לסטודנטים ידע אקדמי עשיר בתחום של הגנה על זכויות אדם, כדי לתת מענה לצורך הגובר בישראל במשפטנים איכותיים בעלי בקיאות בתחום של זכויות האדם.

במהלך הלימודים, הסטודנטים מתנסים בעבודה מעשית שנועדה להגביר את רגישותם לזכויות אדם וכוללת, בין היתר, השתתפות ב"קליניקות לזכויות אדם" שנועדו למתן סיוע משפטי חינם לאנשים שאין ביכולתם לשלם לעורך דין, לייצוג אנשים שהופלו בגלל מוצא או מין. יתרה מכך הסטודנטים משתתפים במאבקים לשינוי מדיניות באמצעות וגיבוש הצעות חקיקה, בארגון כנסים ועוד. בסיום הלימודים תוכלו להיות בעלי תואר ראשון ולעסוק לא רק בעבודה רווחית ויוקרתית, אלא גם עם ערך מוסף.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי משפטים בהתמחות זכויות אדם?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי משפטים בהתמחות זכויות אדם?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות לימודי תואר ראשון במשפטים בהתמחות זכויות אדם

זכויות האדם הן מושג שטבע הפילוסוף ג'ון לוק, אשר טען כי לכל אדם יש זכויות בסיסיות בטבע, שהחברה לא יכולה לקחת. לאחר מלחמת העולם השניה קיבלה עצרת האומות המאוחדות גרסה של זכויות האדם, במסמך היסוד של הקהילה הבינלאומית. זכויות אלה כוללות זכות לחיים, לחופש מצפון, פרטיות, חופש קניין, זכות לעבודה, זכות למנוחה וחופשה, בריאות, ביטחון סוציאלי ועוד. פעמים רבות זכויות אלו מופרות, ולכן נכתבים חוקים שיגנו על בני האדם מבחינה חברתית או פוליטית. אך גם כאשר קיימים חוקים - לעיתים זכויות האדם מופרות, במיוחד כאשר מדובר בתחום אפור מבחינה משפטית. 

תואר ראשון במשפטים בתהמחות זכויות אדם מדגים כיצד על בסיס יומיומי זכויותינו נגזלות מאיתנו וכיצד ניתן לאכוף זאת בזכות מערכת המשפט. התואר מיועד לאנשים הומניים שרואים בתחום כדרך חיים ושאינם מחפשים להילחם ולהיאבק במערכת בירוקטרית מסורבלת. תואר ראשון במשפטים בהתמחות בזכויות אדם נועד להכשיר עורכי דין הדנים במגוון עילות לתביעה על בסיס מוצא, מין, גיל, משפחות חד הוריות, משפחות חד מיניות, דיני עבודה ועוד מגוון סוגיות רבות אחרות שפוגעות בזכות האדם לחופש היבטוי והעיסוק. בוגרי התואר זוכים להתערב למען צדק ולייעץ במגוון סוגיות בארץ ובעולם אשר שוללות זכות בסיסית מהאדם. זכויות ילדים, זכויות נשים, זכויות משפחות ועוד הם רק מקבוצות שזקוקות לעיתים לייצוג משפטי הולם. 

 
לימודי משפטים בהתמחות זכויות אדם
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מתאים ללמוד משפטים בהתמחות זכויות אדם ואזרח?

קהל היעד של תואר ראשון במשפטים בהתמחות זכויות אדם הוא כל מי שרוצה ללמוד משפטים, להיות עורך דין או משפטן ולהכיר את החוק כדי להגן על האזרח הקטן. הלימודים מתאימים למי שמוכן להשקיע זמן בלימודים אינטנסיביים, קורסים קשים, קריאת פסקי דין ומאמרים באנגלית, הגשת סמינריונים ומעבר מבחני לשכה. 

הלימודים בתואר מתאימים גם לבעלי עסקים, המבקשים להתמקצע בתחום המשפטים כדי להתקדם בעסקים, או לעובדי המגזר הציבורי אשר רוצים ללמוד משפטים כדי להתקדם למחלקות המשפטיות של הארגון בו הם עובדים. כמו כן, הלימודים מתאימים לבעלי תואר ראשון הרוצים להעשות הסבת מקצוע. 

מה הם תנאי הקבלה ללימודי משפטים בהתמחות זכויות אדם ואזרח?

תנאי קבלה ללימודי תואר ראשון במשפטים עם התמחות בזכויות אדם מסתמכים על ציון פסיוכמטרי וממוצע תעודת הבגרות. כמו כן תוכלו למצוא גם מכללות המקבלות ללא פסיכומטרי וזוכות לביקוש נרחב. תנאי קבלה אינם מושפעים מההתמחות של הסטודנטים ולכן תקפים לכל סוגי ההתמחויות.

המכללה האקדמית נתניה מקבלת מועמדים בעלי ממוצע בגרויות 90 ומעלה. הקריה האקדמית אונו מקבלת לשורותיה מועמדים בעלי פסיכומטרי 650 וממוצע בגרויות 95 ומעלה ואילו מכללת שערי משפט תקבל מועמדים בעלי פסיכומטרי 550 ומעלה או בהתאם לממוצע הבגרויות של המועמד. 
לימודי משפטים בהתמחות זכויות אדם
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשכים לימודי משפטים בהתמחות זכויות אדם ואזרח?

לימודי התואר נמשכים כ - 3 שנים. כמו כן על בוגרי התואר לעבור הכשרה של שנה במשרדי עורכי דין ולגשת למבחני הלשכה לקבלת הסמכה סופית. אם אתם כבר עובדים בעבודה במשרה מלאה, וחוששים שלא תצליחו להירשם ללימודים, יש לנו חדשות טובות בשבילכם: ישנן מכללו המציעות תואר זה במסלול לימודי ערב, המתאימים לאנשים עובדים. לרוב הלימודים האלו מתקיימים פעם או פעמיים בשבוע, בשעות אחה"צ והערב, או ימי שישי בבוקר. 

אם תרגישו שמערכת השעות של הלימוים היא אינטנסיבית מידי בשבילכם - תוכלו לקחת הפסקת לימודים או לפנות למסלול פחות תובעני, מה שאומר שהלימודים יימשכו מספר שנים (תלוי בקצב הלימודים שלכם).

מה לומדים במשפטים בהתמחות זכויות אדם ואזרח?

לימודי תואר ראשון במשפטים בהתמחות משפט וזכויות אדם כוללים עריכת דין קהילתית חברתית, הזכות לחינוך, זכויות אדם במשפט הבינלאומי, זכויות עובדים כזכויות אדם, זכויות אדם בחברה שסועה, הגירה לישראל, הזכות להליך הוגן, קליניקות לזכויות אדם, זכויות חברתיות, זכויות קיבוציות וזכויות מיעוטים, בג"צ והביקורת השיפוטית בישראל, זכויות חשודים, נאשמים ונפגעי עבירה.

כמו כן הסטודנטים דנים בסוגיות לשון הרע, זכויות הילד, חוק יסוד כבוד האדם וחירותו, מוסר וערכים במשפט ועוד. לצד ההתמחות, לומדים הסטודנטים תואר ראשון באופן כללי הנוגע גם במשפט מסחרי, משפט פלילי ומשפט אזרחי מתוך הבנה כי על עורכי דין להיות מומחים לכל תחומי המשפט. הלימודים משלבים בין הקניית מיומנויות מעשיות לבין לימודי תיאוריה מתקדמים וכוללים מגוון של קורסים מרתקים בנושאים כמו הזכות לשוויון ואיסור על אפליה, עריכת דין קהילתית-חברתית, הזכות לחינוך, משפט ומדיניות סביבתית, משפט ומדיניות הגירה ועוד. 

במה עוסקים בוגרי תואר במשפטים בהתמחות זכויות אדם ואזרח?

בוגרי התואר, שיעמדו בכל דרישות הלימודים, כגון נוכחות בשיעורים, הגשת תרגילים ועבודות סמינריון, מעבר מבחני סיום ומעבר מבחני לשכת עורכי הדין, יקבלו תואר ראשון LL.B במשפטים עם התמחות בזכויות אדם.

בוגרי לימודי תואר ראשון במשפטים בהתמחות משפט וזכויות אדם יכולים לפעול כמשפטנים מומחים לתחום של זכויות אדם במסגרת הארגונים השונים הפועלים לקידום זכויות האדם בישראל או במסגרת ארגונים ממשלתיים המשרתים את הציבור הישראלי. 

בוגרי התואר רשאים להמשיך לתואר שני במשפטים או לכל תואר שני אחר שיכול לתרום לקידומם המקצועי כגון תואר שני בממשל וחברה. מאוד מומלץ למשפטנים ועורכי דין להירשם לקורס גישור המספק כלים מקצועיים נוספים לעבודה במערכת המשפט ולסייע לציבור להגיע לפשרה וסיכום דברים מהירים יותר.
מודעה
מחפש לימודי משפטים בהתמחות זכויות אדם?
מחפש לימודי משפטים בהתמחות זכויות אדם?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רחובות
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - קריית אונו
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: הוד השרון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - רמת גן
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - נתניה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה