ClickCease

לימודי משפטים וסיעוד

נמצאו עבורך 10 מוסדות לימודים:

תואר ראשון במשפטים וסיעוד

תחום המשפטים בישראל נחשב גם בימינו כמבוקש מאוד, מכיוון שאנשים רבים שואפים להיות עורכי דין, או משפטנים. אבל יש לציין כי בימינו השוק רווי בעורכי דין שיצאו לשוק העבודה אחרי שסיימו את לימודיהם, ההתמחותם והצליחו בבחינות הלשכה. מן הטעם הזה סטודנטים רבים מחליטים לצרף חוג לימודים נוסף שאמור לפתוח בפניהם אופציות תעסוקה נוספות. אחד מן החוגים האפשריים הוא הסיעוד אשר גם זוכה לפופולריות גבוהה, מכיוון שההתפתחויות במערכת הבריאות מחייבות הכשרת עובדי סיעוד מקצועיים ובעלי תארים. השילוב בין משפטים לסיעוד הוא שילוב ייחודי שבמקרים רבים פותח בפני הבוגרים דלתות רבות בשוק התעסוקה הישראלי.

תואר משולב משפטים וסיעוד הפך לחיוני בשנים האחרונות בגלל שינויים שחלו לאחרונה הן במערכת הבריאות והן בתחום המשפטי. השינויים האלו כוללים נהלים רבים יותר שמכתיבים את עבודתם של אנשי הסיעוד ומחייבים אותם להיות בעלי ראייה רחבה. אנשי מקצוע שעוסקים בפעילות רפואית וסיעודית מתקדמת באשפוז ובקהילה מקבלים סמכויות רחבות יותר ולוקחים על עצמם אחריות גדולה יותר. על רקע זה, ידע משפטי שנרכש באופן שיטתי ומסודר יכול להועיל מאוד לעובדי סיעוד. בנוסף לכך, בוגרי תואר ראשון משולב במשפטים וסיעוד יכולים לעבוד כעורכי דין המתמחים בסוגיות סיעודיות ובריאותיות.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי משפטים וסיעוד?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי משפטים וסיעוד?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מה לומדים בתואר ראשון במשפטים וסיעוד?

בגלל ששוק העבודה הישראלי רווי בעורכי דין ומשפטנים נדרש מהם במקרים רבים להמתין זמן רב עד שהם מוצאים עבודה בתחום התמחותם. לכן רבים מן האנשים שעומדים לפני תחילת לימודי התואר הראשון במשפטים יעדיפו ללמוד תחום נוסף שיפתח להם את אפשאויות התעסוקה. אחד מן התחומים הפופולריים ביותר בשוק העבודה הישראלי הוא לימודי הסיעוד. זו הדרך להכשיר אחים ואחיות שיעבדו בבתי חולים, קופות חולים ומרפאות.

ישנן מכללות ללימודי משפטים שפתחו מסלולים ייעודים של לימודי משפטים תואר משולב עם סיעוד. באופן זה בוגרי הסיעוד יחזיקו בידע רב גם במשפטים ויוכלו לעבוד במשרות ייחודיות במנהל הרפואי. בין הנושאים שלומדים בתואר זה ניתן לכלול:  משפט ציבורי, משפט פלילי, חקיקה פיסקאלית, מבוא לניתוח כלכלי של המשפט, דיני משפחה, כמו כן, דגשים מתחום הסיעוד: החייאה, עזרה ראשונה, אימונולוגיה, סטטיסטיקה, ניהול, התנהגות ארגונית, ביוכימיה, מיקרוביולוגיה, אנטומיה, פיזיולוגיה ועוד.
לימודי משפטים וסיעוד
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מתאים ללמוד משפטים וסיעוד?

אם תהיתם למי מתאימים לימודי משפטים וסיעוד, דעו לכם כי התואר הזה יתאים לאנשים בראשית דרכם המקצועית שואפים להתמחות בשני תחומים מבוקשים בשוק העבודה הישראלי: משפטים וסיעוד. באופן זה הם יוכלו להבטיח לעצמם תעסוקה באחד מן התחומים, באם הם מתקשים למצוא עבודה בתחום השני.

כמו כן, מתאימים הלימודים לאנשים השואפים לעשות הסבת מקצוע מתחום עיסוק אחר, אל תחום המשפטים והסיעוד. מתוך כוונה להשיג מקצוע בעל ערך שבו מסייעים לאנשים אחרים - סיעוד. בימינו שינויים גדולים במנהל הרפואי ומתן יותר אחריות מקצועית לאנשי סיעוד, כמו גם עליית תפקידים חדשים במסגרת ועדות רפואיות, הופכות את לימודי תואר ראשון במשפטים וסיעוד לאטרקטיביים ביותר.

מה תנאי הקבלה ללימודי משפטים וסיעוד?

אם אתם שואפים ללמוד משפטים וסיעוד, דעו לכם כי יהיה עליכם להצליח לעמוד בתנאי הקבלה של כל תחום בנפרד. כמו כן, יש מכללות ללימודי משפטים שבהן יידרש מן המועמדים לעבור ראיון קבלה עם ראשי מסלול הלימודים. באופן זה תיבדק מידת התאמתם של המועמדים ללימודים האינטנסיביים מעבר לדרישות ציוני הקבלה.

לרוב יידרש ציון פסיכומטרי הגבוה מ-650 ותעודת בגרות בממוצע של בין 90 ל-95 לפחות. יתכן כי אם תבחרו ללמוד במסגרת של מכללות ללימודי משפטים, תנאי הקבלה למסלול יהיו מחמירים פחות - ציון ממוצע בבחינת הבגרות בין 85 ל-90. וציון פסיכומטרי של בין 600 ל-650. רצוי לבדוק מול כל מוסד הלימוד את תנאי הקבלה הספציפיים בו.
לימודי משפטים וסיעוד
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשכים לימודי משפטים וסיעוד?

אם תהיתם כמה זמן תצטרכו להשקיע בלימודי תואר ראשון במשפטים וסיעוד, דעו לכם משך הלימודים משתנה ממוסד למוסד ועם זאת, ברוב מוסדות הלימוד לימודי תואר ראשון בסיעוד נמשכים בין שלוש לשלוש וחצי שנים. לימודי תואר ראשון במשפטים נמשכים ברוב המקרים כשלוש וחצי שנים. צירוף לימודי משפטים תואר משולב עם סיעוד עשוי להאריך את משך הלימודים לבין ארבע לארבע וחצי שנים.

ישנם מכללות ללימודי משפטים שבהן ניתן ללמוד תואר ראשון במשפטים וסיעוד במתכונת של לימודי ערב. מתכונת זו מאפשרת גם למי שעובד במשרה מלאה להוציא את התואר הראשון בשני תחומים אלה. במתכונת לימודי יום יתקיימו הלימודים ברוב ימות השבוע, כל היום ואילו במתכונת ערב יתקיימו הלימודים בין פעמיים לשלוש פעמים בשבוע ובנוסף גם בימי שישי.

מה לומדים בלימודי משפטים וסיעוד?

במסגרת תואר ראשון ומשפטים וסיעוד תלמדו נושאים מגוונים משני התחומים: המשפטנות והסיעוד, כדי שיוכלו לשלב את שני תחומי הידע בעבודתם. בין הנושאים הנלמדים בלימודי תואר ראשון משולב במשפטים וסיעוד ניתן למנות את משפט ציבורי, משפט פלילי, מבוא למשפט עברי, שיטת משפט זרות, דיני ראיות, משפט בינלאומי, אתיקה מקצועית, חקיקה פיסקאלית, מבוא לניתוח כלכלי של המשפט, מיומנויות משפט ומידע, דיני משפחה, יסודות בכלכלה למשפטנים ועוד.

כמו כן, ילמדו הסטודנטים דגשים מתחום הסיעוד: החייאה, עזרה ראשונה, תרופות, מכשור רפואי, תקשורת, מחלות, מדעי החברה, מבוא לפסיכולוגיה, מדעי הטבע, אימונולוגיה, סטטיסטיקה, ניהול, התנהגות ארגונית, פיסיקה, מתמטיקה, שיטות מחקר, מנהל, כימיה, ביוכימיה, כלכלה, מיקרוביולוגיה, אנטומיה, פיזיולוגיה ועוד.

איזה תעודה מקבלים בוגרי תואר ראשון במשפטים וסיעוד?

אם סיימתם בהצלחה לימודי משפטים וסיעוד ועמדתם בכל דרישות הלימוד, יוענק לכם תואר תואר ראשון במשפטים llb וסיעוד, מטעם האוניברסיטה או מטעם מכללה למשפטים בה למדתם. דרישות הלימוד עשויות לכלול הצלחה בכל המבחנים במהלך התואר, מעבר השתלמות מעשית בתחום הסיעוד, עבודה בקליניקות משפטיות, 

מה אפשר ללמוד אחרי תואר ראשון במשפטים וסיעוד?

אם סיימתם לימודי משפטים וסיעוד ואתם רוצים להתקדם, תוכלו להמשיך לתואר שני באחד משני התחומים שלמדו בתואר הראשון. אם אתםרוצים להתקדם בתחום המחקרי במשפט תוכלו ללמוד תואר שני במשפטים. אם אתם עובדים במנהל הציבורי ושואפים להתקדם לתפקידים בכירים יותר, שמחייבים הגשת מועמדות למכרז, תואר זה עשו להוות תנאי להצלחה במכרז.

אם ברצונכם דווקא להתמחות בתחום הסיעוד (אפיק מחקרי) תוכלו ללמוד תואר שני בסיעוד. באופן זה אף תרחיבו את הידע המקצועי שלכם ולהתקדם לתפקידי מנהלי מחלקות בסיעוד ואף להיות אחים או אחיות ראשיים בבתי חולים. תחום הסיעוד בשנים האחרנות עובר תהליך של התמקצעות ואקדמיזציה, לכן ככל שתחזיקו בתואר מתקדם יותר, כך תוכלו להתקדם במקום עבודתכם.

מה אפשרויות התעסוקה אחרי תואר ראשון במשפטים וסיעוד?

אם סיימתם בהצלחה לימודי משפטים וסיעוד, תוכלו בראש ובראשונה לפנות להתמחות במשפטים, שתאפשר לכם אחר כך לגשת לבחינות הלשכה ולהשיג רישיון עריכת דין. כך תוכלו לעבוד כשכירים במשרדי עורכי דין, או בשירות הציבורי ואף לפנות לאפיק עבודה עצמאי בתחום. תוכלו גם להתמחות בתחום המשפטי של מנהל מערכות הבריאות.

אופציה נוספת העומדת בפניכם היא לעבוד בתור אנשי סיעוד - אחים או אחיות, בהדרגה להתקדם במחלקות בבתי החולים, או קופות החולים. מי שמתחיל בתפקידים זוטרים עשוי להתקדם בעזרת תואר זה לתפקידי מנהלי מחלקות בסיעוד, לנציגים בוועדות רפואיות, או ביועצי סיעוד בכירים למנהלי בתי החולים והסניפים המחוזיים של קופות החולים.
מודעה
מחפש לימודי משפטים וסיעוד?
מחפש לימודי משפטים וסיעוד?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - נתניה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - רמת גן
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק חפר ( ליד נתניה)
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: הוד השרון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רחובות
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק יזרעאל
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רמת גן
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אריאל בשומרון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אשקלון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - קריית אונו
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה