לימודי עריכת דין

נמצאו עבורך 6 מוסדות לימודים:

מקצוע עריכת הדין - איך להיות עורך דין?

מקצוע עריכת הדין הוא מקצוע מבוקש ויוקרתי. אם אתם מתעניינים במשפט וצדק ורוצים לפתח קריירה בתחום עריכת הדין כדאי שתדעו מה מצפה לכם: לימודי המשפטים, ההתמחות ובחינות הלשכה. לפני שאתם בוחרים מכללה ללימודי משפטים בואו לקרוא על המסלול לקראת עבודה בתחום המשפטים. אין אם אתה מעוניין להיות עורך דין מאז שאתה ילד קטן או שאת התחלת להתעניין בתחום המשפטים רק בגיל מבוגר - אם נדבקתם ב"חיידק המשפטים" ואתם מתעניינים בתחום הדין והצדק - בוודאי התעניינתם בקריירה של עורכי דין. גם כיום, כשמספר בוגרי תואר במשפטים הולך ועולה, יוקרת המקצוע נותרה גבוהה והביקוש לעורכי דין הוא גבוה. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי עריכת דין?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי עריכת דין?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי על עריכת דין

ישראל נחשבת למדינה מובילה בתחום הלימודים לתואר במשפטים. מספר הלומדים תואר ראשון במשפטים - עריכת דין, גדל בהתמדה בשנים האחרונות: בשנת 1990 כאלפיים סטודנטים למדו תואר ראשון במשפטים, 15 שנים לאחר מכן, בשנת 2005, המספר עלה ליותר משלוש עשרה אלף סטודנטים, במילים אחרות, מספר הסטודנטים גדל כמעט פי שבע. גם מספר הלומדים לתואר שני במשפטים עלתה דרמטית, יותר מפי עשרה סטודנטים לומדים לתואר שני במשפטים בהשוואה בין שנות התשעים לימינו.

לא ניתן לדון בפריחת לימודי המשפטים בישראל מבלי לציין את המכללות למשפטים והמכללות האקדמיות שמציעות לימודי משפטים ומאפשרות ליותר סטודנטים לרכוש תואר ראשון במשפטים ולהשלים את הצעדים לקראת קריירה כעורכי דין.
לימודי עריכת דין
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה גובה השכר לאחר סיום לימודי משפטים?

אם אתם רוצים להיות עורכי דין אבל עדיין לא בטוחים כדאי שתחשבו גם על השיקול של גובה השכר. האהבה לתחום המשפטים, הצדק ועשיית הדין יכולה להיות סיבה לתחילת הלימודים, אבל מרבית המועמדים ללימודים מתחשבים גם בשיקול של גובה השכר שירוויחו לאחר השלמת התואר, ההתמחות ובחינות הלשכה. גובה השכר של עורכי דין משתנה בהתאם לוותק ולתחום ההתמחות שלהם, באופן כללי ניתן לומר שמתמחים מרוויחים כ-5,000 שקלים לחודש על עבודה במשרה מלאה ושעורכי דין בעלי וותק של חמש שנים מרוויחים כ-20,000 שקלים. מידי שנה מתפרסמים בעיתונים סקרי שכר - תוכלו להתעדכן בהם ולבדוק האם גובה השכר עומד בסטנדרטים שהצבתם לעצמכם. 

מה לומדים בלימודי עריכת דין?

לימודים לתואר ראשון במשפטים נמשכים בדרך כלל ארבע שנים, אם כי קיימות אוניברסיטאות ומכללות המציעות מסלול של שלוש שנות לימודים. במהלך הלימודים ניתן להתמחות במגוון תחומים מעולם המשפטים או תחומי התמחות נוספים ושימושיים. בין תחומי ההתמחות המבוקשים: משפט פלילי, משפט אזרחי ומשפט מסחרי.

בנוסף, ניתן לשלב בין תואר ראשון במשפטים לתואר ראשון במנהל עסקים, כלכלה, משפטים, תקשורת ועוד מגוון שילובים שמציעות מכללות בישראל.

בנוסף, קיימים שילובים נוספים לתואר ראשון במשפטים: תואר ראשון במשפטים ותואר שני במנהל עסקים, תואר ראשון במשפטים ובמדעי המחשב, תואר ראשון במשפטים ובעבודה סוציאלית, ותואר ראשון במשפטים בשילוב עם מקצוע נוסף. 
לימודי עריכת דין
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה זה תואר LL.B?

הביטוי LL.B הוא קיצור ל- Bachelor of Laws, בוגר משפטים. בוגרי תואר ראשון במשפטים מקבלים תואר LL.B, ורק לאחר מכן הם יכולים להירשם כמתמחים בלשכת עורכי הדין ולהתחיל בהתמחות.

התמחות בלימודי עריכת דין 

כדי להיות עורכי דין בישראל חייבים להשלים שנת התמחות במשרד עורכי דין המאושר על ידי לשכת עורכי הדין. ההתמחות היא למעשה השתלבות במשרד עורכי דין כעובד והכשרה מקצועית, בליווי עורך דין מנוסה מהמשרד, שילמד אתכם על רזי המקצוע. במהלך ההתמחות ייתכן ותטפלו בתיקים, תופיעו בבית המשפט וכן הלאה. על ההתמחות מקבלים משכורת עבודה, אותה קובע משרד עורכי הדין.

בסיום שנת התמחות תוכלו לגשת לבחינות הלשכה של לשכת עורכי הדין. כדאי שתדעו: רבים בוחרים לגשת לקורסי הכנה לבחינות הלשכה כדי לשפר את סיכויי ההצלחה שלהם. עם מעבר בחינות הלשכה תוכלו לקבל רישיון עריכת דין ולהתחיל לעבוד כעורכי דין.

איזה מכללות מציעות לימודי משפטים?

בישראל קיים מבחר רחב של מכללות שמציעות לימודי משפטים, תוכלו לחפש מכללות ללימודי משפטים לפי איזורים בארץ: מכללות למשפטים בנתניה, מכללות למשפטים בחיפה, מכללות למשפטים בצפת, מכללות למשפטים בראשון לציון ומכללות למשפטים בקריית אונו. אם אתם דתיים ומעוניינים להיות עורכי דין תוכלו לקרוא על לימודי משפטים לציבור הדתי.

בנוסף קיימים לימודי ערב במשפטים, תוכלו לקרוא על תואר ראשון במשפטים בלימודי ערב כדי לדעת עוד על לימודי משפטים שמתאימים לשילוב עם קריירה קיימת - לאנשים עובדים.
מודעה
מחפש לימודי עריכת דין?
מחפש לימודי עריכת דין?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רחובות
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: הוד השרון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - קריית אונו
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - נתניה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - רמת גן
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: ראשון לציון
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה