ClickCease

לימודי משפטים עם התמחות ישוב סכסוכים בינלאומיים

נמצאו עבורך 4 מוסדות לימודים:

תואר ראשון במשפטים בהתמחות ישוב סכסכוכים בינלאומיים

בימינו העולם הפך לכפר גולבלי אחד גדול והדבר בולט בעיקר בחיי הכלכלה ושוק העסקים הבינ"ל. למרות זאת לא נפקד מקומה של הדיפלומטיה ביחסי החוץ הבין מדינתיים. לעיתים נדרש לבצע תהליכי גישור שימנעו מסכסוכים אלה להחריף. סכסוכים בין מדינות יהיו על טריטוריה, על סחר חוץ, ייבוא וייצוא ועוד. תחום יישוב סכסוכים בין לאומיים בדרך כלל מקושר לנושאי פסיכולוגיה ולמשפטים, אולם בהדרגה הוא הופך לדיסציפלינה בפני עצמה. התמחות זו מאוד רלוונטית לחיינו בארץ במיוחד ביחסי החוץ של ישראל מול מדינות האיחוד האירופי והארגונים הבינ"ל. ההיגיון מאחורי קיום התמחות ביישוב סכסוכים בינ"ל כחלק מלימודי משפטים הוא שיישוב סכסוכים מחייב היכרות עם החוק הבינלאומי ונשען על כלים מעולם המשפט.

תואר ראשון במשפטים
בהתמחות יישוב סכסוכים בינלאומיים עשוי לעניין כל אחד שמעוניין להפוך למשפטן עם התמחות שתאפשר לו להצטרף לצוותים המנסים לגשר על פערים בין מדינות אחרות לישראל, במגוון נושאים. לימודי תואר ראשון במשפטים בהתמחות ביישוב סכסוכים בינלאומיים נועדו להכשיר משפטנים בעלי מומחיות בטכניקות של גישור, ניהול משא ומתן ויישוב סכסוכים בינ"ל. אם גם אתם שואפים לקריירה בתחום מתוך כוונה לעיסוק בעל ערך, אתם מוזמנים לקרוא את המידע המצורף בעמוד זה ואף ליצור עמנו קשר בשביל מידע נוסף.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי משפטים עם התמחות ישוב סכסוכים בינלאומיים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי משפטים עם התמחות ישוב סכסוכים בינלאומיים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

 מידע כללי אודות לימודי משפטים בהתמחות יישוב סכסוכים בינלאומיים

יש הרבה סכסוכים בין לאומיים ברחבי העולם ואמנם חלק מהם התדרדרו לכדי מלחמות. אולם יש מדינות אשר הגיעו לעמק השווה ופתרו את הסכסוכים ביניהם באמצעות פעולות יישוב וגישור שהתבצעו מאחורי הקלעים, הרחק מאור הזרקורים. מי שאמור לנסח את החוזים וההסכמים האלו מגיע בדרך כלל מתחום המשפטים ויש לו ידע אשר מאפשר לו לנסח חוזה שיגרום לשני הצדדים להרגיש טוב איתו. זה בולט בעריכת הסכמי שלום מרובי סעיפים, שינוי חוזי סחר בין מדינות וכדומה.

לימודי תואר ראשון במשפטים מאפשרים לבוגרים לקבל הסמכה בעריכת דין, זאת בתנאי שיעברו התמחות שאורכה בין שנה וחצי לשנתיים ויצליחו בבחינה של לשכת עורכי הדין. לימודים אלה יאפשרו לסטודנטים ללמוד לעומק על החוק הישראלי ומערכת המשפט הישראלית, כמו גם, על חוק ומשפט בעולם, על תפיסות משפטיות שונות, ועוד. בוגרי התואר יכולים להתמחות במשפט מסחרי, משפט פלילי, זכויות אדם, תאגידים, יישוב סכסוכים ועוד. המיקוד על ההתמחות נעשה כבר במהלך תקופת ההכשרה של הסטודנטים למשפטים בסיום שנתם השלישית.
לימודי משפטים עם התמחות ישוב סכסוכים בינלאומיים
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מתאים ללמוד משפטים עם התמחות בישוב סכסוכים בינלאומיים?

תואר ראשון במשפטים בהתמחות יישוב סכסוכים בינלאומיים מיועד למספר קהלי יעד. לדוגמא אנשים בראשית דרכם המקצועית שרוצים ללמוד תואר במשפטים מתוך כוונה להתמחות בענייני משפט בינ"ל ויישוב סכסוכים. לרוב הם יעדיפו לפנות לכיוון התמחות זה, מכיוון שהם רוצים במשרה בעלת ערך מוסף שתעניק להם סיפוק.

כמו כן, לימודים אלה עשויים להתאים לאנשים העובדים במשרד החוץ, בתפקידים זוטרים יחסית, אשר שואפים להתקדם לתפקידים בכירים במחלקה המשפטית של משרד החוץ בעלי השפעה ישירה על יחסי החוץ של המדינה. באמצעות הידע שיצברו במהלך התואר הם יוכלו לגשר על פערים מול מדינות אחרות במטרה ליישב את הסכסוך. קהל יעד נוסף הוא של אנשים שמעוניינים בהסבה מקצועית לתחום המשפטים, מתוך כוונה לעסוק ביישוב סכסוכים בינלאומיים.

מה הם תנאי הקבלה ללימודי משפטים עם התמחות בישוב סכסוכים בינלאומיים?

תנאי קבלה לתואר ראשון במשפטים, ללא קשר להתמחות נבחרת, מתבססים למעשה על ציון פסיכומטרי וממוצע תעודת הבגרות. בדרך כלל יידרש ממוצע סכם גבוה בכדי להתקבל אל לימודי המשפטים. למרות זאת ניתן למצוא מכללות למשפטים המציעות לימודי משפטים ללא פסיכומטרי. יכול להיות שתנאי הקבלה ללימודים במסגרת של מכללות למשפטים, במסלול תואר ראשון במשפטים בהתמחות יישוב סכסוכים בינלאומיים, יהיו מחמירים פחות מאשר תנאי הקבלה ללימודים כאלה באוניברסיטאות.

באוניברסיטאות ברוב המקרים המועמדים נדרשים להציג ציון שגבוה מ-600 בפסיכומטרי (וברוב המקרים אף גבוה מ-650), לצד תעודת בגרות מלאה שממוצע ציוניה בין 85 ל-90. תנאי הקבלה למכללות למשפטים ידרשו ציון פסיכומטרי של בין 570 ל-600 ותעודת בגרות מלאה בממוצע של בין 85 ל-90.

* רצוי שהמועמדים יבררו את תנאי הקבלה הספציפיים מול כל מכללה, או אוניברסיטה.
לימודי משפטים עם התמחות ישוב סכסוכים בינלאומיים
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשכים לימודי משפטים עם התמחות בישוב סכסוכים בינלאומיים?

לימודי תואר ראשון במשפטים בהתמחות יישוב סכסוכים בינלאומיים נמשכים בין שלוש וחצי לארבע שנות לימוד אקדמיות. בדרך כלל יצטרכו הסטודנטים להשלים בין כמאה וארבעים למאה ושישים נקודות זכות אקדמיות. הסטודנטים אמורים להשלים התמחות מעשית - פרקטיקום במסגרת של קליניקות משפטיות, או במהלך שנת הלימודים, או במהלך חופשת הקיץ. לימודים אלה יתקיימו לאורך כל היום ברוב ימי השבוע. ישנן מכללות למשפטים אשר בהן ניתן ללמוד תואר ראשון במשפטים בהתמחות יישוב סכסוכים בינלאומיים במסגרת של לימודי ערב. במתכונת זו משך הלימודים עשוי להתארך עד לבין ארבע לארבע וחצי שנות לימוד.

בתום הלימודים הבוגרים אשר מעוניינים בהסמכה גם כעורכי דין צריכים לעבור התמחות במשפטים שנמשכת בין שנה וחצי לשנתיים. ואחרי ההתמחות צריכים הסטודנטים לעבור את בחינות לשכת עורכי הדין, כדי לקבל הסמכה רשמית לעסוק בעריכת דין.

מה לומדים בתואר ראשון במשפטים עם התמחות בישוב סכסוכים בינלאומיים?

תוכנית הלימודים בתואר ראשון במשפטים בהתמחות ביישוב סכסוכים בינ"ל מקיפה מגוון נושאים שיכשירו את הסטודנטים בצורה הטובה ביותר שתאפשר להם להפוך למשפטנים מומחים בגישור ויישוב סכסוכים. בין נושאי הלימוד ניתן למצוא את: ניהול משא ומתן - הלכה למעשה, קורס הכשרה למגשרים, דרכים לניהול סכסוכים בינלאומיים - ניתוח אירועים, סימולציות ומשחקי תפקידים, היבטים חדשים בדרכי ניהול סכסוכים, משפט ושינוי חברתי, הסכסוך הישראלי-ערבי במשפט הבינלאומי, המגשר והצדדים - התיאוריה שבבסיס תהליך הגישור, ועוד.

תוכניות הלימודים בלימודי תואר ראשון במשפטים באופן כללי מתמקדות במגוון רחב של נושאים כמו תורת המשפט, מקורות המשפט הישראלי, דיני חוזים, דיני עונשין, דיני תאגידים, דיני קניין, דיני ראיות, דיני מיסים, דיני עבודה, משפט ציבורי מנהלי, משפט בינלאומי ועוד.

איזה תעודה מקבלים בוגרי משפטים עם התמחות בישוב סכסוכים בינלאומיים?

לבוגרי תואר ראשון במשפטים בהתמחות יישוב סכסוכים בינלאומיים שיעמדו בחובות הלימודים שלהם, שכוללות: הצלחה בקורסים הרבים במהלך התואר, עמידה בחובות נוכחות על פי המדיניות של מכללות למשפטים ספיציפיות, והשתלמות מעשית בקליניקות משפטיות, יקבלו תואר ראשון במשפטים בהתמחות ביישוב סכסוכים בינ"ל מטעם מוסד הלימודים אשר בו הם למדו.

מי שמעוניין לעסוק בפועל בתפקידי עריכת דין יצטרך לעבור תקופת סטאז' במשפטים שאורכה נע בין שנה וחצי לשנתיים שלאחריה יוכלו לגשת אל בחינות לשכת עורכי הדין

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי משפטים עם התמחות בישוב סכסוכים בינלאומיים?

בוגרי תואר ראשון במשפטים בהתמחות יישוב סכסוכים בינלאומיים עשויים לגלות עניין בלימודי תואר שני במשפטים על מנת להעצים את הידע והכלים שעומדים לרשותם. בדרך זו הם יוכלו להתקדם באפיק המחקרי אם רצונם בכך. תואר שני במשפטים מהווה תנאי לקבלה ללימודי דוקטורט במשפטים, שבימינו ניתן ללמוד רק באוניברסיטה.

בוגרי תואר ראשון במשפטים בהתמחות ביישוב סכסוכים בינ"ל, יוכלו לנסות להתקבל גם ללימודי תואר שני ביחסים בינלאומיים (בקיצור יחב"ל). תואר שני ביחסים בינלאומיים עשוי לאפשר לבוגריו להתקדם לתפקידים בכירים יותר במסגרת של השירות הציבורי ובעיקר במשרד החוץ. כך הם יוכלו להתקדם לתפקידים גם בתוך ישראל וגם בנציגויות הרבות שלה ברחבי העולם כקונסולים, או עובדי שגרירות בכירים.

במה עוסקים בוגרי משפטים עם התמחות בישוב סכסוכים בינלאומיים?

בוגרי התואר יכולים להתקבל לעבודה במשרדי עורכי דין. כמו כן, יכולים הבוגרים לשמש כמשפטנים ולהעניק ייעוץ משפטי במגוון מסגרות: חברות פיננסיות, משרדי מגשרים, מערכת המשפט, להתמחות במשרדי עריכת דין בחו"ל, בתור נציגים בכירים בשגרירויות ועוד.

בוגרים שצברו ניסיון מקצועי עשיר עשויים לפנות לאפיק עבודה עצמאי ולפתוח בעצמם משרד עורך דין פרטי ואף בסופו של דבר להעסיק עורכי דין שכירים ומתמחים אחרי סיום לימודי המשפטים שלהם.

מי שצבר ניסיון רב ומחזיק בתארים מתקדמים במשפטים יוכל בסופו של דבר להציג את מועמדותו לתפקידי הוראה במסגרת של מכללות למשפטים. באופן זה הם יוכלו להעביר את הידע שלהם לדור הבא של המשפטנים בעלי ההתמחות ביישוב סכסוכים בינלאומיים.
מודעה
מחפש לימודי משפטים עם התמחות ישוב סכסוכים בינלאומיים?
מחפש לימודי משפטים עם התמחות ישוב סכסוכים בינלאומיים?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - נתניה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - קריית אונו
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: הוד השרון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - רמת גן
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה