ClickCease

תואר שני בסיעוד

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

לימודי סיעוד לתואר ראשון

אם השלמתם תואר ראשון בסיעוד (או באחד מתחומי מדעי הבריאות או מדעי החיים) וברצונכם להשתלב בלימודים מתקדמים איכותיים, שיתרמו רבות להתפתחותכם האישית והמקצועית ולאיכות עבודתכם, ואף יפתחו בפניכם שלל אפשרויות תעסוקה חדשות – לימודי תואר שני בסיעוד יכולים להיות בדיוק מה שאתם מחפשים.

לימודי תואר שני בסיעוד מבקשים להכשיר אנשי מקצוע מיומנים ומקצועיים להשתלבות בתפקידים מגוונים ובכירים בתחום הסיעוד. תכניות הלימוד בתואר זה מעשירות את היסודות המדעיים עליהם נשענת העשייה הסיעודית, ההוראה, הפיקוח והניהול. תואר שני בסיעוד מסייע לבצע ביעילות ובמקצועיות את התפקידים הסיעודיים הכוללים גם את מקצועות ההדרכה וההוראה ליחיד ולמשפחה, שיפור האיכות של העשייה הסיעודית ועוד.

בואו ליהנות מלימודים מתקדמים שיכשירו אתכם לעבודת קודש מלאת סיפוק - קראו מידע נוסף על לימודי תואר שני בסיעוד במכללות המובילות.
 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תואר שני בסיעוד?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תואר שני בסיעוד?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות תואר שני בסיעוד

תחום הסיעוד עובר בשנים האחרונות תהליך של התמקצעות ואקדמיזציה, ואם עד לפני שנים אחדות לא כל האחים והאחיות היו בעלי תואר ראשון – כיום הסמכה של אחים ואחיות חדשים ניתנת בעיקר לבוגרי תואר ראשון בתחום, ורבים מעובדי הסיעוד אף משלימים תואר שני – במטרה להתקדם ולהתפתח מקצועית.

לימודי סיעוד לתואר שני חיוניים להכשרת אנשי צוות סיעודי מובילים, שימלאו תפקידים של אחראי מחלקות (ותפקידים בכירים נוספים בתחום) על בסיס ידע מקצועי מקיף ומעמיק. כן מכשירים הלימודים חוקרים בתחום – אשר יוכלו לתרום להתפתחותו של תחום חשוב זה.
תואר שני בסיעוד
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם תנאי הקבלה לתואר שני בסיעוד?

על מנת להתקבל ללימודי תואר שני בסיעוד יהיה עליכם לעמוד בדרישות הקבלה הבאות: תואר ראשון בסיעוד או תואר ראשון באחד מתחומי מדעי החיים או מדעי הבריאות ותעודת אח/ אחות מוסמך/ת, ציון ממוצע של 80 לפחות בתואר הראשון (חלק מהמכללות ומוסדות הלימוד דורשים ממוצע גבוה יותר), רמת אנגלית טובה ומעבר של ראיון קבלה, הבודק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו.

מועמדים אשר אינם בעלי תואר ראשון בסיעוד – יידרשו למספר קורסי השלמה.

כמה זמן נמשך תואר שני בסיעוד?

לימודי תואר שני בסיעוד נמשכים, בדרך כלל, שנתיים.
תואר שני בסיעוד
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם מסלולי הלימוד בתואר שני בסיעוד?

לימודי סיעוד לתואר שני מוצעים הן במסלול מחקרי (הכולל כתיבת תיזה) והן במסלול כללי – ללא תיזה. אם אתם רוצים להמשיך ללימודי דוקטורט, או להשתלב במשרות הוראה ומחקר בתחום, מומלץ עד מאד כי תירשמו למסלול המחקרי.

מה לומדים בתואר שני בסיעוד?

לימודי תואר שני בסיעוד יקנו לבוגריהם את מיטב הידע, המיומנויות והכלים בתחום, והסטודנטים בחוג נהנים הן מהכשרה עיונית ותיאורטית מקיפה ומעמיקה והן מהכשרה מעשית מקיפה, הכוללת בסיורים מקצועיים במחלקות בבתי חולים, ולעיתים גם התנסות בעבודה מעשית בתחום.

חלק מהמכללות ומוסדות הלימוד מציעים לסטודנטים לבחור מגמת התמחות – ולהתמקצע בתתי התחומים המעניינים אותם ביותר. מסלולי הלימוד המבוקשים בתחום הם התמחות במינהל בסיעוד והתמחות קלינית.

לעיתים קרובות כוללים לימודי סיעוד לתואר שני את התכנים הבאים: אפידמיולוגיה וביוסטטיסטיקה, פסיכולוגיה בריאותית, כלכלת בריאות, אבחון וטיפול בכאב, ליווי החולה ומשפחתו, רפואת נשים, התמודדות עם מצבי דחק ומשבר, סטטיסטיקה ושיטות מחקר, ניתוח מחקרים בסיעוד, אתיקה בסיעוד, מדיניות בריאות וסיעוד, איכות ובטיחות הטיפול הסיעודי, ניהול ומנהיגות בסיעוד ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים.

איזה תעודה מקבלים בוגרי תואר שני בסיעוד?

בוגרי לימודי סיעוד לתואר שני, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת תואר שני – מוסמך בסיעוד (M.N, או בחלק ממוסדות הלימוד – MA), מטעם המכללה/ אוניברסיטה בה השלימו את לימודיהם.

במה עוסקים בוגרי תואר שני בסיעוד?

בוגרי לימודי תואר שני בסיעוד יוכלו למלא תפקידים בכירים וניהוליים בצוות הסיעודי, דוגמת תפקידי אחראי מחלקה או אח ראשי. כמו כן, יוכלו הבוגרים להדריך חולים ובני משפחותיהם בצורה מקצועית ומיומנת, להדריך סטודנטים, עמיתים וכפיפים, ולנהל מחקרים שיסייעו בשיפור העבודה הסיעודית בבית החולים.

בוגרי לימודי תואר שני בסיעוד יוכלו גם לעבוד כמורים בבתי הספר לסיעוד. בוגרי לימודי תואר שני בסיעוד במסלול עם תזה יוכלו, כמובן, לעסוק במחקר והוראה בתחום הסיעוד במסגרת האקדמיה.
מודעה
מחפש תואר שני בסיעוד?
מחפש תואר שני בסיעוד?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - קריית אונו
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק יזרעאל
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה