ClickCease

תואר שני בקלינאות תקשורת

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

לימודי קלינאות תקשורת לתואר שני

אם סיימתם תואר ראשון בהפרעות בתקשורת – ואתם מחפשים לימודים שיקנו לכם היכרות מעמיקה יותר עם התחום ויציידו אתכם בשלל מיומנויות וכלים מתקדמים – כך שתוכלו להתקדם לתפקידים בכירים ולעסוק במחקר והוראה בתחום – לימודי תואר שני בהפרעות בתקשורת מיועדים עבורכם.

מטרת הלימודים הינה הכשרת אנשי מקצוע מומחים בכירים, פיתוח יכולת חשיבה אקדמית והכשרת חוקרים בתחומי מדעי השמיעה, השפה והדיבור, תוך הרחבה והעמקה של הידע התיאורטי והקליני בתחומי המקצוע השונים. תמורות טכנולוגיות ומדעיות בתחומי הרפואה ומדעי ההתנהגות, תרמו לפיתוחם של עזרי תקשורת מרובים לאוכלוסיות הסובלות מליקויי דיבור ושמיעה. כמו למשל, תוכנות המאפשרות הן לילדים והם למבוגרים המתקשים בתהליך רכישת השפה, פיתוח שיטות אלקטרו - מגנטיות להערכת תפקוד מערכות העצבים המשפיעות על הגירויים האקוסטיים של הדיבור, מערכות אלקטרו - מכאניות המאפשרות תקשורת באמצעות דיבור ישיר, ועוד.

אז אם גם אתם רוצים להתקדם ולהתפתח בשדה תעסוקתי ומחקרי מרתק, אשר העובדים בו נהנים לא רק מדרישה גבוהה בשוק העבודה – אלא גם מסיפוק רב ועזרה רבה למטופליהם – לימודי קלינאות תקשורת לתואר שני מיועדים עבורכם. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי הפרעות בתקשורת לתואר שני במכללות המובילות בארץ.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תואר שני בקלינאות תקשורת?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תואר שני בקלינאות תקשורת?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות תואר שני בקלינאות תקשורת

על אף שהתנאים לעבודה כקלינאי תקשורת בארץ הינם תואר ראשון בהפרעות בתקשורת ותעודת הכרה במעמד המקצועי מטעם משרד הבריאות ואין צורך בתואר שני על מנת לעבוד בתחום - חלק ניכר קלינאי התקשורת בישראל הנם בעלי תואר שני וחלקם אף בעלי תואר שלישי, שכן איכות עבודתם של בעלי תואר מתקדם בתחום היא טובה הרבה יותר.

יתירה מכך – במרבית העולם המערבי על מנת לעסוק בתחום אכן נדרש תואר שני – ועל כן רבים אשר רואים את עתידם בתחומי קלינאות התקשורת משקיעים מאמץ נוסף – ונרשמים ללימודי התואר השני, אשר יקנו להם ידע מעמיק ושלל כלים ומיומנויות מתקדמים בתחום.
תואר שני בקלינאות תקשורת
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם תנאי הקבלה לתואר שני בקלינאות תקשורת?

תנאי הקבלה ללימודי תואר שני בהפרעות בתקשורת (הידועים גם כלימודי תואר שני בקלינאות תקשורת) כוללים את הדרישות הבאות: תואר ראשון בהפרעות בתקשורת בממוצע 80 ומעלה (מכללות ואוניברסיטאות רבות דורשות ממוצע גבוה יותר), ולעיתים קרובות נדרשים הסטודנטים לעבור ראיון קבלה ולהציג המלצות אקדמיות ו/או מעשיות.

חלק מהמכללות ומוסדות הלימוד מאפשרים גם לבוגרי תואר ראשון מתחומים אחרים (כגון פסיכולוגיה, לדוגמא) להתקבל ללימודים – אולם רק למסלול המחקרי. חשוב לזכור כי אם אין לכם תואר ראשון בהפרעות בתקשורת – לא תוכלו לעבוד כקלינאי תקשורת, אלא רק לעסוק במחקר והדרכה בתחום.

כמה זמן נמשכים לימודי תואר שני בקלינאות תקשורת?

לימודי קלינאות תקשורת לתואר שני נמשכים שנתיים ונפרשים על פני ארבעה סמסטרים. סטודנטים במסלול המחקרי, העסוקים בכתיבת עבודת התיזה, יכולים להגיש את התיזה עד תום השנה השלישית מתחילת הלימודים לתואר.
תואר שני בקלינאות תקשורת
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם מסלולי הלימוד בתואר שני בקלינאות תקשורת?

את התואר השני בהפרעות בתקשורת אתם יכולים ללמוד במסלול מחקרי או קליני. הלימודים במסלול המחקרי, הכוללים כתיבת תיזה, מתאימים במיוחד למי שרוצה להמשיך לדוקטורט בתחום ולעסוק במחקר בו, והסטודנטים במסלול הקליני, הכולל הגשת פרויקט גמר, מתקשים עד מאד להמשיך ללימודי תואר שלישי בתחום.

מה לומדים בתואר שני בקלינאות תקשורת?

חלק מהמכללות והאוניברסיטאות מציעות אפשרות להתמחות באחד מתחומי ההפרעות בתקשורת – ולבחור להתמקצע בתחומי השמיעה והקוגניציה או בתחומי התקשורת, השפה והקוגניציה.

לעיתים קרובות כוללים לימודי תואר שני בהפרעות בתקשורת את הנושאים והתכנים הבאים: שיטות מחקר, סוגיות בבלשנות מורפולוגיה, נוירופיזיולוגיה של השמיעה, משחק סימבולי, אודיולוגיה, קוגניציה שמיעתית, אפזיה, סוגיות אתיות במחקר, שימוש במערכות ייצוג בטיפול שפה ותקשורת, סטטיסטיקה ועוד מגוון עשיר של נושאי לימוד מרתקים.

איזה תעודה מקבלים בוגרי תואר שני בקלינאות תקשורת?

בוגרי תואר שני בקלינאות תקשורת, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת תואר שני – מוסמך בהפרעות בתקשורת MA, מטעם המכללה/ אוניברסיטה בה השלימו את לימודיהם.

במה עוסקים בוגרי תואר שני בקלינאות תקשורת?

תכנית הלימודים המקיפה וההכשרה המקצועית לה זוכים בוגרי לימודי תואר שני בהפרעות בתקשורת מאפשרת להם לשדרג את מעמדם המקצועי ולהגיש מועמדות למשרות בכירות יותר, להתקבל בקלות רבה יותר לעבודות בתחום, או לעסוק במחקר והוראה במוסדות אקדמיים ומכוני מחקר בתחום.

העבודה בתחום ההפרעות בתקשורת הינה במגוון גופים: בבתי ספר - במסגרות החינוך הרגיל או החינוך המיוחד ואף במסגרת החינוך הבלתי פורמלי, בבתי חולים, במרפאות, במכוני טיפול פרטיים, בעמותות וארגונים שונים (למשל אקי"ם). כן יכולים הבוגרים לעבוד כעצמאיים בתחום.

שימו לב: רק בוגרי תואר ראשון בהפרעות בתקשורת יכולים להשתלב בעבודות טיפוליות ואבחוניות בתחום, ואם אתם בוגרי הפרעות בתקשורת לתואר שני, אך התואר הראשון שלכם הוא בתחום אחר, תוכלו להשתלב רק במשרות מחקר והוראה בתחום.
מודעה
מחפש תואר שני בקלינאות תקשורת?
מחפש תואר שני בקלינאות תקשורת?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: ירושלים
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אריאל בשומרון
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה