תנאי קבלה ללימודי משפטים

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
תנאי קבלה ללימודי משפטים
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות תנאי קבלה ללימודי משפטים?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על תנאי קבלה ללימודי משפטים?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

תנאי קבלה לתואר ראשון במשפטים - מידע כללי

לימודי במשפטים הם מן התארים המבוקשים ביותר בישראל - וכל שנה מתחילים אלפי סטודנטים את המסלול המרתק לתואר מבוקש זה. הצעד הראשון שיהיה עליכם לנקוט בדרך להגשמת החלום ותחילת לימוד תואר ראשון במשפטים הוא לברר מהם תנאי הקבלה בהם תידרשו לעמוד. תנאי קבלה ללימודי משפטים נחשבים לגבוהים יחסית - שכן, כאמור, מדובר באחד התארים המבוקשים ביותר - ודרישות הקבלה הן, לעיתים קרובות, נגזרת של הביקוש הגבוה. כיוון שלימודי המשפטים גם אינם קלים כלל - דרישות הקבלה הגבוהות יחסית נועדו לסנן את מי שאין ביכולתו לסיים את הלימודים בהצלחה. 

תנאי הקבלה ללימודי משפטים במכללות כוללים, פעמים רבות, דרישה הן לתעודת בגרות מלאה והן לציון פסיכומטרי תקף - אך ניתן למצוא מסלול לימודי משפטים בלי פסיכומטרי, כמו גם למצוא דרכים להתקבל ללימודים למי אשר אין ברשותו תעודת בגרות מלאה. כמובן כי תנאי הקבלה המדויקים משתנים בין מכללות לימודי משפטים, לבין אוניברסיטאות, לבין מוסדות לימוד משפטים אחרים - והם אף מתעדכנים משנה לשנה. אז אם גם אתם רוצים לקבל עוד מידע על תנאי הקבלה לתואר ראשון במשפטים - הגעתם למקום הנכון. הנכם מוזמנים לקרוא את המידע המצורף בדף ואף ליצור עמנו קשר ולקבל מידע נוסף על תנאי הקבלה ללימודי משפטים.
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות תנאי קבלה ללימודי משפטים?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על תנאי קבלה ללימודי משפטים?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

לימודי משפטים - תנאי קבלה

אם אתם רוצים להירשם ללימודי תואר ראשון במשפטים - ראשית יהיה עליכם לעמוד בתנאי הקבלה לחוג של האוניברסיטאות או של מכללות ללימודי משפטים. בדומה ליתר מסלולי הלימוד לתואר ראשון - אם אתם בעלי תעודת בגרות מלאה עם ממוצע ציונים גבוה וגם בעלי ציון פסיכומטרי גבוה ותקף - לא צפויות לכם בעיות מיוחדות להתקבל ללימודים (הציונים המדויקים בפסיכומטרי ובבגרות הנדרשים לקבלה משתנים בין האוניברסיטאות  לבין מכללות ללימודי משפטים).

אם, לעומת זאת, אין לכם ציון פסיכומטרי - ואתם גם לא מתכוונים לגשת לבחינה - תוכלו להתקבל, בחלק מהמכללות - ללימודי משפטים ללא פסיכומטרי. קבלה זו מבוססת, במרבית המקרים, על ציוני הבגרות - ונדרש ממוצע בגרות גבוה במיוחד על מנת להתקבל ללימודי משפטים ללא פסיכומטרי. אם ציוני הבגרות שלכם אינם גבוהים מספיק - תוכלו להתקבל, בחלק מהמכללות, על בסיס סיום לימודים מוצלח במכינה קדם אקדמית או במכינה ייעודית.

לימודי משפט מסלול ערב לאקדמאים - תנאי קבלה

אם אתם אקדמאים בעלי תואר ראשון במדעי הרוח, או מדעי החברה ולמדתם קורסי מבוא בתחום המשפט, מכללות ללימודי משפטים יאפשרו לכם להתקבל בקלות יחסית, ללימודי תואר ראשון במשפטים, תוך התבססות על ציוני התואר הראשון. ובחלק מהמכללות אף תיהנו ממסלול לימודים קצר יותר בגלל נקודות הזכות שייחשבו לכם מן המתואר הראשון הקודם.

יידרש מכם להציג אישור על כך כי אתם עובדים במשרה מלאה. כמו כן ברוב המקרים יידרשו המועמדים להציג את ציוני תעודת הבגרות שלכם וציון הבחינה הפסיכומטרית, בהתאם לציון הנדרש בכל אוניברסיטה ובכל מכללה למשפטים. לפני הקבלה ללימודי תואר ראשון במשפטים אתם אף עשויים לעבור ראיון קבלה עם ראשי המסלול במכללה (מנהל אקדמי, מרצים מובילים וכדומה).

מה תנאי קבלה ללימודי תואר ראשון במשפטים לבני 30 פלוס?

אם אתם בני 30 ומעלה ושואפים ללמוד משפטים, מתוך כוונה להשיג מקצוע מבוקש, להתקדם מקצועית ולהרוויח יותר כסף, יש באפשרותכם להשתתף במכינת 30+ שהצלחה בה תאפשר לכם להתקבל ללימודי תואר ראשון במשפטים. מכינה ייעודית זו עשויה לאפשר לכם גם בלי תעודת בגרות, או בלי ציון בחינה פסיכומטרית להתקבל ללימודי תואר במשפטים.

מכללות ללימודי משפטים ידרשו בחלק מן המקרים שהמועמדים מעל לגיל שלושים גם יציגו אישור על כך שהם סיימו 12 שנות לימוד. ייתכן כי ללא בחינה פסיכומטרית יידרש מן המועמדים להציג תעודת בגרות.

תואר ראשון במשפטים - איך תתקבלו ללימודים באוניברסיטאות?

אם אתם שואפים להתקבל אל לימודי משפטים, דעו לכם כי תנאי הקבלה ישתנו בין האוניברסיטאות ובין מכללות ללימודי משפטים הקיימות בעולם ההשכלה הישראלי. באוניברסיטאות יידרשו תנאי הקבלה הבאים:

- הצגת ציון של תעודת בגרות מלאה של בין 85 - 90. בחלק מן האוניברסיטאות יידרש ציון של בין 90 - 95
- הצגה של ציון פסיכומטרי הנע בין 600 ל-670. ובמקרים מסויימיםהמועמדים אף יידרשו להציג ציון של מעל ל-700.
- ישנן אוניברסיטאות שבהן המועמד צריך להגיע לציון של מעל ל-120 בחלק האנגלי של הבחינה הפסיכומטרית, או
  לחילופין לעבור קורס אנגלית למתקדמים במסגרת אוניברסיטאית.

מה תנאי הקבלה ללימודי משפטים במכללות

בשביל להתקבל ללימודים במכללות למשפטים תנאי הקבלה לרוב (לא תמיד), יהיו מחמירים פחות מאשר באוניברסיטאות (אולם יש מוסדות לימוד משפטים שאינם אוניברסיטאות בהן תנאי הקבלה מחמירים יותר מאשר במכללות):

- בדרך כלל על המועמד להראות את ציון תעודת הבגרות המלאה שלו עם בממוצע ציונים של בין 90 ל-95. (במקרה
  שציון תעודת הבגרות יהיה נמוך יותר, כך הם יצטרכו להראות ציון פסיכומטרי גבוה יותר).
- מן המועמדים יידרש להציג ציון של בין 570 ל-650 בבחינה הפסיכומטרית. ככל שציוני הבגרות נמוכים יותר, כך
  יידרש מן המועמד להציג ציון פסיכומטרי גבוה יותר.
- המועמדים ללימודי משפטים ששואפים ללמוד במכללה יעברו ברוב המקרים ראיונות קבלה עם מרצים, מרכזים אקדמיים
  וכדומה

מה תנאי הקבלה למכינות של לימודי משפטים?

אם בצעירותכם לא השקעתם בלימודים ולא הצלחתם להשיג תעודת בגרות מלאה. כמו כן, לאחר שעברתם את גיל עשרים, לא חשבתם לעשות מכינות ולעבור את המבחן הפסיכומטרי, הגעתם למצב בו אין לכם השכלה ואופציות התעסוקה שעומדות בפניכם הן מצומצמות. זו הסיבה שישנן מכללות ללימודי משפטים שפתחו מסלולי מכינות שיאפשרו לכם אחרי שנת לימודים אינטנסיבית להציג את מועמדותכם ללימודי תואר ראשון במשפטים.

בכדי להתקבל למכינה מעין זאת תידרשו לעבור ראיון קבלה עם נציגי המסלול. כמו כן בדרך כלל מסלולים אלו מיועדים לאנשים מעל לגיל מסויים (לרוב מעל לגיל שלושים). גם הצגת אישור סיום 12 שנות לימוד יהיה תנאי לקבלה למכינה. בכדי להצליח במכינה יידרש מן המועמדים לסיימה בממוצע ציונים של מעל -80 (ציון מדוייק תלוי במוסד הלימוד). 
מודעה

מחפש תנאי קבלה ללימודי משפטים?

מחפש תנאי קבלה ללימודי משפטים?
כל הארץ
אזור הצפון
אזור המרכז
אזור הדרום
אזור השרון
אזור חיפה
אזור ירושלים
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: הוד השרון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - קריית אונו
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: הוד השרון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - נתניה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רחובות
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - רמת גן
מוסדות לימוד בישראל
לימודים

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!

התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת

מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
מודעה