ClickCease

האם כדאי לי ללמוד משפטים?

נמצאו עבורך 5 מוסדות לימודים:

כל היתרונות בלימודי משפטים במכללות

אחרי שסיימתם תיכון, השתחררתם מהצבא או שחזרתם מטיול בחו"ל - רוב הסיכויים שאתם מחפשים מסלול לימודים לתואר ראשון. ההתלבטויות אינן קלות. מסלולי לימוד לתואר ראשון הינם רבים ושיקולים רבים נלקחים בחשבון. רמת העניין שלכם, רמת הלימודים, השתלבות בשוק העבודה, תנאי קבלה והשכר בתחום. כל אלו ועוד רבים אחרים משפיעים על הבחירה שלנו. גם המשפחה והסביבה החברתית רואה במסלול לימודי תואר ראשון כמקום של התפתחות אישית ומקצועית ואתם נמצאים למעשה בצומת דרכים.

לימודי משפטים לתואר ראשון מסמיכים את הסטודנטים לעבודה בעריכת דין. לימודי משפטים מציעים מגוון התמחויות, ביניהן משפט פלילי, משפט אזרחי ודיני אישות. הלימודים מאוד מרתקים, מעוררי עניין ועוסקים רבות בדינים, פסקי דין, חוקים ותקדימים. כמו כן אתם נחשפים לתכנים רבים מעולם מדעי החברה ביניהם פסיכולוגיה, קרימינולוגיה, תקשורת וסוציולוגיה. תוכנית הלמודים בלימודי משפטים מאוד מקיפה ואינטנסיבית ועל כן היא תתאים לאלו שמתחברים לחשיבה ביקורתית, בעלי בטחון עצמי, בעלי יחסי אנוש טובים ולוחמים צדק בנפשם. כדאי ללמוד משפטים, יחד עם זאת יש לקחת בחשבון שיקולים רבים.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות האם כדאי לי ללמוד משפטים??
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על האם כדאי לי ללמוד משפטים??
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

האם כדאי ללמוד משפטים - הסמכה לעריכת דין 

לימודי משפטים מהווים לימודים מבוקשים מאוד בקרב רבים ועל כן תנאי הקבלה משקפים זאת. בעקבות התחרות העולה, תנאי הקבלה עולים בהתאם ורף הכניסה עולה. ככלל, המיון נעשה על פי ציון ממוצע של תעודת הבגרות וציון בבחינה הפסיכומטרית. כן ניתן למצוא מקום לימודים שאינו דורש ציון בבחינה הפסיכמוטרית, יחד עם זאת, הקבלה היא על סמך ציון ממוצע של תעודת הבגרות.

לימודי משפטים מכשירים סטודנטים לעבודה משפטית, השתלבות במערכת המשפט הישראלי והסמכה לעריכת דין. ההסמכה נעשית באמצעות מבחני סף של הלשכה הארצית למשפטים ולאחר מעבר המבחנים בהצלחה אתם למעשה הופכים להיות עורכי דין מוסמכים. אך לא רק המבחנים משפיעים על ההסמכה הכה נחשקת. עליכם לעבור תקופת סטאז' (התמחות) במשרד עורכי דין ולהשלים כמות שעות נדרשת. לימודי משפטים אינם קלים: תידרשו לזכור פסקי דין, חוקים ותקדימים בעל פה, להרחיב אופקים ולהשקיע רבות.

עורכי דין טובים צריכים כל הזמן להיות מעודכנים, לדעת ולקרוא פסקי דין חדשים, תקדימים וחוקים חדשים שנחקקו. כמו כן, לימודי משפטים מאפשרים המשך לימודים משפטים בתואר שני או לימודי תואר שני בכל תחום אחר כגון מנהל עסקים. לימודי משפטים נחשבים ללימודים הומניים ותוכנית הלימודים משקפת תכנים עיונים רבים בתחום. 
האם כדאי לי ללמוד משפטים?
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

השתלבות במערכת המשפט

לימודי משפטים הם חלומם של כל אימא, שמחכה לרגע בו היא תגיד בגאווה לכל מי ששואל (וגם מי שלא) שהבן או הבת שלה הם עורכי דין. הלימודים כמובן מתאימים הן לנשים והן לגברים ומסמיכים אתכם לעבודה בעריכת דין. לימודי משפטים מציעים מגוון התמחויות כגון משפט פלילי, משפט אזרחי, דיני אישות. גירושין, ירושות, צוואות, מעשים פלילים, דיני מקרקעין, דיני חוזים, דיני נזקין, דיני תאגידים ועוד מהווים רק חלק מלימודי משפטים במוסדות לימוד ברחבי הארץ.

אם ההחלטה האם כדאי ללמוד משפטים קשורה לאינטנסיביות של הלימודים ולמערכת השעות - כדאי שתדעו שיש לכם מספר אפשרויות: אם סיימתם צבא או שחזרתם מטיול בחו"ל, ואתם מוכנים להיות סטודנטים מן השורה וללמוד חמישה ימים בשבוע בשעות הבוקר - ישנן מכללות רבות המציעות מסלול לימודים זה. אך אם אתם כבר עובדים במשרה מלאה בעבודה מסודרת, ורוצים ללמוד משפטים כדי להתפתח מבחינה מקצועית ולהתקדם החברה או בארגון בו אתם עובדים - יש לכם גם אפשרות ללמוד במסלול של לימודי ערב. לימודים אלו מתקיימים לרוב פעמיים בשבוע: פעם אחת באמצע השבוע בשעות הערב, וביום שישי בבוקר. כך שאם אתם חוששים שלא תצליחו להשתתף בשיעורים - דעו שיש לכם אפשרויות.  

השכר של עורכי דין כמובן משתנה בהתאם לניסיון וותק. בסיום הלימודים ולאחר שתעברו בהצלחה תקופת סטאז' ומבחני הסף של הלשכה הארצית למשפטים, תוכלו להשתלב בעבודה במשרדי עורכי דין כשותפים, לפתוח עסק משל עצמכם או להשתלב בתחום המערכת המשפטית. אלו שאינם עוברים את מבחני הלשכה למשפטים למעשה נמצאים על תקן משפטנים. הם אינם יכולים לעסוק בעריכת דין אך הם נחשבים למומחים למשפט ויכולים להוות כיועצים משפטיים. כלומר, גם אם אתם מחכים לעבור את הבחינה, עדיין תוכלו לעסוק בתחום. 

לימודים אקדמאיים איכותיים 

לימודי משפטים יכולים לתרום המון לידע האישי שלכם ולהשכלה. תמיד רצוי וטוב להכיר את המערכת המשפטית ואת החוקים לידע אישי ומקצועי. לימודי משפטים לתואר ראשון פותחים דלתות לעולם התעסוקה ונחשבים ליוקרתיים מאוד בשוק העבודה. בעקבות התחרות הגואה על מקומות התעסוקה בתחום המשפטים, חשוב מאוד שתשקיעו בלימודים ותוכיחו את עצמכם בתחום.

אם חלומכם הוא להיות עורכי דין אל תתפשרו ואל תוותרו על החלום. כדאי ללמוד משפטים ולהפוך זאת למקור פרנסה, אך חשוב לעשות זאת באחריות. לימודי משפטים ככלל נמשכים בין 3 - 4 שנים ונחשבים ללימודים אקדמאיים איכותיים. רבים מהסטודנטים פותחים בקריירה מבטיחה בתחום ומתפתחים מקצועית גם בחו"ל. לימודי משפטים הם מרתקים, מעוררי עניין ומקדמים אתכם להצלחה. הם כמובן לא מתאימים לכל אחד, ולכן, אם מה שקראתם עד עכשיו לא גרם ללב שלכם להחסיר פעימה - אולי כדאי לכם לבדוק אפשרויות לימודים אחרות.

אם תחום המשפטים מעניין אתכם, אך אתם לא מעוניינים להיות עורכי דין, תוכלו לבחור במגוון קורסים קצרים מקצועיים, שייתנו לכם הכשרה מסויימת בתחום המשפטים, כגון קורס דיני נדל"ן ובנייה, קורס דיני עבודה ויחסי עבודה, דיני מכרזים ועוד קורסים אחרים שיאפשרו לכם לעסוק בתחום מבלי להשקיע מאמצים רבים בלימודים אינטנסיביים.  
האם כדאי לי ללמוד משפטים?
קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מודעה
מחפש האם כדאי לי ללמוד משפטים??
מחפש האם כדאי לי ללמוד משפטים??
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - נתניה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - רמת גן
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: הוד השרון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רחובות
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - קריית אונו
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה