ClickCease

כמה מרוויחים עורכי דין?

נמצאו עבורך 5 מוסדות לימודים:

נתוני השכר של בוגרי מכללות למשפטים

לימודי תואר ראשון במשפטים נחשבים כבר שנים רבות לאחד ממסלולי הלימוד המבוקשים ביותר בישראל - והמימרה כי כל אם יהודיה מקווה כי ילדיה יהיו עורכי דין כבר הפכה מזמן לקלישאה שחוקה. הפופולאריות הרבה של לימודי משפטים נובעת לא רק היותו של תחום עיסוק זה יוקרתי למדי ומרתק עד מאד - אלא גם מהאמונה הרווחת כי ניתן להגיע לרמות שכר גבוהות במיוחד מהעיסוק בעריכת דין (ועל אחת כמה וכמה ממילוי תפקיד של שופט). אז אם אתם שוקלים להירשם לתואר ראשון במשפטים וחולמים להיות עורכי דין, אך רוצים לדעת מה יהיה גובה השכר הצפוי לכם, עם סיום הלימודים וההתמחות ואם בכלל כדאי ללמוד משפטים – הגעתם למקום הנכון: בעמוד זה תוכלו למצוא מידע רב אודות נתוני השכר של עורכי דין והגורמים השונים המשפיעים על גובה המשכורת.

על אף כי בשנים האחרונות נשמעים דיבורים רבים על הצפת השוק בעורכי דין ושחיקת השכר של בוגרי התואר במשפטים, ניכר כי עדיין פתוחות בפני עורכי הדין אפשרויות רבות להשתלב במשרות רווחיות ביותר, להתקדם ולהתפתח בדרכם המקצועית, ולהרוויח משכורות גבוהות בהרבה ממוצע השכר הארצי. יתירה מכך - על פי חלק מהסקרים (סקר קודקס מ-2014, לדוגמא) שכרם של רוב עורכי הדין ממשיך לעלות. בואו לקרוא מידע נוסף אודות נתוני השכר של בוגרי תואר במשפטים, להבין כמה מרוויחים עורכי דין ולגלות מהם הגורמים השונים המשפיעים על גובה השכר. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות כמה מרוויחים עורכי דין??
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על כמה מרוויחים עורכי דין??
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות נתוני השכר של עורכי דין

עולם המשפטים ועריכת הדין נחשב כשדה תעסוקה המפרנס את העובדים בו בכבוד, שכן מדובר במקצוע יוקרתי, הטומן בחובו אפשרויות קידום רבות, ואשר העוסקים בו עברו מסלול הכשרה ארוך ומאתגר – הכולל לא רק סיום לימודי תואר ראשון, אלא גם השלמת חובת התמחות ומעבר של מבחני חיצוניים מטעם לשכת עורכי הדין בישראל, הנחשבים למבחנים מאתגרים למדי. 

גורמים רבים משפיעים על גובה השכר ותנאי ההעסקה של עורכי הדין: תחום התמחותם (התמחות בהייטק או התמחות במשפט פלילי, לדוגמא), הוותק המקצועי, היקף המשרה, מקום העבודה (משרד גדול או קטן, מחלקה משפטית, מגזר פרטי או ציבורי וכו') היותם שכירים או עצמאיים, וגורמים נוספים (לרבות גורמים גיאוגרפיים ואף הבדלים בגובה השכר בין גברים לנשים המחזיקים במשרות כמעט זהות). להלן נסקור את נתוני השכר של עורכי הדין ומשפטנים בהתאם לחלק מפרמטרים אלו וננסה לעזור לכם לקבל תשובה לשאלה המעסיקה רבים: כמה מרוויחים עורכי דין בישראל. 
כמה מרוויחים עורכי דין?
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

נתוני השכר של עו"ד על פי שנות הוותק

כמו כמעט בכל מקצוע אחר - גם בעולם עריכת הדין שנות הוותק מהוות גורם מכריע בהשפעתו על השכר של עורכי הדין, ומשפיעה על גובה השכר בכל תחומי ההתמחות ומקומות העבודה.

בשנת 2011* הרוויחו עורכי דין מתמחים כ-6280 ₪ בממוצע לחודש, עובדים בעלי וותק של שנתיים הרוויחו כ-8674 ₪ בממוצע, בעלי וותק של חמש שנים הרוויחו מידי חודש כ-10174 ₪ בממוצע, בעלי וותק של עשור – 13034 ₪ בממוצע, ובעלי וותק של יותר מ-13 שנה הרוויחו בממוצע כ-17304 ₪ לחודש.

בשנת 2014**, לעומת זאת, עורכי דין מתמחים הרוויח בממוצע כ-5310 ש"ח, עו"ד בעלי וותק של שנתיים - כ - 7310 ש"ח, בעלי וותק של 5 שנים הרוויחו בממוצע כ-10820 ש"ח, ובעלי וותק של 10 שנים - 17230 ש"ח. 

ניתן לראות כי ככל שעולה הוותק, כך עולה המשכורת הממוצעת, כי כבר מעט לאחר תקופת ההתמחות מרוויחים עורכי הדין יותר מהשכר החציוני במשק, וכן כי כבר לאחר צבירת וותק של חמש שנים בלבד, מרוויחים עורכי הדין יותר מהשכר הממוצע במשק.

*ע"פ כתבתה של הילה רז ב TheMarker.
** ע"פ כתבתה של יסמין גואטה ב TheMarker. 

נתוני השכר של עו"ד על פי מקום העבודה ושנות הניסיון

מקום העבודה והתפקיד אותו ממלא עורך דין נושאים גם הם חשיבות מכרעת על קביעת גובה תלוש השכר: בעוד עורך דין מתמחה במשרד גדול מרוויח בממוצע כ-7000 ₪ בחודש, מתמחה במשרד קטן או בינוני מרוויח רק כ-4500 ₪.

עו"ד במשרד בינוני בעל וותק של שנתיים ירוויח כ-11000 ₪ בממוצע, ומקבילו במשרד קטן או בינוני ירוויח 7500 ₪. בעלי וותק של 3-5 שנים ירוויחו במשרד גדול כ-18000 ₪, ובמשרד קטן או בינוני – 11500 ₪. עורכי דין בעליי וותק של עד כשנתיים אשר יפנו לעבוד במחלקה המשפטית של חברות הייטק יזכו למשכורת של כ-12000 ₪, ובעליי וותק של 3-5 שנים ירוויחו באותו מקום העבודה כ-16000 ₪ בממוצע.

אם ניסיונם בתחום כולל מעל 5 שנות עבודה, תזנק משכורתם של עו"ד בחברות ההייטק ל 25000 ₪. עו"ד העובדים בבנקים צפויים להרוויח כ-8000 ₪, אם ניסיונם הוא פחות משנתיים, וכ 12000 ₪, אם יהיו בעלי וותק של 3-5 שנים. אם יתקבלו העו"ד לתפקיד היועץ המשפטי בחברה, וניסיונם בתחום כולל מעל לחמש שנות וותק, משכורתם צפויה להגיע ל 32000 ₪ בחודש.

עורכי דין המועסקים על ידי מגה משרדים (פירמות המעסיקות מעל ל-100 עו"ד) מתחילים עם משכורת של 12100 ש"ח, ולאחר כשבע-שמונה שנות ניסיון מגיעים למשכורת חודשית של כ-22500 ש"ח בממוצע. 

ניתן לראות כי לצד הוותק, מקום העבודה והתפקיד משפיעים רבות על גובה השכר, וכי השילוב של וותק רב, עם תפקיד טוב מבטיחים משכורת גבוהה במיוחד.

*הנתונים לקוחים מכתבתו של עידו סולומון ב TheMarker ומכתבתה של חן מענית בגלובס. 
כמה מרוויחים עורכי דין?
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

שכר עורכי הדין ע"פ תחום העיסוק

תחום העיסוק משפיע אף הוא על גובה השכר של עורכי הדין. עשרת תחומי ההתמחות הרווחיים ביותר ב-2011*, המוצגים להלן בסדר יורד (מהרווחי ביותר אל הפחות רווחי) הם: הייטק, מסחר בינלאומי, שוק ההון, קניין רוחני, ליטיגציה, דיני עבודה, מסחרי מקומי, נדל"ן, מיסוי ו-פירוקים וכינוסים.

בשנת 2014** עשרת תחומי ההתמחות הרווחיים ביותר היו כדלהלן: הייטק (שכר ממוצע של 18020 ש"ח), מסחרי בינלאומי, שוק ההון, קניין רוחני, ליטיגציה, מסחרי מקומי, דיני עבודה, משפט מנהלי, נדל"ן ומיסוי (שכר ממוצע של 10900  ש"ח בחודש). 

*הנתונים נכונים לשנת 2011 ולקוחים מסקר CODEX.
** הנתונים נכונים לשנת 2014 ולקוחים מסקר CODEX. 

שכר עורכי דין לפי מיקום גיאוגרפי

אחד הגורמים המשפיעים על גובה המשכורת של עורכי הדין הוא המיקום הגיאוגרפי של עבודתם* - עורכי הדין העובדים באזור גוש דן מרוויחים יותר מעורכי הדין ביתר חלקי המדינה - ושכרם הממוצע עומד על 13700 ש"ח - ונכון ל-2014, ממשיך לעלות מידי שנה. עורכי הדין מאזור ב"ש, לעומת זאת, מרוויחים כ-7430 ש"ח בחודש בלבד, ושכרם ממשיך לרדת מידי שנה (נכון לשנת 2014). 

* על פי כתבתה של חן מענית בגלובס. 

סיכום

מהנתונים שהוצגו לעיל ניתן לראות כי עורכי דין ממשיכים להרוויח יפה יחסית - למרות הטענות הרבות על הצפת השוק ושחיקת יוקרתיות ורווחיות התחום. גורמים רבים משפיעים על גובה השכר של עורכי הדין - אך גם אלו אשר יבחרו לעסוק בתחומים הרווחיים ירוויחו, לאחר מספר שנות ניסיון, משכורות נאות במיוחד, אשר יהיו גבוהות יותר מגובה ממוצע השכר של עובדים שכירים בישראל. 
מודעה
מחפש כמה מרוויחים עורכי דין??
מחפש כמה מרוויחים עורכי דין??
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: רחובות
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - נתניה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - קריית אונו
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - רמת גן
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: הוד השרון
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה