כמה מרוויחים בוגרי תואר ראשון באדריכלות?

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

נתוני השכר של אדריכלים

אם אתם שוקלים לפנות ללימודי תואר ראשון באדריכלות, אך ברצונכם לדעת מה יהיה גובה השכר הצפוי לכם בסיום הלימודים וההתמחות – הגעתם למקום הנכון: בעמוד זה תוכלו למצוא רב על נתוני השכר של ארכיטקטים ותוכלו להבין כמה מרוויח אדריכל ואילו גורמים שונים משפיעים על גובה המשכורת והרווחים הצפויים לו.

לימודי ארכיטקטורה (אדריכלות) נחשבים כלימודים יוקרתיים במיוחד, ומושכים, מידי שנה, תלמידים רבים המעוניינים ללמוד מקצוע מרתק זה. על אף תהליך ההכשרה הארוך והסבוך של האדריכלים, הכולל כחמש שנות לימודים, ולאחריהן כשלוש שנות התמחות, אין התחום מאבד מהפופולאריות הרבה לה הוא זוכה- אולי עקב השילוב שהוא מאפשר בין נטיות אומנותיות ויצירתיות, לבין אפשרויות פרנסה פרקטיות. בואו לקרוא עוד על נתוני השכר של ארכיטקטים.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות כמה מרוויחים בוגרי תואר ראשון באדריכלות??
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על כמה מרוויחים בוגרי תואר ראשון באדריכלות??
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי

ארכיטקטורה נחשבת כמשלח יד יוקרתי במיוחד, אשר העוסקים בו נהנים מעבודה מגוונת, מאתגרת ומרתקת, המאפשרת ביטוי יצירתי רב ומשלבת בין תחומי האמנות לתחומי ההנדסה, ועל כן רבים פונים ללימודים מרתקים אלו.

אולם, הליך ההכשרה בתחום הוא ארוך – ורבים מהאדריכלים הצעירים מתלוננים על גובה המשכורת ההתחלתית – ובייחוד על גובה המשכורת בתקופת ההתמחות, אך, כפי שנראה להלן – עם צבירת הוותק והניסיון בתחום מצליחים רבים מהאדריכלים להגיע למשכורות נאות למדי, החוצות את המשכורת הממוצעת בישראל.

כמובן כי שכרם של אדריכלים מושפע משלל גורמים – מידת הוותק שלהם במקצוע, היותם שכירים או עצמאיים, איכות עבודתם והמוניטין שיצא להם, היקף המשרה, תחומי ההתמחות הספציפיים אותם בחרו, וגורמים נוספים.

שימו לב: הנתונים המופיעים להלן יכולים להשתנות ולהתעדכן מעת לעת.

כמה מרוויחים בוגרי תואר ראשון באדריכלות?
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

נתוני השכר של ארכיטקטים שכירים ע"פ וותק במקצוע*

אחד הגורמים בעלי ההשפעה הגדולה ביותר על שכרם של הארכיטקטים הוא הוותק שלהם בענף. סטאז'רים ירוויחו, בדרך כלל, שכר מינימום, אדריכלים מתחילים, בעלי 3 שנות ניסיון או פחות, ירוויחו, בממוצע, בין כ-3500 ל- 5000 ₪. בעליי וותק של 3-7 שנים במקצוע יקבלו משכורת של כ-6000-7000 ₪ לחודש בממוצע, ובעלי 10-20 שנות ניסיון יהיו צפויים להרוויח בין 8000 ל 10000 ₪ בחודש. אדריכלים בעלי מעל שנות וותק בתחום ירוויחו בסביבות ה 12000 ₪ לחודש.

נתונים אלו, המתייחסים לאדריכלים שכירים, מצביעים על העלייה ההדרגתית בשכר אשר מצפה לעוסקים בתחום, גם אם הם בוחרים שלא להמשיך בדרך עצמאית.

נתוני השכר של ארכיטקטים עצמאיים ע"פ סוג פרויקט*

ארכיטקטים עצמאיים מרוויחים, בדרך כלל, אחוזים משווי הפרויקט אותו הם מתכננים. לרב דורשים (ומקבלים) הארכיטקטים כ- 3-4% משווי העלות של הפרויקט, כך שהרווח תלוי בעלות הספציפית, ומשתנה מאד בין פרויקטים שונים – על בניית וילה יכול משרד הארכיטקטים להרוויח כ 15-20 אלף דולר, ואילו פרויקטים נדל"ניים גדולים יכולים להכניס למשרד כ- 250-300 אלף דולר.

לאור טווחי רווחים ענקיים אלו, לא קל להכליל על יכולת ההשתכרות של ארכיטקטים עצמאיים. אולם, ככלל, ניתן לומר כי בדרך כלל ירוויחו ארכיטקטים עצמאיים יותר מאשר עמיתיהם השכירים.

*הנתונים לקוחים מכתבתה של אורית בר-גיל במגזין "גלובס".

כמה מרוויחים בוגרי תואר ראשון באדריכלות?
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

סיכום

מהנתונים לעיל ניתן לראות כי נתוני השכר של ארכיטקטים שכירים אינם גבוהים כפי שניתן היה לצפות מתחום לימודים כה יוקרתי, אשר כולל כשמונה שנות הכשרה ודורש יכולות גבוהות מהעוסקים בו.

אולם, על אף העלייה האיטית יחסית בשכר, בסופו של דבר מצליחים האדריכלים השכירים, לאחר כעשר שנות וותק לערך, לחצות את השכר הממוצע במשק ולהרוויח סכומים נאים במיוחד.

יתירה מכך – אדריכלים רבים בוחרים, לאחר שנים אחדות של עבודה כשכירים, לצאת לדרך עצמאית, אשר בה ניתן להגיע לרווחים גדולים ביותר, בהתאם לאיכותו של האדריכל והמוניטין שסיגל לעצמו.

כמו כן, ארכיטקטים הבוחרים להתמקצע ולהתמחות גם בתחומי עיצוב הפנים או עיצוב הגינות, לדוגמא, יכולים לפתוח לעצמם שלל אפשרויות תעסוקה חדשות.
מודעה
מחפש כמה מרוויחים בוגרי תואר ראשון באדריכלות??
מחפש כמה מרוויחים בוגרי תואר ראשון באדריכלות??
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: באר שבע, אשדוד
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אריאל בשומרון
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה