כמה מרוויחים בוגרי לימודי הנדסאי?

נמצאו עבורך 9 מוסדות לימודים:

נתוני השכר של הנדסאים

בשנים האחרונות אנו עדים לביקוש הולך וגובר בשוק העבודה להנדסאים איכותיים משלל סוגי ההתמחויות, עובדה הקורצת לרבים המעוניינים בלימודים אשר בסיומם יוכלו להשתלב בקלות ומהירות יחסית בעבודה רווחית. יתרון גדול נוסף בלימודי ההנדסאים הוא האפשרות להתרכז במה שמעניין אותך, שכן, קיימים סוגים רבים של הנדסאים – החל מהנדסאי חשמל ואלקטרוניקה, דרך הנדסאי ביוטכנולוגיה, וכלה בהנדסאי סאונד והנדסאי קולנוע.

הלימודים המקיפים והמעמיקים בתחום מספקים לבוגרים את כל הכלים והידע להשתלבות בעבודה, אז אם גם אתם שוקלים לימודי הנדסאים, או נמצאים בעיצומם של לימודים אלו, ומעוניינים לקבל מידע ופרטים אודות נתוני השכר ותנאי התעסוקה הצפויים לכם, הגעתם למקום הנכון – להלן תמצאו מידע אודות נתוני השכר והתעסוקה של ההנדסאים, כך שתוכלו להבין כמה מרוויחים הנדסאים.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות כמה מרוויחים בוגרי לימודי הנדסאי??
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על כמה מרוויחים בוגרי לימודי הנדסאי??
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי

שכרם ותנאי התעסוקה של ההנדסאים מושפעים משלל גורמים – מידת הוותק והניסיון שלהם בתחום, היקף המשרה, התפקיד אותו הם ממלאים, מקום העבודה הספציפי, הדיפלומה בה הם אוחזים (הנדסאי חשמל, הנדסאי סאונד, הנדסאי מכונות, הנדסאי תעשייה וניהול וכו') ומגוון גורמים נוספים.

שימו לב: הנתונים המופיעים להלן מבוססים, בין היתר, על מדגמים, וכמו כן הם אינם קבועים ויכולים להשתנות ולהתעדכן מעת לעת.

כמה מרוויחים בוגרי לימודי הנדסאי?
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

הדרישה להנדסאים בשוק העבודה

שוק העבודה בישראל משווע להנדסאים רבים אשר יוכלו להשתלב בו: אמנם מספר ההנדסאים החסרים במשק אינו ברור, וגורמים רשמיים שונים מציגים מספרים שונים, אולם על עובדת המחסור ההולך ומחריף בהנדסאים אין עוררין.

על פי משרד האוצר, המחסור בהנדסאים הוא "נסבל" ועומד "רק" על 2500 הנדסאים. התאחדות התעשיינים, לעומת זאת, מציינת מחסור של כ-3500 הנדסאים. על פי המכללות הטכנולוגיות המחסור בהנדסאים רב יותר, ועומד על כ-7000 הנדסאים חסרים.

אף על פי כין אין הסכמה בין הגורמים השונים על כמות ההנדסאים החסרה, על העובדה כי המחסור בהנדסאים עוד צפוי להחריף מסכימים הגורמים השונים. לאור מחסור רב זה, בין אם הוא "נסבל" או חמור, ברור כי בוגרי לימודי הנדסאים איכותיים יכולים להשתלב בקלות בעבודה.

*הנתונים לקוחים מכתבתו של חיים ביאור במגזין TheMarker, 05/12.

נתוני השכר של הנדסאים בתחילת דרכם ע"פ סוג הדיפלומה

כאמור, המשותף לעבודת ההנדסאים הוא האוריינטציה הטכנולוגית של תפקידם, אולם מעבר לנקודת דמיון זו נבדלים ההנדסאים השונים זה מזה בתחומי עיסוקם, וסוג הדיפלומה (ההתמחות) בה אוחז ההנדסאי היא בעלת השפעה רבה על השכר הצפוי לו בתחילת דרכו.

הנתונים להלן כוללים התייחסות לשכר החודשי הממוצע של הנדסאים בחלק מהדיפלומות הנפוצות בתחום, ומתייחסים לשנתיים ראשונות שלהם בתפקיד.

הנדסאי תעשייה וניהול צפוי להרוויח בתחילת דרכו המקצועית בסביבות ה 8000 ₪ לחודש, הנדסאי מכונות – 7700 ₪, הנדסאי אלקטרוניקה – 6000 ₪, הנדסאי חשמל – 7400 ₪, הנדסאי תוכנה – 6800 ₪, הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים – 5300 ₪, הנדסה אזרחית -  8200 ₪, הנדסאי מכונות רכב – 7100 ₪. הנדסאים מתחומים אחרים צפויים אף הם להרוויח כ 6000 ₪ לכל הפחות, עת השתלבותם בעבודה.

ראוי לציין, כי ככל שעולה הוותק והניסיון של ההנדסאים בעבודה כך עולה משכורתם, ובעליי וותק רב בעבודה יכולים להרוויח סכומים גבוהים במיוחד. כמו כן, רבים מהעוסקים בתחום פונים במהלך השנים להשלמה של תואר אקדמי בהנדסה, אשר מזניק אף הוא את המשכורת הצפויה.

*ע"פ נתוני משרד התמ"ת.

כמה מרוויחים בוגרי לימודי הנדסאי?
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

סיכום

לסיכום, ניתן לראות כי הדרישה להנדסאים מדופלמים בשוק העבודה היא רבה – ועל כן בוגרי לימודי הנדסאים יכולים להשתלב בקלות ומהירות (יחסית) בעבודה בתחומם. יתירה מכך – רבים מההנדסאים מרוויחים כבר בתחילת דרכם משכורות נאות, המתקרבות לשכר הממוצע במשק, ולאחר שנים אחדות של ניסיון בעבודה בתחום – משכורתם עתידה לעלות ולחצות את השכר הממוצע במשק.

אופקי ההתקדמות וההתמקצעות של הנדסאים הם רבים – החל מלימודי השלמה לתואר בהנדסה וכלה בלימודי השלמה לתואר במנהל עסקים – ועל כן ניתן לאמור כי הבחירה בלימודי הנדסאים היא בחירה משתלמת למדי – אשר תתבטא באפשרויות פרנסה נאות במיוחד.
מודעה
מחפש כמה מרוויחים בוגרי לימודי הנדסאי??
מחפש כמה מרוויחים בוגרי לימודי הנדסאי??
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: באר שבע
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: צפת
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אריאל בשומרון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: פריסה ארצית
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: סניפים בכל הארץ
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק חפר ( ליד נתניה)
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: חיפה - קרית הטכניון
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה