לימודי הנדסה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכים לתנאי השימוש
לימודי הנדסה
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות לימודי הנדסה?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על לימודי הנדסה?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכים לתנאי השימוש

תואר ראשון ותואר שני בהנדסה במכללות

עם התפתחות תעשיית ההיי טק בישראל והצמיחה האדירה בתחום המחשבים והאינטרנט וכן בתחומי המחקר והרפואה, הביקוש לבוגרי לימודי הנדסה הולך וגדל. מקצוע ההנדסה, שהתפתח והוגדר במאות האחרונות, הפך עם הזמן למקצוע נחשב, יוקרתי ומבוקש. כיום, רבים בארץ ובעולם שואפים להיות מהנדסים - שכן לימודי הנדסה מאפשרים לרכוש מקצוע הנחשב למקצוע כדאי ומבוקש.

המהנדס נתפס כאדם מוכשר ואיכותי שסיים לימודים לא קלים ויש לו ידע חיוני ונדרש. המהנדסים יכולים להשתלב במשרות טובות בארץ ובעולם ולהנות מתנאים מצויינים ומשכר גבוה. אם התחלתם להתעניין בלימודי הנדסה כדאי שתדעו מהו ההבדל בין הנדסאי למהנדס - כך תוכלו לעשות את הבחירה הלימודית הטובה ביותר עבורכם.
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות לימודי הנדסה?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על לימודי הנדסה?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכים לתנאי השימוש

מידע כללי אודות לימודי הנדסה

מבחר מכללות ומוסדות לימוד מציעים לימודי הנדסה - אלו לימודים ייחודיים שמעניקים תואר אקדמי מבוקש. כיום ניתן ללמוד לימודי הנדסה ברמה מצוינת ולהשתלב במשרות נחשקות בשוק העבודה. תוכלו ללמוד גם במסגרת לימודי ערב בהנדסה. אם ברצונכם להשתלב בתחום אבל מתלבטים היכן ללמוד, במכללה או באוניברסיטה, אולי השיקולים הבאים יקלו עליכם בבחירה.

תנאי קבלה

המכללות להנדסה מציעות מגוון רחב של תנאי קבלה לתואר ראשון בהנדסה. זיכרו כי דרישות קבלה משתנות בהתאם למכללה ולנתונים האישיים של המועמדים. ככלל תידרשו להציג תעודת בגרות מלאה עם דגש על ציוני המקצועות הריאליים כגון מתמטיקה ופיסיקה. כמו כן יש דרישה לבחינה הפסיכומטרית אך הדבר נתון לשיקולה של המכללה. 

משך הלימודים ותעודות

משך הלימודים במסגרת לימודי הנדסה לתואר ראשון או לתואר שני משתנים וזאת בהתאם להישגים של הסטודנטים מסמסטר לסמסטר. עם זאת לרוב לימודי תואר ראשון בהנדסה נמשכים כארבע שנים בזמן שלימודי תואר שני בהנדסה נמשכים שנתיים עד שלוש שנים. על מנת לקבל את הדיפלומה - תואר מהנדס בישראל, יש להשתלב במוסד אקדמי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה בישראל והמוסמך על ידיה להעניק תואר ראשון בהנדסה (B.sc/ B.Tech). התואר המוענק לבוגרי תואר שני הינו - Ms.c.

בוגרי תואר להנדסה יכולים להמשיך ללימודים מתקדמים ומחקר. המהפיכה בתחום ההשכלה הגבוהה בישראל לא פסחה על תחום ההנדסה והביקוש הרב להשכלה גבוהה בכלל, וללימודי הנדסה אקדמיים בפרט, גרר הקמתן של מכללות להנדסה ופתיחת מסלולי לימודים להנדסה במכללות רב תחומיות. 

אפשרויות תעסוקה עבור בוגרי תואר בהנדסה

בוגרי תואר ראשון להנדסה יכולים להשתלב בתעשיית ההי טק, הפיתוח והמדע בישראל. ענקי הפיתוח והקידום כגון אזור המת"ם בחיפה שנחשב לפארק היי טקיסטי, חברת ענק גוגל ישראל, חברת סיסקו, חברת אפל ישראל, מטריקס IT ועוד רבות אחרות מושכות לשורותיהן מאות מהנדסים מתחילים.

רבים מהבוגרים כבר במהלך הלימודים משתלבים בחברות פיתוח והיי טק ורוכשים ניסיון תעסוקתי לעתיד וזו אחת הסיבות שכדאי להשתלב בלימודי הנדסה

מסלולי לימוד

מי שמעוניין לרכוש תואר ראשון בהנדסה יוכל להשתלב בלימודי הנדסה באחת משתי אפשרויות.
לימודי הנדסה במכללות רב תחומיות: מכללות המציעות מגוון רחב של תחומי לימוד ואינן מתמקצעות בתחום ספציפי, כאשר לימודי ההנדסה מהוות בהן מסלול לימודים אחד מיני רבים;

לימודי הנדסה במכללות להנדסה: מכללות להנדסה, כעולה משמן, הן מוסדות אקדמיים המתמחים בהנדסה. מדובר במוסדות אקדמיים מכובדים המוכרים ע"י המל"ג ומוסמכים להעניק תואר ראשון בהנדסה בתחומים שונים (חלקן גם מקיימות מסלולי לימוד לתואר שני בתחומי הנדסה שונים). 

בישראל פועלות מכללות להנדסה רבות אשר מגשימות חלומם של סטודנטים רבים להפוך למהנדסים. מכללות אלה מתמקצעות בתחום ההנדסה וסובבות סביב מדע, הנדסה, תעשייה וטכנולוגיה. רוב המכללות להנדסה בישראל מציעות גם לימודים לתואר הנדסאי / טכנאי מוסמך והשלמה לתואר ראשון להנדסאים

תוכנית לימודים 

כאמור, מכללות להנדסה בישראל, מאפשרות ללמוד את כל תחומי ההנדסה: הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסת בנין / הנדסה אזרחית, הנדסת תעשייה וניהול, הנדסת תוכנה, הנדסה כימית, הנדסת חומרים, הנדסה רפואית, הנדסת פלסטיקה, הנדסת מכונות, הנדסת מערכות מידע, הנדסה ביו-רפואית, הנדסה חקלאית, הנדסת ביוטכנולוגיה, הנדסה גרעינית, הנדסת מחשבים, מדעי המחשב.

כיום ניתן ללמוד הנדסה כמעט בכל אזור בארץ. במרכז תמצאו לימודי הנדסה בתל אביב ובדרום קיימים לימודי הנדסה בבאר שבע והסביבה.

תוכניות הלימוד הינן תוכניות לימוד מקצועיות הכוללות תחומים ריאליים, התנסויות מעשיות, לימודים תיאורטיים, התנסויות במעבדות, עבודה מול מחשב ועוד. ניתן לומר כי לימודים אלו מעניקים לסטודנטים ידע, כלים ומיומנויות ייחודיים שפותחים להם דלתות רבות להשתלבות בשוק העבודה.

המכללות מציעות רמה אקדמית גבוהה

מרבית המכללות להנדסה בישראל מנסחות תוכניות לימודים מעשיות וממוקדות השואפות להעניק לסטודנטים ידע אקדמי מצויין לצד כלים מעשיים שיהפכו אותם לכוח אדם מקצועי ומיומן. הרמה האקדמית הגבוהה נשמרת הודות למספר מאפיינים החוזרים על עצמם: תנאי לימוד נוחים- כיתות מרווחות, מעבדות מודרניות וציוד חדשני; סגל אקמי מוביל.

בין המכללות להנדסה תמצאו את מכללת אפקה, מכללת שנקר, מכללת עזריאלי, המכללה האקדמית להנדסה על שם סמי שמעון, המכון הטכנולוגי HIT בחולון, המכללה האקדמית כינרת, המכללה האקדמית נתניה, הקריה ללימודי הנדסה וטכנולוגיה ועוד. 

כמו כן תמצאו תכני לימוד עדכניים ומתקדמים המנוסחים תוך שימת דגש על שילוב בין תיאוריה ומעשה; סביבת לימודים נוחה - קמפוסים רחבים ונעימים, יחס אישי מסגל המכללה, מערך מלגות לסטודנטים, לימודים בשיתוף פעולה עם התעשייה, מרכזי השמה המסייעים לסטודנטים למצוא עבודה עם סיום התואר ועוד.

כל הנ"ל מבטיחים למעשה את ההשתלבות הבטוחה של בוגרי המכללות להנדסה בתעשייה בארץ ובעולם ופותחים את דרכם להמשך לימודים מתקדמים בתחום ההנדסה - תואר שני במגוון תחומים בהנדסה.

מודעה

מחפש לימודי הנדסה?

מחפש לימודי הנדסה?
כל הארץ
אזור הצפון
אזור המרכז
אזור הדרום
אזור השרון
אזור חיפה
אזור ירושלים
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב, הלימודים מתאימים לבני 18 ומעלה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק הירדן דרומית לכנרת
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: כרמיאל
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: כרמיאל
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - רמת גן
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: ירושלים
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: סניפים בכל הארץ
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק חפר ( ליד נתניה)
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: באר שבע, אשדוד
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: סניפים בכל הארץ
מוסדות לימוד בישראל
לימודים

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!

התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת

מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכים לתנאי השימוש
מודעה