לימודי הנדסאים או לימודי הנדסה במכללות

נמצאו עבורך 9 מוסדות לימודים:

מה ההבדל בין הנדסאי למהנדס?

בתחומים טכנולוגיים מגוונים וגם בתחומי האדריכלות והבנייה ניתן למצוא מהנדסים וגם הנדסאים. מהו בעצם ההבדל בין מהנדס לבין הנדסאי, וכיצד תוכלו לעשות את הבחירה הנכונה ביותר עבורכם? מה כדאי לכם להיות מהנדסים או הנדסאים? 

רבים סבורים כי לימודי הנדסה ולימודי הנדסאי הינם דומים או זהים, אולם ישנם הבדלים תהומיים בין שני תחומי הלימוד הללו. לימודי הנדסה מזכים את הבוגרים בתואר ראשון, בניגוד ללימודי הנדסאי אשר נחשבים בגדר קורס מקצועי בלבד. ההבדל בין שניהם ניכר גם באורך הלימודים, בעוד שלימודי הנדסאי אורכים שנתיים בלבד, לימודי הנדסה לתואר ראשון, אורכים כחמש שנים. כמו כן, גם יוקרתו של מקצוע ההנדסה עולה על זה של ההנדסאי. רבים מאלה הבוחרים בלימודי הנדסאי, עושים זאת על מנת לרכוש מקצוע בפרק זמן קצר ופשוט יחסית. אז לפני שאתם מחליטים באיזה סוג לימודים לבחור, כדאי שתקחו בחשבון את דרישות הלימוד, ההכשרה המקצועית והשכר המצפה לכם עם סיום הלימודים. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי הנדסאים או לימודי הנדסה במכללות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי הנדסאים או לימודי הנדסה במכללות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות ההבדלים בין הנדסאי לבין מהנדס

ההבדל העיקרי בין מהנדס לבין הנדסאי הוא שמהנדס הוא בוגר לימודים לתואר ראשון בתחום המסוים שבו הוא עוסק. ההשכלה שלו כוללת מלבד הידע המקצועי בתחום הספציפי בו הוא מתמחה, גם ידע תיאורטי נרחב. הלימודים לתואר נמשכים ארבע שנים. ללימודים של מהנדס יש יתרון מבחינת היוקרה ומבחינת ההשכלה הרחבה יותר שהם מקנים.

לימודי הנדסאים נמשכים שנתיים. היתרון שלהם הוא בכך שהם מאפשרים השתלבות מהירה בשוק העבודה. בוגרי לימודי הנדסאים הם "סחורה חמה" בשוק העבודה, משום שבמקומות עבודה רבים מבינים שהנדסאים יכולים להיות מומחים אמיתיים בתחום הטכנולוגי שאותו הם למדו (בין תחומי ההתמחות שקיימים כיום ניתן למצוא הנדסאי אלקטרוניקה שמומחה בתקשורת נתונים, הנדסאי טכנולוגיות מים, הנדסאי ביוטכנולוגיה ועוד), ובמקרים רבים המומחיות המקצועית שלהם לא נופלת מזו של מהנדסים. בנוסף לכך, תעודת הנדסאי מוכרת על ידי מה"ט, שהוא גוף ממלכתי מקצועי העובד בשיתוף עם המועצה להשכלה גבוהה. הנדסאים מוסמכים ממלאים תפקידים מגוונים בתעשייה עתירת הידע והטכנולוגיה.
לימודי הנדסאים או לימודי הנדסה במכללות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה ההבדלים בין מסלולי הלימוד להנדסאי ולמהנדס?

מכללות רבות מציעות לימודי השלמה למהנדס שמאפשרים להנדסאים בתחומים מגוונים לקבל תואר מהנדס, למשל: השלמה לתואר בהנדסת פלסטיקה B.Sc., השלמה לתואר בהנדסה כימית B.Sc., השלמה לתואר בהנדסת תעשייה וניהול B.Sc., השלמת הנדסאים במדעי המחשב B.Sc.ועוד. ההשלמה לתואר מהנדס מאפשרת שדרוג בשכר וקידום לתפקידים בכירים יותר בעבודה.

ההשלמה לתואר מהנדס מיועדת להנדסאים מצטיינים, כלומר נדרשים תנאי קבלה לא קלים הנשענים על ציון מתאם - ממוצע מיון הבגרות והציון הפסיכומטרי. משך הלימודים בלימודי השלמה לתואר מהנדס משתנה ממוסד למוסד, כאשר ברוב מוסדות הלימוד לימודי השלמה לתואר מהנדס נמשכים שלוש שנים.

מה זה תואר B.Sc?

המונח Bachelor of Science- B.Sc מוענק לבוגרי מסלול לימודי מדעים מדויקים או לימודי הנדסה באוניברסיטאות או מכללות בישראל. הלימודים לתואר B.Sc אורכים בדרך כלל שלוש שנים. 
לימודי הנדסאים או לימודי הנדסה במכללות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

האם עדיף ללמוד להיות הנדסאי או מהנדס?

אם אתם מעוניינים ללמוד ומתלבטים בין לימודי הנדסאי ללימודי תואר ראשון בהנדסה כדאי שתחשבו אילו לימודים מתאימים לכם - אם חשוב לכם להשתלב במהרה בשוק העבודה כדאי שתשקלו לימודי הנדסאים, הנמשכים פרק זמן קצר יחסית (כשנתיים), אם אתם מעדיפים לרכוש ידע מקיף יותר ולקבל תואר ראשון כדאי שתשקלו לימודים של תואר ראשון במדעים מדויקים או לימודי הנדסה.

איזה תחום יוקרתי יותר הנדסאי או מהנדס?

לפני בחירת מסלול הלימודים שלכם כדאי שתחשבו גם על גובה השכר שתרוויחו עם סיום הלימודים. באופן כללי, קיים שוני רב בין תחומי הלימוד השונים והביקושים אליהם, אך ניתן לומר שבממוצע, מהנדסים מרוויחים יותר מהנדסאים. ברגע שתבחרו את התחום שבו תרצו ללמוד, לדוגמא - מהנדס מערכות מידע או הנדסאי מערכות מידע, תוכלו לחפש במנועי החיפוש את המונח "טבלאות שכר" בצירוף המקצוע אותו אתם רוצים לרכוש, כך תוכלו לראות נתונים לגבי גובה השכר הממוצע אותו תוכלו להרוויח עם סיום הלימודים.
מודעה
מחפש לימודי הנדסאים או לימודי הנדסה במכללות?
מחפש לימודי הנדסאים או לימודי הנדסה במכללות?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב, הלימודים מתאימים לבני 18 ומעלה
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק חפר ( ליד נתניה)
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: פריסה ארצית
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק חפר ( ליד נתניה)
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אריאל בשומרון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: כנרת
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק הירדן דרומית לכנרת
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה