לימודי מדעים מדויקים

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

תואר ראשון במדעים מדויקים

אם אינכם נרתעים מאתגרים והתברכתם בכישורים אנליטיים גבוהים ואם אתם מחפשים לימודים מרתקים ויוקרתיים, אשר יציבו אתכם בחזית של עולם המחקר והמדע ויפתחו בפניכם שלל אפשרויות תעסוקה רווחיות בתחומי ההייטק והתעשיות המתקדמות, כמו גם במכוני מחקר פורצי דרך ובאקדמיה - לימודי תואר ראשון במדעים מדויקים יכולים להתאים לכם עד למאד. 

לימודי מדעים מדויקים כוללים מספר תחומים עיקריים: מתמטיקה, כימיה, פיזיקה, מדעי כדוה"א ומדעי המחשב, ולצד תחומי מדעי הטבע וההנדסה מהווים המדעים המדויקים את הקטר המניע את ההתפתחות הטכנולוגית והמחקרית של עולמינו - כמו גם את הבנתינו התיאורטית של תופעות שונות. אז בואו ליהנות מלימודים שיקחו אתכם קדימה - בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי תואר ראשון במדעים מדויקים במכללות המובילות.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי מדעים מדויקים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי מדעים מדויקים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי

מדעים מדויקים הוא שם כללי לכלל המדעים העוסקים במתמטיקה ובתכונותיו ותופעותיו של החומר הדומם. בכלליות - ניתן לאמר כי מדעי הטבע מתחלקים לשני תחומים עיקריים - המדעים המדויקים (מתמטיקה, כימיה, פיזיקה, מדעי המחשב ומדעי כדור הארץ) ומדעי החיים (ביולוגיה, מדעי המוח, ביוכימיה וכו'). תחומי ההנדסה השונים משיקים אף הם לתחומי מדעי החיים והמדעים המדויקים.

לימודי תואר ראשון במדעים מדויקים הם לימודים מאתגרים ומבוקשים, המקנים לבוגריהם תואר ראשון יוקרתי - המקל על השתלבות בעבודות שונות - בתעשיית ההייטק ותעשיות מתקדמות נוספות, במכוני מחקר ובמוסדות אקדמיים. אז אם גם אתם רוצים להשתלב בחוד החנית של הפיתוח והמחקר המדעי - לימודי מדעים מדויקים לתואר ראשון יכולים להיות בדיוק מה שאתם מחפשים!

לימודי מדעים מדויקים
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם תנאי הקבלה ללימודי מדעים מדויקים?

תנאי הקבלה לתואר במדעים מדויקים משתנים, כמובן, בין מכללות ואוניברסיטאות שונות - ובין החוגים השונים בתחום. תנאי הקבלה מושפעים גם מהביקוש ללימודים - ולא רק מהקושי של רמת החומר הנלמד - ולכן תנאי הקבלה לתואר ראשון במדעי המחשב הם, לרוב, גבוהים יותר מתנאי הקבלה לתואר ראשון במתמטיקה, לדוגמא, אף על פי שרמת הלימודים בתואר במתמטיקה היא גבוהה במיוחד. 

בדרך כלל נדרשים המועמדים לתואר ראשון במדעים מדויקים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה ובעלי ציון פסיכומטרי תקף - אך יש מכללות בהן ניתן ללמוד תואר ראשון במדעים מדויקים גם ללא פסיכומטרי. בחלק מהמכללות נדרשים המועמדים להיות בעלי בגרות הכוללת לפחות 4 יחידות במתמטיקה ומקצוע מורחב מתחומי המדעים הטבע. כן נדרשים המועמדים לרמת אנגלית טובה.

כמה זמן נמשכים לימודי מדעים מדויקים?

לימודי מדעים מדויקים לתואר ראשון נמשכים, בדרך כלל, שלוש שנים. סטודנטים אשר אינם מצליחים להשלים את כל חובות התואר בזמן זה - יכולים להגיש בקשת הארכת לימודים במזכירות החוג. 

חלק מהמכללות והאוניברסיטאות מציעות לסטודנטים לבחור בין מסלול לימודי יום לבין מסלול לימודי ערב ו/ או שישי - במטרה להקל על אנשים עובדים להשתלב אף הם בלימודים מרתקים ומעשירים אלו.
לימודי מדעים מדויקים
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה לומדים במדעים מדויקים?

כאמור, תואר ראשון במדעים מדויקים הוא שם כולל למגוון תארים: מתמטיקה, פיזיקה, כימיה, מדעי המחשב, מדעי כדור הארץ ועוד - כך שבבואכם ללמוד B.Sc במדעים מדויקים - יהיה עליכם, ראשית, לבחור את תחום הלימודים הספציפי. 

בנוסף לבחירת תחום הלימודים - יהיה עליכם לבחור גם במגמת משנה או תחום התמחות (בחלק מהמכללות ובחלק מהחוגים). אם, למשל, תבחרו ללמוד מתמטיקה, תוכלו לבחור בין לימודי מתמטיקה יישומית, לימודי מתמטיקה עיונית, לימודי סטטסיטיקה וחקר ביצועים ומגוון מגמות נוספות, בהתאם להיצע הקיים במכללה/ אוניברסיטה בה בחרתם ללמוד. 

אחרי שבחרתם את תחום הלימודים - יהיה עליכם להחליט אם ברצונכם ללמוד במסלול חד חוגי או דו חוגי. אם תבחרו במסלול דו חוגי תוכלו לשלב עם התואר במדעים מדויקים תואר נוסף מהתחום - או אף תארים מתחומי מדעי החיים, מדעי החברה או מדעי הרוח. 

איזה תעודה מקבלים בוגרי מדעים מדויקים?

בוגרי תואר ראשון באחד מתחומי המדעים המדויקים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת בוגר תואר ראשון B.Sc בתחום הלימודים אותו למדו (מתמטיקה, פיסיקה, מדעי כדור הארץ וכו'), מטעם המכללה או האוניברסיטה בה השלימו את לימודיהם. 

במה עוסקים בוגרי מדעים מדויקים?

בוגרי לימודי מדעים מדויקים יכולים להשתלב במגוון עבודות מבוקשות, מאתגרות ורווחיות, בהתאם לתחום לימודיהם. רבים מהבוגרים משתלבים בתעשיית ההייטק, בתעשיות הצבאיות, מוסדות מחקר רלוונטיים ומוסדות להשכלה גבוהה. 

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי מדעים מדויקים?

רבים מבוגרי תואר ראשון במדעים מדויקים פונים ללימודי תואר שני בתחום - במטרה להתפתח אקדמית ומקצועית. לא רק תואר שני במדעים מדויקים פתוח בפני הבוגרים - והם יכולים להתקבל גם לתואר שני בתחומי ההנדסה ומדעי החיים. כמו כן - חלק מהבוגרים פונים למסלולי הלימוד להסבת אקדמאים להוראה - ומשתלבים בעבודה במערכת החינוך.
מודעה
מחפש לימודי מדעים מדויקים?
מחפש לימודי מדעים מדויקים?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: סניפים ברחבי הארץ
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה