לימודי מדעי הסביבה

נמצאו עבורך 5 מוסדות לימודים:

תואר ראשון במדעי הסביבה

מדעי הסביבה כוללים בתוכם התייחסות למשבר האקולוגי המתמשך של כדור הארץ ולצורך למצוא פתרונות לשימור הסביבה, למניעת אסונות אקולוגיים ומשברים סביבתיים שהופכים תכופים לאחרונה. תחום לימודים זה הינו דומה בתכניו ללימודי איכות הסביבה, אך כולל תחומים נוספים השייכים לתחומי המדעים המדוייקים.

תחום לימודים זה מגביר את הצורך בפיתוח ואימוץ דרך חיים שתאפשר לבני האדם לחיות בשלום עם כדור הארץ לאורך זמן מבלי להשחית את הסביבה. כתוצאה מכך, עלתה הדרישה לאנשי מקצוע מקצועיים ומיומנים בעלי ידע אקדמי עיוני ומעשי, אשר יש להם כלים ומיומנויות בתחומי סביבה ואקולוגיה. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי מדעי הסביבה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי מדעי הסביבה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי על תואר ראשון במדעי הסביבה 

מדעי הסביבה הינו תחום העוסק בסביבתם של יצורים על פני כדור הארץ. תחום לימודי זה דומה ברוב המקרים ללימודי מדעי הטבע, אשר חשובים ביותר לא רק להעשרת הידע האישי אלא גם ליישומו והפיכת כדור הארץ למקום טוב יותר לכולנו. בלימודי תואר ראשון במדעי הסביבה, אתם תיוודעו לסביבה ירוקה ולחשיבות שלה בצורה הטובה ביותר.

מטרת התואר בסופו של דבר הינה להכשיר אותכם להתמודד עם בעיות בסביבה, איך להימנע מהבעיות, וכן להעניק את הכלים שבעזרתם תוכלו למצוא פתרונות לאותן בעיות בטווח המיידי ובטווח הארוך. 

באופן כללי, תחום לימודים זה מסב את תשומת ליבנו למשבר האקולוגי שנפל על כדור הארץ והמודעות לעניין חשוב זה, מצביע על כך שיש לחשוב על דרכים שיסייעו למנוע את האסון הגדול, להאט אותו ולמצוא פתרונות חלופיים לאמצעים שבהם האדם משתמש.

לימודי מדעי הסביבה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה לומדים בתואר ראשון במדעי הסביבה?

לימודים במדעי הסביבה חוקרים את המרקם העדין בין האורגניזמים השונים ברמות ההתפתחות השונות ועל השפעתם הישירה או העקיפה האחד על השני. האסונות הפוקדים את כדור הארץ ופגעי מזג האויר מעלים את עניין איכות הסביבה על סדר היום הציבורי ולשם כך דרושים אנשי אקדמיה שהתמקצעו בנושא. 

לימודי תואר ראשון במדעי הסביבה יקנו לכם כלים להבנת הסביבה ולהתמודדות עם בעיות הולכות ומחריפות של איכות הסביבה. הלימודים יכשירו אותכם לעסוק בניטור סביבתי, בבקרת זיהום אויר מכלי רכב, בבקרת זיהום מקורות מים עיליים ותת קרקעיים, תחנות כוח ומפעלי תעשייה, בקרת איכות מי שופכין, מדידת ריכוז מתכות כבדות באוויר ועוד. 

תחום זה נרחב וכולל בתוכו נושאים רבים כגון אקולוגיה, חקר האקלים, חקר בעלי חיים, חקר של מינים ביולוגים, חקר הצמחים, חקר מאובנים, בעלי חיים, צמחים. בנוסף, נלמדים בין היתר הנושאים: כימיה, מתמטיקה, פיסיקה, ביולוגיה ועוד. 

מה הם מסלולי הלימוד בתואר ראשון במדעי הסביבה?

מכללות ללימודי תואר ראשון במדעי הסביבה מתרבות ומציעות מגוון מסלולי לימודים אשר ביניהם: לימודי סביבה ואקולוגיה, תואר ראשון בביוטכנולוגיה ומדעי הסביבה, תואר ראשון באקולוגיה ומדעי הסביבה, תואר ראשון בהנדסת סביבה, תואר ראשון בסביבה וחברה, תואר ראשון במדעי בריאות הסביבה, תואר ראשון במדעי הסביבה וחקלאות, תואר ראשון במדעי אקולוגיה וסביבה, תואר ראשון בהנדסת סביבה - מים ושפכים, תואר ראשון בגיאוגרפיה ופיתוח סביבתי, תואר ראשון בתכנון סביבתי, תואר ראשון במינהל תברואה ואיכות סביבה, תואר ראשון בהוראת לימודי סביבה ועוד.
לימודי מדעי הסביבה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם תנאי הקבלה ללימודי מדעי הסביבה?


בדרך כלל תנאי הקבלה למדעי הסביבה דורשים פסיכומטרי של 550 ולעמוד בהצלחה בראיון קבלה. במידה ואין ברשותכם ציון זה, תוכלו להתקבל עם תעודת בגרות בממוצע של 90 לפחות.

כמה זמן נמשכים לימודי מדעי הסביבה?

תואר ראשון במדעי הסביבה נמשך כשלוש שנים. במידה ותעמדו בדרישות הקורסים השונים, תוענק לכם תעודת בוגר תואר ראשון במדעי הסביבה. במהלך התואר עצמו תצטרכו לצבור 132 נקודות זכות וכן תוכלו להשתלב במהלך השנה השלישית במוסדות מחקר סביבתי ואקדמי שאינם קשורים למוסד האקדמי, במעבדות ובמפעלים ממשלתיים, ועוד. 

איזה אפשרויות לימודים נוספות קיימות למדעי הסביבה?

אם הסביבה הינא נושא אשר חשוב לכם מבחינה אישית ואתם רואים עצמכם כבעלי רצון לחולל שינוי ולהשפיע, לימודי מדעי הסביבה אינם הכתובת היחידה לכך. 

תואר ראשון במדעי הים והסביבה הימית
הינו דומה בתכניו העיוניים כמו: ביולוגיה, כימיה, אקולוגיה ועוד, אך ההתמחות היא בנושא הים והסביבה. מכללת רופין היא זו שמציעה מסלול לימודי וייחודי זה ובעלת תנאי קבלה הדומים לאלה של מדעי הסביבה.
 

במה עוסקים בוגרי מדעי הסביבה?

בתור בוגרי תואר ראשון במדעי הסביבה, תוכלו לעבוד כמדענים וחוקרים במוסדות אקדמיים ובמכוני מחקר וכן תוכלו להשתלב במגוון מקומות תעסוקה כמו הרשויות המקומיות, מפעלי תעשיה, ארגונים שומרי סביבה, חברות תיירות ועוד.

בנוסף, לימודי התואר יקנו לכם יתרונות במגוון תחומי עיסוק כגון עבודה במגזר הציבורי בה אתם נדרשים להבין את השיקולים הרחבים של איכות הסביבה לעיצוב מדיניות סביבתית ולתכנון לאומי ארוך טווח של משק המים והאנרגיה.

כמו כן, תוכלו להשתלב במגזר העסקי בו תעסקו בעידוד חדשנות, פיתוח ויזמות בתחומי סביבה ליצירת פתרונות חלופיים וכן השתלבות בתכנית ליזמות סביבתית, לפיתוח והקמת מיזמים סביבתיים למועמדים מצטיינים.
מודעה
מחפש לימודי מדעי הסביבה?
מחפש לימודי מדעי הסביבה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עמק חפר ( ליד נתניה)
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - ליד כפר סבא. הסעות חינם ומעונות
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל חי, סמוך לקרית שמונה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה