לימודי כימיה רפואית

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

תואר ראשון בכימיה רפואית

בשנים האחרונות, לאור הפיתוחים בתחום הטכנולוגיה מצד אחד, ועלייה בתוחלת החיים מצד שני – נוצר צורך וביקוש רב לתחום התרופות. לשם כך נוצר מסלול לימודים מיוחד והוא תואר ראשון בכימיה רפואית. כימיה רפואית היא תחום שמשלב גם כימיה אורגנית וסינתטית, פרמוקולוגיה, וביולוגיה. בוגרי התואר הראשון בכימיה רפואית מגלים תרופות המבוססות כל חומרים טבעיים, עובדים על שחרור תרופות ממוקד, מפתחים תרופות אנטיביוטיות ואנטימטאבוליות, ועוסקים באקולוגיה כימית של חומרי טבע.

בלימודי התואר הראשון בכימיה הרפואית תקבלו בסיס של ידע עצום בנושא הפרמוקולוגיה, הביולוגיה והכימיה, תתנסו בעבודה מחקרית במעבדות - ותקבלו כלים לרקוח תרופה יעילה, שנותנת מענה לצורך מסוים, עם כמה שפחות תופעות לוואי, תרופה שתשפר לעין ערוך את איכות חייהם של אנשים רבים. כמו כן, הלימודים יכשירו אתכם לקבל החלטות ניהוליות הקשורות לפיתוח המדע והטכנולוגיה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי כימיה רפואית?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי כימיה רפואית?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות תואר ראשון בכימיה רפואית

אם אתם אוהבים את תחום המדע, ומעוניינים לקחת את הידע שרכשתם וליישם אותו בעבודה שתשנה את עתיד תחום התרופות, לימודי תואר ראשון בכימיה רפואית יתאימו לכם. מדובר בלימודים בנושאים מגוונים, המערבים בתוכם את מקצועות המדעים המדוייקים, מדעי הצמח, ועוד נושאים רבים. לאחר שתקבלו את הידע הדרוש וההתנסות המעשית במעבדות, תוכלו להשתלב בעבודה כמנהלי פרוייקטים, מנהלי ייצור, מנהלי מכירות של תרופות, מנהלי מחקרים, ותפקידים בכירים נוספים בתעשיות הפארמה, התעשייה הכימית ואף בתעשיית הביוטק.
לימודי כימיה רפואית
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בכימיה רפואית?

קהל היעד של לימודי תואר ראשון בכימיה רפואית הוא כל מי שמתעניין בתחום המדעים המדוייקים, ולמד בתיכון במגמות כגון פיזיקה, כימיה, ביולוגיה, ועוד. גם אם לא למדתם נושאים אלו בתיכון, תוכלו להשלים את הידע החסר במכינות השונות, ובכך ליישר קו עם שאר המועמדים לתואר. 

מה הם תנאי הקבלה לתואר ראשון בכימיה רפואית?

תנאי הקבלה לתואר ראשון בכימיה רפואית משתנים ממכללה למכללה, אך לרוב תידרשו להציג תעודת בגרות מלאה, הכוללת ציון של לפחות 80 במתמטיקה ברמה של 5 יחידות, ובנוסף על כך - מקצוע נוסף מתחום המדעים המדוייקים ברמת 5 יחידות, כגון כימיה, פיזיקה, ביולוגיה. 

אך גם אם לא למדתם במגמות המדעים המדוייקים, בחלק מהמכללות תוכלו לרשם ללימודי המכינה, בהם תוכלו במשך שנה לקבל, באופן מתוגבר, את הבסיס למקצועות אלו, ולשפר את סיכויי הקבלה שלכם לתואר הראשון. 

נוסף על כך, בחלק מהמכללות ייתכן ותתבקשו לעבור ראיון קבלה. 
לימודי כימיה רפואית
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשכים לימודי תואר ראשון בכימיה רפואית?

לימודי התואר הראשון בכימיה רפואית, נמשכים ברוב המכללות שלוש שנים, המורכבות מששה סמסטרים: בסמסטר הראשון תלמדו כ - 6 קורסי חובה ועומס הלימודים והיקף השעות יגדל לקראת הסמסטר השני, ובסמסטר האחרון של השנה השלישית תלמדו כ - 11 קורסים.

מדובר בלימודים אינטנסיביים, אך עם זאת, ישנן מכללות המציעות את המסלול הזה בפורמט של לימודי ערב, המותאמים לאנשים עובדים. כמו כן, אם ברצונכם להוריד קצת מעומס הקורסים, ולהאריך את הלימודים מכל סיבה שהיא, ברוב המכללות, המציעות את לימודי התואר הראשון בכימיה רפואית, ניתן לקבל לכך אישור מיוחד ממזכירות החוג. 

מה לומדים בתואר ראשון בכימיה רפואית?

תכנית הלימודים בתואר הראשון בכימיה רפואית הינה עשירה וכוללת נושאים רבים ומגוונים, ביניהם: אלגברה לינארית, חדו"א, כימיה כללית, כימיה ביו אורגנית, פתו פיזיולוגיה של מחלות, ביולוגיה של התא, פיזיקה מכניקה, כימיה אורגנית, פיזיקה וחשמל, מדעי הצמח, אנטומיה ופיזיולוגיה, מיקרוביולוגיה, סינתזה של תרופות, פרמקולוגיה, כימיה קוונטית, תרופות מן הטבע, ועוד נושאים רבים אחרים. 

מעבר ללימודים תיאורטים, הסטודנטים בחוג יתנסו במעבדות עם הציוד החדיש ביותר בתחום, ויכינו עבודות סמינריון במהלך הלימודים. בסיום התואר הסטודנטים יצטרכו להגיש עבודת גמר מחקר בכימיה. 

איזה תעודה מקבלים בוגרי תואר ראשון בכימיה רפואית?

בוגרי התואר הראשון לכימיה רפואית, שיעמדו בכל דרישות הלימודים (80 אחוז נוכחות בכל השיעורים, הגשת תרגילים, הגשת עבודות סמינריון, הגשת דוחות מעבדה, הגשת פרוייקט גמר) יקבלו תואר ראשון B.Sc בכימיה רפואית. 

במה עוסקים בוגרי תואר ראשון בכימיה רפואית?

אפשרויות התעסוקה של בוגרי התואר הראשון בכימיה רפואית הינן רבות ומגוונות: הם יוכלו להשתלב בעבודות בתעשיות התרופות ובחברות תרופות מובילות בעלי שם עולמי, בתעשייה הכימית, ובתעשיות הביוטק, כמו כן הם יוכלו לעבוד בתפקידים בכירים כגון: מנהלי פרוייקטים, מנהלי ייצור, מנהלי מכירות של תרופות, מנהלי מחקרים ועוד. 
מודעה
מחפש לימודי כימיה רפואית?
מחפש לימודי כימיה רפואית?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אריאל בשומרון
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה