לימודי ביוכימיה

נמצאו עבורך 4 מוסדות לימודים:

תואר ראשון בביוכימיה

אם אתם מעוניינים להשתלב בחזית המדע – לעזור בפיתוחן של תרופות חדשות או בהשבחת המזון שאנו אוכלים, אם אתגרים וחידושים הם התחביב שלכם ואם אתם מתלבטים ולא מסוגלים להחליט בין לימודי ביולוגיה ולימודי כימיה – ייתכן כי לימודי ביוכימיה לתואר ראשון הם בדיוק מה שאתם מחפשים.

לימודי תואר ראשון בביוכימיה נועדו להכשיר ביוכימאים עתירי ידע וכלים, שימלאו תפקידי פיתוח ומחקר בחברות ביוטכנולוגיה, בתעשיית התרופות, בתעשיית המזון ובתעשיות נוספות, ויעזרו להצעיד את האנושות קדימה – בעזרת מחקרים, ניסויים ופיתוחים פורצי דרך. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי תואר ראשון בביוכימיה במכללות המובילות.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי ביוכימיה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי ביוכימיה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי

הביוכימיה היא ענף מדעי חדשני, המשלב ידע מתחומי הביולוגיה המולקולארית והכימיה האורגנית. הביוכימיה ממלאת תפקיד מרכזי בהבנת מנגנוני מחלות ובפיתוח תרופות, כמו גם בפיתוחים חקלאיים ופיתוחים בתעשיית המזון, ולמעשה מחקרים בתחום תורמים רבות להתקדמות הטכנולוגית והביוכימאים נמצאים בחזית העשייה המדעית. על כן, הביקוש לביוכימאים איכותיים הוא רב, ובוגרי הלימודים משתלבים בקלות יחסית בשלל משרות מאתגרות ומרתקות.
לימודי ביוכימיה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בביוכימיה?

לימודי תואר ראשון בביוכימיה מתאימים לאנשים סקרנים, בעלי נטייה מדעית וריאלית ויכולות אנליטיות מעולות, המעוניינים להשתלב במחקרים פורצי דרך ובעבודות מרתקות ומאתגרות ולתרום להתפתחות המדעית והטכנולוגית בעולם.

אם אתם מתעניינים בלימודי ביוכימיה, ייתכן כי תמצאו עניין גם בלימודים קרובים נוספים, אשר יציבו אתכם בחזית המדע – לימודי תואר ראשון בביוטכנולוגיה, לימודי הנדסה כימית, לימודי ביולוגיה, לימודי כימיה ולימודי הנדסאים בתחומים אלו.

מה הם תנאי הקבלה ללימודי ביוכימיה?

לימודי ביוכימיה אינם רק לימודים מאתגרים למדי – הם גם זוכים לפופולאריות עצומה, ועל כן תנאי הקבלה לתואר ראשון בביוכימיה הם גבוהים יחסית: ברוב המכללות והאוניברסיטאות נדרש ציון מעל לממוצע בפסיכומטרי ובתעודת הבגרות, ולעיתים אף נדרש כי תעודת הבגרות תכלול מקצועות ריאליים מורחבים – ורמת מתמטיקה ואנגלית גבוהה (4 או 5 יח"ל). פעמים רבות כוללים תנאי הקבלה גם עמידה בפני וועדת קבלה או מעבר של מבחנים ייעודיים.

לדוגמא, תנאי הקבלה ללימודי כימיה ביולוגית (תחום קרוב מאד לביוכימיה) באוניברסיטת אריאל הם ציון סכם (בבגרות ובפסיכומטרי) של 541 ומעלה, ותעודת בגרות הכוללת 9 יחידות לימוד ריאליות לפחות. מועמדים בעלי ממוצע  בגרות גבוה במיוחד – אינם נדרשים להציג ציון פסיכומטרי.

אם אינכם עומדים בתנאי הקבלה, אך אינכם מוכנים לוותר על החלום ללמוד תואר ראשון בביוכימיה – אל ייאוש! אתם יכולים להעלות את סיכויי הקבלה שלכם במספר דרכים: להירשם ללימודים במכינה קדם אקדמית, להוציא ציון גבוה יותר בפסיכומטרי בעזרת קורס הכנה או לשפר את ממוצע הבגרות, בעזרת קורס שיפור והשלמת בגרויות.
לימודי ביוכימיה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשכים לימודי ביוכימיה?

משך לימודי תואר ראשון בביוכימיה, בדומה למרבית התארים בתחומי המדעים המדויקים, הוא שלוש שנים. כיוון שלימודים אלו אינם קלים כלל וכלל – סטודנטים רבים אינם מצליחים לסיים את כל חובות הלימודים בזמן זה, ועל כן מכללות רבות מאפשרות לתלמידים להגיש בקשה להארכת לימודים (בקשה אשר בדרך כלל מאושרת ללא בעיות) ולגרור לימודיהם על פני סמסטר או שניים נוספים.

מה לומדים בתואר ראשון בביוכימיה?

לימודי ביוכימיה משלבים בין הקניית ידע עיוני ותיאורטי רב, לבין שלל התנסויות מעשיות – לרבות עבודה במעבדות חדישות והשתתפות בניסויים פורצי דרך.

חלק מהמכללות והאוניברסיטאות בתחום מציעות לסטודנטים אפשרות לבחור מגמת התמחות – כגון התמחות במדעי המזון או התמחות בפיתוח תרופות, לדוגמא.

בין הנושאים הנלמדים במירב התכניות בתחום: מתמטיקה, פיסיקה, כימיה, קורסים בסיסיים על זרימת נוזלים, תופעות מעבר חומר ואנרגיה, תרמודינמיקה וקינטיקה, כימיה כללית, כימיה אנליטית, כימיה פיסיקלית, כימיה אורגנית, כימיה אי אורגנית, כימיה קוואנטית, תכנות, חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי, אלגברה, ביולוגיה של התא, משוואות דיפרנציאליות, תרמודינמיקה כימית, סטטיסטיקה, תרמודינמיקה בהנדסת מזון, כימיה של מזון, מיקרוביולוגיה, ביוטכנולוגיה מולקולרית, מבנה ותכונות מזון וחומרים ביולוגיים, קינטיקה כימית, מיקרוביולוגיה של מזון, אנליזה של מזון  ועוד.

איזה תעודה מקבלים בוגרי ביוכימיה?

בוגרי הלימודים, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות התואר, יהיו זכאים לתעודת בוגר תואר ראשון – B.Sc או BA (בהתאם לתכנית בה למדו) בביוכימיה, מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם.

במה עוסקים בוגרי ביוכימיה?

בוגרי לימודי תואר ראשון בביוכימיה יוכלו להשתלב במגוון של תפקידים מרתקים בחברות ובארגונים שונים ומגוונים. בין התפקידים האפשריים ניתן למנות: ביוכימאי במפעלי תשלובת כימית, פיקוח על צוותים המפעילים מתקני ייצור, פיתוח תהליכי ייצור חדשניים של מוליכים למחצה בתעשיית המחשבים, פיתוח מקורות אנרגיה חדשים, יישום תעשייתי של מיקרוביולוגיים וביוכימיים ותפקידים שונים בתעשיית המיקרואלקטרוניקה, תעשיית הביוטכנולוגיה, תעשיית התרופות, תעשיית המזון, תעשיית הפטרוכימיה, תעשיית המחצבים והתעשיות הביטחוניות ועוד.

מה הם לימודי המשך לבוגרי ביוכימיה?

רבים מבוגרי תואר ראשון בביוכימיה בוחרים להמשיך להעמיק את ידיעותיהם בתחום ולקנות בו מומחיות רבה יותר, אשר תפתח בפניהם שלל אופציות תעסוקה נוספות: לימודי תואר שני בביוכימיה, תואר שני בביולוגיה, תואר שני בביוטכנולוגיה, תואר שני בכימיה, תואר שני בהנדסה כימית הם רק חלק מאפשרויות הלימודים מהם יכולים ליהנות בוגרי תואר ראשון בביוכימיה.
מודעה
מחפש לימודי ביוכימיה?
מחפש לימודי ביוכימיה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אריאל בשומרון
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: באר שבע, אשדוד
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: סניפים ברחבי הארץ
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה