לימודי חקלאות

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

תואר ראשון בחקלאות

תחום החקלאות או בשמו הפחות נפוץ, אגרונומיה, החל להתפתח משחר ההיסטוריה ועד היום ואחראי על הגדלת האיכות, כמות ומגוון המזון שעומד לרשות החברה האנושית. לימודי חקלאות משלבים ידע חדשני השייך לתואר ראשון בכימיה וביולוגיה וכן העוסקים בתחום כיום, אחראים על תהליכים של יצור מזון, סיבים, עורות ושאר מוצרים, על ידי גידול צמחים ובעלי חיים.

כשמדברים על ענף החקלאות בדר"כ מתכוונים לנושאים הבאים: כוורנות, רפתנות, פרדסנות, יערנות, לולנות, גידול מטעים, גידול דגים, גידול פטריות, חקלאות ימית ועוד. התפתחות החקלאות בישראל ובעולם גרמה לשילוב ייחודי של גידולים מסורתיים יחד עם אמצעים טכנולוגיים, כלכליים ובילוגיים חדשניים.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי חקלאות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי חקלאות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי על לימודי חקלאות 

לימודי התואר הראשון באגרונומיה יחשפו את הסטודנטים להיכרות ושימושים במשאבי הטבע. הם ירכשו מומחיות בהגנת הצומח, בהבנת התהליכים החלים במהלך גידולם של צמחים ושל בעלי-חיים בבתי גידול.

בנוסף, ילמדו תנאי ההזנה והסביבה האופטימלים להגדלת היבולים ולשיפור איכותם ואיך להשתמש בכלים המודרניים של כלכלה, ניהול ושיווק להפקת רווחים.

לימודי חקלאות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בחקלאות?

אם אתם כבר עוסקים בתחום החקלאות ופשוט רוצים להעמיק את הידע שלכם בתחום וליישם אותו במסגרת עבודתכם במשקים ובשדות - תואר זה מושלם עבורכם ויאפשר לכם לרכוש ידע תיאורטי ומעשי רלוונטי במיוחד.

בנוסף, אם יש לכם עניין בתחומי המזון, ההתיישבות העובדת והתזונה או שאתם חולמים לפתח קריירה בתחום החקלאות, על אף שטרם התנסיתם בו - תואר זה יכול להיות רלוונטי עבורכם. כמו כן, אם אתם מעוניינים לבצע מחקרים פורצי דרך בתחומי האגרונומיה - כגון השבחתם של גידולים באמצעות הנדסה גנטית - לימודים אלו מיועדים עבורכם.

מה לומדים בתואר ראשון בחקלאות?

במסגרת תכנית הלימודים של לימודי תואר ראשון בחקלאות לומדים הסטודנטים לתואר תחומים שונים ומגוונים הקשורים ברובם לתחומי מדעי החיים.

במסגרת הלימודים ילמדו הסטודנטים קורסים כגון ביולוגיה, גנטיקה מולקולארית, ניצול משאבי טבע, מתמטיקה, כימיה, פיסיקה, גידולי שדה, תעשייה, תזונה, בוטניקה, זואולוגיה, ניהול משבי מזון, ניהול מטעים, מדעי הקרקע והמים, הגנת הצומח, ניהול שטחים פתוחים, טיפול בפסולת חקלאית ושאריות, שיווק חקלאי, כלכלה חקלאית, תיירות כפרית, מכניקה ושרטוט, שיטות מדידה, אקולוגיה, עיבוד וטיפול בתוצרת חקלאית, סטטיסטיקה ועוד.
לימודי חקלאות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה הם מסלולי הלימוד בתואר ראשון בחקלאות?

בלימודי התואר באגרונומיה ישנם שילובים מעניינים כגון: חקלאות וביולוגיה של הצמח, חקלאות ולימודי סביבה, כלכלה וניהול בחקלאות, ביוטכנולוגיה וחקלאות ועוד.

בנוסף, קיימת אפשרות לשלב את תחום החקלאות יחד עם תעודת הוראה, המאפשר ללומדים ליהנות לא רק מלימודים בתחום אחד, אלא גם להעביר את הידע הנרכש בתואר לדורות הבאים.
 
לימודי חקלאות נלמדים באפשרויות שילוב: תואר ראשון חד חוגי מורחב במדעי החקלאות; לימודי תואר ראשון במסלול דו חוגי משולב כגון כלכלה חקלאית ומנהל, מדעי הצמח בחקלאות וכו'.

כמה זמן נמשכים לימודי חקלאות?

לימודי חקלאות נמשכים כ- שלוש שנים אשר בסופם מקבלים הלומדים B.A בחקלאות. במידה ותרצו לשלב תחום זה עם תעודת הוראה, משך הלימודים היה 4 שנים לערך והלימודים יקנו למסיימים B.Ed.
 

מה הם אפשרויות לימודים נוספות בחקלאות?

ניתן לבחור מגוון תת-מגמות כגון גידולי שדה, איכות סביבה, מטעים, גנטיקה, השבחה וביוטכנולוגיה. בכדי להעמיק את הידע הנרכש, ניתן להמשיך ללימודי תואר שני במדעי הצמח והחקלאות.

כמו כן, קיימת אפשרות להתחיל את הלימודים במכללה ולהשתלב באפיק מעבר לתואר בחקלאות ברחובות, שניתן על ידי האוניברסיטה העברית. מסלול כזה קיים במכללה האקדמית ספיר והמעבר לתוכנית המיוחדת מותנה בציונים של הלומד ובדרישות הפקולטה. 

קיימים גם קורסים הקשורים ללימודי החקלאות והנפוץ מביניהם הינו קורס בנייה ירוקה הנלמד במכללת גליל מערבי, במהלך לימודים אלו תוכלו לקחת חלק ביצירת שינוי סביבתי ואקולוגי החשוב לשם שמירה על איכות הסביבה, אשר לה השפעה ישירה על החקלאות הארצית והעולמית.
 

במה עוסקים בוגרי תואר ראשון בחקלאות?

בוגרי לימודי חקלאות יכולים להשתלב בתעשיות המזון ובענף החקלאות. הם יוכלו לעבוד בתור אגרונומים, יועצים בתחום הגנת הצומח, מדריכים או מורים לחקלאות או בתור חוקרים במכונים להשבחת זנים.

מקומות התעסוקה אופציונאליים הם: משקים, בתי מלון, חברות מסחריות הפעילות בתחומי ההשקיה; חומרי הדברה; זרעים או ייצור מזון, וכן בארגונים ומפעלים העוסקים בשימור ובשיפור איכות הסביבה והמים, ייצור מזון, או בחברות וגופים הקשורים לתחום איכות הסביבה כגון המשרד להגנת הסביבה, ארגונים הפעילים בשימור הסביבה, מפעלי ייצור של טכנולוגיות ירוקות, מיזמים חקלאיים ואף בתחום ההייטק המשולב בחקלאות.
מודעה
מחפש לימודי חקלאות?
מחפש לימודי חקלאות?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - ליד כפר סבא. הסעות חינם ומעונות
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל חי, סמוך לקרית שמונה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה