כמה מרוויחים בוגרי לימודי שיווק ומכירות?

נמצאו עבורך 3 מוסדות לימודים:

נתוני השכר של אנשי שיווק ומכירות

תחומי השיווק והמכירות הם תחומים מרתקים המבטיחים עבודה דינאמית ומאתגרת, ועל כן רבים מעוניינים להשתלב בעבודה בתחום. הדרכים להשתלב בשלל העבודות בשוק השיווק והמכירות הן רבות – ניתן ללמוד תואר ראשון בתקשורת, תואר ראשון במנהל עסקים, תואר ראשון בכלכלה ומגוון תארים אחרים או ללמוד באחד מתוך הקורסים בתחום, אשר חלקם מתמקדים בנושא ספציפי – כקורס שיווק ברשתות חברתיות או קורס כתיבה שיווקית לאינטרנט, וחלקם הינם כלליים יותר – כקורס שיווק ומכירות, לדוגמא.

אם גם אתם שוקלים להתחיל לימודים בתחום השיווק והמכירות, או אם אתם נמצאים בעיצומם של לימודים אלו, והנכם מעוניינים לקבל מידע ופרטים אודות תנאי התעסוקה והשכר המצפים לכם, לכשתצליחו להשתלב בשוק העבודה, הגעתם למקום הנכון – בואו לקרוא על נתוני השכר ותנאי התעסוקה של העוסקים בשיווק ומכירות, ותוכלו להבין – כמה מרוויחים אנשי שיווק ומכירות. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות כמה מרוויחים בוגרי לימודי שיווק ומכירות??
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על כמה מרוויחים בוגרי לימודי שיווק ומכירות??
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי על נתוני השכר של בוגרי לימודי שיווק ומכירות

לימודי שיווק, פרסום ומכירות הינם לימודים פופולאריים למדי - שכן מדובר בתחומים מרתקים ומאתגרים, המתפתחים ומשתנים תדיר, ויכולים לספק לעוסקים בהם מסלול קריירה רווחי וארוך שנים. בשנים האחרונות זוכים לימודי פרסום ושיווק למהפכה רצינית - עת מרכז הכובד של עולם השיווק והפרסום עובר מהמדיות המסורתיות והוותיקות (עיתונות, טלוויזיה, רדיו וכיו"ב) למדיות החדשות שהביא לעולם האינטרנט - שכן, כיום, הולך ומתבהר כי הפרסום האפקטיבי ביותר מקורו במרשתת - בין אם מדובר בפרסום ברשתות חברתיות (פייסבוק, לינקדאין, טוויטר וכו'), בפרסום דרך גוגל (קידום ממומן, קידום אורגני ועוד), בפרסום דרך דוא"ל וכו'. 

אמנם אין ספק כי מדובר בתחום מרתק, דינאמי ומאתגר, אך ידוע כי אחד הגורמים המשפיעים על בחירה בדרך מקצועית מסוימת הוא לא רק מידת העניין בתחום - אלא גם יכולת ההישרדות הכלכלית בו - ורמת השכר הממוצעת הצפויה לעוסקים בתחום. על כן - אם כבר כמעט והחלטתם להירשם ללימודי פרסום, שיווק ומכירות, אך טרם התחייבתם לכך סופית, כיוון שרציתם לוודא, ראשית, מה פוטנציאל השכר בתחום - אתם במקום הנכון!

שכרם ותנאי התעסוקה של העוסקים בתחום השיווק והמכירות מושפעים משלל גורמים – מידת הוותק והניסיון שלהם בתחום, היקף המשרה, התפקיד אותו הם ממלאים, מקום העבודה הספציפי ומגוון גורמים נוספים.

שימו לב: הנתונים המופיעים להלן מבוססים, בין היתר, על מדגמים, וכמו כן הם אינם קבועים ויכולים להשתנות ולהתעדכן מעת לעת.
כמה מרוויחים בוגרי לימודי שיווק ומכירות?
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

נתוני השכר בתחום השיווק והמכירות ע"פ תפקיד ו-וותק

הוותק והניסיון בתפקיד, כמו גם התפקיד הספציפי, הם גורמים בעלי השפעה מכרעת על גובה המשכורת של העוסקים בתחום השיווק והמכירות. להלן נסקור את טווח השכר הצפוי לעובדים בתפקידים שונים בתחום, על פי הוותק והניסיון שלהם, וללא תלות בגורמים רלוונטיים נוספים, דוגמת מקום העבודה, ועל כן הטווח הרחב יחסית של המשכורת הממוצעת.

שכר של עובדים זוטרים

מתאם מכירות עם ניסיון של פחות משנתיים בתפקיד צפוי להרוויח כ-5000 עד 8000 ₪ בממוצע בחודש, ועם ניסיון של שלוש עד חמש שנים צפויה משכורתו לעמוד על 7000-1000 ₪. מתאמי מכירות עם מעל לשש שנות ניסיון יכולים לצפות למשכורת של 9000-12000 ₪ בממוצע בחודש.

חשוב לזכור כי שלל גורמים משפיעים על גובה המשכורת - מקום העבודה הספציפי (האם מדובר בעסק גדול ורווחי, או בעסק קטן, השורד בקושי?), מיקומו הגיאוגרפי של העסק (בגדול - עסקים באזור המרכז נוטים לתת משכורות גבוהות יותר מעסקים בפריפריה המרוחקת) ועוד.
כמה מרוויחים בוגרי לימודי שיווק ומכירות?
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

שכר מנהלים

מנהל תיקי לקוחות חסר ניסיון, אשר טרם השלים שנתיים עבודה בתחום, ירוויח כ-5000-9000 ₪ בחודש, ולאחר ניסיון של שלוש עד חמש שנים, צפויה משכורתו לעמוד על 9000-13000 ₪ בחודש. ניסיון של שש שנים ומעלה בתחום ניהול תיקי הלקוחות יזכה את העובד במשכורת ממוצעת של 13000-24000 ₪ בחודש.

מנהל מוצר עם פחות משנתיים ניסיון בתחום צפוי להרוויח כ- 8000-15000 ₪ בממוצע לחודש, ולאחר כשלוש עד חמש שנות ניסיון עתיד הוא להרוויח כ-16000-19000 ₪ בחודש. שש שנות ניסיון ומעלה יזכו את העובד, ככל הנראה, במשכורת של 19000-26000 ₪ לחודש בממוצע.

מנהלי מכירות עם ניסיון מועט של עד שנתיים בתפקיד ירוויחו כ- 9000-15000 ₪ בחודש, ולאחר שלוש שנות וותק צפויה משכורתם לעמוד על 13000-17000 ₪. מנהלי מכירות עם מעל לשש שנות ניסיון צפויים להרוויח בין 15000 ל 20000 ₪ בחודש בממוצע.

מנהל שיווק צפוי להרוויח כ 11000-18000 ₪ בחודש כבר בשנתיים הראשונות בתפקיד, ולאחר מכן, כשיצבור וותק של שלוש עד חמש שנים, צפויה משכורתו להיות 18500-23500 ₪. שש שנות ניסיון ומעלה יזכו אותו במשכורת חודשית של 24000-27000 ₪ בחודש.

*ע"פ נתוני חברת ההשמה"Position".

שכר שכירים מול שכר עצמאיים

אחד הגורמים היכולים להשפיע רבות על גובהו של השכר, כמו גם על יתר תנאי ההעסקה, הוא היות העובד שכיר או עצמאי. על שכרם הממוצע של השכירים, בהתאם לתפקיד והוותק בתפקיד יכולתם לקרוא לעיל, אולם רבים מהעוסקים בתחומי השיווק, הפרסום והמכירות עובדים כפרילנסרים בתחום - או אף כעצמאיים, בעלי משרד או עסק משל עצמם. גובה השכר של אנשי שיווק ופרסום עצמאיים אינו כמובן כלל - מצד אחד, חלק קטן מהעוסקים בתחום אינם מרוויחים מספיק, ואף יכולים להיקלע לקשיים כלכליים, ומהצד השני - חלק קטן יכול לזכות להצלחה כבירה, אשר תכניס לכיסו סכומי עתק. בטווח, בין שני הקצוות, נמצאים מרבית העוסקים בתחום - המרוויחים סכומים נאים ומספקים. 

סיכום

לאור נתונים אלו ניתן לראות כי על אף שברב התפקידים הזוטרים בתחומי השיווק והמכירות מרוויחים העובדים שכר לא גדול, אופקי הקידום הרבים והניסיון יכולים להוביל אותם במהירות לשכר גבוה ומכובד – המשאיר את השכר הממוצע במשק הרחק מאחור, כך שאם תסיימו לימודי שיווק ומכירות תוכלו לפצוח בקריירה מרתקת ורווחית – בעלת אפשרויות התקדמות רבים.
מודעה
מחפש כמה מרוויחים בוגרי לימודי שיווק ומכירות??
מחפש כמה מרוויחים בוגרי לימודי שיווק ומכירות??
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: עכו
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: פריסה ארצית
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה