תנאי קבלה ללימודי שיווק מכירות ופרסום

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

תנאי קבלה לתואר ראשון בשיווק ופרסום במכללות

במאה ה-21, שוק העסקים הוא כה תחרותי ותזזיתי, שנדרש מעסקים להציג רמה גבוהה של יצירתיות וגמישות שיווקית, כמו גם לתכנן את האסטרטגיה השיווקית שלהם לטווח רחוק. הם יכולים לבצע זאת רק אם הם יעסיקו מנהלי שיווק ומכירות ופרסום מובילים בתחומם. על אנשי המקצוע הללו להכיר שיטות שיווקיות ופרסום מגוונות הכוללות מאפיינים כשיווק בין לאומי שמאפשרת התמודדות עם הזירה העולמית המשתנה באופן תדיר, או שיווק באינטרנט כדי להתמודד בהצלחה מול חברות מתחרות בעולם הוירטואלי וכך להציג נוכחות מיתוגית מובהקת. כמו כן נדרש מהם לדעת לנהל את תהליכי המכירות ביעילות בכדי לסגור עסקאות ולהגדיל כך את ההכנסות של העסק אותו הם מייצגים. מקצועות השיווק, המכירות והפירסום הם אלו שמניעים את כל הפעילות העסקית של הארגונים הכלכליים והעסקיים השונים ובלעדיהם הכל היה קורס.

את תחום השיווק, המכירות והפרסום ניתן ללמוד גם במסגרת של לימודי תואר ראשון וגם במסגרת לימודי תעודה (שהם מקיפים פחות נושאי לימוד). כמו כן חלק מהאוניברסיטאות מציעות את נושאי הלימוד בתחום השיווק והפרסום כחלק מתואר מקיף יותר במנהל עסקים ובשיווק. תנאי הקבלה ללימודי תואר בתחום השיווק משתנים בין האוניברסיטאות השונות והמכללות. כמו כן ללימודי תעודה ידרשו תנאי קבלה שונים שלרוב הם פחות מחמירים מלימודי התואר.

אנשים שמסיימים לימודי תואר בתחום השיווק, המכירות והפרסום עשויים להתברג בעסקים קטנים ובינוניים כמנהלי שיווק בכירים ואף להפוך לאנשי מפתח בארגונים כלכליים גדולים. מי שמסיים לימודי תעודה בתחום השיווק, המכירות והפרסום והוא חסר ניסיון בתחום יתקבל לעבודה בתחום זה, אבל במשרות זוטרות יותר עד שיצבור מספיק ניסיון להתקדם מבחינה מקצועית. משרות אפשריות לבוגרי המסלולים אלה הן: תקציבאים, פרסומאים, פלנרים, קנייני מדיה, מנהלי מכירות ועוד.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תנאי קבלה ללימודי שיווק מכירות ופרסום?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תנאי קבלה ללימודי שיווק מכירות ופרסום?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

תנאי קבלה ללימודי שיווק מכירות ופרסום - הקריה האקדמית אונו

ממוצע בגרויות-90 ומעלה (אם יש פחות מזה יש להפנות למכינה), בוגרי תואר אקדמי בממוצע 80 ומעלה.
תנאי קבלה ללימודי שיווק מכירות ופרסום
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

היכן ניתן ללמוד לימודי שיווק, מכירות ופרסום?

תחום השיווק, המכירות והפרסום, מזמן הפך למרכיב אינטגרלי ובלתי ניתן להסרה של ניהול העסק, או הארגון הכלכלי. ללא העסקת מומחי שיווק ופרסום לא ניתן להגדיל את מחזור המכירות של העסק ולהביא אותו לרווחים משמעותיים. ללא רווחים, כל העסק עלול לקרוס, מפני ששהעובדים שם יהיו עסוקים בעיקר בלשרוד.

לימודי שיווק מכירות ופרסום, לעיתים יילמדו במסגרות נפרדות. אם מדובר בלימודים לקראת תואר ראשון, ברוב המקרים הם יהיו חלק ממכלול מורחבים יותר. למשל לימודי מנהל עסקים בהתמחות שיווק ופרסום לתואר ראשון, תואר ראשון בפרסום ותקשורת שיווקית, או תואר ראשון בשיווק טכנולוגי. את לימודי התואר הראשון בשיווק ופרסום יציעו גם האוניברסיטאות, במסגרת תוכניות ייחודיות, אולם ברוב המקרים לימודי התואר יהיו נפוצים יותר במכללות אקדמיות שונות.

במסגרת לימודי תעודה יהיה דגש גדול יותר גם על תחום המכירות, שנחשב יותר פרקטי. למשל קורס ניהול מכירות. כמו כן יהיו לימודי תעודה שיציעו גם מגוון קורסים בתחום השיווק כמו: שיווק באינטרנט, שיווק דיגיטלי, שיווק ופרסום בסלולר ועוד. ברוב המקרים את קורסי התעודה ילמדו במכללות. חלק מהאוניברסיטאות יציעו לימודי תעודה בתחומי השיווק, המכירות והפרסום, במסגרת לימודי החוץ שלהן.

תנאי קבלה ללימודי תואר בשיווק ופרסום

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בשיווק ופרסום שונים בין אוניברסיטאות למכללות ובין נושאי הלימוד המגוונים. למשל ההבדלים בין לימודי מנהל עסקים עם התמחות בשיווק לבין לימודי תואר ראשון בפרסום ותקשורת שיווקית.

ללימודי מנהל עסקים עם התמחות לשיווק יש בדרך כלל תנאי קבלה גבוהים באוניברסיטאות. נדרש מהמועמד להיות בעל תעודת בגרות מלאה עם לפחות 4 יחידות מתמטיקה בציון 85 ומעלה (לא משוקלל). או להיות בוגר מכינה אוניברסיטאית בציון 85 ומעלה. כמו כן נדרש מהמועמד להציג ציון פסיכומטרי של 650 לפחות. (סכם שכולל פסיכומטרי וציון בגרות משוקלל).

בדרך כלל ללימודים דומים במכללות יידרשו תנאי קבלה מעט נמוכים יותר. אפשר יהיה אמנם להסתפק בציון פסיכומטרי של 550 ומעלה, אולם על ציון הבגרות המשוקלל להיות לפחות 100 (כולל הבונוסים). ייתכן שבחלק מהמכללות יידרשו המועמדים לעבור ראיון קבלה אישי עם ראשי מסלול הלימודים כדי לבדוק את מידת התאמתם ללימודי התואר. יש מוסדות לימוד אקדמיים שאינם אוניברסיטאות, בהם דרישות הקבלה יהיו גבוהות אף יותר. יידרש מהמועמד להציג ציון בגרות משוקלל 100 וציון פסיכומטרי של מעל ל-700.

ללימודי תואר ראשון בפרסום ותיקשורת שיווקית באוניברסיטאות, בדרך כלל תנאי הקבלה יהיו תעודת בגרות בממוצע של 100 משוקלל (כולל בונוסים) וציון פסיכומטרי של מעל ל-600. במכללות תנאי הקבלה יהיו נמוכים יותר. מהמועמד יידרש להיות עם תעודה בגרות בציון 85 ומעלה וציון פסיומטרי של מעל ל-550.
תנאי קבלה ללימודי שיווק מכירות ופרסום
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

תנאי קבלה ללימודי תעודה בשיווק ומכירות

בלימודי תעודה שמתקיימים בעיקר במכללות ולעיתים במסגרת לימודי חוץ באוניברסיטאות, תנאי הקבלה נמוכים משמעותית מתנאי הקבלה ללימודי התואר. ברוב הקורסים שעוסקים בשיווק, מכירות או פרסום נדרש מהמועמד להיות עם לפחות 12 שנות לימוד ובחלק מהמכללות ידרשו גם תעודת בגרות מלאה.

כמו כן נדרשת ידיעת השפה האנגלית לנושאי השיווק והפרסום (פחות רלוונטי לתחום המכירות), מכיוון שהלימודים כוללים שימוש נרחב במושגי שיווק ופרסום בשפה האנגלית. נדרש מהמועמדים גם להיות בעלי ידע בסיסי בהפעלת מחשב, שכולל יישומי אופיס וגלישה באינטרנט.

בחלק מהמכללות בהן נדרשת לפחות תעודת בגרות בכדי להשתתף בקורס, ייתכן וינתן למועמדים שמגיעים עם ניסיון מקצוע בלבד, פטור מהצגת התעודה. זה יהיה כפוף קרוב לודאי למעבר של ועדת חריגים. רוב המכללות ידרשו מעבר ראיון קבלה אישי של המועמד עם ראשי המסלול, בכדי לבדוק את מידת התאמתו לקורס.

האם לימודי תואר בשיווק ומכירות עדיפים על לימודי תעודה

האם לימודי תואר בשיווק מכירות ופרסום עדיפים על לימודי תעודה בתחום? שאלה זו תלויה במספר גורמים. אם המועמד מעוניין להחזיק בתואר ראשון שנחשב יותר מכובד בשוק העבודה ולנסות בעזרת הלימודים האלה להתקבל ישר לעבודה במשרות בכירות בארגונים, אזי עדיף לו ללמוד תואר ראשון. הבעיה היא שלימודי התואר נמשכים לפחות שלוש שנים וקשה מאוד לעבוד בו זמנית ללימודי התואר. כמו כן מי שלא עובד, לא יכול לצבור ניסיון מקצועי ולהרוויח משכורות נאותות.

לימודי תעודה לרוב פחות אטרקטיביים בקורות החיים ובראיונות העבודה. הם גם מקיפים פחות נושאי לימוד והידע שנצבר בהם מצומצם יותר מאשר בלימודי התואר. אבל מכללות רבות מאפשרות ללמוד את נושאי השיווק והפרסום במסגרת של לימודי ערב. כך שהסטודנטים יכולים גם לעבוד במשרה מלאה וגם ללמוד לקראת קבלת תעודת גמר בתחומי השיווק מכירות ופרסום.

סיכום

לסיכום ניתן לומר שתנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בשיווק ופרסום גבוהים יותר באוניברסיטאות, מאשר במכללות וגבוהים הרבה יותר מאשר תנאי הקבלה ללימודי תעודה. ללימודי התואר יידרש מעבר לתעודת בגרות מלאה גם ציון פסיכומטרי. לימודי התואר נחשבים יותר אטרקטיביים מלימודי תעודה מכיוון שמדובר בלימודים מקיפים יותר בהם לומדים הרבה יותר נושאים.

החיסרון בלימודי תואר הוא באורך שלהם ובאינטנסיביות הרבה שלא מאפשרת לסטודנטים לעבוד בזמן הלימודים במשרה מלאה ולצבור ניסיון תעסוקתי. לימודי תעודה בשיווק מכירות ופרסום הם ממוקדים יותר, קצרים יותר, בלי תנאי קבלה מחמירים ומאפשרים לסטודנטים לצבור ידע בתחום מבוקש ובו בזמן לעבוד במשרה מלאה ולצבור ניסיון תעסוקתי. 
מודעה
מחפש תנאי קבלה ללימודי שיווק מכירות ופרסום?
מחפש תנאי קבלה ללימודי שיווק מכירות ופרסום?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: איזור המרכז - קריית אונו
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה