כמה מרוויחה קוסמטיקאית?

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

מידע על נתוני השכר של קוסמטיקאיות

אם אתם שוקלים לפנות ללימודי אחד מתחומי מקצועות היופי, הטיפוח והקוסמטיקה - אך מעוניינים, טרם ההרשמה, לדעת בערך מה גובה ההכנסה לכם עם סיום הלימודים - הגעתם למקום הנכון: בעמוד זה תמצאו מידע ופרטים על גובה ההכנסה החודשי של העוסקים בתחומי הקוסמטיקה, כמו גם על הגורמים השונים המשפיעים על גובה הכנסתם. 

לפני שנפרט מעט על רמת ההכנסה של העוסקים בתחום, כדאי לדעת כי לימודי מקצועות היופי, הטיפוח והקוסמטיקה הם לימודים מבוקשים עד מאד, הכוללים מספר רב של קורסים ומסלולי לימודים שונים: לימודי איפור לסוגיהם השונים, לימודי הסרת שיער בשיטות שונות, לימודי קוסמטיקה כלליים, לימודי קוסמטיקה מתקדמים (כקוסמטיקה רפואית, לדוגמא) ועוד. בואו לקרוא עוד על גובה הכנסתן של קוסמטיקאיות. 
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות כמה מרוויחה קוסמטיקאית??
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על כמה מרוויחה קוסמטיקאית??
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי

לימודי קוסמטיקה זוכים לפופולאריות הולכת וגוברת בשנים האחרונות, ואין זה מפתיע כלל - שכן מדובר בלימודים מרתקים, הנמשכים, בדרך כלל, חודשים ספורים בלבד, מתקיימים בכל רחבי הארץ - בצפון, בדרום ובמרכז, ומתאימים הן למי שמעוניין בהעשרה אישית בלבד והן למעוניינים בהכשרה מקצועית איכותית, שתאפשר להם לעסוק בתחום. 

אחד השיקולים המרכזיים בבחירת מקצוע לימודים הוא, כמובן, גובה ההכנסה הצפוי לעוסקים בתחום - ולימודי הקוסמטיקה זוכים לפופולאריות רבה שכן הם מאפשרים הכנסה קבועה ולא קטנה בכלל. גובה ההכנסה של בוגרי קורס קוסמטיקה תלוי, כמובן, בגורמים רבים, ולהלן נסקור חלק מהגורמים המשפיעים על גובה ההכנסה.
כמה מרוויחה קוסמטיקאית?
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

שכיר מול עצמאי

גובה ההכנסה של קוסמטיקאיות תלוי, בין היתר, באופי העסקתן - כלומר, האם הן עובדות שכירות של מכון יופי או עובדות עצמאיות, המחזיקות מכון יופי משל עצמן או עובדות מביתן הפרטי. קוסמטיקאית עצמאית העובדת מביתה הפרטי מרוויחה, בממוצע, בין 6000-8000 ש"ח לחודש (רווח נקי - לאחר ניכוי ההוצאות), ואילו קוסמטיקאית העובדת במכון כשכירה (במשרה מלאה) מרוויחה בין 5000-7000 ש"ח לחודש. מכוני היופי עצמם מגלגלים כ-50000-300000 ש"ח בממוצע בחודש.

אמנם נראה כי קוסמטיקאית עצמאית מרוויחה יותר מחברתה השכירה - אך כדאי לזכור כי בעוד עובדת שכירה זוכה למשכורת חודשית קבועה - קוסמטיקאית העובדת עצמאית יכולה, בחודשים מסוימים, להרוויח מעט פחות - בהתאם למספר הלקוחות שהיא מקבלת.

חשוב לזכור כי עבודה כעצמאית גם מטילה עלייך את מלוא האחריות להתנהלות מול רשויות המיסים - כמו גם את אחריות השיווק, הפרסום ושימור הלקוחות - ועל כן, אף כי אופק ההכנסה יכול להיות גבוה הרבה יותר מהכנסתן של עובדות שכירות - האחריות כעצמאית היא רבה יותר - וגם הסיכונים הם רבים יותר.

הכשרה מקצועית

גורם נוסף המשפיע על גובה ההכנסה של קוסמטיקאים הוא הכשרתם - וככל שקוסמטיקאית עברה יותר קורסים מתקדמים בתחום והיא מציעה יותר סוגי טיפולים ללקוחותיה - כך גובה הכנסתה יהיה גבוה יותר. לדוגמא - סביר להניח כי בוגרת טרייה של קורס קוסמטיקה בסיסי תרוויח פחות מבוגרת של קורסים מתקדמים בתחום - כקורס קוסמטיקה רפואית לדוגמא. כמו כן, אם הקוסמטיקאית גם תדאג לעבור השתלמויות מקצועיות וללמוד בקורסים שירחיבו את כישוריה (כקורס בניית ציפורניים או קורס איפור) - היא תוכל להציע ללקוחותיה יותר סוגי טיפולים - וכך להעלות את יכולת השתכרותה.
כמה מרוויחה קוסמטיקאית?
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

איזורים בארץ

מרבית הקוסמטיקאים והקוסמטיקאיות בארץ ממוקמים באזור ת"א (25% מכלל הקוסמטיקאים) ורבים נוספים ממוקמים באזור השרון ובאזור חיפה (17% בכל אחד מהאזורים).  מצד אחד - באזורים אלו (ת"א, השרון וחיפה) יש היצע רב של קוסמטיקאים - ועל כן יהיה קשה יותר, לכאורה, לקוסמטיקאית חדשה לפתוח עסק מצליח אשר ימשוך לקוחות, אולם, מצד שני - באזורים אלו מתגוררת אוכלוסייה עשירה יותר (בממוצע) - היכולה לשלם יותר על טיפולים קוסמטיים שונים. באופן כללי ניתן להגיד כי קוסמטיקאית מצליחה באזורים חזקים מבחינה סוציואקונומית תרוויח יותר ממקבילתה המצליחה באזורים חלשים יותר.

שיווק ופרסום

אחד הגורמים שיכולים להשפיע רבות על גובה הכנסתם של קוסמטיקאים הוא כישורי השיווק, הפרסום ושימור הלקוחות שלהם - ועל כן חלק גדול מקורסי הקוסמטיקה כוללים גם נושאים כשיווק עצמי וליווי בפתיחת עסק כחלק מתכנית הלימודים שלהם. ככל שתבינו יותר בתחומי השיווק והפרסום (ניתן, ואף מומלץ לקחת קורס בתחום) - כך תוכלו למשוך לקוחות רבים יותר - ולהרוויח יותר.

סיכום

לסיכום, ניתן לראות כי תחום הקוסמטיקה מאפשר לעוסקים בו להתפרנס בכבוד - הם יכולים ללכת על "הדרך הקלה" ולעבוד כשכירים במכוני יופי - וליהנות ממשכורת הנעה סביב המשכורת החציונית במשק (ולרוב עוברת אותה) - או "לקחת סיכון" - לפתוח עסק פרטי - ובכך להרוויח אף יותר, בהתאם לכיושריהם ויכולתיהם בניהול עיסוק, שיווקו ופרסומו.

כדאי לזכור כי בוגרי קורס קוסמטיקה יכולים מייד עם סיום לימודיהם - הנמשכים חודשים מספר בלבד - להשתלב בעבודה כשכירים או עצמאיים ותהחיל להרוויח, וזאת בניגוד לבוגרי תואר ראשון רבים - אשר נתקלים בקשיים רבים במציאת עבודה הולמת עם סיומיהם לימודיהם. 
מודעה
מחפש כמה מרוויחה קוסמטיקאית??
מחפש כמה מרוויחה קוסמטיקאית??
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה