קורס איפור אמנותי

נמצאו עבורך 3 מוסדות לימודים:

לימודי איפור אומנותי

אם עולם היופי והאמנות קוסם לכן, אם אתן חובבות איפור מושבעות שלא מפספסות טרנדים או מותגי איפור יוקרתיים המשווקים בשוק, ואם אתן מעוניינות להפוך את התחביב הוותיק שלכן למקצוע רווחי ומבוקש במיוחד, קורס איפור אמנותי עשוי להיות הפיתרון המושלם עבורכן. איפור אמנותי מאפשר להציג דוגמן או דוגמנית בפרסומת בדרך שתיצור את הרושם הרצוי בעיני המפרסם, וחיוני מאוד ליצירת הרושם המבוקש - הקומי, הדרמטי או המפחיד בסרט או במחזה. בעולם התיאטרון, משחק האיפור האומנותי תפקיד משמעותי, שכן כל שחקן המופיע על הבמה, זקוק לאיפור ייחודי המייצג את הדמות אותה הוא מגלם, ומאפשר לו להביע את עצמו ואת תפקידו בצורה האפקטיבית ביותר.

בשנים האחרונות, החלו מכללות רבות לענות על הצורך ההולך וגובר במסלולי לימוד מקיפים ומעמיקים בתחום האיפור האומנותי (שמצטרף לענפי האיפור המגוונים - איפור קבוע, איפור כלות, איפור ערב ועוד), שיכשירו נשות ואנשי מקצוע מיומנים ובעלי ידע נרחב לעיסוק בענף. לימודים איכותיים אלו, השזורים בהכשרה מעשית ענפה, יקנו לכם את מירב הכלים והמיומנויות להשתלבות קלה ומהירה בעבודה בתחום, ויאפשרו לכן לקבל יתרון משמעותי בהמשך דרככם התעסוקית. אז בואו לקרוא את כל הפרטים אודות לימודי איפור אומנותי במכללות המובילות בישראל, וסדרו לעצמכם עתיד תעסוקתי מבטיח!
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס איפור אמנותי?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס איפור אמנותי?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי על קורס איפור אומנותי

האמנות כיום אינה מוגבלת רק לתחום הציור והפיסול, גם האיפור נחשב לאמנות וקיימות יצירות איפור מרשימות בעלות מסר, ערך אסתטי והכרה אמנותית, בדומה ליצירות אמנות אחרות. בקורס איפור אמנותי לומדים על תקופות ותרבויות קדומות, תיאטרון (למשל - תיאטרון עכשווי, תיאטרון יפני ועוד), ועל אפקטים מיוחדים באמצעות איפור. כל זאת במטרה שבוגרות הקורס יידעו לאפר את המופיעים בצילומי פרסומת, בטלוויזיה, בקולנוע או בתיאטרון כך שייראו במיטבם או שיוכלו לשחק דמות מסוימת. 

מאפרת אמנותית יודעת בעצם ליצור דמות חדשה. איפור אמנותי מאפשר להציג דוגמן או דוגמנית בפרסומת בדרך שתיצור את הרושם הרצוי בעיני המפרסם. איפור אמנותי חיוני מאוד ליצירת הרושם המבוקש - הקומי, הדרמטי או המפחיד בסרט או במחזה. אם גם את מעוניינת להצטרף לתחום האיפור האמנותי ולעבוד במקצוע מרתק שדורש כישרון ויצירתיות, מהרו להירשם ללימודי איפור אמנותי ותהנו מחוויית לימודים כיפית ואפשרויות תעסוקה מגוונות בעתיד.
קורס איפור אמנותי
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מתאימים לימודי איפור אמנותי?

קהל היעד של לימודי איפור אמנותי משתנה ממוסד למוסד ועם זאת, ברוב המכללות לימודי איפור אמנותי מיועדים לבוגרי קורס איפור קודם, במסגרתו נרכש מידע על איפור בסיסי. לרוב, מועמדים שמתעניינים בתחום זה, מגיעים עם רקע בלימודי אמנות ועיצוב אשר גם בהם נדרשת תפיסה מרחבית טובה, יכולת התאמה של צבעים, קליעה לטעמם של הלקוחות ועוד פרקטיקות שונות הדומות בתכניהן לתחום האיפור. 

חלק מהמכללות מציעות מסלולי לימוד המותאמים לחיילים משוחררים וניתנים לתשלום על חשבון הפיקדון, כך שעלותם קטנה משמעותית עבור מועמדים אלו. 

מה הם תנאי הקבלה לקורס איפור אמנותי?

ללימודי איפור אמנותי ישנן מספר תנאי קבלה שעל המועמדת או המועמד לקורס לעמוד בהם. ברוב המכללות ידרשו ידע קודם באיפור שנרכש במסגרת קורסי איפור מקצועי, או קורסי איפור אחרים(דוגמת קורס איפור ערב, קורס איפור כלות, קורס איפור קבוע, קורס איפור אישי וכדומה). יידרש מהסטודנטים הפוטנציאליים להציג תעודת גמר בקורסים הבסיסיים שהם עברו.

תנאי נוסף הוא סיום של לפחות 11 שנות לימוד וידיעת השפה העברית על בוריה, מכיוון שברוב המכללות שבהן נלמד קורס האיפור האמנותי, שפת הלימוד היא עברית.

חלק מהמכללות ידרשו גם מהמועמד אן המועמדת להציג תיק עבודות וגם לעבור ראיון קבלה עם ראשי מסלול הלימודים, בכדי לבדוק את מידת התאמתם לקורס זה.
קורס איפור אמנותי
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה משך קורס איפור אמנותי?

לימודי איפור אומנותי הינם לימודים מתקדמים, בהם משתתפים לרוב סטודנטים וסטודנטיות בוגרי קורס איפור בסיסי. לכן, לימודים אלו הינם קצרים יותר ונמשכים במרבית המקרים בין חודשיים לארבעה חודשים. המתפרשים על פני בין שלושים לשישים שעות לימוד אקדמיות. בדרך כלל בין פעם לפעמיים בשבוע (לעיתים אחת מן הפעמים תהיה בימי שישי).

חלק מהמכללות מציעות קורסי איפור אומנותי המשלבים גם נושאים נוספים כגון איפור קבוע, או עיצוב גבות, כך שאורכם משתנה בהתאם להכשרה המוצעת במסגרתם.

אם סדר יומכם עמוס במיוחד, ואתם חוששים שמא תתקשו להשתלב בלימודי איפור אומנותי מפאת חוסר זמן, אל חשש. ברוב המכללות, מתקיימים מסלולי לימוד ייחודיים במתכונת לימודי ערב, המיועדים לאנשים עובדים ומאפשרים להם להמשיך בשגרת חייהם.

מה לומדים בקורס איפור אמנותי?

נושאי הלימוד בקורס איפור אמנותי משתנים ממוסד למוסד ועם זאת, ברוב המכללות לימודי איפור אמנותי כוללים את הנושאים הבאים: איפור בסיסי - איפור טבעי, איפור ליום וללילה, איפור לאירועים, איפורי עיניים, שפתיים, התאמת צבעים וקומבינציות, איפור לקליפים ולסדרות טלוויזיה, ההבדלים בין איפור במה ומסך, הזקנה - איך מאפרים אדם כך שייראה זקן, איפורי גוף, אפקטים מיוחדים - הדמיית כוויות, פציעות ומחלות, איפור מסכות, איפור דראג, קברט, אופרה, בלט ותיאטרון יפני, שפמים, זקנים ופאות, איפור תקופתי, דמויות אגדיות בטלוויזיה ובקולנוע, יצירת דמות.

את הקורס יעבירו מרצות ומרצים מובילים בתחומם, בעלי ידע וניסיון מקצועי רב בתחום האיפור האמנותי.

מי שמתעניין בנושאי הלימוד בקורס איפור אמנותי עשויים לגלות עניין גם בקורסים הבאים: קורס איפור לכלות, קורס איפור קבוע, קורס איפור ערב.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס איפור אמנותי?

למסיימי התכנית שיעמדו בכל דרישות הקורס כמו: הגשת תרגילים, עמידה בחובת הנוכחות והגשת פרויקט סיום, תוענק תעודת גמר מטעם המכללה בה השלימו את לימודיהם. בחלק מן המקרים, בוגרים מצטיינים ייהנו מסיוע בהשמה לעבודה מטעם המכללה. חשוב לציין כי בחלק מהמכללות מוכרים קורסי איפור אומנותי על ידי משרד הכלכלה, כך שהבוגרים זוכים בתעודה ממשלתית יוקרתית.

באמצעות התעודה וההסמכה בוגרי הקורס יוכלו להמשיך ללימודי המשך בתחום האיפור. כמו כן הם יוכלו להגיש את מועמדותם למשרות נחשקות בתחום האיפור האמנותי, כשכירים, או בפרילנסרים עצמאיים.

מה הם לימודי ההמשך לבוגרי קורס איפור אמנותי?

לבוגרים שסיימו לימודי איפור אומנותי יש אופציה להתקדם ללימודי המשך בתחום האיפור. קיימות הכשרות ספציפיות המתמקדות בתחומים מסויימים השייכים למקצוע האיפור. כך לדוגמא, קורס איפור ערב, הינו תחום המשלים בתכניו את לימודי האיפור המקצועי. הלימודים וההכשרות מתמקדים ספציפית בהתמקצעות באיפור ערב, אשר כוללות: איפור מעושן, הצללות, טשטושים, צורות שונות של אייליינרים ועוד.

מסלול לימודים אפשרי נוסף הוא קורס מיקרובליידינג. באמצעות ההכשרה הזו יוכלו בוגרי המסלול בנוסף על האיפור האומנותי, אף לטפח ולהבליט את הגבות של הלקוחות. גבות עשירות ומטופחות יעניקו ללקוח או הלקוחה מראה מושך ומצודד.

במה עוסקים בוגרי קורס איפור אמנותי?

סרטים, תוכניות טלוויזיה והצגות תיאטרון דורשים אמני איפור מקצועיים שיוכלו לאפר בהתאם לצרכי ההפקה. בוגרי קורס איפור אמנותי יוכלו להשתלב בעבודה בחברות הפקה, טלוויזיה, קולנוע ותיאטרון.

בנוסף, בעלי הכשרה באיפור אמנותי יוכלו לעבוד במכוני יופי, סלוני כלות ומספרות, הם יוכלו גם לעבוד כעצמאים (פרילנסרים) ולפתוח מכונים פרטיים, או סלונים ייחודיים.

לאחר כמה שנות עבודה, בהנחה ורמתם המקצועית תהיה גבוהה, בוגרי קורס איפור אף יוכלו להציג את מועמדותם למשרות הדרכה במסגרת מכללות האיפור המגוונות. כך הן יעבירו את הידע שלהם לדור הבא של המאפרים האומנותיים.
מודעה
מחפש קורס איפור אמנותי?
מחפש קורס איפור אמנותי?
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה