ClickCease

לימודי אדריכלות

נמצאו עבורך 3 מוסדות לימודים:

תואר ראשון באדריכלות

לימודי אדריכלות לתואר ראשון, הנקראים גם לימודי ארכיטקטורה, הינם לימודים מרתקים, מיוחדים ומעשירים המשלבים בין יצירתיות, מדעים מדויקים, הנדסה, טכנולוגיה ועיצוב, ומכשירים את בוגריהם לתכנון, בנייה ועיצוב של בניינים וחללים שונים ומיוחדים המיועדים לשימושים רבים.

יצירות האדריכלות נחשבות ליצירות אמנות גדולות וחשובות, אשר עליהן להיות יעילות, שימושיות, פונקציונליות, נוחות, יפות, פרטיות, מקוריות וחדשניות. לשם כך, על העוסקים בתחום להיות יסודיים ומדויקים, מחושבים ויצירתיים.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי אדריכלות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי אדריכלות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות תואר ראשון באדריכלות

במסגרת עבודתם, מתכננים האדריכלים את המבנה הרצוי בהתאם לצרכי הלקוח. במסגרת כך עליהם להקפיד על האסתטיקה ועל הפרטים הקטנים, לשקול את יישומיות ונוחות המבנה, לתכנן את תשתיות התאורה, החשמל והגז וכדומה. בהמשך, מלווים האדריכלים את שלבי הבנייה של אותו המבנה, מתחילתם ועד לסיומם. במסגרת כך יפעלו לצד גורמים שונים כמו קבלנים, מהנדסי בניין, מעצבי פנים וכדומה.

החידושים הטכנולוגיים המתקדמים שהתפתחו בשנים האחרונות מאפשרים ליצור בניינים שונים בטכניקות בנייה ייחודיות ומתקדמות, ועל כן נחשבים לימודי אדריכלות למבוקשים במיוחד.
לימודי אדריכלות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל היעד לתואר ראשון באדריכלות

לימודי תואר ראשון באדריכלות פונים לקהל הרחב ולכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים במיוחד למועמדים אמנותיים ויצירתיים, בעלי זיקה לתחומי ההנדסה והטכנולוגיה, אשר יש ברצונם לרכוש הכשרה אקדמית שתאפשר להם לתכנן מבנים לשימושים שונים. כמו כן, יוכלו למצוא עניין רב בלימודים מהנדסי בניין, מעצבי פנים וכדומה, המעוניינים בהעשרת ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי הקבלה לתואר ראשון באדריכלות

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון באדריכלות משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, אך על פי רוב מתבססות דרישות הקבלה על ממוצע ציונים מסוים בתעודת הבגרות וכן על ציון תקף בבחינה הפסיכומטרית. חלק מן המוסדות אף מאפשרים קבלה על סמך אחד מן הקריטריונים הללו בלבד וכן על סמך סיום מכינה קדם אקדמית או מעבר בחינות כניסה.

בנוסף, ישנם מוסדות הדורשים כי יעברו המועמדים ריאיון קבלה אישי מול ראשי מסלול הלימודים ואף יציגו תיק עבודות המאגד את יצירותיהם, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.
לימודי אדריכלות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודי אדריכלות לתואר ראשון

במרבית מוסדות הלימוד, נפרש התואר הראשון באדריכלות על פני תקופת זמן של כחמש שנות לימוד אקדמיות, בהתאם למתכונת הלימודים ולהיקף החומר הנלמד. חשוב לדעת כי תקופת הלימודים יכולה להתארך בהתאם לאילוציהם השונים של הסטודנטים.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות והאוניברסיטאות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.  

נושאי הלימוד בתואר הראשון באדריכלות

במהלך לימודי התואר הראשון באדריכלות מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים במהלך התואר כוללים קורסים בנושא שיקולים כלכליים, בבנייה, בקרת סביבה, עיצוב פנים וריהוט, מאור וחשמל, תכנון עירוני, שימור ושיקום מבנים, ארכיטקטורה של מבנים, עיצוב פנים וריהוט, מבנים פרטיים ובניינים ועוד.

תעודת גמר לאחר לימודי אדריכלות

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, מעבר מוצלח של הבחינות והגשת מטלות, יוענק תואר B.Arch באדריכלות מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

חשוב לציין כי תעודה זו מאפשרת לבוגרים להירשם בפנקס האדריכלים, אמנם אינה מקנה לבוגרים את התואר "אדריכל מורשה". לשם העיסוק בתחום נדרשים בוגרי התואר להשלים חובת התמחות באורך שלוש שנים בעבודה תחת אדריכל מורשה ולאחריה לעבור בהצלחה את המבחנים המסכמים מטעם רשם האדריכלים והמהנדסים.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר ראשון באדריכלות

עם סיום לימודי התואר הראשון באדריכלות יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה בשלל משרות ותפקידים במסגרת משרדי תכנון, חברות בנייה, רשויות מקומיות ואזוריות, משרדי אדריכלים וכדומה. נוסף על כך, יוכלו הבוגרים לפנות לדרך עצמאית במסגרתה יציעו את שירותיהם לכל המעוניינים בכך.   

לימודי המשך לאחר תואר ראשון באדריכלות

בוגרי התואר הראשון באדריכלות המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודי תואר שני באדריכלות.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים לתואר שני באמנות, תואר שני בעיצוב תעשייתי וכדומה.
מודעה
מחפש לימודי אדריכלות?
מחפש לימודי אדריכלות?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: באר שבע, אשדוד
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: ירושלים - לימודי מכינה בלבד!
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אריאל בשומרון
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה