לימודי אדריכלות

נמצאו עבורך 3 מוסדות לימודים:

תואר ראשון באדריכלות

אם אתם מחפשים מקצוע שמשלב יצירתיות, עיצוב ואמנות עם מדעים מדויקים והנדסה, אם אתם חולמים לתכנן, לבנות ולעצב בניינים ומונומנטים אשר יעמדו עוד שנים רבות וליהנות מהכשרה יוקרתית במיוחד – לימודי תואר ראשון באדריכלות (ארכיטקטורה) מיועדים עבורכם!

האדריכלות, הידועה גם כאמנות הבנייה, משרתת את האדם כבר אלפי שנים – וכמה מיצירות הפאר של העולם העתיק הם פרי עבודתם ומוחם של ארכיטקטים קדומים. יצירות האדריכלות הם אולי יצירות האמנות הגדולות ביותר – וכפי שמעידים מרבית העוסקים בתחום – אין תחושת סיפוק המתקרבת לזו הממלאת אותך עת את רואה כיצד הרעיון שלך קורם עור וגידים ומלט וטיח לנגד עינייך. בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי התחום.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי אדריכלות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי אדריכלות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

למי מיועדים לימודי אדריכלות?

קהל היעד ללימודי תואר ראשון באדריכלות הוא אנשים ברוכי כישרונות – המעוניינים להגשים את חלומם בעיצוב פניה של המדינה (והעולם) ועיטורי פני הארץ בבניינים ומונומנטים פרי מוחם הקודח. על המועמדים להיות לא רק יצירתיים ועזי דמיון, אלא גם בעלי כישורים טכניים והנדסיים. לימודי ארכיטקטורה מתאימים במיוחד למי שכבר עוסק בתחומים קרובים ומעוניין להרחיב את תחומי עיסוקו ולהתקדם בתחום, דוגמת מהנדסי בניין, מעצבי פנים והנדסאים מתחומי האדריכלות והעיצוב.
לימודי אדריכלות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מהם תנאי הקבלה ללימודי אדריכלות?

תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בארכיטקטורה אינם פשוטים כלל וכלל – המועמדים נדרשים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה עם ממוצע ציונים גבוה יחסית ועם לפחות 4 יחידות לימוד במתמטיקה בציון 80 ומעלה (או חמש יח"ל עם ציון 70). כן נדרשים המועמדים להיות בעלי ציון פסיכומטרי גבוה מהממוצע. הציונים המדויקים בבגרות ובפסיכומטרי הנדרשים לקבלה משתנים מעת לעת, ועל כן מומלץ לברר סמוך למועד ההרשמה מהם סיפי הקבלה.

כמו כן, רבות מהאוניברסיטאות והמכללות בתחום דורשות מהבוגרים לעבור מבחני קבלה שונים (כגון מבחנים במתמטיקה או מבחני זיכרון מרחבי), וריאיון אישי – הבודק את מידת התאמת המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו. לעיתים אף נדרשים המועמדים להציג תיק עבודות.

תנאי הקבלה ללימודי אדריכלות באוניברסיטת אריאל, לדוגמא, כוללים דרישה לתעודת בגרות מלאה עם ממוצע 85 לפחות, הכוללת 9 יחידות ריאליות וציון של 580 ומעלה בפסיכומטרי. כן נדרשים המועמדים לעבור סדרה של מבחני קבלה ולעמוד בהצלחה בראיון אישי מול וועדת הקבלה. 

אם אינכם עומדים בתנאי הקבלה – אין זו סיבה לוותר על החלום להיות ארכיטקט! קיימות מספר דרכים בהם אתם יכולים להעלות את סיכויי הקבלה שלכם: מכללות רבות מציעות מכינות מיוחדות לאדריכלות, וניתן גם לשפר את ציוני הבגרות והפסיכומטרי, בעזרת קורס שיפור והשלמת בגרויות או קורס הכנה לפסיכומטרי.

כמה זמן נמשך תואר ראשון באדריכלות?

לימודי אדריכלות נחשבים ללימודים ארוכים יחסית, שכן הם נמשכים חמש שנים (10 סמסטרים).
לימודי אדריכלות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה לומדים בתואר ראשון באדריכלות?

לימודי אדריכלות הם מקיפים ומעמיקים במיוחד, ומשלבים בין לימודים עיוניים ותיאורטיים רבים לבין שלל תרגולים והתנסויות מעשיות, לרבות עבודה על פרויקטים בדרגת קושי ומורכבות עולה. לימודי ארכיטקטורה משלבים בין לימודי הנדסה, פיזיקה, עיצוב, אמנות ועוד.

בין הנושאים והתכנים הנלמדים במהלך התואר: שיטות ומודלים כמותיים בתכנון, מבנה ופרטי בניין, שיקולים כלכליים בבנייה, פסיכולוגיה למתכנן, תולדות הארכיטקטורה בימי הביניים, היבטים חברתיים של תכנון עירוני, מאור וחשמל, עיצוב פנים וריהוט, בקרת הסביבה ושיקולי אנרגיה בתכנון, שימושי מחשב בתכנון פיזי, טכנולוגיות בנייה ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים, הדואגים להכשרתם האיכותית והמלאה של בוגרי החוג.

איזה תעודה מקבלים בוגרי תואר ראשון באדריכלות?

בוגרי התואר, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת בוגר תואר ראשון – B.Arch מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם. תעודה זו מאפשרת לבוגר להירשם בפנקס האדריכלים, אך אין היא מעניקה לבוגרים את התואר אדריכל מורשה.

מה כלול בהליך הרישוי של בוגר לימודי אדריכלות?

על מנת לזכות בתואר אדריכל מורשה, ולא רק בזכות להירשם בפנקס המהנדסים והאדריכלים, נדרשים בוגרי תואר ראשון בארכיטקטורה להשלים חובת התמחות בת 3 שנים בעבודה תחת אדריכל מורשה, ולאחר מכן לגשת (ולעבור בהצלחה) מבחנים הנערכים על ידי רשם האדריכלים והמהנדסים.

במה עוסקים בוגרי תואר ראשון באדריכלות?

בוגרי לימודי ארכיטקטורה הם אנשי מקצוע מבוקשים היכולים לעבוד כשכירים או כעצמאיים בתחום, במשרדי אדריכלות ועיצוב פרטיים ובמערכת הציבורית. כן יכולים הבוגרים לעסוק בתחומי התכנון העירוני, או אף להשתלב בתפקידי הוראה והדרכה בתחום. למידע על נתוני השכר של ארכיטקטים לחצו כאן.

מה הם לימודי המשך לבוגרי תואר ראשון באדריכלות?

אפשרויות המשך הלימודים הפתוחות בפני בוגרי תואר ראשון בארכיטקטורה הן רבות: הם יכולים להשתלב בלימודי תואר שני בארכיטקטורה או לפנות ללימודי תעודה בתחום ולהרחיב את הכשרתם והתמחותם – לימודי בנייה ירוקה, לימודי פנג שואי, לימודי עיצוב פנים הם רק חלק מהקורסים הרבים היכולים להעניק לארכיטקטים מומחיות נוספת ולפתוח בפניהם אפשרויות תעסוקה חדשות.

*המל"ג אישרה את פתיחת התכנית, הענקת התואר מותנית באישורה. כל שאר התארים מוכרים על ידי המל"ג.
מודעה
מחפש לימודי אדריכלות?
מחפש לימודי אדריכלות?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: באר שבע, אשדוד
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: ירושלים - לימודי מכינה בלבד!
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: אריאל בשומרון
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה