לימודי אדריכלות

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

תואר ראשון באדריכלות

אם אתם מחפשים מקצוע ייחודי ומרתק המשלב בין עולם האמנות, היצירתיות והעיצוב לבין עולם המדעים המדויקים וההנדסה, אם אתם חולמים על תכנון, בנייה ועיצוב של בניינים ומונומנטים שיעמדו עוד שנים רבות וליהנות מהכשרה יוקרתית במיוחד - לימודי תואר ראשון באדריכלות/ארכיטקטורה מיועדים עבורכם!

האדריכלות, הידועה גם כאמנות הבנייה, הינה תחום הקיים מזה אלפי שנים וכמה מיצירות הפאר של העולם העתיק הינן פרי עבודתם ומוחם של ארכיטקטים קדומים. בעיני רבים, מהוות יצירות האדריכלות את יצירות האמנות הגדולות ביותר, וכפי שמעידים העוסקים בתחום - אין תחושת סיפוק המתקרבת לזו הממלאת אותך עת אתה רואה כיצד הרעיון שלך קורם עור וגידים ומלט וטיח לנגד עינייך.
בואו לקרוא מידע נוסף על לימודי התחום.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי אדריכלות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי אדריכלות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

למי מיועדים לימודי אדריכלות?

לימודי תואר ראשון באדריכלות מתאימים לאנשים אמנותיים ויצירתיים, בעלי זיקה לתחומי ההנדסה השונים, המעוניינים להגשים את חלומם בנוגע לעיצוב פניה של המדינה והעולם, לעטר את פני הארץ בבניינין ומונומנטים פרי מוחם. על המועמדים להיות עזי דמיון ובעלי כישורים הנדסיים וטכניים. 

כמו כן, מתאימים הלימודים במיוחד לעוסקים בתחום או בתחומים קרובים זה מכבר, אשר יש ברצונם להרחיב את תחומי עיסוקם ולהתקדם בתחום, למשל מעצבי פנים, הנדסאי אדריכלות ועיצוב, מהנדסי בניין וכו'. 
לימודי אדריכלות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מהם תנאי הקבלה ללימודי אדריכלות?

תנאי הקבלה ללימודי אדריכלות/ארכיטקטורה לתואר ראשון אינם נחשבים פשוטים כלל וכלל. מרבית ממוסדות הלימוד דורשים כי יהיו המועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה בממוצע ציונים גבוה, בדגש על מתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד בציון של 80 ומעלה או 5 יחידות לימוד בציון 70 לפחות. כמו כן, נדרשים המועמדים להיות בעלי ציון פסיכומטרי שהינו גבוה מהממוצע. 

הציונים המדויקים של ממוצע הבגרויות והבחינה הפסיכומטרית משתנים מעת לעת ובין מוסדות הלימוד השונים, ועל כן מומלץ לברר מול מוסד הלימודים בסמוך למועד ההרשמה מהן הדרישות אותן מציב. 

כמו כן, מוסדות לימוד רבים דורשות מהמועמדים לעבור מבחני קבלה שונים (למשל מבחנים במתמטיקה או מבחני זכרון מרחבי) וריאיון אישי, זאת על מנת לבוק את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. לעיתים אף נדרשים המועמדים להציג תיק עבודות. 

אם אינכם עומדים בתנאי הקבלה – אין זו סיבה לוותר על החלום להיות ארכיטקט! קיימות מספר דרכים בהם אתם יכולים להעלות את סיכויי הקבלה שלכם: מכללות רבות מציעות מכינות מיוחדות לאדריכלות, וניתן גם לשפר את ציוני הבגרות והפסיכומטרי, בעזרת קורס שיפור והשלמת בגרויות או קורס הכנה לפסיכומטרי.

כמה זמן נמשך תואר ראשון באדריכלות?

לימודי אדריכלות במסלול לתואר ראשון נחשבים ללימודים ארוכים יחסית הנפרשים על פני 10 סמסטרים שהינם 5 שנות לימוד. 
לימודי אדריכלות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה לומדים בתואר ראשון באדריכלות?

לימודי אדריכלות הינם לימודים מקיפים ומעמיקים במיוחד, המשלבים בין לימודים עיוניים ותיאורטיים רבים לבין שלל תרגולים והתנסויות מעשיות, לרבות עבודה על פרויקטים בדרגת קושי ומורכבות עולה. לימודי ארכיטקטורה משלבים בין לימודי הנדסה, פיזיקה, עיצוב, אמנות ועוד. 

בין הקורסים הנלמדים בתואר נמצאים נושאים כגון שיטות ומודלים כמותיים בתכנון, מבנה ופרטי בניין, שיקולים כלכליים בבנייה, פסיכולוגיה למתכנן, תולדות הארכיטקטורה בימי הביניים, היבטים חברתיים של תכנון עירוני, מאור וחשמל, עיצוב פנים וריהוט, בקרת הסביבה ושיקולי אנרגיה בתכנון, שימושי מחשב בתכנון פיזי, טכנולוגיות בנייה ועוד שלל נושאי לימוד מרתקים הדואגים להכשיר את בוגריהם כאנשי מקצוע איכותיים.

איזה תעודה מקבלים בוגרי תואר ראשון באדריכלות?

בוגרי מסלול הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות יהיו זכאים לתעודת בוגר תואר ראשון B.Arch מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. תעודה זו מאפשרת לבוגרים להירשם בפנקס האדריכלים, אך אין היא מעניקה לבוגרים את התואר אדריכל מורשה.

מה כלול בהליך הרישוי של בוגר לימודי אדריכלות?

על מנת לזכות בתואר אדריכל מורשה, ולא רק בזכות להירשם בפנקס המהנדסים והאדריכלים, נדרשים בוגרי תואר ראשון בארכיטקטורה להשלים חובת התמחות בת 3 שנים בעבודה תחת אדריכל מורשה, ולאחר מכן לגשת (ולעבור בהצלחה) מבחנים הנערכים על ידי רשם האדריכלים והמהנדסים.

במה עוסקים בוגרי תואר ראשון באדריכלות?

בוגרי לימודי ארכיטקטורה הם אנשי מקצוע מבוקשים היכולים לעבוד כשכירים או כעצמאיים בתחום, במשרדי אדריכלות ועיצוב פרטיים ובמערכת הציבורית. כן יכולים הבוגרים לעסוק בתחומי התכנון העירוני, או אף להשתלב בתפקידי הוראה והדרכה בתחום. למידע על נתוני השכר של ארכיטקטים לחצו כאן.

מה הם לימודי המשך לבוגרי תואר ראשון באדריכלות?

אפשרויות המשך הלימודים הפתוחות בפני בוגרי תואר ראשון בארכיטקטורה הן רבות: הם יכולים להשתלב בלימודי תואר שני בארכיטקטורה או לפנות ללימודי תעודה בתחום ולהרחיב את הכשרתם והתמחותם – לימודי בנייה ירוקה, לימודי פנג שואי, לימודי עיצוב פנים הם רק חלק מהקורסים הרבים היכולים להעניק לארכיטקטים מומחיות נוספת ולפתוח בפניהם אפשרויות תעסוקה חדשות.

*המל"ג אישרה את פתיחת התכנית, הענקת התואר מותנית באישורה. כל שאר התארים מוכרים על ידי המל"ג.
מודעה
מחפש לימודי אדריכלות?
מחפש לימודי אדריכלות?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: באר שבע, אשדוד
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: ירושלים - לימודי מכינה בלבד!
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה