לימודי צילום

נמצאו עבורך 3 מוסדות לימודים:

תואר ראשון בצילום

פעולת הצילום מפיקה תמונה על גבי סרט צילום, או על גבי החיישן הדיגיטלי. את התמונות ניתן להדפיס על נייר ייעודי, או לשמור כקובץ דיגיטלי במחשב. אם בעבר בכדי לתאר אירועים, ניתן היה להנציח אותם באמצעות ציורים, הרי שהחל מהופעת המצלמות הראשונות בראשית המאה ה-19 אפשר היה ממש להנציח את הרגע. טכנולוגיות הצילום השתפרו בהדרגה וממצלמות שהיו בגובה אדם שהצריכו שימוש במבזקים גדולים, מיזערו את המצלמות לגודל של כף יד. בימינו המצלמות שעושות שימוש בטכנולוגיות דיגיטליות, דוחקות את רגליהן של המצלמות שמשתמשות בפילמים. כך צילום סטילס עובר בהדרגה לקובץ דיגיטלי.

לימודי תואר ראשון בצילום מאפשרים לסטודנטים להעמיק את ידיעותיהם, הן בהיבטים הטכניים והן בהיבטים הרעיוניים-תיאורטיים של אמנות הצילום ולהתפתח כיוצרים בעלי אמירה אישית בתחום הצילום. לימודי צילום מיועדים לשיפור מיומנות הצילום ולהתמחות במגוון תחומי הצילום כגון דוגמנות, אופנה, פרסום, טבע, צילום עיתונות ועוד. סטודנטים לתואר ראשון בצילום מכירים את המצלמה ככלי עבודה, על אביזריה השונים: עדשות, תאורה, סאונד מבזקים (פלאש). הלימודים מציעים תכנים עיוניים ומעשיים המובילים את הסטודנטים לפרוייקט גמר ולשוק העבודה בסיום התואר. תואר ראשון בצילום מכין את הסטודנטים גם לעבודת עריכה, שימוש בתוכנות כגון פוטושופ והכנת תיק עבודות. אם אתם מתעניינים בתחום הצילום, הנכם מוזמנים לקרוא את המידע המצורף בעמוד זה ואף ליצור איתנו קשר, בשביל לקבל מידע נוסף.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות לימודי צילום?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על לימודי צילום?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות לימודי תואר ראשון בצילום

תחום הצילום בימינו מהווה סוגה אמנותית ייחודית. מושגים טכניים כחשיפה, עומק שדה, מיקוד, זווית צילום משולבים בנושאים מתחום האמנות. בפני צלמים איכותיים, עומדת האפשרות לעסוק בענפי צילום שונים: צילום אומנותי שגלריות יציגו תערוכות המציגות את המגע האמנותי הייחודי שלהם. כמו גם, צילומי טבע במגזינים ובטלויזיה, צילום עיתונות, צילום אופנה ועוד. צילום מתקשר באופן מובהק לתקשורת אינטראקטיבית שהפכה להיות חלק מחיי היום יום של כולנו. אתרי אינטרנט, אפליקציות ורשתות חברתיות מנצלים את יכולות הצילום והתמונות על מנת להאדיר את השיווק והפרסום ולהגיע לחשיפה גדולה יותר של תכנים.

תואר ראשון בצילום מכשיר את הסטודנטים לצילום בידע רב בנושאי הצילום המגוונים. במהלך לימודים אלה נחשפים הסטודנטים לצילום ככלי להבעה אישית ולביקורת. השנתיים הראשונות של הלימודים מתמקדות בביסוס יסודות הצילום, המחשב והוידיאו, ובשנתיים הבאות הסטודנטים יכולים לבנות לעצמם מערכת שעות בהתאם לנושאים המעניינים אותם ומבצעים פרויקטים אישיים. לקראת סיום לימודי תואר ראשון בצילום הסטודנטים מכינים פרויקט גמר ומציגים אותו במסגרת תערוכת צילום יוקרתית. מעבר לכך, בוגרי התואר יכולים להשתלב כבר במהלך הלימודים בעבודות כמו צילום חתונות, צילום טבע, צילום אופנה ועוד. ניסיון תעסוקתי מאוד חיוני בתחום ויכול להביא לשיווק עצמי טוב יותר. אם גם אתם שואפים לקריירה כצלמים, הזדרזו להירשם אל לימודי תואר ראשון בצילום וזכו בחוויית לימודים מרתקת ובמקצוע מעניין ומתגמל.
לימודי צילום
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

למי מתאים ללמוד תואר ראשון בצילום?

לימודי תואר ראשון בצילום מיועדים למספר קהלי יעד. לאנשים בראשית דרכם המקצועית ששואפים להשיג הכשרה שבאמצעותה הם יביעו את היצירתיות שלהם וישיגו עבודות מעניינות במסגרת של מגזינים שונים, בטלויזיה, בסטודיו לצילום וכדומה.

לימודי צילום אף מתאימים לאנשים שמעוניינים בהסבה מקצועית שתאפשר להם למצוא מקצוע מתגמל יותר באמצעותו הם יוכלו להפגין את יכולותיהם האמנותיות. באופן כללי לימודים אלה מתאימים לאנשים אשר להם יש זיקה רבה לתחום האמנות וכישורים טכניים בצילום.

תואר ראשון בצילום גם יתאים לאנשים שכבר עוסקים בתחום העיצוב הגרפי בתור פרילנסרים, שמעוניינים להוסיף ליכולותיהם גם את האפשרות לצלם צילום אומנותי ולהציג את עבודותיהם בתערוכות.

מה הם תנאי הקבלה לתואר ראשון בצילום?

ברוב מוסדות הלימוד הקבלה מותנית בהצגת תיק עבודות אישי שכולל עבודות בתחומים מגוונים בנוסף לצילום. כמו וידיאו, איור, אנימציה וכתיבה. תנאי נוסף לקבלה אל לימודי תואר ראשון בצילום יכלול ראיון קבלה אישי עם ראשי חוג הלימודים שיבדקו את מידת ההתאמה של המועמדים ללימודים אלה. כמו כן, ייתכן כי בחלק מן המכללות יערכו מבחני קבלה למועמדים.

בחלק ממוסדות הלימוד והמכללות בנוסף לתנאי הקבלה שהוזכרו למעלה, יצטרכו המועמדים להציג גם את תעודת הבגרות שלהם וגם להציג את ציון הפסיכומטרי שלהם. רצוי לבדוק מול כל מכללה את ציון הסכם המשוקלל הספציפי שלה.

קרוב לודאי כי לימודי צילום לתואר ראשון יצריכו מן המועמדים לשלוט ברמה טובה בשפה האנגלית, מכיוון שמושגים רבים בצילום הינם בשפה זו.
לימודי צילום
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

כמה זמן נמשכים לימודי צילום?

משך לימודי תואר ראשון בצילום ישתנה בין מכללה אחת לרעותה. בדרך כלל הלימודים יימשכו בין שלוש לארבע שנות לימוד, הכוללות בין ששה לשמונה סמסטרים. סה"כ יצטרכו הסטודנטים להשלים בין 120 ל-160 נקודות זכות אקדמיות. 

במסגרת הלימודים ייתכן שהסטודנטים יצטרכו להשתלם בהתנסות מעשית בצילום במהלך חודשי הקיץ במסגרת של סמסטר קיץ. במתכונת לימודי יום יתקיימו הלימודים ברוב ימות השבוע וייתכן שבנוסף גם ימי השתלמות מעשית בשישי. חלק מן המכללות יאפשרו לימודים במתכונת של לימודי ערב המתאימים לאנשים שעובדים במשרה מלאה. במתכונת לימודי ערב הלימודים יתקיימו בין פעמיים לשלוש פעמים בשבוע בשעות אחר הצהריים והערב ולעיתים אף בימי שישי בשעות הבוקר.

מה לומדים בתואר ראשון בצילום?

תוכנית לימודי תואר ראשון בצילום תכשיר את הסטודנטים במירב הידע הטכני, המקצועי והאמנותי. בין נושאי הלימוד ניתן למצוא את הנושאים הבאים: יסודות הצילום, מבוא להדמיה ממוחשבת, מעבדה אנלוגית, רישום ותולדות הצילום, עריכת וידיאו, צילום בסטודיו, תולדות הצילום למתקדמים, צילום סטילס, סריקת פילמים, עיבוד תמונות דיגיטליות בתוכנות מחשב כמו פוטושופ ולייטרום.

כמו כן, לימודי תואר ראשון בצילום, יציעו קורסי בחירה בשלב מתקדם יותר של הלימודים כמו וידיאו ארט, צילום-סיפור וקונספט, פני השטח, צילום מבוים מתקדם, צילום מזון, צילום דיוקנאות ועוד. הסטודנטים יכולים להמשיך ולהתמחות בסוג צילום לבחירתם כגון צילום אופנה, צילום עיתונות צילום אירועים, פרסום, צילום מגזינים וחוברות, צילום לבנק תמונות ועוד.

איזה תעודה מקבלים בוגרי תואר ראשון בצילום?

לבוגרי לימודי תואר ראשון בצילום, שעמדו בכל דרישות הלימוד שלהם, יוענק תואר ראשון מטעם המכללה בה הם למדו. חובות הלימוד כוללות: הצלחה הבמבחנים במהלך התואר בקורסים הרבים, עמידה בחובת הנוכחות על פי דרישות כל מכללה ומכללה, השתלמות מעשית בצילום לפי סוגי ההתמחות השונים והגשת פרויקט גמר מסכם.

מה הם לימודי המשך לבוגרי תואר ראשון בצילום?

בוגרי התואר יכולים להמשיך לתואר שני בתקשורת לקבלת כלים לשיווק ויחסי ציבור. מכיוון שתחום התקשורת מתפתח וכולל בתוכו התמחויות רבות, כמו טלוויזיה, רדיו, דוברות ויח"צ, בפני הבוגרים נפתחות אופציות תעסוקה רבות. ייתכן כי בכדי להתקבל לתואר השני הם יצטרכו לעבור קורסי השלמה בנושאי תקשורת.

כמו כן, הבוגרים יוכלו ללמוד לימודי צילום ועריכה מתקדמים, שיאפשרו להם להתקדם מקצועית בתחום זה. בעקבות התפתחות שוק התקשורת, צלמים יכולים ללמוד בנוסף גם עיצוב גרפי ולנצל את יכולות הצילום והראייה שלהם לטובת יצירה פרסומית.

במה עוסקים בוגרי תואר ראשון בצילום?

בוגרי תואר ראשון בצילום יכולים לעסוק בתחומי צילום עיתונות או צילום אופנה, או להתפתח כאמנים מן השורה שמציגים את יצירותיהם בגלריות בארץ ובחו"ל. ניתן להמשיך לעבודה במשרדי פרסום, אתרי אינטרנט, פיתוח אפליקציות וניהול מדיה.

כמו כן, יוכלו הבוגרים לפנות לעיסוק עצמאי בתחום הצילום וכך לעבוד עם לקוחות רבים, לפתוח סטודיו פרטי, לצלם תמונות משפחתיות, צילום אירועים וכדומה. הם גם יוכלו להדריך ילדים או בני נוער, איך לצלם במסגרת חוגים במתנ"ס, בבתי ספר, או במכללות.
מודעה
מחפש לימודי צילום?
מחפש לימודי צילום?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: ירושלים - לימודי מכינה בלבד!
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: ירושלים
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה