תואר שני באדריכלות

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
תואר שני באדריכלות
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תואר שני באדריכלות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תואר שני באדריכלות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי אדריכלות לתואר שני

אם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים מרתקים, המשלבים יצירתיות ואמנותיות עם עולם ההנדסה והטכנולוגיה, ואם ברצונכם להשתלב בלימודי תואר שני יוקרתיים, אשר יציבו אתכם בטופ של עולם האדריכלות – כדאי לכם להכיר את המסלול ללימודי תואר שני באדריכלות (הידוע, כמובן, גם כתואר שני בארכיטקטורה).

לימודי תואר שני באדריכלות/ארכיטקטורה מגוון מסלולי לימוד, ביניהם: ארכיטקטורה, ארכיטקטורה ובינוי ערים, תכנון ערים ואזורים, עיצוב תעשייתי ועוד. בין תחומי ההתמחות העיקריים של התוכנית נמצאים: תכנון ארכיטקטוני ובינוי ערים, תיאוריה, היסטוריה וביקורת של ארכיטקטורה ובינוי ערים, מחשוב תהליך התכנון וארכיטקטורה דיגיטלית, יחסי אדם סביבה, תכנון בר קיימא ושיקולי אנרגיה בארכיטקטורה ובינוי ערים, טכנולוגיה מורפולוגיה ותיעוש הבנייה ועוד. הסטודנטים במסלול זה יוכלו לבחור להשתלב במסלול לימודים הכולל תזה, או לחלופין במסלול לימודים הכולל תזה מחקרית, או עבודת גמר.

לימודי תואר שני באדריכלות מתאימים במיוחד לבוגרי תואר ראשון בתחום, אולם גם בוגרי תואר ראשון בתחומי ההנדסה (ובתחומים קרובים אחרים) יוכלו להרוויח רבות מלימודים אלו. אז אם גם אתם רוצים לבנות קריירה בעולם האדריכלות – הגעתם למקום הנכון: בואו לקרוא מידע נוסף אודות לימודי תואר שני בארכיטקטורה במכללות והאוניברסיטאות המובילות בארץ.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תואר שני באדריכלות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תואר שני באדריכלות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מה הם תנאי הקבלה לתואר שני באדריכלות?

תנאי הקבלה ללימודי תואר שני באדריכלות כוללים, בדרך כלל, את הדרישות הבאות: תואר ראשון בארכיטקטורה, הנדסה או אדריכלות נוף בממוצע 80 לפחות (לעיתים נדרש ממוצע גבוה יותר), השלמת קורסי מבוא ובסיס בתחום, למי שאינו בוגר תואר באדריכלות, ומעבר של ראיון קבלה.

בוגרי תואר ראשון בתחומים אחרים יכולים להשתלב במסלול החמש - שנתי ללימודי תואר שני בארכיטקטורה.

כמה זמן נמשך תואר שני באדריכלות?

לימודי תואר שני בארכיטקטורה נמשכים, בדרך כלל, שנתיים, אולם יש גם מסלולי לימוד ייחודיים, לבעלי תואר ראשון שאינו באדריכלות, הנדסה ותחומים קרובים נוספים, הכוללים גם את כל לימודי הארכיטקטורה הבסיסיים, ונמשכים חמש שנים.

אם אתם מעוניינים ליהנות מלימודים מרתקים אלו, אך חושבים כי סדר יומכם העמוס יקשה עליכם להשתלב בתואר – יש לנו חדשות טובות עבורכם: חלק מהאוניברסיטאות והמכללות בתחום מציעות מסלולי לימוד המותאמים במיוחד לאנשים עובדים (ואנשים עסוקים אחרים) וכוללים לימודים בעיקר בשעות הערב ואחר הצהריים.

מה הם מסלולי הלימוד בתואר שני באדריכלות?

לימודי אדריכלות לתואר שני מוצעים הן במסלול עם תיזה (מסלול מחקרי) והן במסלול ללא תיזה. אם ברצונכם להמשיך, בבוא היום, ללימודי דוקטורט בתחום, או אם אתם רוצים להשתלב בעבודות מחקריות בו – הלימודים במסלול המחקרי מיועדים עבורכם.

מה לומדים בתואר שני באדריכלות?

ברוב המכללות ומוסדות הלימוד תכניות הלימודים לתואר שני בארכיטקטורה ובינוי ערים מבוססות על חלוקה למסלולי התמחות. מסלולי ההתמחות הנפוצים בתחום הם: ארכיטקטורה, בינוי ערים, תכנון ערים, ארכיטקטורה ירוקה, אדריכלות דיגיטלית והתמחות בשימור מבנים ואתרים.

סטודנטים שבחרו במסלול התמחות של ארכיטקטורה יוכלו לבחור לעצמם תחום התמחות מתוך מגוון של תחומים וביניהם: תכנון ארכיטקטוני ובינוי ערים, טכנולוגיה, מורפולוגיה ותיעוש הבנייה, תיאוריה, היסטוריה וביקורת של ארכיטקטורה ובינוי ערים, המחשב בתכנון הארכיטקטוני וארכיטקטורה דיגיטלית, יחסי אדם-סביבה, שימור מבנים ואתרים ועוד.

התחום של שימור מבנים ואתרים הוא תחום חדש יחסית ומתפתח, שמצריך הכשרה של אנשי מקצוע. סטודנטים שבחרו להתמחות בתחום הזה ילמדו על ההיסטוריה של האדריכלות, תוך התמקדות בטכנולוגיות הבנייה המסורתיות והמודרניות, מקצועות תיאורטיים מתחום השימור כמו היסטוריה ופילוסופיה של השימור, תיעוד מבנים ואתרים ועוד, ומקצועות טכנולוגיים מתחום השימור כמו טכנולוגיה של שימור אבן וטיח, ייצוב מבנים היסטוריים ועוד.

סטודנטים שבחרו במסלול התמחות של ארכיטקטורה-בינוי ערים יתמחו בתכנון ועיצוב עירוני. בתוך המסגרת הזאת, הם יוכלו לבחור אם להתמקד בתשתית העיונית של בינוי ערים שכוללת תיאוריות של בינוי ערים, היסטוריה של בינוי ערים, ניתוח חזות העיר ומורפולוגיה עירונית, תהליכי פיתוח ושיקום עירוני ועוד, או להתמקד ביישומים תכנוניים של הידע העיוני בבינוי ערים במסגרת פרויקטים, מה שיצריך אותם להכין מספר פרויקטים במהלך הלימודים ועבודת גמר בהיקף נרחב.

איזה תעודה מקבלים בוגרי תואר שני באדריכלות?

בוגרי תואר שני באדריכלות, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים, יהיו זכאים לתעודת תואר שני בארכיטקטורה, מטעם המכללה / אוניברסיטה בה השלימו את לימודיהם.

במה עוסקים בוגרי תואר שני באדריכלות?

בוגרי תואר שני בארכיטקטורה יכולים להשתלב במגוון של מקומות תעסוקה במגזר הציבורי והפרטי בהתאם לתחום התמחותם. ביכולתם למלא תפקידי ייעוץ, פיתוח, תכנון עירוני ושימור אתרים  במועצות מקומיות ובגופים ממשלתיים, להשתלב במשרדי תכנון פרטיים, או להתקדם כארכיטקטים עצמאיים שנהנים מהמומחיות המקצועית ומהיוקרה של בוגרי תואר שני.

בוגרי לימודי תואר שני באדריכלות במסלול המחקרי יכולים לעסוק במחקר והוראה בתחומים השונים של ארכיטקטורה ובינוי ערים במסגרת האקדמיה.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎