תנאי קבלה לתואר ראשון באדריכלות

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

דרישות קבלה ללימודי ארכיטקטורה במכללות

אם יש לכם רצון לעצב ולתכנן ויש בכם יצירתיות בשילוב עם ידע טכני ואתם רוצים לעסוק בתחום, יש צורך בתואר ראשון באדריכלות. מה צריך לעשות כדי להתקבל לתואר ראשון באדריכלות? בגרות מלאה, בדרך כלל פסיכומטרי ולפעמים גם ראיון קבלה אישי. כל מה שרציתם לדעת על תנאי הקבלה ללימודי אדריכלות במכללות השונות בישראל. לפני שאתם ניגשים להשלמת בגרויות או מנסים לשפר פסיכומטרי כדאי שתקראו כאן הכל על נתוני הקבלה הנדרשים לתואר ראשון באדריכלות.

תוהים איפה כדאי ללמוד אדריכלות? גלו איזה מכללות ברחבי הארץ מציעות לימודי אדריכלות:

יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות תנאי קבלה לתואר ראשון באדריכלות?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על תנאי קבלה לתואר ראשון באדריכלות?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מהם תנאי הקבלה ללימודי אדריכלות?

לימודי אדריכלות משלבים אומנות עם מדע וטכנולוגיה מתקדמת, כאשר יש הקפדה על התיאוריות המקובלות ויישומן. אדריכלות, או בשמה השני ארכיטקטורה, באה לתאר את אמנות הבניה. לצורך כך היא עוסקת בתכנון ועיצוב חללים, משלבת בין אומנות לבין הנדסת בניין ועוסקת בסביבה הבנויה ברמת המקרו, בלימודי אדריכלות נוף וגם בעיצוב פרטים ברמת המיקרו.
תנאי קבלה לתואר ראשון באדריכלות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מהם תנאי הקבלה לתואר ראשון באדריכלות?

בכדי להתקבל לתואר ראשון באדריכלות, יש צורך בתעודת בגרות עם ממצוע ציון של למעלה מ-85 ,ציון פסיכומטרי אשר נע בין 500 ל- 580 וכן תיק עבודות שבאמצעותו אפשר יהיה להעריך את יכולות השרטוט והעיצוב. רוב המוסדות ידרשו מכם לעבור סדרת מבחנים בנוסף להצגת ציוני תעודת הבגרות. ישנם מוסדות שדורשים מכל מועמד לעבור גם מספר מבחני כניסה וביניהם ריאיון אישי, הנקבעים על ידי כל מחלקה.

בין המבחנים במחלקות השונות יכולים להיות מבחנים פסיכוטכנים, מבחני רישום, מבחני ידע בתחומים שונים, הגשת תיק עבודות ועוד. הבחינות השונות באות לבחון את היצירתיות שלכם, התפיסה והזיכרון החזותי והמרחבי, יכולות הרישום וידע כללי. כמו כן, קיימת דרישה ל-4 יח"ל באנגלית ובמתמטיקה בציון 80, או 5 יח"ל בציון 70 ומעלה.

תנאי קבלה ללימודי אדריכלות ללא פסיכומטרי

ישנם מוסדות לא אוניברסיטאיים אשר בתהליך הקבלה הם מסתפקים בציוני הבגרות של המועמד ובעמידה בדרישות קבלה משלהם. תואר ראשון באדריכלות ללא פסיכומטרי, ידרוש מכם לקחת חלק במכינה מטעם אותו מוסד, שכן גם המכינה נתפסת ככלי לסינון וקבלה, גם ללא הסתמכות על הבחינה הפסיכומטרית. בנוסף, ישנם מוסדות שמלמדים לימודי תואר בעיצוב ואמנות אשר מאפשרים לימודים בישראל ללא פסיכומטרי לתואר ראשון B.F.A שמשמעותו בוגר באמנויות היפות והוא אינו מקביל לתואר ראשון B.A.

יש לציין כי רוב מסלולי הלימוד בשלוחות של האוניברסיטה הפתוחה בדרך כלל לא דורשים תנאי קבלה. יתר על כן, במידה וציון תעודת הבגרות הינו 90 ומעלה, הקבלה תהיה אוטומטית ללא דרישה לציון פסיכומטרי. בנוסף לזאת, מכללות אקדמיות רבות נפתחו ברחבי הארץ כאשר הן מציעות גם מסלול לימודים ללא פסיכומטרי לבעלי ממוצע ציונים גבוה בתעודת הבגרות, או שנדרשת השלמת בגרויות. המשמעות של כך היא שהמכללה תקבל את המועמד רק על סמך ציוני הבגרות שלו, ראיון אישי, ניסיון עבודה קודם, בחינת אמי"ר באנגלית, וועדת קבלה, אישור של ראש החוג ועוד.
תנאי קבלה לתואר ראשון באדריכלות
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מהם תנאי הקבלה ללימודי אדריכלות לבני 30 פלוס?

לימודי אדריכלות נותנים הזדמנות לאנשים בני 30 ומעלה, כאשר בידם יש רק תעודת בגרות מלאה או חלקית. לשם כך עליהם לעבור מכינה אשר מרעננת את ידיעותיהם של התלמידים במקצועות היסוד הנדרשים ללימודים האקדמיים במכללות ובאוניברסיטאות במקצועות השונים. מכינה לבני 30+ לרוב קצרה יותר ממכינות רגילות ונמשכת כארבעה חודשים. במסגרת המכינה ניתן ללמוד מגוון רחב של קורסים במקצועות יסוד הנלמדים לבגרות, אם זה אנגלית בסיסית, מתמטיקה, אזרחות, הבעה ועוד.  

מהם תנאי הקבלה ללימודי תואר שני באדריכלות?

רשאים להגיש מועמדות ללימודי תואר שני באדריכלות, בוגרי תואר ראשון שלמדו במוסד להשכלה גבוהה באחד מהתחומים של עיצוב תעשייתי, ארכיטקטורה או הנדסה, כאשר ממוצע התואר צריך לעמוד על 85 ומעלה. בנוסף, נדרשים המועמדים לעבור ראיון קבלה, להשתתף בדינאמיקות קבוצתיות ולהציג תיק עבודות, דוחות מחקר, תיאור ניסיון עבודה רלוונטי, מכתבי המלצה ועוד. יש לציין כי תנאי הקבלה משתנים ממוסד למוסד ועל כן רצוי שתוודאו זאת ישירות מול המוסד בו תבחרו ללמוד.

תנאי קבלה ללימודי אדריכלות - המכללה למינהל

המכללה למנהל מציעה לכם לימודי אדריכלות. מועמדים יתקבלו ללימודים בהתאם לקריטריונים הבאים:
  • בעלי בגרות מלאה או ציון עובר ב-3 מבחני בגרות (מתמטיקה, אנגלית, עברית).
  • מועמדים מעל גיל 35- נדרשים ל-12 שנות לימוד.
  • סיום מכינה טכנולוגית (קדם) או מכינה קדם אקדמאית.
מודעה
מחפש תנאי קבלה לתואר ראשון באדריכלות?
מחפש תנאי קבלה לתואר ראשון באדריכלות?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: באר שבע, אשדוד
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה