היכן כדאי ללמוד אדריכלות?

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

לימודי אדריכלות

מבנים רבים בארץ ובעולם קיבלו את תהילתם בעקבות עבודת אדריכלות מרהיבה. לימודי אדריכלות מכשירים סטודנטים לתכנון ועיצוב בניינים למטרות מגורים, תעשייה, תרבות ופנאי. עבודת אדריכלות משקפת אופי הדיירים, מטרת המבנה, אומנות, יצירתיות ואווירה. לימודי אדריכלות מוצעים היום במגוון מסודות לימוד ברחבי הארץ הן לתואר ראשון והן לתעודת הנדסאי.

אז איפה כדאי ללמוד אדריכלות? - ובכן התשובה נעוצה במגוון שיקולים שתצטרכו לקחת לפני שתחליטו להירשם. לימודי אדריכלות מציעים מגוון אפשרויות יחד עם זאת לרוב תוכלו להשתלב בתור שותפים במשרדי אדריכלות או לפתוח משרד אדריכלות משלכם.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות היכן כדאי ללמוד אדריכלות??
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על היכן כדאי ללמוד אדריכלות??
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי על איפה אפשר ללמוד אדריכלות

לימודי אדריכלות נחשבים כתחום לימודי המשלב בין יצירתיות ומחשבה מצד אחד, לבין מקצועות ריאליים והומאניים מצד שני. לכן, לרוב, הרבה אנשים מעוניינים ללמוד לימודים אלה ורואים בהם הגשמת חלום. 

אולם, קודם לפני שתחליטו שהינכם מעוניינים ללמוד דיסציפלינה זו, כדאי שתשקלו בצורה מסודרת והגיונית מספר פרפמטרים חשובים לפני תחילת הלימודים. בין הנתונים החשובים שיש לקחת בחשבון: סביבת מגורים, מידת ההתעניינות בתחום הלימודי, שירותים הניתנים לסטודנטים, תנאי קבלה, שכר לימוד וכן אפשרויות תעסוקה. 

היכן כדאי ללמוד אדריכלות?
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

האם סביבת המגורים חשובה?

שיקול אחד שיש לקחת בחשבון בעת הבחירה בלימודי אדריכלות או ארכיטקטורה הינו קרבה לאזור המגורים שבו אתם גרים. חשוב שתבחרו את המקום הנוח ביותר עבורגם משום שמדובר בלימודים הנפרשים על פני זמן ממושך ביותר ואין היכרח שתסבלו מנסיעות אינסופיות למקומות רחוקים, אם קיימים מוסדות לימוד טובים באזור מגורכם או קרוב אליו.

כך לדוגמא אוניברסיטת אריאל בשומרון, במידה והינכם מתגוררים באזור השטחים, או קרוב לראש העין, פתח תקווה תשמחו לגלות כי קיימת אוניברסיטה המלמדת תואר באדריכלות. דוגמא מוחשית זו מהווה צוהר הזדמנויות רחב במיוחד אשר מאפשר לאנשים הגרים באזור לא להצפין למקומות במרכז או בצפון ואפילו לא להרחיק עד לדרום. 
 

מה לומדים באדריכלות?

שיקול נוסף שצריך להילקח בחשבון הינו של מידת ההתעניינות בתחום הלימודי. תחום האדריכלות הנחשב כיצירתי במיוחד, כולל גם תכנים השייכים למתמטיקה, הגיאומטריה והטריגונומריה, פיסיקה, כימיה ועוד תחומים ריאליים אחרים שלא הכל מתחברים אליהם ופוחדים מכך.

לכן, לפני שהחלטתם ללכת ללמוד תחום לימודים זה, קחו בחשבון שלפני שתוכלו להביע את יצירתיותכם בבנייה ועיצוב, יש ללמוד את היסודות אשר בלעדיהם לא ניתן יהיה לאפשר לכם לעסוק באדריכלות.
היכן כדאי ללמוד אדריכלות?
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה עדיף תואר ראשון או הנדסאי?

קודם כל בואו נעשה הפרדה בין לימודי תואר ראשון לאדריכלות לבין תעודת הנדסאי לאדריכלות. לימודי תואר ראשון לאדריכלות נמשך 4-5 שנים ומנגד לימודי הנדסאי לאדריכלות נמשכים שנתיים.

כמו כן, לימודי תואר ראשון מאפשרים להמשיך לתואר שני וככלל תואר ראשון מוסיף ערך בקורות חיים. לימודי הנדסאי לאדריכלות מאפשרים על פי החוק לתכנן מבנים עד ארבע קומות אך אין כמובן הגבלה על היקף האדריכלות ועיצוב פנים.

לימודי אדריכלות בשני המסלולים מכשירים לפיקוח ותיאום על מיזוג אוויר, אינסטלציה, חשמל ועוד. כמו כן, רשאים הבוגרים להיות מוסמכים על מבנים, לתכנן מבנים ולעצב אותם מבחינה חיצונית ופנימית.

מה הם תנאי הקבלה ללימודי אדריכלות?

כשאתם בודקים איפה כדאי ללמוד אדריכלות תרצו לבדוק כמובן מהם תנאי הקבלה ללימודי אדריכלות באופן כללי. ככלל, בעת שאין ביקוש או תחרות גם תנאי הקבלה יורדים מבחינת סף כניסה. על מנת להתקבל תואר ראשון באדריכלות תצטרכו להציג ציוני תעודת בגרות וציון בבחינה הפסיכומטרית.

כמובן שתוכלו למצוא מוסדות לימוד שאינם ידרשו מכם ציון פסיכומטרי. יחד עם זאת, תצטרכו להציג ציון ממוצע בגרויות גבוה עם דגש על ציון במתמטיקה. מנגד לימודי הנדסאי אדריכלות מצריכים תנאי קבלה שונים. פירוט מלא ומקיף אודות תנאי קבלה בכל מוסד תוכלו לקבל דרכם

מה השכר לימוד של אדריכלות?

שיקול לא פחות חשוב, אשר בסופו של דבר מעסיק את כולנו, הוא שכר לימוד. מוסדות לימוד רבים מציעים שכר לימוד אוניברסיטאי יחד עם זאת קיימים מוסדות פרטיים ששכר הלימוד שלהם גבוה יותר.

מומלץ ואף כדאי לבדוק את גובה שכר הלימוד ולהתארגן בהתאם בין אם מדובר במלגות, עבודה או כל סיוע אחר. לימודי אדריכלות הם לימודים אינטנסיביים ועל כן חשוב שתוכלו להשקיע בלימודים ולא להילחץ מתשלומי השכר הלימודי.

בנוסף לכך, תרצו לדעת אילו שירותים ניתנים לסטודנטים כגון שירותי ספרייה, שירותי אינטרנט, נגישות עם תחבורה ציבורית, שירותי מזון, היצע חנייה, אנשי ההוראה ועוד.

במה עוסקים בוגרי אדריכלות?

לאחר שתייסמו את לימודי האדריכלות תשמחו לגלות כי קשת אפשרויות התעסוקה העומדת בפניכם הינה רחבה ביותר. ארכיטקטים רבים, המגיעים הן ממכללות והן מאוניברסיטאות נחטפים בשוק למשכרות נחשקות עם שכר טוב.

משרות חמות המתאימות למסיימי לימודי אדריכלות הינן מגוונות ומתגמלות במיוחד: משרטט, הנדסאי בניין, מנהלי פרוייקטים בבניין, מתאם ומפקח על עבודות בינוי ותשתיות, ועבודה פרופר כאדריכל ומעצב פנים.
מודעה
מחפש היכן כדאי ללמוד אדריכלות??
מחפש היכן כדאי ללמוד אדריכלות??
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: באר שבע, אשדוד
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: ירושלים - לימודי מכינה בלבד!
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה