קורס בנייה ירוקה

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי בנייה ירוקה במכללות

אם אתם מעצבים, אדריכלים, מהנדסים, הנדסאי אדריכלות או מנהלי פרויקטים שמעוניינים להשתלב בתחום החם של בנייה ירוקה הגעתם למקום הנכון. כיום הבתים בעולם המערבי גורמים לפליטת גזי חממה רבים והם תורמים לתופעה של התחממות כדור הארץ - המאיימת על גורל האנושות.

הלימודים הינם אחת הדרכים לשפר את מצב האוזון והסביבה היא לבנות בתים יותר ידידותיים לסביבה - תחום הבנייה הירוקה מציע מבחר שיטות בנייה חסכוניות באנרגיה. בואו לקרוא הכל על קורס בנייה ירוקה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס בנייה ירוקה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס בנייה ירוקה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי על קורס בנייה ירוקה

במסגרת לימודי בנייה ירוקה תוכלו ללמוד על עקרונות הקיימות והבנייה הירוקה. תוכלו להכיר בקורס את שלל הגישות לבנייה ירוקה - תחום זה אינו וותיק אך מתפתח במהירות בשנים האחרונות.

הקורס דומה בתכניו ללימודי ארכיטקטורה ירוקה אשר תפקידה המרכזי הינו להתאים ללומדים את התכנים אשר נחוצים לשימוש חוזר בחומרים המתאימים לבנייה. 

כיום קיימות שיטות חדשניות לבנייה ירוקה שגם אותן תלמדו בקורס. בקורס תלמדו כיצד ליישם את עקרונות הבנייה הירוקה בבניינים, בתים פרטיים ועוד - במגזר הציבורי, הפרטי, הקבלני ועוד.

קורס בנייה ירוקה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה לומדים בקורס בנייה ירוקה?

תכנית הלימודים במסגרת קורס בנייה ירוקה משתנה ממוסד למוסד. באופן כללי תכניות הלימודים מציגות את שיטות הבניה שנחשבות לירוקות כגון: שיטות בנייה מסורתיות וכפריות: בנייה באלות קש, בניה באדמה ועוד. כמו כן נלמדים בין השאר נושאים כמו: יישום בנייה ירוקה במרחב העירוני, לימודים אקולוגיים, הבניין כחלק ממערכת אורבנית ואקולוגית, לימודי אנרגיה ומים, פסולת וחומרי בנייה ועוד.

המהות של הקורסים השונים היא לימודים ישומיים, כך שבמסגרת הלימודים תסקרו את תקני הבניה הירוקה בארץ ובעולם ותכירו את הטכנולוגיות הפופולריות לבנייה ירוקה. כמו כן תכנית הלימודים נוגעת בהספעות הסביבתיות של הבנייה, תופעת 'הבניין החולה', הסקה וחימום ירוקים וניצול של האנרגיה הטבעית הקיימת בטבע על מנת לחסוך בחשמל.

מה הם תנאי הקבלה לקורס בנייה ירוקה?

הכשרה פורמלית במקצועות התכנון, הבניה, האדריכלות או הסביבה - כאשר רצוי עיסוק פעיל באחד מתחומים אלו.
קורס בנייה ירוקה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס בנייה ירוקה?

תעודת הסיום הספיציפית משתנה ממוסד למוסד - באופן כללי תקבלו תעודת בוגר קורס בנייה ירוקה. חלק מהקורסים מאפשרים לבוגריהם לקבל תעודת מלווה בנייה ירוקה מטעם מכון התכנים. התנאים לכך הם שהנכם הנדסאים, מנהדסים או אדריכלים רשומים ובנוסף תצטרכו לעבור השתלמות מרוכזת ומבחן הסמכה על התקן החדש לבנייה ירוקה.

אילו אפשרויות לימודים נוספות קיימות לבוגרי קורס בנייה ירוקה?

במידה והתעניינתם בתחום של בנייה ירוקה, ייתכן כי גם קורס גינון אקולוגי עשוי לעניין אתכם. הלימודים כוללים קשת רחב של לימודים אשר מאפשרים ללומדים להשתמש בחומרים קיימים ובשיטות מחזור ושנות על מנת לשמור על תהליכים ביוכימיים ואקולוגיים הנחוצים לשמירה על הסביבה. 

תחום לימודים אחר אשר יכול להילקח בחשבון הינו מתאים בראש ובראשונה למתעניינים ביוזמות. לימודי תיירות אקולוגית ליזמים הינם תחום הולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות עקב המודעות הקיימת לשמירה על הסביבה. 

במה עוסקים בוגרי קורס בנייה ירוקה?

ישראל והעולם כולו הופכים ליותר ויותר מודעים לאיכות הסביבה ולהתחממות הגלובלית. לאור העלייה במודעות הצורך באדריכלים ירוקים - בוגרי לימודי בנייה ירוקה הולך ועולה וכך גם השכר אותו הם מרוויחים.

גם הישראלי הממוצע, שאינו נחשב ל"ירוק" במיוחד, מודע ליתרונות הטמונים בבנייה ירוקה - החסכון בחשמל ובמים יכול להיות אדיר, במידה והבית או הבניין נבנים בצורה נכונה. כך שבמקרים רבים, השקעה כספית גדולה יותר בבית "ירוק" היא משתלמת לטווח הרחוק.
מודעה
מחפש קורס בנייה ירוקה?
מחפש קורס בנייה ירוקה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה