קורס מטפסי תרנים

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
קורס מטפסי תרנים
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות קורס מטפסי תרנים?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על קורס מטפסי תרנים?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

לימודי טיפוס תרנים במכללות

עובדים רבים בתחומים שונים נאלצים לטפס על תרנים גבוהים כחלק מעבודתם – חשמלאים, עובדי בניין, הנדסאים, אנשי ניקיון, אחזקה ותחזוקה וכו', וכיוון שעבודה זו טומנת בחובה סיכונים רבים – העלולים להוביל לפציעות ואף למוות, נדרשת הכשרה מקיפה והסמכה מוכרת, על מנת לעסוק בעבודות אלו.

כיוון שחוקי המדינה אוסרים על מי שלא עבר קורס טיפוס תרנים וזכה לרישיון מטעם משרד התמ"ת לבצע עבודות הכוללות טיפוס על תרנים בגובה 6 מטרים ומעלה, אם אתם מעוניינים בעבודה הכוללות טיפוס לגובה, או אם אתם נדרשים כחלק מעבודתכם הנוכחית לעשות כן – חובה עליכם להשתלב בקורס מטפסי תרנים. בואו לקרוא מידע נוסף על הלימודים בקורס הכשרת מטפסי תרנים.
יועצת לימודים
לימודים

ייעוץ לימודים חינם

רוצה פרטים אודות קורס מטפסי תרנים?

שירות אישי חינם!

רוצה לקבל מידע על קורס מטפסי תרנים?

מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש

מהו טיפוס תרנים?


טיפוס תרנים, כפי שהוא מוגדר בתקנות הבטיחות בעבודה (עבודה בגובה), התשס"ז – 2007 של משרד התמ"ת (הכלכלה) הוא "עבודה בגובה הנעשית על גבי תורן שממנו עלול אדם ליפול לעומק העולה על 6 מטרים, לרבות טיפוס לצורך הרכבה, פירוק, כוונון, בדיקה, טיפול, תחזוקה, תיקון, חיבור או החלפה של רכיבי התורן או מכללים המחוברים אליו".

קהל יעד


הלימודים בקורס הכשרת מטפסי תרנים מיועדים לכל מי מעוניין להשתלב בעבודה הכוללת טיפוס לגבהים של שישה מטרים או יותר – עובדי בניין, אנשי אחזקה ותחזוקה, עובדי ניקיון העוסקים בניקיונם של בניינים גבוהים, חשמלאים הנדרשים לעבוד על עמודי חשמל נישאים, הנדסאים ומהנדסים שעבודתם כוללת עבודה בגובה וכיו"ב.

חשוב לציין כי אין לעסוק בעבודה הכוללת טיפוס לגובה ללא השלמתו של קורס זה וקבלת ההכשרה מטעם משרד התמ"ת (משרד הכלכלה).

אם אתם מתעניינים בלימודי טיפוס תרנים, אולי תגלו עניין גם בקורס מדריכי עבודה בגובה.

תנאי קבלה


תנאי הקבלה לקורס מטפסי תרנים הם: גיל 18 ומעלה, אישור רפואי מרופא תעסוקתי על כשירות לעבודה הכוללת טיפוס על תרנים. כמו כן, חלק קטן ממוסדות הלימודים והמכללות דורשים מהמועמדים להיות בוגרי 12 שנות לימוד.

משך הלימודים ומתכונתם


פרק הזמן המינימאלי להכשרה (שהוא גם משך הלימודים במרבית המכללות בתחום) הוא כ-17 ימים, מהם חמישה ימים המוקדשים ללימודים עיוניים ותיאורטיים (40 שעות לימוד אקדמיות), ושניים עשר ימים המוקדשים להתנסות מעשית בטיפוס תרנים, המבוצעת תחת פיקוחו של מנהל מקצועי לטיפוס תרנים, אשר מוסמך על ידי משרד התמ"ת.

רק לאחר ביצוע חובת ההתמחות – ולא יאוחר מחצי שנה לאחר סיומה – יכולים הבוגרים לגשת לבחינת ההסמכה ולקבל את רישיון טיפוס התרנים.

מכללות רבות מציעות קורסים מרוכזים – בהם הלימודים נערכים במשך שבועיים – שלושה רצופים, ואילו חלק מהמכללות מציעות אפשרות לפריסה רחבה יותר של הלימודים, הכוללת בין מפגש אחד לארבעה מפגשי לימודים בשבוע.

נושאי לימודים


תכנית הלימודים בקורס העבודה בגובה והכשרת מטפסי תרנים דואגת להכשרתם האיכותית והמלאה של הבוגרים – הן בפן העיוני והתיאורטי, הן בפן המעשי.

בין הנושאים והתכנים הנלמדים בקורס: מבוא לבטיחות בגובה, חוקי המדינה ותקנות משרד העבודה לעבודה בגובה, זיהוי, הערכה ומניעת סיכונים, הוראות הבטיחות, ציוד מגן אישי וצוותי – בדיקתו ופסילתו, קשרים, ניהול סיכונים ובטיחות בשטח, עקרונות בבניית עיגון, מערכות תילוי, מערכות מיקום ותמיכה, מערכת אבטחה צירית, מערכת בלימת נפילה מרחבית, מערכת בלימת נפילה גמישה, חילוץ עצמי ומילוט, סולמות ניידים, מערכות אבטחה בעבודה על גגות שטוחים, טיפוס על עמוד עגול, עבודה על גגות שבירים ומשופעים, במות הרמה וסלי אדם, תקשורת ואיתות, הרמה והרכבת ציוד, עבודה בגובה בלילה ובתנאי ראות לקויים, חילוץ עמיתים ועוד.

כאמור, לאחר השלמת הלימודים העיוניים נדרשים הבוגרים ל-12 יום של התנסות מעשית מודרכת ומפוקחת בעבודה בגובה וטיפוס על תרנים, כך שבסיום ההכשרה הם יכולים לגשת למבחן, כשהם מצוידים במיטב הידע, הכלים והמיומנויות לעבודה בגובה וטיפוס על תרנים.

תעודה


בוגרי הלימודים, העומדים בהצלחה בכל דרישות הקורס, לרבות סיום ביצוע חובת ההתמחות ומעבר של המבחנים החיצוניים של משרד התמ"ת, יהיו זכאים לרישיון של משרד התמ"ת, המאפשר להם לעסוק בעבודות הכוללות טיפוס על תרנים ועבודות המבוצעות בגובה של שישה מטרים ומעלה.

שימו לב – רישיון זה הינו בר תוקף לשנתיים בלבד, ומיד עם פקיעת התוקף נדרשים העובדים להצטרף לקורס ריענון לעבודה בגובה (קורס קצרצר הנמשך כיומיים בלבד) על מנת להאריך את תוקף הרישיון.

אפשרויות תעסוקה


בסיום הלימודים, ולאחר מעבר המבחן של משרד התמ"ת והוצאת הרישיון, יוכלו הבוגרים להשתלב בעבודות השונות הכוללות טיפוס על תרנים ועבודה בגובה של שישה מטרים ויותר – עבודות ניקיון, תחזוקה ואחזקה, עבודות הנדסה, עבודות בניין, עבודות בתחום החשמל ועבודות הנדסאיות שונות – הכל בהתאם להכשרתם ותחום עיסוקם של בוגרי הקורס.

סיכום


לסיכום, אם אתם מעוניינים לעסוק בעבודות הכוללות טיפוס לגובה (שישה מטרים ומעלה) או אם אתם נדרשים לעשות כן כחלק מעבודתכם (גם אם רק לעיתים רחוקות) חובה עליכם לעבור את קורס הכשרת מטפסי התרנים.

קורס זה, הנמשך שבועות אחדים בלבד (חמישה ימי לימוד עיוניים ושניים עשר נוספים של התנסות מעשית) יקנה לכם את כל הידע, הכלים והמיומנויות על מנת לטפס על תרנים ולעבוד בגבוה בזהירות ובבטחה. אז בואו לגעת בשמיים – בואו ללמוד בקורס הכשרת מטפסי תרנים.
מודעה

מחפש קורס מטפסי תרנים?

מחפש קורס מטפסי תרנים?
כל הארץ
אזור הצפון
אזור המרכז
אזור הדרום
אזור השרון
אזור חיפה
אזור ירושלים
מוסדות לימוד בישראל
לימודים

השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!

התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת

מאשר/ת קבלת מידע ממוסד הלימודים ומסכימ/ה לתנאי השימוש
מודעה