קורס עבודה בגובה

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס עבודה בגובה
רוצה לקבל מידע על קורס עבודה בגובה?
שירות אישי חינם!

לימודי עבודה בגובה במכללות

אין זה נדיר למצוא היום בשוק העבודה, תפקידים המצריכים לעבוד בגובה רב כגון עובדי בניין, מנופאים, מנקי חלונות ועוד. עבודה בגובה מצריכה הכשרה מקיפה ומקצועית בכללי זהירות, בטיחות, שמירה על שיווי משקל ועוד. קורס עבודה בגובה מחייב את כל עובדי הבנייה, עובדי מנוף ובכלל אנשי מקצוע הנדרשים לעבוד בגובה שמעל 2 מ'. בתחום ניתן למצוא נושאים חופפים אשר תפקידם לאפשר ללומדים חשיפה לעולם זה בצורה מקצועית. כך לדוגמא קורס מפעילי עגורן צריח, אשר הינו מנוף ענק שתפקידו להרים משאות כבדים.

מדריך עבודה בגובה מקצועי ומיומן מלמד את קורס עבודה בגובה המקנה דגש גם על התנהלות בטוחה של עובדים בגובה במצבים שונים כמו למשל, תנאי אקלים ומזג אויר שונים, מיקום במבנה, חיצוני למבנה, שעות היממה השונות והעונות השונות בהן מתבצעות עבודות בגובה. בסיום קורס עבודה בגובה יקבל הלומד, אישור עבודה בגובה, בעל בתוקף של עד שנתיים כנדרש בחוק.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס עבודה בגובה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס עבודה בגובה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס עבודה בגובה

קורס מנופאים ומפעילי עגורן נערכים במסגרת כללי בטיחות ותקנות בטיחות של משרד העבודה. הקורסים מכשירים עובדי מנוף ועגורן אשר פועלים בגובה רב באתרי בנייה. תפקידם להעלות משאים כבדים לגובה רב עבור עובדי בניין ועל כן יש חשיבות עצומה לשמירה על כל כללי בטיחות שיש לנקוט על מנת למנוע נזק פיסי לעובדים או לציוד. מכאן שהעובד בגובה מתמודד עם סיכונים והיבטי בטיחות המורכבים מזה של עובד שאיננו עובד בגובה, ולכן עליו לרכוש ידע, מיומנויות וכלים כיצד להתנהל ולפעול במסגרת עבודה  בגובה. כאשר עובד עובר קורס עבודה בגובה בו הדרכות עבודה בגובה, על ידי מדריך עבודה בגובה מוסמך, הוא מקבל בקורס כלים, ידע ויכולת התמודדות עם העבודה בגובה. 

מה לומדים בקורס עבודה בגובה?

תחום לימודי בנייה מצריכים התמקדות ייחודית בעבודה בגובה ונדרשים לעבור התכנים הרלוונטיים. תוכנית לימודים בקורס עבודה בגובה עומדים על תכנים רבים ביניהם הכרת הציוד, ציוד מגן, עבודה עם סולמות, הרמת משאים, פיגומים, כללי זהירות, מתן עזרה ראשונה, קונסטורוציות באתרי בניה, משטחי עבודה ועוד. קורס עבודה בגובה מתייחס הן לפן התיאורטי, והן לפן החוקתי והמעשי של עבודה בגובה. הקורסנלמד תוך כדי ביצוע סימולציות והדרכה בשטח, על מנת להקנות ניסיון בעבודה עם במות הרמה, סולמות, ובשימוש בחבלים וברתמות. במהלך הקורס העובדים עוברים התנסות בעבודה בגובה, במקומות שונים כגון: גגות, בניינים, קונסטרוקציות מורכבות ופיגומים שונים. ההכשרה מוענקת על ידי הארגון או החברה המפעילה את העובדים בשטח. דעו כי ההכשרה נערכת מספר ימים ומקנה ידע נרחב ורענון הכללים.

למי מיועד קורס עבודה בגובה?

במידה והתעניינתם בתחום זה סביר להניח כי אתם מנהלי עבודה בבניין, ממונים על בטיחות בעבודה, עובדי בניין, מפעילי עגורן, מנקי חלונות ועוד, אשר מהווים רק חלק מקהל היעד של קורס עבודה בגובה. תקנות בטיחות בעבודה קובעות באופן נחרץ כי כל עובד העובד בגובה 2 מ' מחוייב לעבור הכשרה מקצועית. קורס עבודה בגובה נלמד במגוון מכללות המשתפות פעולה עם תקנות משרד העבודה. 
עבודה בגובה לא תתאים לכל אחד. אנשים בעלי פחד גבהים ירצו להימנע מעובדה מסוג זה, אך אנשים שמקבלים מכך אנדרנלין ירצו לבחון אפשרות עבודה מוסג זה. חוץ מאתרי בנייה, הפעלת עגורן או ניקוי חלונות, תוכלו גם להשתלב ביחידות חילוץ מוסקות, עובדי חשמל ועוד. כמו כן, מהנדסי בניין שלמדו הנדסה אזרחית, נדרשים לעיתים גם הם לעלות לגובה רב על מנת לפקח על העבודה ולראות את עבודת הבנייה מקרוב ולכן קורס מסוג זה יהווה עבורם הכשרה הכרחית. 

מהם תנאי הקבלה לקורס עבודה בגובה?

באופן כללי, על מנת להתקבל ללימודים קיים צורך להשלים 12 שנות לימוד ולהציג בגרות מלאה, בנוסף על המועמדים להיות מעל גיל 18. בכל מקרה, כדאי לכם לברר בקרב מכללות שונות מהם תנאי הקבלה שהן מציבות ולראות איזה מוסד אקדמי יהיה זה שמתאים ביותר עבורכם. 

במה עוסקים בוגרי קורס עבודה בגובה?

כל עובד העובר הדרכת עבודה בגובה חותם על טופס המאשר את השתתפותו. כמו כן, קורס עבודה בגובה נלקח מאוד ברצינות ומועבר על ידי טובי המדריכים בתחום. טיפוס על תרנים, שימוש בריתמות, חגורות בטיחות, קסדות גם הם חלק מקורס עבודה בגובה המחייב כל עובד ומנהלו. קורס מנהלי עבודה, יכול להוות אפשרות להתקדמות עבור אנשים שכבר עובדים בתחום העבודה בגובה. הקורס מספק כלים ניהוליים למתעניינים ומאפשר ללומדים למצוא מקומות עבודה נוספים שיכולים להיות מפרנסים ומכניסים יותר, מאשר עבודה בגובה בלבד. בנוסף, בוגרי הקורס יוכלו להמשיך לקורס מדריכי עבודה בגובה המכשיר עובדים אחרים לעבודה בגובה.
מודעה
מחפש קורס עבודה בגובה?
מחפש קורס עבודה בגובה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: לוד, חיפה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה