קורס עבודה בגובה

נמצאו עבורך 2 מוסדות לימודים:

לימודי עבודה בגובה

אין זה נדיר למצוא היום בשוק העבודה תפקידים המצריכים לעבוד בגובה רב כגון עובדי בניין, מנופאים, מנקי חלונות ועוד. עבודה בגובה טומנת בחובה סיכונים רבים - ובכדי למנוע תאונות מיותרות, העלולות להוביל לפציעות חמורות ואף למוות, נדרשים העובדים בגובה – מטפסי תרנים, גולשי מעטפת וחבריהם, לעבור קורסים לעבודה בגובה, המועברים על ידי מדריכים עתירי ידע וניסיון. עבודה בגובה מצריכה הכשרה מקיפה ומקצועית בכללי זהירות, בטיחות, שמירה על שיווי משקל ועוד. קורס עבודה בגובה מחייב את כל עובדי הבנייה, עובדי מנוף ובכלל אנשי מקצוע הנדרשים לעבוד בגובה שמעל 2 מ'. בתחום ניתן למצוא נושאים חופפים אשר תפקידם לאפשר ללומדים חשיפה לעולם זה בצורה מקצועית. כך לדוגמא קורס מפעילי עגורן צריח, אשר הינו מנוף ענק שתפקידו להרים משאות כבדים.

מדריך עבודה בגובה מקצועי ומיומן מלמד את קורס עבודה בגובה המקנה דגש גם על התנהלות בטוחה של עובדים בגובה במצבים שונים כמו למשל, תנאי אקלים ומזג אוויר שונים, מיקום במבנה, חיצוני למבנה, שעות היממה השונות והעונות השונות בהן מתבצעות עבודות בגובה. בסיום קורס עבודה בגובה יקבל הלומד אישור עבודה בגובה, בעל תוקף של עד שנתיים כנדרש בחוק.

אם גם אתם מעוניינים להדריך ולהכשיר עובדים בגובה – תוכלו להצטרף לקורס קצר, בן חמישה ימים (בדרך כלל), אשר יקנה לכם את הידע, המיומנויות והכלים להכשרתם של עובדים בגובה. קורס זה, המתאים למי שצברו ניסיון בעבודה בגובה ולמדריכי בטיחות בעבודה, מנהלי עבודה בבניין ואנשי מקצוע רלוונטיים נוספים, מוצע לכם על ידי מכללות מובילות ברחבי הארץ. בואו לקרוא מידע אודות הלימודים בקורס הכשרת המדריכים לעבודה בגובה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס עבודה בגובה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס עבודה בגובה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס עבודה בגובה

קורס מנופאים ומפעילי עגורן נערכים במסגרת כללי בטיחות ותקנות בטיחות של משרד העבודה. הקורסים מכשירים עובדי מנוף ועגורן אשר פועלים בגובה רב באתרי בנייה. תפקידם להעלות משאים כבדים לגובה רב עבור עובדי בניין ועל כן יש חשיבות עצומה לשמירה על כל כללי הבטיחות שיש לנקוט על מנת למנוע נזק פיסי לעובדים או לציוד. מכאן שהעובד בגובה מתמודד עם סיכונים והיבטי בטיחות המורכבים מזה של עובד שאיננו עובד בגובה, ולכן עליו לרכוש ידע, מיומנויות וכלים כיצד להתנהל ולפעול במסגרת עבודה בגובה. כאשר עובד עובר קורס עבודה בגובה בו הדרכות עבודה בגובה, על ידי מדריך עבודה בגובה מוסמך, הוא מקבל בקורס כלים, ידע ויכולת התמודדות עם העבודה בגובה. 

מובן כי הקמתם, ניקיונם ותחזוקתם של כל הבניינים, עמודי החשמל והתאורה דורשת מהעוסקים מכך לטפס ולעלות גבוה גבוה, ולבצע עבודתם תלויים בין שמיים וארץ, ועל כן עבודות אלו כוללות סיכון רב אם אין הן מבוצעות על פי כל כללי הזהירות והבטיחות.

כדי שכל העובדים בגובה יבצעו עבודתם נאמנה, תוך הקפדה על כללי הזהירות והבטיחות הם נדרשים לעבור קורס עבודה בגובה, המועבר על ידי מדריכים מנוסים. כדי להיות מדריך עבודה בגובה – ולהכשיר דורות חדשים של עובדים שנוגעים בשמיים – עליכם לעבור קורס מתאים, עליו תוכלו לקרוא להלן.
קורס עבודה בגובה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מהם תנאי הקבלה לקורס עבודה בגובה?

באופן כללי, על מנת להתקבל ללימודים קיים צורך להשלים 12 שנות לימוד ולהציג בגרות מלאה, בנוסף על המועמדים להיות מעל גיל 18. בכל מקרה, כדאי לכם לברר בקרב מכללות שונות מהם תנאי הקבלה שהן מציבות ולראות איזה מוסד אקדמי יהיה זה שמתאים ביותר עבורכם. 

תנאי הקבלה ללימודים בקורס הכשרת מדריכי העבודה בגובה כפופים להוראות משרד התמ"ת ועל כן תמיד חייבים המועמדים לעמוד במספר תנאי סף, על פי תקנה 48 א 2 בתקנות הבטיחות בעבודה התשס"ז 2007 של משרד התמ"ת, הכוללים ניסיון של שנתיים לפחות בתחומי העבודה בגובה. כן יתקבלו ללימודים מנהלי בטיחות, מנהלי עבודה בבניין ועובדים אחרים בעלי ניסיון והכשרה רלוונטית.

למי מיועד קורס עבודה בגובה?

במידה והתעניינתם בתחום זה סביר להניח כי אתם מנהלי עבודה בבניין, ממונים על בטיחות בעבודה, עובדי בניין, מפעילי עגורן, מנקי חלונות ועוד, אשר מהווים רק חלק מקהל היעד של קורס עבודה בגובה. תקנות בטיחות בעבודה קובעות באופן נחרץ כי כל עובד העובד בגובה 2 מ' מחוייב לעבור הכשרה מקצועית. קורס עבודה בגובה נלמד במגוון מכללות המשתפות פעולה עם תקנות משרד העבודה. 

חוץ מאתרי בנייה, הפעלת עגורן או ניקוי חלונות, תוכלו גם להשתלב ביחידות חילוץ מוסקות, עובדי חשמל ועוד. כמו כן, מהנדסי בניין שלמדו הנדסה אזרחית, נדרשים לעיתים גם הם לעלות לגובה רב על מנת לפקח על העבודה ולראות את עבודת הבנייה מקרוב ולכן קורס מסוג זה יהווה עבורם הכשרה הכרחית.

הלימודים בקורס להכשרת מדריכי עבודה בגובה מיועדים, כמובן, למעוניינים בהכשרה אשר תאפשר להם להשתלב בעבודות ההדרכה בתחום, כך שיוכלו להדריך ולהסמיך את העובדים בגובה השונים. אם אתם מתעניינים בלימודי הדרכת עבודה בגובה, אולי תגלו עניין גם בקורס עבודה בגובה, קורס מפעילי עגורן צריח, קורס אתתים, לימודי בטיחות וגהות, קורס מדריכי בטיחות וכיו"ב.
קורס עבודה בגובה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

מה לומדים בקורס עבודה בגובה?

תחום לימודי בנייה מצריכים התמקדות ייחודית בעבודה בגובה ונדרשים ללמוד את התכנים הרלוונטיים. תוכנית לימודים בקורס עבודה בגובה עומדת על תכנים רבים ביניהם הכרת הציוד, ציוד מגן, עבודה עם סולמות, הרמת משאים, פיגומים, כללי זהירות, מתן עזרה ראשונה, קונסטרוקציות באתרי בניה, משטחי עבודה ועוד. קורס עבודה בגובה מתייחס הן לפן התיאורטי, והן לפן החוקתי והמעשי של עבודה בגובה. הקורס נלמד תוך כדי ביצוע סימולציות והדרכה בשטח, על מנת להקנות ניסיון בעבודה עם במות הרמה, סולמות, ובשימוש בחבלים וברתמות. במהלך הקורס העובדים עוברים התנסות בעבודה בגובה, במקומות שונים כגון: גגות, בניינים, קונסטרוקציות מורכבות ופיגומים שונים. ההכשרה מוענקת על ידי הארגון או החברה המפעילה את העובדים בשטח. דעו כי ההכשרה נערכת מספר ימים ומקנה ידע נרחב ורענון הכללים.

כמה זמן נמשך קורס מדריכי עבודה בגובה?

בהתאם להוראות משרד התמ"ת, משך הזמן המינימלי של הקורס להכשרת מדריכי עבודה בגובה לא יהיה פחות מ-43 שעות לימוד אקדמיות, ויכלול כחמישה ימי לימודים. במרבית המכללות מתקיימים הלימודים במתכונת של חמישה ימי לימודים רצופים, כך שניתן להשלים את לימודי הקורס תוך שבוע אחד!

אם אינכם יכולים להרשות לעצמכם לפנות שבוע שבוע שלם לטובת הלימודים, תוכלו להשתלב באחת המכללות המציעות את לימודי הקורס במתכונת של מפגש אחד לשבוע במשך חמישה שבועות.

איזו תעודה מקבלים בוגרי קורס מדריכי עבודה בגובה?

בוגרי הקורס, אשר יעמדו בהצלחה בכל דרישות הלימודים – לרבות מעבר מוצלח של המבחנים החיצוניים, יהיו זכאים לתעודת "מדריך עבודה בגובה מוסמך" מטעם המוסד בו השלימו את לימודיהם, ובאישורו של משרד התמ"ת.

חשוב מאוד לברר טרם הבחירה במוסד הלימודים ותחילת הקורס האם המכללה או מוסד הלימודים בו אתם מתכוננים ללמוד מוכר ומפוקח על ידי משרד התמ"ת והאם התעודה הניתנת בסיומו זכתה לאישור משרד התמ"ת, שכן תעודה שאינה מוכרת ומאושרת על ידי התמ"ת לא תאפשר לכם להשתלב בעבודה בתחום.

במה עוסקים בוגרי קורס עבודה בגובה?

כל עובד העובר הדרכת עבודה בגובה חותם על טופס המאשר את השתתפותו. כמו כן, קורס עבודה בגובה נלקח מאוד ברצינות ומועבר על ידי טובי המדריכים בתחום. טיפוס על תרנים, שימוש ברתמות, חגורות בטיחות, קסדות גם הם חלק מקורס עבודה בגובה המחייב כל עובד ומנהלו. קורס מנהלי עבודה, יכול להוות אפשרות להתקדמות עבור אנשים שכבר עובדים בתחום העבודה בגובה. הקורס מספק כלים ניהוליים למתעניינים ומאפשר ללומדים למצוא מקומות עבודה נוספים שיכולים להיות מפרנסים ומכניסים יותר, מאשר עבודה בגובה בלבד. בנוסף, בוגרי הקורס יוכלו להמשיך לקורס מדריכי עבודה בגובה המכשיר עובדים אחרים לעבודה בגובה.

ב
וגרי הלימודים יוכלו להשתלב, כמובן, בעבודות הדרכה והכשרה של עובדים בגובה ולהכשיר עובדים חדשים בתחום, תוך הקפדה על כל כללי הזהירות והבטיחות.
מודעה
מחפש קורס עבודה בגובה?
מחפש קורס עבודה בגובה?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: לוד, חיפה
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה