ClickCease

קורס אתתים

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס אתתים
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס אתתים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס אתתים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי אתתים

לימודי אתתים במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים פופולריים, יישומיים ומעניינים אשר נלמדים תחת ענף הבנייה והמקרקעין. מטרתם של לימודים אלו הינה להכשיר את בוגריהם להשתלבות כעובדים באתרי בנייה הפועלים מול מנופאים ומפעילי עגורנים.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך חיבור מטענים למכונות ההרמה ואיתות למפעילי מכונות אלו לצורך הרמת המטענים, כיוונם והורדתם, בהתאם לכללי הבטיחות הקיימים.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס אתתים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס אתתים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס אתתים

אתת הינו בעל המקצוע הפועל בצמוד למפעיל העגורן ולמנופאי ומסייע לאלו בהעמסת משאות, תוך מתן דגש לכיוון ולזווית זרוע המנוף והמטען וכן למהירות העבודה. הוא עושה זאת באמצעות כך שהוא נמצא בשטח, ובאמצעות תנועות ידיים מסמן לעגורנאי בעת שינוע המשא.

חשיבותו הרבה של האתת נובעת מכך כי עבודתו של המנופאי מוגבלת מאוד מבחינת שדה ראייה ותנועה, והם נזקקים לבעל מקצוע נוסף שיסייע להם לעשות עבודתם בצורה הטובה ביותר ולהימנע מסיכונים.

קהל היעד לקורס אתתים

לימודי קורס אתתים פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים הן לחסרי כל רקע וניסיון קודם בנושא המעוניינים ברכישת הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום מבוקש ורווחי זה, והן לקבלני שיפוצים, קבלני בניין, מנהלי פרויקטים בבנייה, עובדי חברות בנייה, מנהלי עבודה וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי הקבלה לקורס אתתים

תנאי הקבלה לקורס אתתים משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר ישנם קורסים הפתוחים בפני הקהל הרחב ואינם מציבים דרישות קבלה כלל, וישנם כאלו הדורשים כי יהיו המועמדים בני 18 ומעלה, בוגרי 10 שנות לימוד, בעלי אישור רפואי המעיד על בריאות תקינה ויכולת לבצע עבודה פיזית מאומצת. בנוסף, נדרשים אלו פעמים רבות לניסיון מעשי של כשבועיים-שלושה בעבודה לצד אתת או עגורנאי מוסמך.

כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי אתתים

משך לימודי אתתים משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, נפרשים הלימודים על פני שבועות ספורים.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס אתתים

במהלך לימודי הקורס בנושא אתתים מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו סוגי עגורן ומנוף, סימני איתות מוסכמים, מושגי יסוד מעולם הבנייה, עזרה ראשונה, התמודדות בשטח, בטיחות וגהות, אביזרים וציוד הרמה, ציוד מגן, שינוע, העברת משאות כבדים, חומרים, חישוב משקלים ועוד.

תעודת גמר לאחר קורס אתתים

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי אתתים

עם סיום לימודי אתתים יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל משרות ומקומות כמו חברות בנייה, חברות שיפוצים, אתרי בנייה וכדומה.

לימודי המשך לאחר קורס אתתים

בוגרי קורס אתתים המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס הפעלת מנוף שיכשיר אותם לתפעול ותחזוקה של מנופים ועגורנים.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס עבודה בגובה בו יוכשרו להכשרת עובדים בגובה של שני מטרים ומעלה.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎