ClickCease

קורס איטום

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי איטום

לימודי איטום במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים מקצועיים, מעשיים ומבוקשים אשר נלמדים תחת ענף הבנייה והמקרקעין. מטרתם של לימודים אלו הינה להכשיר את בוגריהם למניעת דליפות, רטיבות ונזקי מים שונים במבנים, בין אם במעטפת החיצונית שלהם ובין אם בפנים הבניין עצמו.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך ביצוע מגוון רחב של עבודות איטום בבתים פרטיים ובמבנים ציבוריים, זאת על מנת למנוע חדירת חומרים לפנים המבנה.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס איטום?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס איטום?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס איטום

עבודות האיטום מהוות את אחד השלבים החשובים ביותר בענף הבנייה, שכן קיימת חשיבות רבה למניעת חדירות חומרים מסוכנים וכן נוזלים למבנים ולתשתיות בנייה. ישנן טכניקות שונות לביצוע עבודות אלו, וכיום הדרך הפופולרית ביותר הינה הנחת יריעות והלחמתן.

המשתתפים בלימודים יכירו את התקנות העדכניות ביותר בתחום האיטום כך שילמדו כיצד למצוא פתרונות יצירתיים ויעילים עבור בעיות שונות תוך שימוש בטכנולוגיות המתקדמות בענף. חשוב לציין כי התפקיד כולל גם עבודה בגובה, הכרת תשתיות בנייה והכרת תקני מקרקעין.
קורס איטום
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל היעד לקורס איטום

לימודי קורס איטום פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים הן לחסרי כל רקע וניסיון קודם בנושא המעוניינים ברכישת הכשרה מקצועית ואיכותית בתחום מבוקש ורווחי זה, והן לקבלני שיפוצים, קבלני בניין, מנהלי פרויקטים בבנייה, מנהלי עבודה וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם.

תנאי הקבלה לקורס איטום

תנאי הקבלה לקורס איטום משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר ישנם קורסים הפתוחים בפני הקהל הרחב ואינם מציבים דרישות קבלה כלל, וישנם כאלו הדורשים כי יהיו המועמדים בני 18 ומעלה, בוגרי 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה. לעיתים יידרשו לניסיון מעשי קודם בתחום הבניין.

כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.
קורס איטום
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודי איטום

משך לימודי איטום משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, כוללים הלימודים בין 60 ל-100 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן הנעה בין שלושה חודשים לבין חצי שנה.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס איטום

במהלך לימודי הקורס בנושא איטום מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו סוגי חומרים לאיטום, בטיחות וגהות בעבודת האיטום, איטום גגות בטון, איטום פתחים, זיהוי ואבחון כשלים, איטום מאגרי מים ובריכות, איטום יסודות, קריאת תוכניות בנייה, מניעת נזילות, יציקות, תקני הכנת גגות לפני איטום, עזרה ראשונה, ציוד לאיתור נזילות, בדיקת מד לחות, טיח מבפנים ומבחוץ, טיפול בחדרים רטובים, נזילות מגגות, חוקי תכנון ובנייה, איטום פולימרי ועוד.

תעודת גמר לאחר קורס איטום

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי איטום

עם סיום לימודי איטום יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל משרות ומקומות כמו חברות בנייה, חברות שיפוצים וכדומה. בנוסף יכולים הבוגרים לפנות לדרך עצמאית בה יציעו את שירותיהם באופן פרטי לכל המעוניינים בכך.

לימודי המשך לאחר קורס איטום

בוגרי קורס איטום המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס בנייה ועיצוב בגבס בו יוכשרו לביצוע עבודות בנייה שונות באמצעות גבס.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס ריצוף שיכשיר אותם כבעלי מקצוע איכותיים ומיומנים שיש באפשרותם לרצף מבנים בצורה הטובה ביותר.
מודעה
מחפש קורס איטום?
מחפש קורס איטום?
סמן ליצירת קשר מיידי
מיקום בארץ: תל אביב, חיפה ובאר שבע
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה