ClickCease

קורס קבלן שיפוצים

קבלת פרטים ללא כל התחייבות
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
קורס קבלן שיפוצים
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס קבלן שיפוצים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס קבלן שיפוצים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

לימודי קבלן שיפוצים

לימודי קבלן שיפוצים במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים מבוקשים, מקצועיים ומעניינים אשר נלמדים תחת ענף הבנייה והמקרקעין. מטרתם של לימודים אלו הינה להכשיר את בוגריהם לביצוע עבודות שיפוץ של מבנים שונים, זאת במקביל לעבודות צביעה, אינסטלציה, תיקוני ריצוף, עבודות חשמל, עבודות גבס וכדומה.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך מעבר מוצלח של בחינות ההסמכה החיצוניות מטעם משרד הכלכלה ולרכוש את הרישיון המאפשר להירשם בפנקס הקבלנים ולעסוק בתחום השיפוצים.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס קבלן שיפוצים?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס קבלן שיפוצים?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎

מידע כללי אודות קורס קבלן שיפוצים

תחום הבנייה, על כל היבטיו, הפך למרכזי ועיקרי בשוק העבודה בשנים האחרונות, ועל כן הלימודים בתחום הפכו מבוקשים במיוחד. קבלנות השיפוצים הינה תחום המצוי תחת קבלנות הבניין, כאשר ההבדל העיקרי בין התחומים הינו כי קבלני הבניין עוסקים בהקמת מבנים חדשים ואילו קבלני השיפוצים עוסקים בשיפור ותיקון של מבנים קיימים.

תהליך השיפוץ כולל בתוכו שלל עיסוקים חשובים במיוחד בכל הנוגע לעבודות הבניין, שכן על העוסקים בתחום לשמור על בטיחותם של העובדים ושל דיירי המבנה, וכן לתווך בין בעלי המקצוע השונים עד הגעה לתוצאה הסופית הרצויה.

קהל היעד לקורס קבלן שיפוצים

לימודי קורס קבלן שיפוצים פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים לקבלנים, מנהלי עבודה, בעלי מקצוע מענף הבנייה וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש את הרישיון התעסוקתי בתחום.

תנאי הקבלה לקורס קבלן שיפוצים

תנאי הקבלה לקורס קבלן שיפוצים משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, כאשר ישנם קורסים הפתוחים בפני הקהל הרחב ואינם מציבים דרישות קבלה כלל, וישנם כאלו הדורשים כי יהיו המועמדים בני 18 ומעלה, בוגרי 10 או 12 שנות לימוד ולעיתים אף בעלי תעודת בגרות מלאה. נוסף על כך, עליהם להיות בעלי ניסיון של חמש שנים לפחות בעבודה בענף השיפוצים.

כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.

משך לימודי קבלן בניין שיפוצים

משך לימודי קבלן שיפוצים משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, כוללים הלימודים בין 300 ל-350 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופת זמן הנעה בין חצי שנה לבין שנה אחת.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס קבלן שיפוצים

במהלך לימודי הקורס בנושא קבלן שיפוצים מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו תורת הבנייה, חישוב מבנים ויציבותם, חומרים וכלי בנייה, מלאכת הבנייה, קריאת תרשימים, טופוגרפיה ומדידות, חשמל, שימור מבנים ופיתוח הסביבה, חוקים ותקנות בבנייה, מיזוג, עבודה על חוזים ומסמכים, ארגון העבודה באתר בנייה, ניהול הצוות וביצוע המשימות, שיווק, תמחור, ניהול עובדים, שימור מבנים, פיתוח סביבתי ועוד.  

תעודת גמר לאחר קורס קבלן שיפוצים

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם. לאחר שיעברו בהצלחה את הבחינות החיצוניות מטעם משרד הכלכלה ויירשמו בפנקס הקבלנים יוכלו להשתלב בעבודה בתחום.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי קבלן שיפוצים

עם סיום לימודי קבלן שיפוצים יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל משרות ומקומות בהם יבצעו שיפוצים פנימיים וחיצוניים ,ינהלו חברות פרויקטים של בנייה ועוד. נוסף על כך יכולים הבוגרים לפנות לדרך עצמאית בה יציעו את שירותיהם באופן פרטי לכל המעוניינים בכך.

לימודי המשך לאחר קורס קבלן שיפוצים

בוגרי קורס קבלן שיפוצים המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס עבודה בגובה בו יוכשרו להדרכת בעלי מקצוע שעבודתם מתבצעת בגובה, זאת תוך מתן דגש להתנהלות בטוחה.

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס קבלן בניין רשום שיכשיר אותם למעבר מוצלח של בחינות ההסמכה בתחום, המהוות תנאי להשתלבות בעבודה.
מודעה
מודעה
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎