ClickCease

קורס קריאת תכניות בנייה

נמצאו עבורך 1 מוסדות לימודים:

לימודי קריאת תכניות בנייה

לימודי קריאת תוכניות בנייה במסגרת לימודי תעודה הינם לימודים פופולריים, מיוחדים ונדרשים אשר נלמדים תחת ענף הבנייה והמקרקעין. מטרתם של לימודים אלו הינה להכשיר את בוגריהם להבנת תכנוניהם של מהנדסים ואדריכלים ותרגום אלו לבנייה.

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי מקיף ומעמיק בשילוב עם מיומנויות וכלים מעשיים הנדרשים לצורך קישור בין אנשי הבניין בשטח הבנייה לבין המתכננים שיצרו את חזונם על גבי שרטוט מתוכנן ומדויק, הכשרה קריטית במיוחד להצלחת פרויקטים.
יועצת לימודים
לימודים
ייעוץ לימודים חינם
רוצה פרטים אודות קורס קריאת תכניות בנייה?
שירות אישי חינם!
רוצה לקבל מידע על קורס קריאת תכניות בנייה?
מלא/י פרטיך ויועצת לימודים תחזור אליך בהקדם.

מידע כללי אודות קורס קריאת תוכניות בנייה

כלל הפרויקטים בתחום הבנייה מתחילים את דרכם בצורה דו ממדית על גבי שרטוט שנוצר על ידי מהנדסים או אדריכלים. בכדי לתרגם את השרטוט לכדי מבנה, על העוסקים בתחום לדעת כיצד להבין את כלל המידע המופיע בו.

תוכניות הבנייה מלאות במידע חיוני ומורכב בכל תהליך בנייה, וקריאה נכונה שלהן, כמו גם הבנת הרקע העומד מאחורי החלטותיהם של המתכננים, הינן מיומנויות חשובות במיוחד. המשתתפים יוכשרו להבנת תוכניות חשמל, מיזוג ואינסטלציה, משמעות קנה המידה והחישובים הקיימים בתוכנית, יכירו את אופני המדידה, סוגי הקרקעות וכדומה.
קורס קריאת תכניות בנייה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

קהל היעד לקורס קריאת תוכניות בנייה

לימודי קורס קריאת תוכניות בנייה פונים לכל המעוניינים להשתלב במסלול לימודים מעמיק, מרתק, מאתגר ומספק זה, בין אם מתוך כוונה לרכוש ידע נרחב, כלים ומיומנויות מעשיות הנדרשים לצורך השתלבות בשלל המשרות המוצעות בתחום ובין אם לצורך הרחבת אופקים והעשרה אישית.

הלימודים מתאימים לקבלנים, יזמים, מנהלי עבודה, בעלי מקצוע מענף הבנייה, אדריכלים, הנדסאים, מהנדסים, מנהלי פרויקטים בבנייה וכדומה, אשר יש ברצונם להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש את הרישיון התעסוקתי בתחום.

תנאי הקבלה לקורס קריאת תוכניות בנייה

תנאי הקבלה לקורס קריאת תוכניות בנייה משתנים בין מוסד לימודי אחד למשנהו, אמנם בדרך כלל נדרשים המועמדים להיות אדריכלים, הנדסאים, טכנאים, מהנדסים, קבלנים, מנהלי עבודה בבניין וכדומה.

כמו כן, ייתכן כי יידרשו המועמדים לעבור ריאיון קבלה אישי או מבחני קבלה ספציפיים, זאת על מנת לבחון את מידת התאמתם ללימודי התחום ולעיסוק בו. בכדי להבין מה האפשרויות העומדות בפניכם, מומלץ לברר מול כל מוסד לימודים מהן דרישות הקבלה אותן מציב.
קורס קריאת תכניות בנייה
קבלת פרטים ללא כל התחייבות

משך לימודי קריאת תוכניות בנייה

משך לימודי קריאת תוכניות בנייה משתנה בין המכללות השונות, היקף החומר הנלמד, הרקע הקודם של המועמדים ומתכונת הלימודים. על פי רוב, כוללים הלימודים בין 40 ל-60 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני חודשים ספורים.

כמו כן, חשוב לדעת כי מרבית המכללות מאפשרות השתלבות בלימודים במסלול המתקיים בשעות הערב ובימי שישי בבוקר, דבר המאפשר את רכישת ההכשרה המבוקשת גם עבור מועמדים שאינם יכולים לפנות את יומם לטובת הלימודים מסיבות שונות.

נושאי הלימוד בקורס קריאת תוכניות בנייה

במהלך לימודי הקורס בנושא קריאת תוכניות בנייה מתקיים שילוב בין תכנים עיוניים ותיאורטיים נרחבים ומעמיקים לבין התנסויות ותרגולים רבים, כאשר השילוב בין אלו מבטיח כי הכשרתם של הבוגרים הינה מן המעלה הראשונה.

בדרך כלל, התכנים הנלמדים בקורס כוללים נושאים כמו אלמנטים טופוגרפיים, סוגי קרקעות, טרמינולוגיה מקצועית, תוכניות אדריכלות, תוכניות מהנדסים, מתווה הנדסי, מדידות, חתכים ופרטי בניין, מבנה חניות, מבנה מדרגות, מבנה חדרי מדרגות, גודל גליונות, תוכנית מגרש, סוגי קווים, סוגי רצפות ותקרות, סוגי גגות בבניין, ראייה מרחבית, תרשים סביבה, סימנים מוסכמים בבנייה, תוכניות אינסטלציה וסניטציה ועוד.

תעודת גמר לאחר קורס קריאת תוכניות בנייה

לבוגרי הלימודים אשר יעמדו בהצלחה בכל הדרישות, ביניהן עמידה בחובת נוכחות, הגשת תרגילים, הגשת פרויקט סיום והשתתפות פעילה בשיעורים תוענק תעודת גמר מטעם המוסד הלימודי בו השלימו את הכשרתם.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי לימודי קריאת תוכניות בנייה

עם סיום לימודי קריאת תוכניות בנייה יכולים הבוגרים להשתלב בשוק העבודה במסגרת שלל משרות ומקומות בענף הבנייה, בהם יהיו אחראיים על ביצוע תכנון הבנייה בשטח.

לימודי המשך לאחר קורס קריאת תוכניות בנייה

בוגרי קורס קריאת תוכניות בנייה המעוניינים להמשיך ללימודים מתקדמים ולרכוש ידע נוסף, בין אם לצרכי העשרה אישית ובין אם מתוך כוונה להעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלהם ולרכוש ידע ומיומנויות נוספים שיסייעו להם להתקדם בסולם התפקידים המקצועי יוכלו להמשיך ללימודים בקורס שמאות מקרקעין בו יוכשרו להערכת שוויים של נכסי נדל"ן למטרות שונות. 

אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים הינה המשך לימודים בקורס קבלן שיפוצים שיכשיר אותם כאחראיים על פרויקטים של שיפוצים בבניינים קיימים.
מודעה
מחפש קורס קריאת תכניות בנייה?
מחפש קורס קריאת תכניות בנייה?
מוסדות לימוד בישראל
לימודים
השאר פרטים ונציגי המוסדות שסימנת ייצרו איתך קשר בקרוב!
התחייבות: פרטיך אינם מועברים למוסדות שלא סימנת
אני מאשר/ת את תנאי השימוש ומאשר/ת קבלת מידע והצעות בטלפון, בדוא"ל, במסרון וכדומה‎‎
מודעה